PDA

Zobacz pełną wersję : [Ulencja] portreciki



Ulencja
14-06-2009, 07:59
pod kościołem w Spycimierzu

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img200.imageshack.us/img200/6047/spycimierz222.jpg)

wojkij
14-06-2009, 09:59
Z całym szacunkiem ale wszystko leży i kwiczy...

Hellfire
14-06-2009, 10:17
Tragedia.

patric89
14-06-2009, 10:39
długo sie zastanawiałem co w tym zdjeciu jest ok i chyba tylko poziom jest zachowany. Reszta - beznadzieja...

fahrenheit
14-06-2009, 10:58
weź może to zdjęcie programem od MMM potraktuj to może coś z niego będzie.
Powiedz może co chciałaś w tym zdjęciu pokazać i co takiego jest w biodrze tego Pana, Pani, że nie mogłaś chwili poczekać i zechciałaś nam je pokazać

Slider
14-06-2009, 18:54
to jest dobry przykład na nasz wątek o sztuce.. gdyby zdjęcie było odpowiednio obrobione, najlepiej jeszcze z konwersją do B&W wrzucone przez jakiegoś innego użytkownika, to zaczęłoby się doszukiwanie wartości i ukazanie biedy/smutku na zdjęciu, ale że fotka jest chyba prosto z puszki i w kolorze, to leży i kwiczy..:-)

fahrenheit
14-06-2009, 20:26
Slider, no co zrobić,że jak Cichy, Van albo MMM wrzucą obrazek to -zacytuję film "dzień swira"-"nie ma ... we wsi"

Look
14-06-2009, 20:47
bardzo slabo

japrzepraszam
14-06-2009, 20:59
przynajmniej dałaś mu piątaka za zdjęcie, czy za friko potraktowałaś temat?
niech zgadne...

pank
15-06-2009, 10:22
Zdjęcie nie zrobi się dobre tylko dla tego że sfotografujesz żebraka czy bezdomnego. Że jest strasznie słabo już wiesz, postaram Ci się wytłumaczyć dla czego:
1. Kompozycja - leży i kwiczy, centralne kadrowanie zdjęcia sprawdza się rzadko tutaj na pewno nie, na środku siedzi sobie Pan z pudełeczkiem, po lewej jakaś noga, po prawej nic, kadr przez to leci na lewo.
2. Za duża głębia ostrości, gdyby było płycej, bohater zdjęcia był by bardziej widoczny, tak zlewa się z tłem w którym nic ciekawego się nie dzieje.
3. Kolorystyka - za blado, wyprane kolory, musisz trochę popracować nad postprocessingiem, nie radzisz sobie z kolorem, spróbuj czarno białych ale to też nie jest proste.
4. Najważniejsze - kontekst! Co przedstawia to zdjęcie? Dla mnie nic, jest przypadkowe i nieciekawe. Pewnie uznałaś że sam fakt że bohaterem jest żebrak czyni zdjęcie ciekawym, ale to nie prawda, na zdjęciu nie ma żebraka, jest facet siedzący z pudełkiem, nie widać gdzie siedzi, nie widać po co. Zdjęcie człowieka powinno opowiadać o nim jakąś historię, to nie mówi nic.