PDA

Zobacz pełną wersję : Oswietlenie ciagle na sale



MM-architekci
14-06-2009, 16:23
Moze ktos moglby doradzic , bo uzywa badz wie w temacie co warto kupic , chodzi o swiatlo ciagle na sale , wesele , dajmy na to 6m na 8m i 3-3.5m wysokosci , 3 kolorki rozne. Jaka moc , jaki "typ" swiatla , czy zarowki kolorowe czy filtry i ewentualnie jakiego rzedu to sa kwoty ( to czasem ma byc dodatek jedynie a nie sprzet pro z gornej polki ).

MM-architekci
08-07-2009, 17:35
Moze ktos uzywal/pracowal z takim czyms np

http://www.allegro.pl/item671644324_par_64_led_rgb_diody_10mm_jak_euroli te_gwar_3_lata.html

?

Kolaj
08-07-2009, 17:38
Światło stałe na wesele? Przecież takim oświetleniem rozwalisz cały nastrój zabawy. Chciałbyś, żeby na Twoim weselu sala taneczna była rozświetlona jakimiś reflektorami?

MM-architekci
08-07-2009, 19:16
Jaki nastroj ? Ponurej ciemne dziury gdzie swieca dwa kinkiety ? ;]

Tam gdzie jest nastroj nie mam zamiaru go psuc , natomiast wiem tez jak na "zwykla" sale wplywa dostawienie 2-3 kolorowych swiatel odpowiednio ustawionych i jaki to tworzy dopiero "nastroj". Te reflektory nie rozswietlaja na tyle sali zeby ja przytlaczaly jakos.

Mellan
08-07-2009, 21:45
http://www.allegro.pl/item671644324_par_64_led_rgb_diody_10mm_jak_euroli te_gwar_3_lata.html

?

Ciekawe te lampy :)
Każde lampy światła ciągłego grzeją się, więc ich położenie nie może być przypadkowe. Do tych lamp musiałbyś mieć statywy czy inny system mobilnych zawieszek czy stojaków. Razem z okablowaniem, filtrami itp. byłby to już całkiem spory bagaż i inwestycja. Miałoby to plus taki, że mógłbyś dokasowywać młodych za prace oświetleniowe na sali, a przy okazji światło nie zaskakiwałoby Cię na imprezie i było powtarzalne w schematach.
Pomysł ciekawy, ale wykraczający poza reportaż ślubny. Nie wiem czy nie potrzebowałbyś jakiś papierów na takie instalacje (odp. za zdarzenia w wyniku nieprzewidzianego wypadku tj: pożaru czy porażenia), ktoś mógłby chcieć się przyczepić.

MM-architekci
08-07-2009, 22:44
Spokojnie , ledy sie nie grzeja ;] , to nie halogen 500w , wiec swoja droga plus.
Generalnie taki zestaw 2-3 ze statywem , wylacznik radiowy i koszt ok 1200 zl wychodzi.
Traktuje to jako hmm pomoc , dodatek , przy dennych salach ktore czasem nie maja kompletnie zadnego oswietlenia parkietu do tanczenia. Zazwyczaj czy to dj czy oriekstra newet ma , ale i kamerzysta ostatnio mnie zaskoczyl podobnym zestawem i to faktycznie jest dobry pomysl.

Sa tez inne "swiecidelka" rozne , ale takie cos wypada chyba najlepiej.

arturs
08-07-2009, 22:49
obawiam się że to co pokazałeś ma 2 wady: po pierwsze są to diody czyli mają dziurawe widmo (z WB będzie duży problem).. no i nie mają odpowiedniej mocy - chyba że byś ze 20 takich powiesił to by coś dało.. a jaki jest problem żeby postawić lampy błyskowe i nimi świecić ? na weselu nie masz robić klimatu tylko zdjęcia..

MM-architekci
08-07-2009, 23:00
Te swiatla sa mocne ( youtube i troche filmikow ) , zakladam ze sala to nie kompletna nora , a te swiatelka mialy byc dac troche koloru czasem jakas kontre itp. Swieca kolorami wiec z WB dlaczego mial by byc jakis problem wiekszy ?

O blyskowych tez mysle , ale no mam watpliwosci czy takie blyskanie komus w twarz czasem jest dobre , poza tym chcialem miec hmm wieksza kontrole i swobode , a takie ciagle daja taka mozliwosc , raze tak popracowalem i generalnie takie rozwiazanie przy przypasowalo , z efektu i ja i mlodzi byli zadowoleni.

