PDA

Zobacz pełną wersję : Linki do TiP-ow i sklepow internetowych.



Vitez
21-06-2004, 18:41
Wrzuce tu kilka linkow do znanych, lubianych i polecanych TiPow (Tani Importer Prywatny) , sklepow internetowych itp...

PL:
Tommy_J : http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=321818
foto-tip: http://www.foto-tip.pl
Wieczorek: http://www.interfoto.com.pl
www.fotomax.waw.pl



GER:
NYCamera: http://www.ny-camera.com
sklep internetowy: http://www.hificomponents.de

USA:
Polusa: http://www.polusa.com
www.amazon.com
www.adorama.com
www.bhphotovideo.com

Komentarze i kolejne linki mile widziane :)

piotrkula
21-06-2004, 18:55
to ja dorzuce:
http://www.beachcamera.com/shop/home.asp


Komentarze i kolejne linki mile widziane

www.amazon.com - roznie to z nimi bywa, czasami przesylki nie dochodza (lub ida bardzo dlugo), ale nie ma problemow zeby wyslali jeszcze raz, maja strasznie zroznicowane ceny, na niektore rzeczy rewelacja, na inne wrecz przerazajace,

te dwa sklepy trzeba by razem komentowac:
www.adorama.com
www.bhphotovideo.com
co sobie 'wydumasz' to u nich jest, jak nie ma, to sprowadza - to jest ich ogromny plus, szczegolnie b&h, ceny umiarkowane trzeba je porownywac jedna rzecz warto kupic w jedny inna w drugim ( z regoly roznica nie jest wieksza niz 10%),
oprocz tego adorama ma jeden z lepszych labow w ny, i bardzo duzy wybor filmow- tu sie zaopatruje.

z wlasnego doswiadczenia: na zaden z tych sklepow nie moge zbytnio narzekac -pewnie by sie znalazly rzeczy co do ktorych mozna by sie przyczepic, ale po co ?

Aszu
21-06-2004, 18:58
Tommy ma mieć we wtorek Canony 10D chyba 2 sztuki

MAREO200 - http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=345787
kolega ma towar ze stanów (tych niby zjednoczonych). Pierwsza klasa.

FOTORIMEX - http://www.fotorimex.pl/ - na swojej stronie ma cennik ze Stodoły

Czacha
21-06-2004, 21:05
chyba jeden z najlepszych (pod wzgledem cen i obslugi) w usa - www.canogacamera.com ... praktycznie wszyscy ludzie z dpreview zaopatruja sie tam w sprzet.. moj 10d tez od nich :D

LukasS
21-06-2004, 22:25
Tommy ma mieć we wtorek Canony 10D chyba 2 sztuki

MAREO200 - http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=345787
kolega ma towar ze stanów (tych niby zjednoczonych). Pierwsza klasa.


Tak i nie dzwoncie na kom. za wczesnie, bo jak dzwonilem ok 12 to zawsze wybudzalem klienta :). Ale towar ma bardzo dobry (kupilem u niego wszystkie szkla).

Rudi
21-06-2004, 22:39
Mam takie pytanie.

Przy zamówieniu np. szkła ze sklepu w stanach, to czy przy przesyłce do naszego pięknego kraju :) będę musiał zapłacić dodatkowy podatek i takie tam?

p13ka
24-06-2004, 14:58
Mam takie pytanie.

Przy zamówieniu np. szkła ze sklepu w stanach, to czy przy przesyłce do naszego pięknego kraju :) będę musiał zapłacić dodatkowy podatek i takie tam?

Obawiam się, że tak. Zgodnie z obowiązującą Taryfą Celną UE - TARIC (info TU (http://www1.ukie.gov.pl/WWW/serce.nsf/0/220A0FBC225FA47EC1256E840023A1CF?Open)) obowiązuje chyba stawka 5% cła (STAWKA (http://www.europa.eu.int/comm/taxation_customs/dds/cgi-bin/tarduty?ProdLine=80&Type=0&Action=1&Lang=EN&SimDat e=20040624&YesNo=1&Indent=-1&Flag=1&Test=tarduty&Periodic=0&Download=0&Taric= 8529908134&Country=US%2F0400&Day=24&Month=06&Year= 2004)). Wybrałem kod taryfy : 8529908134 (Assembly consisting of a lens unit, having an adjustable focal length of 4 mm or more but not exceeding 69 mm and comprising a zoom encoder, a stepping motor unit, a zoom motor unit, an iris motor unit and a photo interrupter ) bo nie znalazłem nic bardziej odpowiedniego.
Cło to jedno a VAT to drugie. Bardzo możliwe, że Urząd Celny policzy również VAT (22%).

novaczek
24-06-2004, 16:05
I tak niestety będzie zerwsze cło 5% a po drugie VAT 22%. Takie stawki obowiązują przy imporcie spoza UE .... czyli najlepiej import na szyi

santiblue
05-07-2004, 14:45
Vatu juz nie ma na import. chyba ze ze Stanow. A scislej z poza unii.

trud
10-07-2004, 12:39
Samo cło to tylko wierzchołek góry lodowej. Ludzie nie zwracają uwagi na inne drobne sumki i wszelakie koszty pośrednie. Generalnie jak się doliczy wszystkie dodatkowe opłaty, łącznie z wysyłką, pocztą polską, w urzędzie celnym, vaty, sraty, itp., wychodzi prawie plus 50 procent. Słaby to interes.

[ Dodano: 03-08-2004 ]
Tu pewien gość opisał swoja historię :|

http://strony.aster.pl/4x5/ dalej wchodzicie w "kto pyta błądzi z innymi/nie kupujcie sprzetu wysyłkowo z zagranicy

jadeit
05-11-2004, 13:03
witam

ja także dodam dwa linki prowadzą do sklepów w mojej mieścinie:

http://www.fotoexpert.pl/
http://www.aparaciki.pl/

pozdrawiam

marijan
29-11-2004, 00:50
To ja dodam jeszcze fajną stronkę - http://www.skapiec.pl
Porównanie cen ze sklepów internetowych (nie tylko aparaty) - witryna dopiero startuje ale myślę że warto przed zakupem pozaglądać co i za ile.

Jurek Plieth
03-12-2004, 11:20
Wrzuce tu kilka linkow do znanych, lubianych i polecanych TiPow (Tani Importer Prywatny) , sklepow internetowych itp...

PL:...

Komentarze i kolejne linki mile widziane :)
Ja dodam Coronado (http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1063037)
który ma taką zaletę, że mieszka w USA i można u niego zamówić każdą pierdółkę z odbiorem w PL, bez problemów z cłem, podatkiem, etc.
(chyba przesyła to pocztą dyplomatyczną :wink: )

Artek_Bartek
24-01-2005, 13:02
ja z kolei dodam
http://www.bizrate.com/
http://www.shopcartusa.com/
tu sobie można wyszukać najatrakcyjniejszą ofertę internetową w USA....
najsensowniejsze oczywiście jeśli mamy kogoś tam na miejscu..... przesyłka o zdeklarowanej wartości poniżej 1000 Euro do Polski później nie jest obciążona żadnymi podatkami.....

stolo
25-01-2005, 11:10
ja..... przesyłka o zdeklarowanej wartości poniżej 1000 Euro do Polski później nie jest obciążona żadnymi podatkami.....

