PDA

Zobacz pełną wersję : Monitor do obróbki i kalibrator



molmagic
30-05-2009, 23:54
Witam,
mam pytanie odnośnie monitora do obróbki zdjęć. Zastanawiam się nad zakupem EIZO FlexScan 2242W. Monitor kosztuje kupę kasy i chciałbym żeby służył długo i żeby był niezawodny. Podstawą jest oczywiście odwzorowanie barw. Może możecie polecić coś innego w niższej cenie? Słyszałem pozytywy o monitorach NEC. Sprzęt chciałbym kalibrować spyderem 3 pro i tu też pojawia się pytanie czy to dobry pomysł. Czekam na Wasze sugestie. Nie chcę przepłacać, ale chcę uzyskać maksymalnie dobre efekty bez niespodzianek z różnicą obrazu na monitorze i papierze.

BuRton
31-05-2009, 00:07
Pośpieszyłeś się zakładając nowy wątek. Poczytaj tu: http://canon-board.info/showthread.php?t=27840

Owocnej lektury.

molmagic
31-05-2009, 11:42
Poczytałem sobie, ale w tym wątku jest dużo informacji, które niekoniecznie są dla mnei przydatne. Po prostu chciałem się dowiedzieć czy to dobry wybór i czy dany kalibrator sobie poradzi, ew. czy ktoś jest w stanie poradzić lepszy zestaw. Bez wdawania się w szczegóły chcę osiągnąć taki sam obraz na odbitce i monitorze.

BuRton
31-05-2009, 14:42
Poczytałem sobie, ale w tym wątku jest dużo informacji, które niekoniecznie są dla mnei przydatne. Po prostu chciałem się dowiedzieć czy to dobry wybór i czy dany kalibrator sobie poradzi, ew. czy ktoś jest w stanie poradzić lepszy zestaw. Bez wdawania się w szczegóły chcę osiągnąć taki sam obraz na odbitce i monitorze.

Tak, tylko można było zadać to pytanie w wątku, który podałem wyżej.
Bez wdawania się w szczegóły się nie da :twisted: - niestety. Jak zacząłem wnikać w szczegóły to się mi odechciało kalibratorów i spektrometrów (przynajmniej na razie).

pank
01-06-2009, 10:38
Mam neca 2690WUXi, polecam, bardzo dobrze się sprawdza, teraz już jest jego następca równie dobry ale słyszałem że jest różnie z jakością paneli więc lepiej przed kupnem sprawdzić. Spydera do kalibracji odpuść, najtańsze co nadaje się jako tako to Eye One display II firmy x-rite.

bebesky
01-06-2009, 11:20
Spydera do kalibracji odpuść, najtańsze co nadaje się jako tako to Eye One display II firmy x-rite.

sorry ale chciałbym się dowiedzieć dlaczego??
W czym gorszy np. spyder pro lub elite od EyeOne d2 ???

pank
01-06-2009, 11:23
W praktyce tym że spyderem nie da się skalibrować poprawnie monitora a xritem już tak. Kolorymetr spydera jest cienki jak kompot z desek, oprogramowanie też pozostawia wiele do życzenia. Po szczegóły odsyłam do postów Czornyja na ten temat.

Vitez
02-06-2009, 01:26
Poczytałem sobie, ale w tym wątku jest dużo informacji, które niekoniecznie są dla mnei przydatne. Po prostu chciałem się dowiedzieć czy to dobry wybór i czy dany kalibrator sobie poradzi, ew. czy ktoś jest w stanie poradzić lepszy zestaw. Bez wdawania się w szczegóły chcę osiągnąć taki sam obraz na odbitce i monitorze.

To jeszcze sobie Regulamin forum poczytaj:

http://canon-board.info/announcement.php?f=24&a=3

Szczególnie Punkt 3. polecam :roll: .