tmkwol
09-07-2009, 00:21
Ogólnie pomysł bardzo dobry:!:, nie wiem tylko czy konkretnie te lampy będą odpowiednie/wystarczające. Na ostatnim ślubie kamerzysta wjechał z takim sprzętem na salę i dało to całkiem ciekawy efekt na zdjęciach na sali. Praktycznie nie używałem lampy w tej sytuacji (podobnie kamerzysta) za wyjątkiem akcji z tortem kiedy to były wyłączone. Były to cztery klasyczne lampy światła stałego (sterowanie ze zwykłego pilota na gniazdka) z założonymi kolorowymi filtrami przez większość imprezy. Oczepiny, itp sytuacje bez filtrów na biało. Niestety nie wiem jakiej mocy były lampy.
Jeżeli się zdecydujesz konkretnie to napisz co wybrałeś i jak się sprawuje.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

a jaki jest problem żeby postawić błyskowe i nimi świecić ? na weselu nie masz robić klimatu tylko zdjęcia..
osobiście, jako gość w takiej imprezie nie chciałbym uczestniczyć; poza tym jak dla mnie to i tak cały czas ludzie zbyt bardzo zwracają uwagę na fotografa i kamerzystę a taki rozwiązanie całkowicie zniszczyło by kamuflaż:)

Kolekcjoner
09-07-2009, 01:18
Moze ktos uzywal/pracowal z takim czyms np

http://www.allegro.pl/item671644324_par_64_led_rgb_diody_10mm_jak_euroli te_gwar_3_lata.html

?
Tak :-D. Daje bardzo "piękne" zimne światło (mowa oczywiście o bieli). Artus ma nosa - z WB problemy murowane. Co do mocy jest duża ale świeci to dość kierunkowo - plamami rzekłbym. To już dużo lepszym IMO pomysłem jest zastosowanie do tego celu konwencjonalnych Par-ów ze zwykłymi (najlepiej rozpraszającymi) żarówkami (typ MFL bodajże). Dają dużo przyjemniejsze światło ale to znów spore obciążenia (najsłabsze mają po 300W) - także warto mieć pojęcie o elektryce. Co do sterowania to najlepiej oczywiście poprzez dmx-a. Co do sterowników typu pilot z marketu owszem ale pod warunkiem, że na sali nie ma nagłośnienia podłączonego na tej samej fazie.

Światło stałe na wesele? Przecież takim oświetleniem rozwalisz cały nastrój zabawy. Chciałbyś, żeby na Twoim weselu sala taneczna była rozświetlona jakimiś reflektorami?
To znaczy jak jest zabawa taneczna to ja sobie w ogóle nie wyobrażam czegoś takiego, bo wtedy światło robią DJ-e czy wodzireje i na ile ich znam (a znam wielu) to alergicznie reagują na to jak im się ktoś wcina ;)8).


Jaki nastroj ? Ponurej ciemne dziury gdzie swieca dwa kinkiety ? ;]

Tam gdzie jest nastroj nie mam zamiaru go psuc , natomiast wiem tez jak na "zwykla" sale wplywa dostawienie 2-3 kolorowych swiatel odpowiednio ustawionych i jaki to tworzy dopiero "nastroj". Te reflektory nie rozswietlaja na tyle sali zeby ja przytlaczaly jakos.
Hmmm... nie jest to takie proste. To zależy od wielu czynników. Nie ma co tego rozwijać. Poza tym nie wyobrażam sobie jak wygląda wesele bez muzyki i świateł. No ale w sumie to już mnie nic nie jest w stanie zaskoczyć.

Generalnie uważam, że targanie tego do celów zrobienia nastroju na potrzeby fotografa za bezsens.

MM-architekci
09-07-2009, 09:41
Moze nie typowe PAR-y ale takie hmm jednosoczewkowe , gdzie mozna mozna regulowac kat swiatla, tez myslalem , led o tyle lepszy ze bez obslugowy , zjada te 20w i nie grzeje stad mysle o tym , jak widze temat sie rozwija wiec moze co nieco od innych sie dowiem ;]

A wyobraz sobie sytuacje kiedy orkiestra swiatla nie ma , sala tez nie poza jedna mala kulak dyskotekowa , jedynie kinkiety i sciany na zolto , zapewniam cie klimatu zero , brak kolorow itp po wstawieniu swiatel efek np taki :


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.mm-foto.pl/images/IMG_5158.JPG)

moze cudo to nie jest itd , ale przegladajac zdjecia z wesele zanim pojawily sie swiatla byla roznica jak dla mnie w odbiorze zdjecia , to samo mlodzi wspomnieli

Jesli dj/sala maja swiatla to ok , po problemie , to ma byc taki zestaw ratunkowy dla mnie mozna powiedziec , a poza tym do innych zdjec bym go wykorzystal.

Co do sterownia tu wlasnie nie wiem co i jak , tzn mialem namysli jedynie wlaczanie/wylaczanie pilotem z gniazdka.

arturs
10-07-2009, 01:00
po wstawieniu swiatel efek np taki :


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.mm-foto.pl/images/IMG_5158.JPG)


a to jeśli chodziło Ci o taki efekt jak powyżej to ja przepraszam ;) wycofuję swoje uwagi bo jakby to napisać.. to nie moje klimaty..



Generalnie uważam, że targanie tego do celów zrobienia nastroju na potrzeby fotografa za bezsens.