Czy to jest pewna informacja ?? Czy nie lepiej zapłacić 100$ dodatkowo aby sklep w którym się kupuje bezpośrednio wysłał do Polski ??

Jurek Plieth
25-01-2005, 11:23
.... przesyłka o zdeklarowanej wartości poniżej 1000 Euro do Polski później nie jest obciążona żadnymi podatkami.....
Kto Ci takich bzdur naopowiadał?

stolo
25-01-2005, 11:32
Chciałbym przy okazji się przywitać. :)
Mam nadzieję, że wkrótce dołącze do szerokiej Braci Canonowców i będe mógł dzielić się z wszytkimi swoimi doświadczeniami


Jakby ktoś mi mógł doradzić co powinienem zrobić:

Chcę kupić aparat w USA. Człowieka tam mam, pieniądze też. Chodzi mi jak najlepiej to przesłać. Czy skorzystać z jakiejś firmy która realizuje wysyłkę do Polski (wydaje się pewne) czy skorzystać z poczty (co za tym idzie dodatkowe cło, ew. podatek i co najgorsze mozliwość zaginięcia przesyłki). Wartość całości szacuję na 1000$. Niestety nie ma nikogo kto mógłby "na szyi" to przytransportować :( Pomóżcie rozwiązać ten problem jeszcze dziś przed 16.00 (planowany zakup) Wstępnie wytypowałem http://www.bhphotovideo.com/ (na liście wysyłek międzynarodowych figuruje Polska)

Z góry dziękuję

8) 8) stolo 8) 8)

Vitez
25-01-2005, 11:44
Sprzet oddzielnie, luzem jako "gift - used equipment with proper insurance" - ubezpieczony normalnie na wartosc taka jaka jest. Instrukcje, fakturki i pudelka oddzielna, normalna przesylka.
Ryzyko oclenia nadal jest, ale o wiele mniejsze niz w oficjalnej przesylce ze sklepu, z pieczatkami sklepu, wartoscia, informacjami ze to nowoczesny sprzet elektroniczny itp .

stolo
25-01-2005, 12:00
No tak ale jak sklep realizuje wysyłke do Plski za pomocą jakiejś tam firmy wysyłkowej ?? Wtedy nie przechodzi to przez ręce poczty czyli ryzyka cła i innych podatków chyba nie ma ??

Krzychu
25-01-2005, 12:22
No tak ale jak sklep realizuje wysyłke do Plski za pomocą jakiejś tam firmy wysyłkowej ?? Wtedy nie przechodzi to przez ręce poczty czyli ryzyka cła i innych podatków chyba nie ma ??

Może próbować wysłać Polamerem morskim - idzie 4-5 tygodni i szansę na uniknięcie cła i vat'u są chyba największe z wszystkich dostępnych opcji, z tym że mają biura tylko w kilku miejscach w stanach....
Sklep może Ci do polski wysłać albo firmą kurierską (UPS) i wtedy masz 99.99% szans na zapłacenie cła, albo amerykańską pocztą i tu już są różne wersję, niemniej jednak szanse na cło są cały czas dosyć spore...
Jedyna możliwość przy wysyłce pocztą to przez kolegę / koleżankę i kombinować tak jak pisze Vitez, bo sklep o giftach itp. w ogóle nie będzie chciał z Tobą rozmawiać, szczególnie B&H.

Jurek Plieth
25-01-2005, 12:22
No tak ale jak sklep realizuje wysyłke do Plski za pomocą jakiejś tam firmy wysyłkowej ?? Wtedy nie przechodzi to przez ręce poczty czyli ryzyka cła i innych podatków chyba nie ma ??
Dlaczego wydaje Ci się, że tylko przesyłki pocztowe podlegają procedurze celnej? :shock:
Dotyczy to również, a może nawet przede wszystkim, przesyłek kurierskich!

stolo
25-01-2005, 12:55
No tak ale jak sklep realizuje wysyłke do Plski za pomocą jakiejś tam firmy wysyłkowej ?? Wtedy nie przechodzi to przez ręce poczty czyli ryzyka cła i innych podatków chyba nie ma ??
Dlaczego wydaje Ci się, że tylko przesyłki pocztowe podlegają procedurze celnej? :shock:
Dotyczy to również, a może nawet przede wszystkim, przesyłek kurierskich!

No dobra-cło (5%) udźwignę ale co z podatkiem czy również doliczą (22%)??

8) 8) stolo 8) 8)

Jurek Plieth
25-01-2005, 13:05
No dobra-cło (5%) udźwignę ale co z podatkiem czy również doliczą (22%)??
Tak :cry:

stolo
25-01-2005, 13:17
Czyli droga podana przez Viteza wydaje się być jedynie słuszna (uda się bądź nie). Ma to i swoje dobre strony więcej wydam na obiektyw :D

Dzięki za pomoc - już mam jasność :shock:

Pozdrawiam

8) 8) stolo 8) 8)

Vitez
25-01-2005, 13:54
Czyli droga podana przez Viteza wydaje się być jedynie słuszna (uda się bądź nie).

Nie jest to jedyna sluszna droga a jedyny sluszny substytut.
Najlepszy sposob to przywiezienie na szyi a pudelka/dokumenty poczta (bo jak celnicy w bagazu zauwaza dokumenty/pudelka to wiadomo...).

Inny sposob to dogadanie sie z jakims zaufanym, dobrym TiPem ktory ma "siatke dostawcza" w tym i z USA i ponegocjowac - za ile moze sprowadzic dany sprzet z USA - ja tak zrobilem 8)

stolo
25-01-2005, 14:47
Inny sposob to dogadanie sie z jakims zaufanym, dobrym TiPem ktory ma "siatke dostawcza" w tym i z USA i ponegocjowac - za ile moze sprowadzic dany sprzet z USA - ja tak zrobilem 8)


Masz moze namiary na takowego TiPa :?:

Vitez
25-01-2005, 15:02
Inny sposob to dogadanie sie z jakims zaufanym, dobrym TiPem ktory ma "siatke dostawcza" w tym i z USA i ponegocjowac - za ile moze sprowadzic dany sprzet z USA - ja tak zrobilem 8)


Masz moze namiary na takowego TiPa :?:

A spojrzales na pierwsza wypowiedz tego watku? Tam sa namiary na kilku TiPow ...
Napisz do wszystkich, opisz co chcesz osiagnac i na jakich warunkach, wybierz najlepsza oferte :D . Powodzenia 8)

stolo
25-01-2005, 15:08
Sorki - zapomniałem, że już podawałeś. Jestem tak podekscytowany (moja pierwsza lustrzanka cyfrowa) :D

Dzięki :D :D :D

8) 8) stolo 8) 8)

[ Dodano: 26-01-2005 ]
Niestety żaden z ww TiP-ów nie ma kontaktów z USA. Spróbuję więc wysłać trzy niezależne paczki na trzy różne adresy - moze się uda :wink:

Jeszcze raz dziękuję za pomoc (ale wpakowałbym się z tą bezpośrednią wysyłką do Polski)

Pozdrawiam i czekam na przesyłkę

8) 8) stolo 8) 8)

kavoo
21-03-2005, 16:32
Musze szczerze powiedziec, ze wczoraj mnie jeden z TIP-ow lekko rozczarowal :|

