PDA

Zobacz pełną wersję : [Malbork] Szukam miejsc.....



tomsong
13-08-2005, 14:23
witam,
mam chec zrobic mala wyprawe fotograficzna do Malborka. Niestety tego miasta nie znam, a chce porobic zdjecia obiektom, ktore raczej sa omijane przez turystow, tj. jakies ruiny starych budowli itd.

Bardzo prosze osoby, ktore znaja takie obiekty o jakies namiary do nich itp. z gory dziekuje

Pozdrawiam

akustyk
13-08-2005, 14:35
witam,
mam chec zrobic mala wyprawe fotograficzna do Malborka. Niestety tego miasta nie znam, a chce porobic zdjecia obiektom, ktore raczej sa omijane przez turystow, tj. jakies ruiny starych budowli itd.

chyba zartujesz? w Malborku poza krzyzacka Festung, Nogatem, zakladami chemicznymi i walacym sie dworcem kolejowym nie ma nic do focenia. na pewno nie jakies stare budowle. wszystko stare jest w obrebie twierdzy

EDIT: a nie... sorki. poza twierdza (200m w linii prostej) jest stary romanski (zdaje sie) kosciol. ale poza tym...

Tomasz Golinski
13-08-2005, 15:16
jak dobrze pójdzie to trafie do malborka w poniedziałek. a ty kiedy się wybierasz?

tomsong
13-08-2005, 15:32
tak dopiero w srode-czwartek, musze jeszcze dogadac sie ze znajomymi.

Akustyk: kiedys w TV slyszalem o jakims sredniowiecznym szpitalu, ktory sie wali i miasto szuka pieniedzy na jego remont. wlasnie tego typu miejsc poszukuje.. gdybym mial dwa dni to bym sam poszukal tego typu miejsc, ale niestety bede mial moze z 10h.

Pozdrawiam

Tomasz Golinski
13-08-2005, 15:46
aa, wtedy to już będe spokojnie nad morzem się wylegiwał :D

akustyk
13-08-2005, 15:51
Akustyk: kiedys w TV slyszalem o jakims sredniowiecznym szpitalu, ktory sie wali i miasto szuka pieniedzy na jego remont. wlasnie tego typu miejsc poszukuje.. gdybym mial dwa dni to bym sam poszukal tego typu miejsc, ale niestety bede mial moze z 10h.

to zycze powodzenia. ja tam poza twierdza i rzeka nic ciekawego nie widzialem. ale moze Ci sie poszczesci

Vitez
13-08-2005, 21:19
Przenosze do odpowiedniejszego podforum :roll: .

Mac
13-08-2005, 22:57
tak dopiero w srode-czwartek, musze jeszcze dogadac sie ze znajomymi.

Akustyk: kiedys w TV slyszalem o jakims sredniowiecznym szpitalu, ktory sie wali i miasto szuka pieniedzy na jego remont. wlasnie tego typu miejsc poszukuje.. gdybym mial dwa dni to bym sam poszukal tego typu miejsc, ale niestety bede mial moze z 10h.

Pozdrawiam

No nie żartuj przez 10 godzin to jesteś w stanie zrobić fotkę każdemu budynkowi w Malborku, to nie metropolia. Poza zamkiem to mało tam znajdziesz fajnych obiektów, wszelkie ruinki są w obebie terenu zamkowego.
Może pomyśl o Sztumie i Kwidzynie...

tomsong
13-08-2005, 23:40
ok,wiec jak juz ktos poruszyl watek Sztumu i Kwidzynu to poprosze o wiecej info :)


Pozdrawiam

Polaco
14-08-2005, 07:40
ok,wiec jak juz ktos poruszyl watek Sztumu i Kwidzynu to poprosze o wiecej info :)


Pozdrawiam
Tu masz Malbork i Kwidzyn http://www.zamek.malbork.pl/pl/index.html

froolk
14-08-2005, 13:31
http://www.malbork.pl/mwc/index.php?option=content&task=view&id=681

Mac
14-08-2005, 18:36
Dorzuciłbym jeszcze Gniew a z dalszych miejsc to Golub, Nidzicę, Toruń...

Scaramanga
26-08-2005, 10:23
witam,
mam chec zrobic mala wyprawe fotograficzna do Malborka. Niestety tego miasta nie znam, a chce porobic zdjecia . jakies ruiny starych budowli itd.

Bardzo prosze osoby, ktore znaja takie obiekty o jakies namiary do nich dziekuje

Jak przyjechalem rano do Malborka(pierwszy raz bylem tam bardzo dawno temu bedac "młodą lekarką") to mialem z 5 godzin do imprezy na lotnisku.Postanowilem uderzyc do zamku.Na planie miasta bylo zaznaczone "Stare Miasto".Gdy znalazlem sie w tym rejonie okazalo sie,ze ze starego miasta zostala tylko ulica o tej nazwie,bo zabudowa byla w stylu
warszawskiego osiedla "Sady Zoliborskie" z lat 60-tych.Zmartwilem sie,ale pozniej znalazlem stary gmach Poczty Polskiej bardzo fotogeniczny wczesnym rankiem...
Polecam!

tomalxx
26-08-2005, 13:14
Akustyk: kiedys w TV slyszalem o jakims sredniowiecznym szpitalu, ktory sie wali i miasto szuka pieniedzy na jego remont. wlasnie tego typu miejsc poszukuje.. gdybym mial dwa dni to bym sam poszukal tego typu miejsc, ale niestety bede mial moze z 10h.

Proponuję Białą Górę i Piekło. W Białej Górze przed i w czasie II Wojny Światowej był szpital/sanatorium dla żołnierzy. Między tymi miejscowościami kursowały statki "Białej Floty". Są tam śluzy (pozostałości) na rzece. Musiałbyś poszukać w "Dzienniku Bałtyckim" z przed 2-3 tygodni. Sam kiedyś pewnie się tam wybiorę...

b'Art
26-08-2005, 17:01
Malbork jest potwornie mały! +Dasz radę go obejść rano - a wieczorkiem fotki no i piwko !:)

mayrrenna
15-09-2005, 16:09
Jestem z Malborka. Owszem jest w Malborku Szpital Jerozolimski, a właściwie to co z niego zostało, przy ul. 500-lecia. Przy drodze na Sztum. Przejeżdżałam tamtędy ok. 12 września 2005, czyli 2 dni temu i zobaczyłam, że właśnie trwają tam prace rozbiórkowe (nie wiem czy tak do końca legalne). Mam zamiar zwrócić się w tej sprawie do jakichś stosownych organów - bo zniknęła już prawie połowa dachu. Więc radzę się spieszyć jeśli chcesz go sfotografować. Akurat przeglądałam neta w poszukiwaniu jakichś informacji na ten temat( żeby wiedzieć o czym mówię - tzn. dokładnie z którego wieku on jest) no i natknęłam się na Ciebie. Jeśli szukasz jakichś bliższych wskazówek lub możesz mi w jakis sposób pomóc (np. może wiesz gdzie się zwracać z takimi sprawami) proszę o kontakt mayrrenna@yahoo.pl lub GG8852373. Oprócz tego jest kościół p.w. św. Jana Chrzciciela, koło zamku, nie romański, ale gotycki, halowy i ruiny szkoły łacińskiej też niedaleko zamku, nad Nogatem, poza tym trochę murów w różnych miejscach