PDA

Zobacz pełną wersję : 580ex II - gwar. USA ?



district
30-05-2009, 16:27
Witam,
Stoję przed zakupem lampy błyskowej Canon 580ex II, znalazłem takową na allegro.pl http://allegro.pl/item649171502_nowa_lampa_canon_580ex_ii_580_ex_ii_ exii_od_ss.html tylko nie wiem czy gra jest warta świeczki, sprzedający mówi że gwarancja jest ale nie EUR. lecz USA, tłumaczył mi że serwisy w Niemczech ją realizują. Poradźcie mi proszę czy jest sens wydawać 300zł mniej i mieć wątpliwą gwarancję ? Może ktoś już tak kupował?

Krzychu
30-05-2009, 16:29
Witam,
Stoję przed zakupem lampy błyskowej Canon 580ex II, znalazłem takową na allegro.pl http://allegro.pl/item649171502_nowa_lampa_canon_580ex_ii_580_ex_ii_ exii_od_ss.html tylko nie wiem czy gra jest warta świeczki, sprzedający mówi że gwarancja jest ale nie EUR. lecz USA, tłumaczył mi że serwisy w Niemczech ją realizują. Poradźcie mi proszę czy jest sens wydawać 300zł mniej i mieć wątpliwą gwarancję ? Może ktoś już tak kupował?

Jak jest USA to obowiązuje tylko w USA - przerabialiśmy ten temat wiele razy...

district
30-05-2009, 16:33
ok dzięki za odpowiedź

pszczółka_maja
30-05-2009, 18:50
Myślę, że nie ma sensu inwestować w to. Niby będziesz mieć 300 zł w kieszeni, ale w razie czego będziesz je musiał spożytkować na odesłanie sprzętu, albo do USA, albo do Niemiec. Szczerze wątpie by w Niemczech realizowali gwarancje ze Stanów. Poza tym nawet jeśli to i tak jest to czasochłonne, żeby odesłać im do naprawy. Dodatkowo i tak będziesz musiał zapłacić za transport;) Suma sumarum, ja bym nie brała.

mlodyyy_19
30-05-2009, 22:56
Na twoim miejscu zadzwoniłbym do serwisu i się dopytał.
Miałem sytuację, że znajomy dał mi aparat (jakąś cyfre Canona) abym oddał do serwisu(Warszawa, Żytnia).
Aparat był przywieziony z USA. Oddał mi bez papierów ponieważ niewiedział gdzie są a i tak liczył się z tym, że w Polsce jest bez gwarancji.
Po tygodniu zadzwonili, że aparat jest do odbioru naprawiony. Kiedy spytałem ile trzeba zapłacić to powiedzieli, że nic ponieważ aparat jest na gwarancji z USA.
Na wszelki wypadek radze zadzwonić i się dopytać.
Gdyby ta sytuacja niespotkała mnie to bym w to nie uwierzył wiec zadzwoń i się dowiedz.

space_invader
04-06-2009, 10:59
Na twoim miejscu zadzwoniłbym do serwisu i się dopytał.
Miałem sytuację, że znajomy dał mi aparat (jakąś cyfre Canona) abym oddał do serwisu(Warszawa, Żytnia).
Aparat był przywieziony z USA. Oddał mi bez papierów ponieważ niewiedział gdzie są a i tak liczył się z tym, że w Polsce jest bez gwarancji.
Po tygodniu zadzwonili, że aparat jest do odbioru naprawiony. Kiedy spytałem ile trzeba zapłacić to powiedzieli, że nic ponieważ aparat jest na gwarancji z USA.
Na wszelki wypadek radze zadzwonić i się dopytać.
Gdyby ta sytuacja niespotkała mnie to bym w to nie uwierzył wiec zadzwoń i się dowiedz.

Nie bardzo chce mi sie w to wierzyc... jedyne co sie nasuwa to ze mlodyyy to sprzedawca z allegro m-ody

http://www.allegro.pl/search.php?from_form=1&sg=0&string=*+NOWA+LAMPA+CANON+580EX+II+580+EX+II+EXII+ OD+SS+*+&search_type=1&shop=0&closed=1&exclude=&price_from=&price_to=&category=0&order=t&st=gtext&buy=0

co by wiele wyjasnialo...

pozdrawiam

mlodyyy_19
09-06-2009, 13:54
Nie bardzo chce mi sie w to wierzyc... jedyne co sie nasuwa to ze mlodyyy to sprzedawca z allegro m-ody

http://www.allegro.pl/search.php?from_form=1&sg=0&string=*+NOWA+LAMPA+CANON+580EX+II+580+EX+II+EXII+ OD+SS+*+&search_type=1&shop=0&closed=1&exclude=&price_from=&price_to=&category=0&order=t&st=gtext&buy=0

co by wiele wyjasnialo...

pozdrawiam

Sherloku najpierw trzeba by potwierdzić swoje przypuszczenia a potem o nich pisać a widzę że tego ci się nieudało zrobić. Więc chyba kiepski z Ciebie detektyw.
Wierzyć niemusisz. Gdybym niemiał takiej sytuacji to bym jej nieopisywał a zadzwonić zawsze można i się dowiedzieć z pierwszej ręki w serwisie Canona.