Z racji tego, ze (z pewnych, nieistotnych w tej chwili) wzgledow zalezalo mi na czasie, zwrocilem sie w sprawie 580EX do mareo200. W pazdzierniku bralem od niego mojego Tamrona i transakcja przebiegla wzorowo. Ceny ma atrakcyjne, chyba najnizsze z tych wiekszych TIP-ow.
No wiec zadzwonilem w sobote. Powiedzial, ze ma 580-tke, ze kosztuje u niego tyle i tyle (stowke taniej niz u niezawodnego Tomka), i ze mozemy sie w niedziele na gieldzie w 100dole umowic i dobic targu. Pojechalem na gielde, wystalem sie przy barze... zima. Caly dzien dzwonilem do niego - poczta glosowa. Dzis to samo. Nie wiem... albo go mafia czeczenska porwala, albo tak sie na to spotkanie spieszyl, ze nogi polamal ;-)

Sytuacja zrobila sie niepokojaca (tym bardziej, ze juz wychodzac na gielde dumnie i na pewniaka dopisalem lampe do siga :lol:), wiec jak trwoga, to do... Tomka ;-) A tu kolejna zima... Tomek w sobote i niedziele oddal do ludzi 2 sztuki i nastepne bedzie mial ok. czwartku... a ja musze sprawe zalatwic najpozniej do srody :|
No wiec goraczkowo zaczalem wertowac Allegro i dzwonie tu i owdzie. Ceny lataja jak w sklepie (ludzie jednak nie maja sumienia dla ludu pracy :wink:), az tu w koncu mila niespodzianka - jeden z TIP-ow chce tyle co Tomek, i jeszcze w obrebie 100licy dowozi gratis.

Pytam - "to jak sie mozemy umowic?". Odpowiada, ze najlepiej na wieczor, bo do 18.00 siedzi w biurze. Po czym dodaje - "a na jakiej dzielnicy pan mieszka?". "Zoliborz" odpowiadam. "Ja tez Zoliborz"...
Za chwile okazuje sie, ze gosc mieszka... praktycznie na tym samym podworku co ja :shock: Jakbym dobry zamach wzial, to bym spod swojej klatki schodowej kuflem do jego bloku pewnie dorzucil :lol: No wiec umowilismy sie wieczorem na podworku :lol:

Ten TIP to fotomedia, i jak na razie (przynajmniej po kilkunastominutowej rozmowie telefonicznej) sprawia bardzo dobre wrazenie. Jak zalatwie targ to zdam relacje, bo zamierzam sie go podpytac o to i owo po sasiedzku ;-)

Vitez
21-03-2005, 18:34
Ja z przykroscia musze jednego TiPa obsmarowac bo mnie wkurzyl :( .
Caly zeszly tydzien mimo kilku dni pracy po 12 godzin i tak latalem jak kot z pecherzem kompletujac sprzet, *******ki, odbierajac to i owo itp (przy okazji pozdrawiam i dziekuje hesji - sprzedawca z Wawy ktory wszystko porzadnie i szybko zalatwi).
Jednej, dosc waznej dla mnie '*******ki' wszedzie brakowalo i mogla byc 'nazatydzien a i to nie wiadomo' - gripa . I Tomek i hesja - nie mieli. No to we wtorek uderzylem na Allegro szukajac...
Znalazlem _medfoto_ - ponad tysiac komentarzy, supersprzedawca, dobra strona 'o mnie' i co najwazniejsze - napisane w opisie ze sprzet dostepny od reki.
Dzwonie, dogaduje sie, zamawiam - sprzet od reki, nastepnego dnia ma byc wyslany (sroda), w czwartek ma byc. W czwartek nic - dzwonie pare razy - nie odbiera, w piatek nic, piatkowe popoludnie - dzwonie, odebral, przyznal sie ze nie ma od reki "bo mu sie pudelka z gripem do 300D pomylily" i moze miec na za tydzien . Eh... macki opadaja.

Gripa na szczescie znalazlem. Nieco drozej niz Tomek, ale od reki, odbior osobisty na bliskim Żoliborzu (google: umnietaniej)... ale gdybym licytowal u medfoto tego gripa i wykrecilby mi taki numer to negatyw by poszedl... jego szczescie ze zamowienie poszlo telefoniczne nie allegrowe :? - wyraznie sklamal w opisie aukcji piszac "od reki" jak i w rozmowie telefonicznej, oraz nie poinformowal mnie (mimo ze wyraznie mowilem ze musze miec gripa na weekend) po moim zamowieniu ze jednak nie ma od reki :? . Nie polecam, albo polecam dokladnie sie wypytywac i 3 razy sprawdzac u tego sprzedawcy jesli zalezy wam na czasie czy na pewno ma "od reki" .

Tomasz Golinski
21-03-2005, 20:29
To ja przy okazji obsmaruje jeden sklep z allegro. Niby drobiazg, ale liczy się postawa. Sklep handluje m.in. tankami i gadżetami do komputerów -> darekb vel dbsoft. Kupiłem od nich tanka z dyskiem i do tego kontroler usb2.0.

Tank trochę szwankował (wykrywanie dysku, padła bateria) i wymienili go. Jednak głupio się zachowali i zakleili go plombą!! Nie mogę wyjąć dysku bez utraty gwarancji. Dobrze, że u nich nie kupowałem samochodu, bo by mi drzwi zaplombowali! Szczegół, ale irytuje.

Kontroler USB w ogóle nie chciał chodzić, sterowniki płakały (win & lin), nic nie pomagało. Spróbowałem podpiąć zewnętrzny śledź (w instrukcji nic o tym, ale z opisu na allegro wynika, że ma 6 portów zewnętrznych). Wtedy kontroler był łaskaw się spalić. Wysłałem do naprawy razem z tankiem. Sprzedawca (a raczej jego najemny pracownik) stwierdził, że wg. dystrybutora, jest to uszkodzenie mechaniczne! Niby czego? Że ja go palnikiem? I nie uznał reklamacji. Za to ma negatywa na kontrolerze.

Tank wrócił ze sprawną baterią, ale dysk znowu czasem gubi. Np. w niedziele mi z 50 zdjęć zjadł :evil: :evil: Będę słał jeszcze raz... Ale koleś mnie straszy już kosztami serwisowymi, jak nie uznają reklamacji...

robson
21-03-2005, 21:26
Ja też muszę sie poskarżyc na _medfoto_ :( Obiektyw zamówiłem e-mailowo (troche opuścił cenę, bo poza allegro), ale zamiast odebrac szkło po 2 dniach odebrałem po jakichś 10 dniach. Zapewniał, że juz wysłał i to priorytetem i na pewno powinien być, ba! nawet twierdził, że już jest u jego znajomego na Placu 3 Krzyży (tam miałem odebrać). Znajomy nic w ogole nie wiedział o obiektywie, a jak zadzwoniłem po tygodniu, to nie bardzo kojarzył o co chodzi, ale w końcu sobie przyponiał i zaprosił po odbiór. Ale też tylko rano albo po 16, bo inaczej mu nie pasowało. Codziennie.
No i okazał się jakimś bucem z ING;) Nie ubliżając innym pracownikom ING
No i najdziwniejsza sprawa, że ów TIP jest z Łodzi, a faktura była wsytawiona przez sklep z Lublina :shock: Wił się i wił, twierdząć, że on u siebie nie miał i musial prosic kolegę z Lublina. Na szczęście obiektyw pracuje dobrze i mam nadzieję, że się nie sypnie, bo nie wiem przez co musiałbym przejść, żeby go odzyskać po serwisie :mrgreen:
A na aukcjach pisze "nas profesjonalizm nie boli" ROTFL do kwadratu
Aha, obiektyw to mój Tamronek.

