PDA

Zobacz pełną wersję : Quantum Instruments Turbo SC Battery Pack



rjr
02-06-2009, 20:04
Czy ktoś wie coś na temat tego urządzenia? A może ktoś używa? Warto kupić?
http://www.bhphotovideo.com/c/product/502464-REG/Quantum_Instruments__Turbo_SC_Battery_Pack.html

rjr
05-06-2009, 20:13
naprawdę nikt tego nie używał?:(

maxon52
05-06-2009, 20:24
Chyba na Allegro widziałem coś takiego Canona za 749zl.

rjr
06-06-2009, 21:51
Chyba na Allegro widziałem coś takiego Canona za 749zl.

Coś takiego Canona już posiadam.Niestety przy świetle odbijanym od ścian i sufitów w ciemnych pomieszczeniach szybko padają akumulatory. Szukam czegoś mocniejszego i myślę że to może być to, ale trochę szkoda mi 500 dolarów w ciemno:cry:

qb4hkm
08-06-2009, 12:36
nie lepiej dodatkowy magazynek i drugi komplet aku?

amator4life
05-11-2009, 19:08
QUANTUM BATTERY PACK TURBO, 2X2 LUB bp2 to sa cuda ktore starczaja na kuuuupe wyzwolen blysku.Mam uzywam.Sa nienormalne.

rjrpolecam!
qb4hkm dodatkowy magazynek vs. Quantum BP :)
To jak Kodak dcs520 vs. 1DMkIIIIIIII hehe

adam_k
06-11-2009, 00:49
nie jestem pewien ale wygląda to na zamiennik canonowskiego "dopalacza" np. cp e3 więc działanie tego urządzenia nie wydłuża działania lampy na aku tylko powoduje przyśpieszenie ładowania kolejnych błysków a aku w samej lampie rozładowuje się tak samo jak bez dopalacza czyli dość szybko.
Jeżeli np aku w lampie się rozładują a dopalacz będzie w pełni naładowany to lampa nie będzie działała (sprawdzone).

Może zna ktoś takie urządzenie które zastąpi lub będzie wspomagać główne
zasilanie w lampie. Podczas pracy w słoneczny dzień w plenerze nawet
najlepsze aku siadają bardzo szybko (ok 200-300 strzałów)
więc alternatywne zasilanie było by ułatwieniem w takiej sytuacji.

Kiedyś nawet myślałem nad podpięciem jakiegoś aku żelowego 6v
przewodami w miejsce paluszków w lampie, może ktoś już testował takie
rozwiązanie?

sebcio80
06-11-2009, 00:54
wyczerpią Ci się po 300 strzałach to wkladasz nowe i masz na kolejne 300 strzalow, wiec nie rozumiem po co kombinowac? szczegolnie ze to zaden problem i koszt w sumie dosc maly, na pewno mniejszy niz inne opcje jak dodatkowy pojemnij z akku

adam_k
06-11-2009, 02:25
wyczerpią Ci się po 300 strzałach to wkladasz nowe i masz na kolejne 300 strzalow, wiec nie rozumiem po co kombinowac? szczegolnie ze to zaden problem i koszt w sumie dosc maly, na pewno mniejszy niz inne opcje jak dodatkowy pojemnij z akku

Dla Ciebie nie problem dla mnie jest to problem bo czasem 300 strzałów robię w 15-30 min a pracuję np 4-6h więc muszę zmienić 16-24 lub 8-12 kompletów aku a potem jakoś to naładować na następny dzień
W praktyce noszenie tych aku jak ich wymiana jest dość uciążliwa dlatego taki zewnętrzny 1 duży aku do głównego zasilania był by wygodny.
Mi nie chodzi o koszt tylko o wygodę i szybkość działania

sebcio80
06-11-2009, 02:44
nie wiem co robisz ze strzelasz tyle zdjec w tak krotkim czasie, mi na 2 godzinna sesje starcza do kazdej lampy jeden komplet akku

jesli masz takie zapotrzebowanie i robisz tyle fotek, to musza to byc jakies sesje komercyjne, wiec najlepiej zaopatrzyc sie w plener w lampy studyjne + generator

a jesli chodzi o ladowanie to taki duzy akumulator o duzej pojemnosci i napieciu 6V tez bedziesz ladowal caly dzien