PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odtwarzaniem filmow HD MOV



JaMi
03-06-2009, 11:37
Witam
Mam problem z odtwarzaniem filmow HD nagranych Canonen SX1. Paradoks polega na tym, ze filmy z rozszerzeniem MOV odtwarzane (dedykowanym w koncu) Quick Timem klatkuja. Odtwarzane Windowsowym Media Playerem (mozna wymusic odtworzenie, choc w obslugiwanych formatach nie ma mowy o MOV) daje bardzo dobre efekty :shock: (plynnie)

Problem polega na tym, ze chce obrabiac te filmy i nie wiem czym to zrobic. Podobno Quick Time Pro ma pewne mozliwosci, ale szkoda inwestowac w to rozszerzenie, skoro nie mam plynnego odtwarzania filmow.

Prosze o porady

quail
04-06-2009, 19:49
No cóż... bo to MOV. QuickTime pod windę jest napisane byle jak, stąd ta niesamowita płynność działania.
Wybadaj edycję za pomocą Adobe Premiere Elements.

tnt
09-06-2009, 14:48
a nie masz dołaczonego na cd zoombrowseraEX? mam wersję 6.3.1.8 i da się tym (w ograniczonym zakresie) kroić, łączyć matriał, dodawać dźwięk, z opcją zapisu do AVI lub MOV.264. porównujac z quick time u mnie dużo płynniej odtwarza też mov.

Sliwak
08-05-2011, 12:18
Mam problem z edycją plików MOV z aparatu. Przy załadowaniu do Sony Vegas 8 albo 9 nie widać obrazu na podglądzie zarówno w oryginalmym MOV z aparatu jak i przekonwertowanym na MOV.264 przez Zoombrowsera. Przy konwersji do AVI brak jest 25 klatek/S.
Ktoś wie w czym problem?

dampe
27-07-2011, 01:28
Mam problem z edycją plików MOV z aparatu. Przy załadowaniu do Sony Vegas 8 albo 9 nie widać obrazu na podglądzie zarówno w oryginalmym MOV z aparatu jak i przekonwertowanym na MOV.264 przez Zoombrowsera. Przy konwersji do AVI brak jest 25 klatek/S.
Ktoś wie w czym problem?

Milem ten sam problem (rowniez 60d i vegas 9).
Sciagnelem uaktualnienie do vegas i mam podglad obrazu. (Podobnie jak Camera Raw bez uaktualnienia nie otwiera .CR2 z 60d)

Format .mov strasznie tnie, jaki najlepszy format plikow do obrobki w vegas?
Oczywiscie po konwersacji z .mov

Pozdrawiam.

micles
28-07-2011, 09:57
.mov :)

Zaopatrz się w Vegasa 10, najlepiej x64, i kompa godnego montażu HD.