adamek
21-03-2005, 21:50
A ja za to chciałem polecić użytkownika "gofinek".Kupowałem u niego 50-tkę i wszystko profesjonalnie. Dostałem fakturę, gwarancję. Obiektyw był nowiutki, oczywiście bez problemów z wypróbowaniem go. No i cena... tylko 370 złotych. :)

Pszczola
21-03-2005, 22:32
Potwierdzam w sprawie Gofinka i 50-tki.

kavoo
22-03-2005, 00:17
Jak zalatwie targ to zdam relacje, bo zamierzam sie go podpytac o to i owo po sasiedzku :wink:
No wiec zalatwilem targ, i z czystym sumieniem moge goraco polecic tego TIPa. Mlody chlopak, fascynat fotografii, przesympatyczny. Mimo, ze spedzilem dzis w pracy ponad 14 godzin i jestem solidnie zmeczony, z duza przyjemnoscia poswiecilem godzine na "sasiedzkie" ;-) ploty o fotografii i sprzecie :-)

A przy okazji zapoznal mnie z paroma faktami dot. wspominanego przeze mnie mareo200. Mial okazje z nim wspolpracowac i rzekl krotko - "zapomnij o nim".

Dzisiaj juz jestem zbyt padniety (choc przetestowac lampe musialem ofcoz ;-), ale jutro (jesli o jakiejs cywilizowanej godzinie wyjde z pracy :|) pobawie sie moim nowym gadzetem ;-)

robson
22-03-2005, 00:47
Fakt, fotomedia to sympatyczny gość, chociaż z nim intersu żadnego nie zrobiłem. Ale przez telefon był bardzo miły. Niestety nie miał wtedy Tamrona, a szkoda, bo tez niedaleko ode mnie ma biuro. Jednakże wykazywał dużą chęć załatwienia sprawy, czyli sprowadzenia od kogos znajomego. Ale ja byłem głupi, napalony i chciałem mieć od razu. W sumie medfoto tak mnie załatwił, że czasowo wyszło na to samo :evil:
Ale skoro kavoo ma dobre zdanie o nim, to chyba przy kolejnych zakupach będę sie zgłaszał tylko do niego.
Jak możesz to podziel sie opiniami na temat tego mareo200. Niech wszyscy wiedzą czy warto czy nie warto z nim się zadawać...

p13ka
22-03-2005, 10:08
Jednej, dosc waznej dla mnie '*******ki' wszedzie brakowalo i mogla byc 'nazatydzien a i to nie wiadomo' - gripa
Na marginesie, 12 marca kupiłem przy okazji gripa w FOTOIT (testowałem inny egzemplarz 17-40) przy Czerniakowskiej. Całą szafę tego mieli :) A tu tydzień później taka pustynia :roll:

A przy okazji zapoznal mnie z paroma faktami dot. wspominanego przeze mnie mareo200. Mial okazje z nim wspolpracowac i rzekl krotko - "zapomnij o nim".
Ten mareo200 ma swoje stoisko w Stodole (pierwszy rząd, dosłownie na przeciwko chemii fotograficznej). Kiedyś kupiłem u niego 16-35 . Umawiał się na telefon i był na miejscu (powiedzmy, że punktualnie :wink:). Ceny ma dość przystępne i są do negocjacji. Ostatnio kupiłem u niego nówkę 50/1.4 (potargowałem się trochę - bardziej dla zasady) i byłem o krok od kupienia nowej MR-14EX (opuścił do 1800 zł.).

storm
22-03-2005, 10:20
Folecam FOTOIT z Allegro.
Byl w ciagu 30 min od zamownenia u mnie w pracy z faktura i lampa 580.
Z tego co pamietam ma tez stoisko na gieldzie w stodole.

froolk
22-03-2005, 11:12
Mam pytanko - będę robił zakupy u TIPa wojwet z Poznania. Jak dla mnie za sporą kwotę. Czy ktoś może podzielic sie doswiadczeniami z ta osoba?
Pozdrawiam
Adam

Vitez
22-03-2005, 11:28
Ja za spora kwote to biore tylko od Tommy_J i najchetniej osobiscie :roll: . Na ostatnich zakupach opuscil pareset zl, no ale kwota szla w grube tysiace :roll: .

kavoo
22-03-2005, 11:30
Ceny ma dość przystępne i są do negocjacji.
To, ze ceny ma przystepne to ja wiem - umowil sie ze mna na ta 580EX za 1500zl, za Sigme 70-300 APO II (z ktorej poki co rezygnuje, bo byc moze nie beda mi polsrodki potrzebne :twisted:) krzyknal 730zl, a 24-70L mial wystawione na Allegro za 4400 (prywatnie z pewnoscia byloby ze 2 stowki taniej).
Malo tego - jak w rozmowie telefonicznej wspomnialem "przypadek Arkana" ;-) (trzy podejscia do 24-70) to powiedzial, ze nie ma zadnego problemu... bo non stop ma 2-3 egzemplarze na stanie i mozna do niego podjechac, potestowac i wybrac ostry.

Coz... z jednej strony czlowiek chcialby byc obslugiwany tak, jak to ma miejsce w przypadku Tommy'ego_J badz Fotomedii, ale z drugiej strony pieniadze w doniczkach nie rosna... do indywidualnej decyzji pozostawiam ;-)

A o tym, ze ma wlasny kram ;-) na gieldzie nie wiedzialem, dzieki za info - bede w razie czego wiedzial gdzie go szukac ;-)

Vitez
22-03-2005, 13:17
Jednej, dosc waznej dla mnie '*******ki' wszedzie brakowalo i mogla byc 'nazatydzien a i to nie wiadomo' - gripa
Na marginesie, 12 marca kupiłem przy okazji gripa w FOTOIT (testowałem inny egzemplarz 17-40) przy Czerniakowskiej. Całą szafę tego mieli :) A tu tydzień później taka pustynia :roll:

Gripa najpierw szukalem po aukcjach allegro a pozniej po googlach i sklepach internetowych z rozsadna cena. Akurat na Fotoit nie trafilem... moze i mial gripa ale moze go akurat nie mial wystawionego na allegro a w googlach byl dalej niz znalazlem.

kavoo
22-03-2005, 14:10
za Sigme 70-300 APO II krzyknal 730zl,
czy mogę prosić o namiary na niego?
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=345787

minek
22-03-2005, 16:47
Z tym ,,od rąsi'' - tak napiszę - to różnie bywa. Kupowałem kiedyś G5, u Tommyego, i mimo takiego opisu - akurat nie miał, bo mu syn sprzedał. Aparat miałem dopiero za 3 dni, akurat przywiózł zzagranicy (-: Wtedy od razu z 1GB MD. Odbierałem osobiście. Podobnie potem lampę i jeszze jakieś pierdoły.

U medfoto też kupowałem, ale u niego tylko filmy. Nie narzekam. Nie zawsze wszystko wystawia, dzwonię, pytam co ma i czy ma to o mnie in teresuje i po ile, umawiam się, podjeżdżam - odbieram i tyle.

froolk
22-03-2005, 18:38
Ja za spora kwote to biore tylko od Tommy_J i najchetniej osobiscie :roll: . Na ostatnich zakupach opuscil pareset zl, no ale kwota szla w grube tysiace :roll: .