Pozdrawiam

kisman
03-07-2009, 09:44
Witam, temat jest dość podobny więc podłącze się tutaj i napiszę w czym problem. Sprzedawca(polski) sprzedał mi lampę 580ex II bez karty gwarancyjnej i instrukcji. O ile brak instrukcji mogę przeboleć to co do braku karty mam mieszane uczucia. Czy serwis na Żytniej wymaga karty gw. czy wystarczy sam dowód zakupu :?:. Bardzo proszę o pomoc.

adi760303
03-07-2009, 14:11
Witam, temat jest dość podobny więc podłącze się tutaj i napiszę w czym problem. Sprzedawca(polski) sprzedał mi lampę 580ex II bez karty gwarancyjnej i instrukcji. O ile brak instrukcji mogę przeboleć to co do braku karty mam mieszane uczucia. Czy serwis na Żytniej wymaga karty gw. czy wystarczy sam dowód zakupu :?:. Bardzo proszę o pomoc.

karta gwarancyjna jets wymagana do naprawy. Skad serwis ma wiedziec że sprzęt jest na gwarancji czy nie. W moim wypadku jeszcze było wyslanie paragonu bądź faktury

marbuk22
03-07-2009, 14:44
karta gwarancyjna jets wymagana do naprawy. Skad serwis ma wiedziec że sprzęt jest na gwarancji czy nie. W moim wypadku jeszcze było wyslanie paragonu bądź faktury

Przecież na fakturze/rachunku jest data zakupu. Do tego dodać rok, tudzież dwa i wszystko wiadomo.


P.S. opieram się o swoje doświadczenia z naprawą gwarancyjną wykonaną w Polsce, sprzętu kupowanego na terenie Niemiec. Miałem jedynie fakturę, bez żadnej karty gwarancyjnej.
Był to jednak laptop HP [nawet mi klawiaturę sprowadzali niemieckojęzyczną :D]. Ale Canon jak to Canon, może być całkiem inaczej :p

pan.kolega
04-07-2009, 08:38
Gdybym miał możliwość kupowania nowego spprzętu o 15-20% taniej bez gwarrancji, to bym się nie zastanawiał (o ile sam sprzedawca jest godny zaufania). Przecież to jest buy 4 or 5, get one free! Chyba nikt nie wierzy, że co piąta lamppa pada w czasie gwarrancji?

W życiu nabyłem w sumie co najmniej kilka tuzinów puszek SLR, obiekktywów do nich, i lamp. Ani razu nie skorzystałem z gwarrancji. Kilka razy (nie więcej niż 3-4) coś sie zepsuło, ale albo zwróciłem do sklepu, albo było dawno po gwarrancji.

Oczywiście, jeżeli ktoś nabywa bardzo rzadko i dostałby zawału gdyby akurat coś padło, albo traktuje sprrzęt brutalniej, to dla komfortu może chcieć mieć gwarrancję. Dla mnie gwarrancja na nowy sprrzęt foto od Caanona warta jest nie więcej niż 5%, a na lamppę pewnie jeszcze mniej.

h4ry
04-07-2009, 10:57
Rok gwarancji szybko mija. Jak ktoś używałby takiej lampy okazyjnie i z dużą ostrożnością to gwarancja ma minimalne znaczenie dla takiej osoby, bo jak ma się coś zepsuć to albo od razu, albo przy takim użytkowaniu dawno po gwarancji.

Krytyk
04-07-2009, 12:08
bo jak ma się coś zepsuć to albo od razu, albo przy takim użytkowaniu dawno po gwarancji.

zgadza sie no ale niech Ci ta lampa padnie od razu
wtedy koszta wysylki do usa znacznie przewyzsza zaoszczedzone 300 zl bo przeciez to nie list i swoja wage ma.

sam mam doswiadczenie z uszkodzeniem sprzetu ale juz po gwarancji dlatego nie jest ona dla mnie wielkim wyznacznikiem chyba ze oferuja ja na okres powiedzmy 3 lat

allxages
04-07-2009, 13:18
no to jak wiecej niz 300 to do serwisu w wawie/berlinie i placic za serwic. pewnie taniej wyjdzie..

h4ry
04-07-2009, 17:47
zgadza sie no ale niech Ci ta lampa padnie od razu
Ja się przyznam że sprzęt z usa przed przywiezieniem/wysłaniem miałem sprawdzany przez znajomych i taką opcję biorę tylko pod uwagę, a nie bezpośredni import. Może źle zrobiłem, że nie wspomniałem o tym. Wtedy mój wcześniejszy post ma większy sens :)

adi760303
19-07-2009, 18:24
Ja wlasnie odebralem obiektyw zakupiony w USA w B&H a przywieziony przez kolezanke. Roznica pomiedzy zakupem w USA a najelpsza cena w Polsce to 1,1 tys zlotych. I wlasnie ta roznica spowodowala ze zdecydowalem sie na zakup 16-35 II L.