PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o pomoc!



Windmill
06-06-2009, 19:58
Bardzo proszę o pomoc. Dziś spadł mi na podłogę IXUS 950 IS z wysuniętym obiektywem i stała się katastrofa: obiektyw się zdeformował. Czy znacie może dobry serwis w okolicach Katowic (dziwne, że przez google i na stronie Canon nie potrafię znaleźć listy autoryzowanych serwisów...) i czy będę musiał wymienić obiektyw na nowy (już mnie przeraża koszt takiej wymiany), czy jest możliwe go naprawić?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi!

Pozdr.

zaitsev
06-06-2009, 20:18
(dziwne, że przez google i na stronie Canon nie potrafię znaleźć listy autoryzowanych serwisów...)
Serwis e-csi, ul. Żytnia, Wa-wa. Wpisz "żytnia" w wyszukiwarce forumowej, dużo już było na ten temat.

Windmill
06-06-2009, 22:01
Dzięki serdeczne. Po lekturze wątku poswięconego temu serwisowi włosy mi się zjeżyły na głowie. Wprawdzie jako ignorant nie wiem co to kalibracja czy czyszczenie matrycy (robię amatorsko zdjęcia moim dwóm dorastającym córeczkkkom), ale ceny, jakie sobie za te usługi "śpiewa" serwis są ogromne...

szandor
06-06-2009, 22:08
Nie chcę źle wyrokować, ale zwykle w takim przypadku naprawa polega na wymianie obiektywu, co może okazać się nieopłacalne. Przerabiałem już taki temat z kompaktem sony - koszt wymiany obiektywu oszacowali mi w wysokości 70% ceny aparatu. Kupiłem taniej używkę. Serdecznie Ci życzę, by wizyta na Żytniej zaowocowała łagodniejszą diagnozą.

zaitsev
06-06-2009, 23:40
Dzięki serdeczne. Po lekturze wątku poswięconego temu serwisowi włosy mi się zjeżyły na głowie. Wprawdzie jako ignorant nie wiem co to kalibracja czy czyszczenie matrycy (robię amatorsko zdjęcia moim dwóm dorastającym córeczkkkom), ale ceny, jakie sobie za te usługi "śpiewa" serwis są ogromne...
Podejrzewam, że za Twoją usterkę możesz zapłacić dużo więcej...

Windmill
07-06-2009, 09:46
Jestem trochę zdruzgotany taką diagnozą... Jak obiektyw może kosztować 70% aparatu? Wierzę tu jakiś monopolistyczny rozbój.
Raz jeszcze dziękuję za odpowiedz!

PS. żeby było calkiem wesoło, to dziś wyjeżdżam na 3 tygodnie na wczasy, więc aparat zepsuł się w najgorszym momencie...