PDA

Zobacz pełną wersję : A610 zdjęcie ruszajacych sie ludzi.



agnitum
07-06-2009, 12:45
Mam pewien problem zwiazany z robieniem zdjęć ludziom, którzy dosyć szybko się poruszają.

Nie mam pojęcia czy tym aparatem można robić takie zdjęcia, ale przedstawie mój problem : często na hali robię zdjęcia podczas przeróżnych meczów, przeważnie piłka ręczna, robie je dla siebie, czasem komuś dam płyte ze zdjeciami, ale nie na tym problem polega. Otoz gdy ktos np. leci szybko z piłką, żeby strzelić gola, a ja robie zdjecie - to zdjecie jest rozmazane. Probowalem wszystkimi mode'ami, z instrukcji dowiedzialem sie ze najlepszy do tego jest Tv, ale mi to nie pomoglo!

Jezeli ktos moglby mi pomoc, doradzic jak wykonac zdjecie osoby szybko sie poruszajacej, zeby zamiast zmasakrowanej sylwetki, wylonila sie osoba :?

Z gory dzieki!

Krzychu
07-06-2009, 14:19
W skrocie - tym aparatem w warunkach oswietleniowych ktore sa w hali - nie da sie.

Makudonarudo
07-06-2009, 16:47
ja tym aparatem swojego czasu robiłem pokazy taneczne na hali .
ogólnie polecam Tryb AV i jak najmniejsza przesłona.
Iso 100 lub co najwyżej 200.

O zoomowaniu możesz zapomnieć na hali bo zaraz Ci poleci przysłona na f .4 i będzie ciemno.

Tym aparatem na halach to jedynie szerokie kąty wyjdą jako tako.(tam jest najjaśniejszy obiektyw)
czyli musisz się wbić maxymalnie blisko fotografowanych obiektów .

Aha , i jeszcze co do balansu bieli . zależy jak miesza się światło .
Jak masz za dużo żółtych zafarbów na zdjęciu to musisz przestawić balans bieli z automatu na żarówkę.