PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić takie zdjęcie?



mariuszb
31-05-2009, 13:22
Cześć,
ostatnio przeglądając galerie internetowe natrafiłem na bardzo ciekawe zdjęcie.
http://www.photosig.com/go/photos/view;jsessionid=aSv0KBG8zI3ehSizwg?id=2324608&forward=main

Macie może jakiś pomysł jak stworzyć zdjęcie o takim klimacie? Jakieś specyficzne oświetlenie, obróbka w programie graficznym?

traphezz
31-05-2009, 13:31
Wystarczy okno, dobre ustawienie i troche obrobki

pszczółka_maja
01-06-2009, 00:42
Najwięcej to tam chyba było obróbki. Światło najlepiej jak odbijesz od czegoś, od ściany czy podłogi nawet - z tym, że musisz uważać żeby za dużo cieni nie było na twarzy. Do tego przyciemniasz tło, jeśli takie od razu nie wyszło. Potem się bawisz np. w photoshopie. Poprawiasz konstrast czy barwy i co tam jeszcze uznasz za stosowne;)

Slider
01-06-2009, 10:05
Oj, oj, chyba koledzy błądzą..:-)

Ja głowy nie dam, ale okno nam takiego światła nie da, zresztą zależy co ma być za tym oknem? Słońce zdecydowanie zrównoważyłoby oświetlenie sceny, a nie dawało taki kontrast. Poza tym w oczach nie widać okna (chyba):wink:

Odbicie światła też mi się zbytnio nie widzi, bo widzimy tam światło raczej ukierunkowane świecące z lewej strony i nad fotografowaną osobą. W oczach też nie widać żadnych doświetlaczy, a redukowanie cieni nie miałoby sensu, bo na twarzy ich mnogo..:-)

Jak na moje oko to zostało zastosowana jedna lampa główna z jakimś modyfikatorem, nie powiem jakim, bo nie widzę, i jedna lampa na/w aparacie, która albo miała minimalnie rozjaśnić cienie, albo wyzwolić lampę główną. Dalej to jak koledzy mówili, czyli obróbka.. podejrzewam, że głównie kontrast i WB.

Pozdrawiam

PS: Nie mam fioletowego pojęcia co odbija się poza tęczówką lewego oka, Spytaj znawców..:-)

jasnezetak
01-06-2009, 10:35
lampa + plaster miodu z lewej strony ( modela prawa ) - lekko z góry, ja bym to przynajmniej tak zrobił..

ps. jeżeli nie masz lamp studyjnych, równie dobrze możesz taką fotę zrobić lampą biurową - oczywiście odpowiednio zmiękczyć światło plus jakąś prostą tuleje założyć nawet z bloku technicznego, by światło było punktowe..

esteper
01-06-2009, 10:44
Ja podobne światło osiągałem za pomocą*lampy z garnkiem, które świeciły przez dwie dyfuzje, mniejsza zaraz przy samej lampie, druga blisko twarzy modelki, w sensie na samej krawędzi kadru.

artprof
01-06-2009, 10:46
panowie, klasyczny lowkey. ja widzę świetlik lub wysoko zawieszony softbox + centralnie rzucony slaby błysk na twarz. obróbki za wiele też nie widzę.

orlen.ownlog.com
03-06-2009, 21:24
tak jak artprof napisał + retusz skóry