PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 40d - docisniecie spustu wylacza aparat



avatarapl
04-06-2009, 09:57
Witam.

Mam taki problem kilka miesiecy temu mialem wymieniana migawke walnalem troche ponad 100 tys fotek normalna sprawa.

Dzis dotarlem na material chce zrobic foty a tu taki objaw.

Canon 40D + grip (oryginal) + szkielko Canona.

Niezaleznie od trybu TV, AV, Manual, P czy nawet Auto po przycisnieciu spustu nastepuje ostrzenie po pelnym docisnieniu czasem migawka jakby opadala czasem nie dzieje sie nic jednak w jednym jak i drugim przypadku w chwile po docisnieciu spustu aparat gasnie. Pomaga wylaczenie wyjecie baterii i wlaczenie ponownie. Efekt ten sam.

Testowalem na innej baterii to samo. Inny obiektyw to sam. Proba wlaczenia trybu Live View - testowo pod wlaczeniu od razu pad aparatu zero zasilania.
Wymiana karty to samo. Przycisk na gripie to samo. Ustawienie czasu wyzwolenia na 2 lub 10 sekund to samo.

Zanim odesle aparat na Zytnia prosze o informacje czy mial ktos taki problem i co to bylo.

Przy padnietej migawce mialem error 99 teraz aparat poprostu sam sie wylacze.

Pozdrawiam.

jotes25
04-06-2009, 10:09
A próbowałeś bez gripa?

avatarapl
04-06-2009, 10:13
A próbowałeś bez gripa?

Jeszcze nie czekam az klapka od baterii do mnie dojedzie. Jednak wydaje mi sie ze to nie bedzie kwestia gripa - chociaz to rozwiazalo by problem przesiadka na 2 tygodnie na Canona 400d znow mnie mocno dobije.

P.S Testowalem takze bez obiektywu wiec pozostaje tylko bez gripa.

avatarapl
04-06-2009, 13:15
Przetestowalem bez gripa to samo. Docisniecie spustu i wygasniecie aparatu. Restart ustawien tez nic nie dalo, wiec wysylam na Zytnia.

jotes25
04-06-2009, 13:25
"Pochwal się" potem co było przyczyną. Zawsze może komuś to pomoże...

avatarapl
04-06-2009, 14:11
Dam znac. Pradopodobnie znow padla migawka lub spust.

Teraz czekam na kuriera bo szczecie w nieszczesciu 5 czerwca konczy mi sie gwarancja.

avatarapl
19-06-2009, 20:46
Dzis przyslali aparat. Wg zapisu na karcie gwarancyjnej oraz wczesniejszej rozmowy telefonicznej wymiana wymienili plyte glowna.

Sprawdzony i narazie dziala dobrze :)