CBDU :mrgreen:


Jaki nastroj ? Ponurej ciemne dziury gdzie swieca dwa kinkiety ? ;]

Tam gdzie jest nastroj nie mam zamiaru go psuc , natomiast wiem tez jak na "zwykla" sale wplywa dostawienie 2-3 kolorowych swiatel odpowiednio ustawionych i jaki to tworzy dopiero "nastroj".

Szczerze to jeśli jest efekt taki jak na fotce powyżej to wolałbym robić na ISO1600 lub 3200 i lampą cienie rozpraszać niż takie zdjęcia młodym oddać bujając się jeszcze z obróbką..

tplewa
10-07-2009, 01:54
Po co kombinować z LED-ami i pchać się w koszty, zwłaszcza jak kupisz w DMX 512 to dochodzi ci do tego niezbyt tania konsola, lub laptop + konwerter DMX + soft...

Sprawdzone wszędzie PAR-y i po kłopocie PAR 36 idzie kupić po 50zł, a jak mało to PAR 64 ;) (64-ką można śmiało pizze podgrzewać).

Jak się ładnie ustawi pary w ciemnym pomieszczeniu to można ładny klimat zrobić (punktowe oświetlenie).

P.S.

Nie obraź się ale jak zobaczyłem to zdjęcie to przypomniały mi się gazety z błędem w druku (przesunięte względem siebie podstawowe kolory)...

MM-architekci
10-07-2009, 10:13
Szczerze to jeśli jest efekt taki jak na fotce powyżej to wolałbym robić na ISO1600 lub 3200 i lampą cienie rozpraszać niż takie zdjęcia młodym oddać bujając się jeszcze z obróbką..

Ale co Ty tutaj widzisz tak zlego ? ;]

Coz to ze kazdy ma swoje wizje czasem zdjec i nie podobaja mu sie kogos innego , ok rozumiem.

Ja sie nie boje takiego koloru na zdjeciu.

Poza tym dalem to jako przyklad na czym mi zalezy a zeby robic dyskusje komu sie podoba a komu nie ;]

Czyli co zwykle PAR-y nawet nie ledowe ?

tplewa
10-07-2009, 12:56
Czyli co zwykle PAR-y nawet nie ledowe ?

Wszędzie się sprawdzają, koncerty, kluby, teatry... są łatwo dostępne i tanie.
Do większych możesz mieś stertę tanich filtrów... więc po co kombinować.

LED-y mają zalety itp. tylko pytanie czy jesteś osobą która chce wywalić więcej kasy aby ktoś zaoszczędził trochę na energii elektrycznej...

Do tego w PAR-ach uzyskasz większy zakres kolorów, no chyba żeby diody RGB - ale one w dobrej jakości nie są tanie - do tego dochodzi sterowanie takimi RGB.

Do małych PAR-ów możesz na upartego dokupić "staroświecką" kule i masz już jakiś efekcik :)

A co do zdjęcia to fakt może i by to źle nie wyglądało, z tym że w przykładzie oświetlenie jest fatalnie dobrane. Ale to tylko moje zdanie - jak to mówią o gustach się nie dyskutuje...

MM-architekci
10-07-2009, 17:13
Ok rozumiem dzieki za rade przemysle i to. Ledy mi sie bardziej przyjazne wydaja nawet dla mnie , bo sprawa zuzycia pradu jest malo istotna faktycznie ;].

dr11
10-07-2009, 17:24
Jakieś LEDowe wynalazki są w Kontrastach na Piłsudskiego jako background oświetlenie ścienne. Możesz zajrzeć. Pamiętam, że są małe, zmiennego koloru i strasznie wypalają kanały na histogramie ;)

illy
10-07-2009, 18:05
Jesli juz chcesz brac pary ledowe to nie bierz tych eurolite, bo sie rozsypuja po miesiacu (mowie o instalacji stalej, u Ciebie bedzie jeszcze gorzej). Do tego maja nierownomiernie diody rozmieszczone i szybko sie psuja diody. Jak juz to polecam duzo solidniejszego American DJ. No ale koszta ;p

Z ledami fajnie ze mozna jednym przyciskiem na sterowniku pozmieniac kolory, no ale musisz wybrac czy jestes świetlik czy fotograf :D

MM-architekci
10-07-2009, 18:52
Dobra zakupie poki co zwykle PAR 56 , pobawie sie tym i bede wiedzial czy to jest to , jak zwykle tak najprosciej ;].

Kolekcjoner
11-07-2009, 00:37
Jesli juz chcesz brac pary ledowe to nie bierz tych eurolite, bo sie rozsypuja po miesiacu (mowie o instalacji stalej, u Ciebie bedzie jeszcze gorzej). Do tego maja nierownomiernie diody rozmieszczone i szybko sie psuja diody. Jak juz to polecam duzo solidniejszego American DJ. No ale koszta ;p


Hmmm. jakoś mamy te Eurolite od dawna i działają bez problemu, a jedyne z jakimi były prolemy to właśnie AmDJ. No ale cóż może mamy szczęście 8-).