Wolę kupować na swoich śmieciach a nie z drugiej strony Polski. I nie prosiłem żebyś mi napisał gdzie robisz zakupy :twisted: Może nie zrozumiałeś pytania? :twisted:
Prosiłem o informację na temat konkretnego TIPa a nie o reklamę Tommy'ego która sie przewija na tym forum z czestotliwością conajmniej zastanawiającą :?: :idea: :!:

Adam

Jurek Plieth
22-03-2005, 19:06
Prosiłem o informację na temat konkretnego TIPa a nie o reklamę Tommy'ego która sie przewija na tym forum z czestotliwością conajmniej zastanawiającą :?: :idea: :!:
Nie ma w tym nic zastanawiającego. Jeśli mi podasz choć jednego TIP'a za wyjątkiem Tomasza, który wyśle osobie znanej tylko z sieci (to ja) sprzęt za prawie 2 kPLN z komentarzem: jak ci się spodoba i będziesz miał kasę, to mi zapłacisz; daję ci 3 tygodnie na próby - wówczas potwierdzę, że tommy_j nie jest żadnym wyjątkiem :shock:

DoMiNiQuE
22-03-2005, 19:13
ja z kolei kupowalem u kilku Tipow tylko nie od tommyego ...do ktorego mam jakies dziwne uprzedzenie spowodowane chorymy tekstami na aukcjach allegro od ktorych robi mi sie niedobrze :twisted:
jakos te tanie teksty nie wzbudzaja u mnie zaufania :roll:

Tomasz Golinski
22-03-2005, 19:15
[DoMiNiQuE], te teksty pasują do Twojego awatara... :P Ale od tego kolesia z awatara rzeczywiście nie kupiłbym sprzętu :D

froolk
22-03-2005, 19:17
Nie ma w tym nic zastanawiającego. Jeśli mi podasz choć jednego TIP'a za wyjątkiem Tomasza, który wyśle osobie znanej tylko z sieci (to ja) sprzęt za prawie 2 kPLN z komentarzem: jak ci się spodoba i będziesz miał kasę, to mi zapłacisz; daję ci 3 tygodnie na próby - wówczas potwierdzę, że tommy_j nie jest żadnym wyjątkiem

Ok!
Nie to miałem na myśli. Moze to jest fajny gość i wspaniały TIP :) ale przeciez zadałem (zgodnie z wymagającymi zasadami tego forum :twisted: ) konkretne pytanie nie otwierajac nowego wątku lecz wybierając moim zdaniem najlepiej pasujący - spójrz jakie zadałem pytanie i jaka otrzymałem odpowiedż :mrgreen: No i jako, ze czytam od jakiegoś czasu to forum i poznałem troche odpowiedzi Vitez'a nie mogłem sie powstrzymac od tego małego przytyku 8)

Tomasz Golinski
22-03-2005, 19:21
froolk, na Twoje pytanie po prostu nikt jeszcze nie odpowiedział, bo może nikt nie zna tego TIPa.

DoMiNiQuE
22-03-2005, 19:21
te teksty pasują do Twojego awatara... :P Ale od tego kolesia z awatara rzeczywiście nie kupiłbym sprzętu :D
tez bym nie kupil nic od tego goscia z avatara ;) (choc 99% ludzi i tak nie wie kto na nim jest :P)

froolk
22-03-2005, 19:31
froolk, na Twoje pytanie po prostu nikt jeszcze nie odpowiedział, bo może nikt nie zna tego TIPa.

No nie żartuj Tomasz - to była wyraźna odpowiedź - a że zupełnie nie na temat... :P :P :P

Pewnie, że może nikt nie zna tego TIPa - ale błagam nie idźcie w ślady Viteza i nie piszcie mi o tym bo zabraknie miejsca na serwerze...... :mrgreen:
Adam

Vitez
22-03-2005, 19:51
No i jako, ze czytam od jakiegoś czasu to forum i poznałem troche odpowiedzi Vitez'a nie mogłem sie powstrzymac od tego małego przytyku 8)

To sie powstrzymuj od takich przytykow bys sam kiedys nie byl ofiara. Jurek podal ci swietny powod dlaczego Tommiego warto polecac.
Ja rowniez uwazam ze warto go polecac ((i nie tylko ja go polecam)) i jesli sie ktos pyta - to odpowiadam. Moze to ze na forum zagladam dosc czesto :roll: i dosc czesto sie wypowiadam :roll: powoduje nieco spotegowane wrazenie reklamy... ale to jest tylko i wylacznie _odpowiadanie_ na pytania "kogo mozna polecic" a nie moje odgorne reklamowanie.
Wiec jesli jest to dla ciebie zastanawiajace to szczerze radze, oszczedz sobie zmeczenia mozgu czy jakichs nerwostek o blahostki i przestan sie tym przejmowac 8) .
W skrocie Tommy to wg mnie gosc godny zaufania i nie wstydze sie o tym pisac :roll: .

froolk
22-03-2005, 20:08
Vitez

Ja rowniez uwazam ze warto go polecac ((i nie tylko ja go polecam)) i jesli sie ktos pyta - to odpowiadam.

Ale chyba nie o to pytałem :) A Twoja odpowiedź była wyraźnie skierowana do mnie :) Nie pytałem kogo polecacie - było już nawet w tym wątku dość na temat kogo polecacie - sam napisałeś, że wolisz kupować osobiście - ja też więc szukam w swoich okolicach.

Vitez

To sie powstrzymuj od takich przytykow bys sam kiedys nie byl ofiara.

Wiec jesli jest to dla ciebie zastanawiajace to szczerze radze, oszczedz sobie zmeczenia mozgu czy jakichs nerwostek o blahostki i przestan sie tym przejmowac .

Ja się nie "nerwuję" 8) , chyba nie zauważyłeś emotikonów :?: - jak już to byłem nieco uszczypliwy a to Ty nerwowo reagujesz :)

Starczy tego - z mojej strony PAX

Adam

robson
23-03-2005, 00:22
choc 99% ludzi i tak nie wie kto na nim jest
Czy to nie aby Johny Depp :twisted:

Tomasz Golinski
23-03-2005, 00:36
robson, to jeszcze tytuł filmu :mrgreen: i reżysera :mrgreen:

DoMiNiQuE
23-03-2005, 00:41
robson, tak to Johny Depp w najlepszej roli jaka zagral w Las Vegas Parano 8) (scenariusz i rezyseria: Reżyser: Terry Gilliam)
(mam taki awatar z uwielbianie do filmu ...nie do Deppa - zeby nie bylo :lol::lol: )

Auwo
23-03-2005, 01:08
to ja swoje 5 gr na temat slawnego Tommy_J :)
mialem swego czasu zamiar kupic 50/f1,8 a ,ze akurat przejezdzalem przez lodz - wstapilem do Tomka - dalem kase odebralem towar - jak twierdzil noweczka szkielko . Sprawdzony przez wielu koles wiec nawet nie sprawdzam co w pudelku - mroz na dworze do domu daleko - jednym slowem trzeba jechac dalej :)
Ale cos mnie pokusilo w aucie aby otworzyc jednak to pudeleczko - okazalo sie, z w srodku uzywany z wyraznymi sladami uzywania obiektyw !!!
Oczywiscie wrocilem oddalem i stwierdzilem , ze juz nigdy nie kupie u Tommy_J nawet dekielka do obiektywu !!!

ps co do Las Vegas Parano - niezla jazdeczka :)

froolk
23-03-2005, 11:27
Auwo

Ale cos mnie pokusilo w aucie aby otworzyc jednak to pudeleczko - okazalo sie, z w srodku uzywany z wyraznymi sladami uzywania obiektyw !!!

