PDA

Zobacz pełną wersję : Lightbox - darmowy edytor zdjęć (czyta RAW)



skrzat
06-06-2009, 17:16
http://www.lightboxeditor.com/index.html

Jest też rozszerzona (za 19,95$) wersja Plus.

Wats0n
09-06-2009, 07:22
Z czystej ciekawości poświęciłem parę minut, aby zobaczyć co to za ustrojstwo. I cholernie żałuję tego czasu. Stawiam piwo, jeżeli komuś uda się z tego programu wyciągnąć coś, co choć z grubsza będzie przypominało zdjęcie.

gandalf23
11-06-2009, 10:03
A zna ktoś może jakiś darmowy programik, który już coś potrafi?

malkontent
11-06-2009, 10:50
A zna ktoś może jakiś darmowy programik, który już coś potrafi?

Raw Therapee

Też chciałem zobaczyć co może Light Box. Odinstalowałem szybciej niż zainstalowałem. Jak ktoś chce coś prostego, co ma jakieś funkcje to nich ściągnie Picassę.

gandalf23
13-06-2009, 17:24
malkontent, dzięki! Całkiem fajnie wygląda ten Raw Therapee.

Mam z nim tylko jeden problem. Nie wiem czy jest dobrze skonfigurowany. Otóż raw-y (z canona 450D), które nim otwieram mają dominantę kolorystyczną różową. Pojawia się ona dopiero w momencie otwarcia zdjęcia (tzn. w podglądzie jej nie ma).
Jest jeszcze jedno - zdjęcia mają niesamowite ziarno. Fakt, że był robione na ISO 800, ale nie chce mi się wierzyć, że to szum jest (lustrzankę mam kilka dni).

talarczyk
13-06-2009, 17:50
Jak ktoś chce coś prostego, co ma jakieś funkcje to nich ściągnie Picassę.

Do prostych, szybkich edycji wykorzystuję Canonowskie DPP - w końcu kupując aparat kupiłem też ten program :D możliwości może ma mniejsze od Lightrooma ale w połączeniu z Photoshopem(/Gimpem) daje radę.

Jarko3City
13-06-2009, 21:14
malkontent, dzięki! Całkiem fajnie wygląda ten Raw Therapee.

Jest jeszcze jedno - zdjęcia mają niesamowite ziarno. Fakt, że był robione na ISO 800, ale nie chce mi się wierzyć, że to szum jest (lustrzankę mam kilka dni).

Chyba masz źle ustawione "wyostrzanie" =Details/Sharpening.
Ja też tego nie mogę rozgryź ale ustawienia programu są jakieś dziwne

Memoriz
13-06-2009, 22:19
Jest jeszcze jedno - zdjęcia mają niesamowite ziarno. Fakt, że był robione na ISO 800, ale nie chce mi się wierzyć, że to szum jest (lustrzankę mam kilka dni).
Jeżeli masz ziarno w ciemnych partiach zdjęcia to nic dziwnego, jeżeli w jasnościach masz ziarno to jest powód do rozważania.

gandalf23
14-06-2009, 09:53
Jeżeli masz ziarno w ciemnych partiach zdjęcia to nic dziwnego, jeżeli w jasnościach masz ziarno to jest powód do rozważania.

No, to mam powód do rozważań. Ogólnie cały kadr ma ziarno. Wygląda to tak, jakby ktoś przed zdjęciem umieścił cienką różową bibułką, która właśnie wprowadza ten kolorek i ziarno. Dla porównania zainstalowałem sobie DPP (dołączone do mojej lustrzanki) i rzeczywiście zdjęcia są nieostre - wynika to raczej z mojego błędu, ale ziarna praktycznie niema, a kolorku to już wcale.

Co robić? :(