PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma EF-530 DG ST



jack070
30-05-2009, 21:31
Czy ktoś miał styczność z wyżej wymienioną lampą?
Z tabelek wynika, że jest to EF-530 DG Super pozbawiona kilku funkcji takich jak synchronizacja na drugą kurtynę, HSS itd.

Chciałem się dowiedzieć głownie jak lampa radzi sobie z pomiarem światła z Canonem...

mxdanish
30-05-2009, 22:06
Mam EF-500 DG Super i nie narzekałem... do momentu kiedy mi pękła stopka lampy :(
Niestety jest plastikowa.

Teraz porównując do 580 EX II - poległa z kretesem jeśli chodzi o powtarzalnośc błysku. Jest strasznie nierówna.

Oprócz tych dwóch rzeczy generalnie dobrze mi się sprawowała.

Synchro na drugą kurtynę wcześniejsza wersja miała, więc może i ta nowsza też ma.

Ołówek
18-03-2010, 20:33
Czy ktos posiada może taka lampę jak w temacie? czy jest to godna alternatywa do 430 EXII (w końcu jakieś 300 zl tańsza)? Warto w nią inwestować? Pozdrawiam

przemekp78
02-02-2011, 16:04
Przyłączam się do pytania kolegi powyżej: mógłby ktoś opisać wrażenia i dokładnie funkcje jaki posiada (w różnych źródłach jest... "różnie" wyposażona:-|:-|?

addi
02-02-2011, 16:52
Lampa jest prosta aż do bólu: 3 tryby pracy: ttl, manual z pełną mocą i manual z 1/16 mocy. Z dodatkowych funkcji to automatyczny zoom i wspomaganie autofocusa. Nie zauważyłem żadnych problemów z pomiarem światła, używana na 400D i 5dm2 radzi sobie bez problemów. Dla mnie poważną wadą jest niemożność odpalenia jej za pomocą wyzwalaczy radiowych (nie przenoszących ttl). Generalnie jak masz kasę na Canona 430 to brałbym Canona.

sylwek2k
02-02-2011, 19:39
Dla mnie poważną wadą jest niemożność odpalenia jej za pomocą wyzwalaczy radiowych (nie przenoszących ttl). Generalnie jak masz kasę na Canona 430 to brałbym Canona.

Da sie wyzwalac za pomoca najprostszych nawet wyzwalaczy, ale trzeba ingerowac we wnetrze lampy, albo wyzwalacza (jezeli ten ma wszystkie styki Canonowskie). Ale bedzie problem z usypianiem sie lampy.

addi
02-02-2011, 21:46
Da sie wyzwalac za pomoca najprostszych nawet wyzwalaczy, ale trzeba ingerowac we wnetrze lampy, albo wyzwalacza (jezeli ten ma wszystkie styki Canonowskie). Ale bedzie problem z usypianiem sie lampy.

Możesz coś więcej napisać? Jakieś źródło?

sylwek2k
03-02-2011, 05:33
Możesz coś więcej napisać? Jakieś źródło?
Wystarczy zewrzec ze soba 2 styki :) - lampie sie wowczas wydaje ze jest na aparacie i pozwala juz na wyzwalanie na goraca stopke :)

FIODOR
05-08-2011, 12:31
Wystarczy zewrzec ze soba 2 styki :) - lampie sie wowczas wydaje ze jest na aparacie i pozwala juz na wyzwalanie na goraca stopke :)

Czy mozesz podac ktore styki nalezy zewrzec?
______
| . . . . .|
| . 1o . |
| 2o 3o |
| 4o 5o |
|______|
Z gory dziekuje za odpowiedz

sylwek2k
05-08-2011, 14:27
jezeli to jest widok na stopke lampy blyskowej (lampa jest do 'gory nogami') to nalezy zewrzec piny 2 i 5 :)

FIODOR
06-08-2011, 11:48
Dzieki, to juz dziala.
Mam Metz'a 50AF - 1, niestety Sigma nie potrafi go wyzwolic (przez wbudowana w metz fotocele) (zarowno przyciskiem test jak i odpalana radiem - we wszystkich ustawieniach). Co dziwne nasadzona na canona, ale tylko przy trybie ttl, wyzwala (manualne juz nie). Nie pojmuje tego. Jak to ugryzc? Metz wyzwalany wewnetrzna lampa smiga bez problemu.
Dzieki za pomoc