Pewnie właśnie wrócił .......po 3 tygodniach próbowania....... :mrgreen:
.....a komuś sie nie spodobał lub nie miał kasy....... :mrgreen:

Muszę z Tym skończyć :lol: bo mnie wyrzucą z tego forum za herezje albo jeszcze coś gorszego....... :shock:

A tak na poważnie - juz wczesniej chciałem napisać, że mi osobiście nie podoba się takie testowanie przez X dni - bo nie czarujmy sie ale ten testowany sprzęt w końcu ktoś kupuje myśląc że bierze "brand new". Rozumiem sprawdzić w czasie kupowania - nawet ze statywu porobic fotki testowe tablic, ok ! Ale trzy tygodnie testów?
Zaraz pewnie zostane zbesztany przez tych którzy mają mozliwość brania obiektywów do testowania :) ale mi to nie odpowiada. W końcu zanim kupię szkło to staram się o nim jak najwiecej dowiedzieć. Czytam parametry, opinie innych, testy, oglądam sample, a przede wszystkim zastanawiam sie do czego tego szkła potrzebuję. Wtedy już wiem - będzie to obiektyw "X". Więc kiedy już kupuję to sprawdzam tylko czy ten konkretny egzemlarz jest ok, a na to wystarczą góra 2 godziny na miejscu u sprzedawcy. I jeśli nie kupię to potem nie ma sytuacji jaką opisał Auwo i jeszcze ktoś wcześniej gdzieś na forum.
Adam

muflon
23-03-2005, 12:41
Popieram froolk. Choć właściwie dlaczego nie - ja chętnie bym odrobinkę dopłacił żeby mieć możliwość przetestowania w warunkach bojowych tego cholernego dylematu "1.4x, 2x czy 100-400IS" :) Ale ostateczny nabywca sprzętu, który ostatecznie mi się nie spodoba, powinien o tym wiedzieć.

robson
23-03-2005, 12:43
robson, to jeszcze tytuł filmu i reżysera
Już mnie DoMiNiQuE wyręczył :mrgreen:



mam taki awatar z uwielbianie do filmu ...nie do Deppa - zeby nie bylo
No ma się rozumieć :!:

sal
23-03-2005, 12:48
A to przypadkiem nie Ty Daniel pisales o tych fajnych sklepach w ktorych mozesz zaplacic wiecej, pomacac, dotknac, potestowac? :) Nie chca Ci pozyczyc szkiel na weekend? Niedobrzy oni, no :)

muflon
23-03-2005, 13:08
A to przypadkiem nie Ty Daniel pisales o tych fajnych sklepach w ktorych mozesz zaplacic wiecej, pomacac, dotknac, potestowac? :) Nie chca Ci pozyczyc szkiel na weekend? Niedobrzy oni, no :)
"Fajne sklepy" to są w USA :) I w Europie dla CPS members. Tutaj, owszem, można przyjść, pomacać, podłączyć, strzelić trochę fotek, kupić/nie kupić... ale na weekend to już niespecjalnie ;-)

Hmm, chociaz w sumie.. nie pytałem :mrgreen:

Jurek Plieth
23-03-2005, 13:26
...Tutaj, owszem, można przyjść, pomacać, podłączyć, strzelić trochę fotek, kupić/nie kupić... ale na weekend to już niespecjalnie ;-)

Hmm, chociaz w sumie.. nie pytałem :mrgreen:
Jak jest akurat z oddaniem obiektywu (bo się nie podoba, a co!) w świecie cywilizowanym, to nie wiem. Jednak przeogromną większość artykułów technicznych i ciuchów (oprócz bielizny :mrgreen: ) można oddać bez żadnych złych konsekwencji. A co potem z tymi gratami sklepy robią, to nie wiem :?:

muflon
23-03-2005, 13:33
Jak jest akurat z oddaniem obiektywu (bo się nie podoba, a co!) w świecie cywilizowanym, to nie wiem.
Wiesz, mi się niespecjalnie podoba ideologicznie oddawanie "bo mi się nie podoba". A przynajmniej nie bez uprzedzenia sprzedawcy, że taką ma sie intencję.

Jurek Plieth
23-03-2005, 13:39
Wiesz, mi się niespecjalnie podoba ideologicznie oddawanie "bo mi się nie podoba". A przynajmniej nie bez uprzedzenia sprzedawcy, że taką ma sie intencję.
Ja Cię doskonale rozumiem, ale piszę o obowiązującym w cywilizowanym świecie obyczaju handlowym!
Powtarzam, nie wiem co sprzedawca dalej robi z przykładowo taką oddaną "walizką" do przewożenia roweru - ten przypadek znam z autopsji. Towar był kilka razy użyty, nie spełniał pokładanych oczekiwań i syn bezproblemowo zwrócił go do sklepu (Anglia).

muflon
23-03-2005, 13:43
nie wiem co sprzedawca dalej robi z przykładowo taką oddaną "walizką" do przewożenia roweru - ten przypadek znam z autopsji. Towar był kilka razy użyty, nie spełniał pokładanych oczekiwań i syn bezproblemowo zwrócił go do sklepu (Anglia).
Sorry, ale jeśli takie są obyczaje w cywilizowanym świecie, to ja ich nie przyjmuje do wiadomości . Na dobrą sprawę, ja długiej rury potrzebuję kilka razy do roku.. a, wezmę ją "kupię" przed każdym airshow i oddam po tygodniu...

Jurek Plieth
23-03-2005, 13:48
Sorry, ale jeśli takie są obyczaje w cywilizowanym świecie, to ja ich nie przyjmuje do wiadomości . Na dobrą sprawę, ja długiej rury potrzebuję kilka razy do roku.. a, wezmę ją "kupię" przed każdym airshow i oddam po tygodniu...
Bingo!!! Dokładnie tak się praktykuje z np. TV plazmowymi przed Świętami Bożego Narodzenia w Niemczech :mrgreen:
Oczywiście, nie twierdzę, że to jest reguła, ale można byłoby powiedzieć, że praktykowany obyczaj.

kavoo
23-03-2005, 15:01
Oczywiście, nie twierdzę, że to jest reguła, ale można byłoby powiedzieć, że praktykowany obyczaj.
Potwierdzam.
Mam kumpla w Vancity. Mieszka tam juz pare lat, wiec poznal troche znajomych. Jeden z jego znajomych (Kanadyjczyk, nie Polak) wlasnie taki numer odstawil w zeszlym roku ;-)

Mieli wyjatkowo upalne lato, wiec koles doszedl do wniosku, ze przyda mu sie klimatyzator. No wiec poszedl do sklepu i kupic duzy, wolnostojacy klimatyzator. Przez miesiac chlodzil sie, po czym zaniosl klime do sklepu i oddal, stwierdzajac ze nie spelnia jego oczekiwan.
Wyszedl ze sklepu, pojechal do innego... i kupil dokladnie taki sam klimatyzator :lol: Pouzywal przez miesiac, oddal z tego samego powodu... i do kolejnego sklepu.
No i tak az do konca lata sie poklimatyzowal za free :lol:

