PDA

Zobacz pełną wersję : Powermate 300



bartosztroch89
04-06-2009, 15:04
Witam.

Mam pytanie czy ktoś korzystał z tego sprzętu i czy warto zainwestować pieniądze?

http://www.funsports.pl/p,pl,299,powermate+300.html

:-D

Grisha
04-06-2009, 20:00
Mam, korzystam. Czy warto? Za te pieniądze nie znajdziesz nic lepszego w plener co by dało taką moc i możliwość montażu wszelakich rozpraszaczy i innych bajerów. Można jeszcze bawić się w strobbist czyli lampki aparatowe, ale w tej cenie trza się bawić w stare lampy, wyzwalacze, milion statywów i max do tego założysz parasolkę a mocy i tak będzie mniej niż na dwóch PM300. Nie powiem, że są wykonane super. U mnie przycisk od fotoceli raz ją załącza raz nie. Tzn nie wiem czy ją załącza raz mi się udaje z niej wyzwolić, raz nie. Sprawę załatwiły wyzwalacze radiowe. Jedna mi się zdążyła zepsuć, mimo, że używałem je może z 6-7 razy od Lutego czyli od daty zakupu. Lampa nie chciała się zasilać z powepacka. Odesłałem, po półtorej tygodnia wróciła sprawna i śmiga nadal. Jedną lampą w pełnym słońcu na 110cm parasolce transparentej z odległości ok 1,5m na full power można przebić się na pogranicze światła głównego. Z dwoma lampami idzie zrobić efekt, że to słońce jest wypełnieniem, lampy są światłem głównym. Mocy jest moim zdaniem wystarczająco. Naddatku nie ma, ale też nie miałem sytuacji, aby mi jej brakło. W studio natomiast nie rozkręcam ponad 1/2. Wadą właśnie jest też mała regulacja mocy: 1/1, 1/2 , 1/4. Da się z tym bez problemu życ, chodź 1/8 bym nie pogardził. sprawę jednak można spokojnie załatwić jakimś szarnym ND i po kłopocie.

Podsumowując powiem to co na początku. Za tą kasę nic lepszego w plener nie ma. Czy warto, to już odpowiedz sobie sam. Albo te lampy, albo strobbist. Jest jeszcze PM 500 ale o tym to trzeba wywołać Venomera do tablicy, strzela tym sprzętem już długo i znacznie bardziej profesjonalnie ode mnie ;)

bartosztroch89
05-06-2009, 20:28
Dzięki za info ;) Czyli mówisz, że sprzęt trochę zawodny? I najlepiej wyzwalać radiowo? Ja chciałem przez kabelek xD. Jeszce pytanie o wagę zestawu...?

Grisha
06-06-2009, 10:22
Czy zawodny to nie jestem w stanie określić nawet biorąc pod uwagę tą jedną usterkę. Zostało to naprawione i nie wiem co było przyczyną. Na pewno nie są to lampy z którymi można się obchodzić bez uwagi na cokolwiek, lecz nie ma co się z nimi obchodzić jak z jajkiem. Obudowa jest metalowa budowa jest powiem na dostatecznym poziomie. Fajerwerków nie ma, ale jak się nie wystawi ich na jakieś mrozy czy deszcze albo nie zacznie grać nimi w bejsbol to przeżyją ;) Są to lampy amatorskie i skrajnych warunków na pewno nie zniosą. Jeżeli chodzi o wyzwalanie to nie wiem o co chodziło tej fotoceli. Tak czy owak w plenerze wyzwalanie na fotocele to tylko kiedy jest zachmurzenie. Wg. mnie to się nada tylko do studyjnego focenia, ale to wtedy po co lampy plenerowe. Ja wyzwalam radiowo, a radio podpięte kabelkiem. Gniazdo synchro działa bezbłędnie, ale trzeba pamiętać że oprócz kabli synchro dochodzą kable od zasilania które są grube. Jak opleciesz wszystko w kable to można łatwo się potknąć i zrobić lampkom krzywdę. Na początek na pewno ok, ale później polecam dokupić jakieś phottixy i problem z głowy.

Waga cóż... same lampki ciężkie nei są, lecz powerpack swoje waży. Dają do niego taki pasek na ramie i w sumie nieźle się to spisuje. Ja rozwiązałem problem kupując torbę podróżną na kółkach. Wewnątrz idealnie mi weszły orginalne kartony od całego zestawu. Gdzie jest w miarę twardo to kółeczka dają radę, jak jakieś trawy to na ramie lecz powiem, że swoje waży. Oczywiście, wszystko zależy jak wymyślisz transport całego zestawu. Czy to będzie jakaś torba, czy oddzielnie kupisz torbę na lampy a power pack na ramie czy jak będziesz chciał. Jak chcesz to zrobię Ci zdjęcia całego zestawu, to będziesz miał ogarnięcie co jest w zestawie i jak to wygląda u mnie. Jednak najlepiej to wrzucić w samochód, dojechać najbliżej jak się da i resztę drogi się przemęczyć.

andres
14-06-2009, 16:56
Pytanie teraz ile rzeczywiście błysków jesteś w stanie wydusić z tego zestawu na pełnej mocy i czy są dostępne do niego większe akumulatory? Czy są dostępne osobne aku? Czy można to obejśc podłączając aku samochodowy o większej pojemności? Czy zasilanie z zapalniczki przez ten CY18 działa?

bartosztroch89
25-11-2009, 18:48
Witam ponownie. Do osób używających ten zestawik mam pytania:

1. Czy można podłączyć do tych lamp beauty dish albo softbox?

2. Na ile błysków rzeczywiście starczy mocy przy dwóch lampach?

3. Czy nie będzie brakować mi światła przy mocy 2x300?

:-D

Dzięki za jakiekolwiek info!