PDA

Zobacz pełną wersję : sposoby na kolorowe ściany



molsar
08-06-2009, 20:06
hej,
no właśnie - jak w tytule, jak sobie radzicie jak przychodzi wam fotografowac wesele w sali gdzie sa pomaranczowe sciany i podobny sufit?
filtrem jakims niebieskawym na lampe aby "ozimnic"? temperature?
wiem ze nie zawsze w postprodukcji da sie zniwelowac taki zafarb...

mc_iek
08-06-2009, 21:32
W pokoju pomalowanym na żółto założyłem na obiektyw mleczny dekielek do ustawiania balansu, skierowałem aparat w sufit i zrobiłem zdjęcie z lampą na prost. Potem zafiksowałem pomiar jako wzorzec. Późniejsze zdjęcia z lampą odbijaną od sufitu wychodziły poprawnie. Nie wiem jak to wyjdzie w większej sali z powarańczowymi ścianami, ale nie powinno być tragedii.

magart
09-06-2009, 02:14
Akurat pomarańczowy nie jest najgorszy, może dać niezłe efekty ja będą niedoświetlone - czyli światło z lampy błyskowej do nich bezpośrednio nie dotrze. tragedia to się zaczyna jak ściany są zielone - masakra.

molsar
09-06-2009, 08:58
W pokoju pomalowanym na żółto założyłem na obiektyw mleczny dekielek do ustawiania balansu, skierowałem aparat w sufit i zrobiłem zdjęcie z lampą na prost. Potem zafiksowałem pomiar jako wzorzec. Późniejsze zdjęcia z lampą odbijaną od sufitu wychodziły poprawnie. Nie wiem jak to wyjdzie w większej sali z powarańczowymi ścianami, ale nie powinno być tragedii.

o Maciek :]
moze faktycznie przekonam sie do tego dekielka :]

schabu
09-06-2009, 09:21
pomarańczowy filtr CTO na lampę, balans bieli mierzony na WhiBal-u w RAWie, a potem skopiowany na pozostałe zdjęcia.

Tomasz1972
09-06-2009, 09:24
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=39487