Algernon
04-04-2005, 23:08
Witam wszystkich
przymierzam się do zakupu zooma Canon 70-200 f4L. Postanowiłem dobrze wydać ciężko zapracowaną premię :lol:
Zainteresowała mnie oferta firmy Techmarket (na Allegro jako Pollusa Direct), czy ktoś ma jakieś doświadczenia z nimi?
Dziękuję za wszelkie uwagi. :D

Artur Lewandowski
11-04-2005, 19:02
Hmmm, miało być tanich a jakos nie bardzo mogę polusa do takowych zaliczyć :>
Jest na allegro dużo innych TIPów. Chyba że coś się zmieniło. Wtedy kiedy ja kupowałem (jakieś pół roku temu) większość propozycji na allegro (mówię oczywiście o nowych obiektywach) była zdecydowanie tańsza od POLUSA. Oczywiscie wydając taką kwotę ciężko zaakceptować wysyłkę ale w moim przypadku Pan sam przywiózł towarek i jeszcze utargowałem.
Pewnie zaraz padnie pytanie kto to był?? Poszukam.....chwilunia.....
to był ten pan:

Rafał Pietrasiak FOTOREX tel. 501 290 873

No i oczywiście daje gwarancję.
I widzę że jesteś z Sosnowca czyli do Ciebie pewnie też dojedzie. :D

robson
18-04-2005, 16:05
Chyba mam pecha, bo znów muszę sie poskarżyć... Wczoraj na giełdzie kupowałem dla kumpla obiektyw, 50/1.8. Wybór padł na FOTOIT, który także działa na allegro. Otóż Pan sprzedawca zapewniał mnie, że obiektyw jest nowy, dał 12 m-cy gwarki. Zawieżyłem na słowo, zaufałem dobrej reputacji i tylko podpiąłem szkło do body, żeby zobaczyć, czy działa. W domu okazało się, że soczewy są wypaćkane paluchami, paprochy w środku, styki wytarte i 2 małe ryski na obudowie. :evil: :evil: :evil: Na maile szanowny TIP nie odpowiada. Jutro będę go bombardował telefonami. Jak nie poskutkuje, to trzeba będzie zrobić najazd na biuro przy Czerniakowskiej. Zobaczymy jak się sytuacja roziwnie, mam nadzieję, że szkło zostanie wymienione. Niemniej na naganę i potępienie zasługuje fakt świadomego oszukania klienta!!! W kontaktach z tym TIPem zalecam dokładne oglądanie sprzętu...

dzi
18-04-2005, 17:51
prawie wszystko co mam to u mareo200 brałem, koleś w porzadku = nawet pozyczył mi raz dwa konwertery 1,4 i 2,0 zebym se potestował w zoo, na drugi dzien podjechal do mnie pod robote, zszedlem i oddalem mu juz tylko jeden wraz z zaplatą za niego

raz nawet wziął ode mnie obiektyw ktory u niego kupilem, ale po miesiącu uznalem, ze nie spełnia on moich oczekiwań - wziął bez problemu, uciął 100zł

niesety od jakiegos czasu to chyba go urząd skarbowy gania - koleś zaginął, nic nie da sie kupić - komórka zamilkła i sie nagrywać tylko mozna ;) , mailować do niego nie ma sensu, na allegro też pusto na jego aukcjach. Dawno nie bylem w stodole, wiec nie wiem czy siedzi na stoisku - generalnie w porządku byl/jest..

kavoo
18-04-2005, 22:17
niesety od jakiegos czasu to chyba go urząd skarbowy gania - koleś zaginął, nic nie da sie kupić - komórka zamilkła i sie nagrywać tylko mozna ;) , mailować do niego nie ma sensu, na allegro też pusto na jego aukcjach. Dawno nie bylem w stodole, wiec nie wiem czy siedzi na stoisku - generalnie w porządku byl/jest..
No wlasnie dzisiaj dzwonilem do niego i tez zima... chociaz tym razem byl juz jakis postep w porownaniu do poprzednich prob, gdy kupowalem lampe - wtedy komorka byla wylaczona, teraz jest wlaczona ale jej nie odbiera :lol:

A ogole te TIPy allegrowe jakies sie ostatnio niemrawe chlopaki zrobili... wyslalem dzisiaj do pieciu maila z pytaniem o cene szkla, tylko dwie odpowiedzi dostalem :|

K
26-04-2005, 17:16
Pozostając w temacie: czy ma ktoś z was jakieś doświadczenia z tym TIPem: http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=2962844 ? Wydajem się być ciekawy, kierując się cenami...

K
26-04-2005, 17:56
I jeszcze jeden: http://www.fotokat.pl/

Pozdrawiam

max44
26-04-2005, 20:22
to ja swoje 5 gr na temat slawnego Tommy_J :)
mialem swego czasu zamiar kupic 50/f1,8
Ale cos mnie pokusilo w aucie aby otworzyc jednak to pudeleczko - okazalo sie, z w srodku uzywany z wyraznymi sladami uzywania obiektyw !!!

To chyba trafiłem na ten sam obiektyw co Ty... :D
Ale ja kapnąłem się dopiero w domciu, czyli jakieś 2 godziny jazdy w jedną stronę... A potem czekałem 2 tygodnie na wymianę...
Wystawiłby go chłopina za 200 zł i pewnie znalazłby się chętny, a tak to takie szopki...

Alvin75
05-05-2005, 13:15
Witam
Dopiero się przymierzam do kupna aparatu i w związku z tym mam pytanie o opinię o allegrowiczu: CAMERAMAX.
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2792536
Miał ktoś z nim jakieś kontakty i może coś na ten temat powiedzieć?
Ceny ma zastanawiająco atrakcyjne.
pozdrawiam
Mariusz Witkowski

Riccardo
05-05-2005, 14:07
Witam
Dopiero się przymierzam do kupna aparatu i w związku z tym mam pytanie o opinię o allegrowiczu: CAMERAMAX.
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2792536
Miał ktoś z nim jakieś kontakty i może coś na ten temat powiedzieć?
Ceny ma zastanawiająco atrakcyjne.
pozdrawiam
Mariusz Witkowski

Ja kupowalem 350D. Odbieralem osobiscie, na rachunek musialem poczekac pare dni, ale za to odebralem go pare ulic ode mnie ;)
Wszystko udalo sie szybko zalatwic a mnie zalezalo na czasie.
Jedyna wada ze z aparatem byly tylko instrukcje: wloska, francuska i niemiecka. Na szczescie moze sciagnac angielska. Chyba ze ktos chce sie polska podzielic :)
Riccardo

Wielkie_oczy
06-05-2005, 23:58
Witam!

Zapraszam na fotogiełdę: www.fotogielda.pl
Bezpłatne ogłoszenia!

Pozdrawiam

Tomasz Golinski
07-05-2005, 00:12
Phi, u nas też bezpłatne :D

Artur Lewandowski
09-05-2005, 08:11
Nie wiem czy było ale podaję. Strona m.in. z wieloma instrukcjami technicznymi czyli jak rozebrać i złożyć aby nie została żadna śrubeczka :)
http://home19.inet.tele.dk/ne/manualer.htm
Pozdrawiam.

Dla gmyraczy hihihi

kavoo
09-05-2005, 08:26
Wszystko cacy, ale... chyba niewiele ma to wspolnego z TIPami i sklepami netowymi... chyba, ze jakis istotny zwrot w dyskusji przegapilem ;-)

Artur Lewandowski
09-05-2005, 08:56
Wszystko cacy, ale... chyba niewiele ma to wspolnego z TIPami i sklepami netowymi... chyba, ze jakis istotny zwrot w dyskusji przegapilem ;-)
Nie nie...to ja się rąbnąłem w wątku... Poproszę o przeklejenie :D
Bo wcześnie jest i śpiącym jeszcze....

Auwo
10-05-2005, 10:53
Do grona "dobrych" moim zdaniem TIP-ow dopisze FOTOIT - kupowalem u niego 10-ke , 20-ke i ostatnio w piatek 300D - za kazdym razem zamawialem okolo 18 wieczorem a juz na drugi dzienn rano sprzet byl u mnie. Wszystko w najlepszym porzadku !

mcdenko
11-05-2005, 23:12
Kompletnie nie rozumiem!
Spojrzcie! Sprzedawca z allegro Fotomedia http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=387575 Zaczal sprzedawać sprzet z innego konta Foto-media: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1127680 i to wiemy! Az tu nagle uzytkownik nie ma zadnych aukcji i sprzedaje wszystko z nowego zupelnie konta canon-optyka: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3223666 :)))) Zastanawialem sie nad Tamronem od nich, ale troche chyba zaczynam sie wahac. Przez telefon facet nie potrafil mi wyjasnic dlaczego zmieniaja konta... ;) Moze to jakis sposob na obejscie prowizji? Dziwne, nie?

kavoo
12-05-2005, 08:54
Do grona "dobrych" moim zdaniem TIP-ow dopisze FOTOIT - kupowalem u niego 10-ke , 20-ke i ostatnio w piatek 300D - za kazdym razem zamawialem okolo 18 wieczorem a juz na drugi dzienn rano sprzet byl u mnie. Wszystko w najlepszym porzadku !
No kurde majac takie ceny to powinni ekspresem w ciagu 2 godzin dostarczac i jeszcze w reke calowac, ze zdecydowales sie u nich kupic :lol:

100-400L ledwie 2 stowki taniej niz w Pstryku, 28-300L tyle samo co w Pstryku... ja bym zaryzykowal stwierdzenie, ze to jest DIP a nie TIP :lol:

Auwo
12-05-2005, 10:49
No kurde majac takie ceny to powinni ekspresem w ciagu 2 godzin dostarczac i jeszcze w reke calowac, ze zdecydowales sie u nich kupic :lol:

100-400L ledwie 2 stowki taniej niz w Pstryku, 28-300L tyle samo co w Pstryku... ja bym zaryzykowal stwierdzenie, ze to jest DIP a nie TIP :lol:

rabaty upusty :) dla mnie ceny byly ok :) taniej nie znalazlem na allegro :)

storm
12-05-2005, 13:35
Kompletnie nie rozumiem!
Spojrzcie! Sprzedawca z allegro Fotomedia http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=387575 Zaczal sprzedawać sprzet z innego konta Foto-media: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=1127680 i to wiemy! Az tu nagle uzytkownik nie ma zadnych aukcji i sprzedaje wszystko z nowego zupelnie konta canon-optyka: http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3223666 :)))) Zastanawialem sie nad Tamronem od nich, ale troche chyba zaczynam sie wahac. Przez telefon facet nie potrafil mi wyjasnic dlaczego zmieniaja konta... ;) Moze to jakis sposob na obejscie prowizji? Dziwne, nie?

Tez sie zastanwialem nad tamronem od fotomedia
Ale na moje 3-4 maile nie odpowiedzieli ani razu.. z zadnego konta..

Wole interesy z fotoit, aczkolwiek dopiero tamrona maja miec w poniedzialek..

Agni
24-05-2005, 15:47
znalazłam wczoraj taki sklepik:

http://fotoklik.pl/

chciałam kupić canona 50/1.8 i cena jest zachęcająca jak dla mnie - 409 PLN - bo jestem z łodzi i mogę na miejscu odebrać (po drodze z pracy bym miała :) ) - zatem jak miałabym zapłacić za przesyłkę z innego miasta - to tu wychodzi lepiej i sama obejrzę co dostaje na miejscu..

A może ktoś kupował już z tego miejsca??

ps.no i mają bardzo dobrze zorganizowaną stronkę z rozbudowanym menu, takie rzeczy też trzeba docenić 8-)

McKane
13-06-2005, 18:27
znalazłam wczoraj taki sklepik:

http://fotoklik.pl/

chciałam kupić canona 50/1.8 i cena jest zachęcająca jak dla mnie - 409 PLN - bo jestem z łodzi i mogę na miejscu odebrać (po drodze z pracy bym miała :) ) - zatem jak miałabym zapłacić za przesyłkę z innego miasta - to tu wychodzi lepiej i sama obejrzę co dostaje na miejscu..

A może ktoś kupował już z tego miejsca??

ps.no i mają bardzo dobrze zorganizowaną stronkę z rozbudowanym menu, takie rzeczy też trzeba docenić 8-)

Zeby tylko mieli jeszcze ten obiektyw na stanie to bylby ideal. Czas oczekiwania 14 dni roboczych.

Agni
14-06-2005, 10:52
no właśnie po 14 dniach kiedy nie wiedzieli czy w magazynie sie pojawi - zrezygnowałam :-| -ale próbuje już gdzie indziej..

makafaka
22-06-2005, 16:56
Znalazłem ostatnio fajny link do niemieckiego sklepu internetowego i z tego co tam wyczytałem to wysyłają towar do naszego kraju firmą kurierską UPS. Ceny konkurencyjne nawet dla allegro - dla przykładu 350D body - 670 EUR. Koszty przesyłki można sobie obliczyć na niemieckiej stronie UPS'u.

SKLEP (http://www.net2com.de/index.php)

KOSZTY WYSYŁKI (http://wwwapps.ups.com/calTimeCost?loc=de_DE)

WARTO SPRAWDZIĆ !!!

tenisista
29-06-2005, 20:11
23 czerwca zapłacilem ok.1700zł przy odbiorze paczki(20d,18-55,17-85 i gratisy)z USA,
bo moja siostra napisala na paczce -wartość :2200$.
Czekalem pół roku ,na sprzęt i już mi przeszlo...

McKane
29-06-2005, 20:33
23 czerwca zapłacilem ok.1700zł przy odbiorze paczki(20d,18-55,17-85 i gratisy)z USA,
bo moja siostra napisala na paczce -wartość :2200$.
Czekalem pół roku ,na sprzęt i już mi przeszlo...

Hehe a ze tak z ciekawosci zapytam nadal ta siostra nalezy do rodziny ? :)

karo82
04-08-2005, 18:04
ja dorzuce cos z usa, www.17photo.com
planuje za 2 tyg kupic w NY canona 70-200/4 i lampe sigma 500 dg super (taniej w 17photo o 40$ niz u konkurencji)
z opinii wyczytanych w necie i od dwoch osob ktore kupowaly, wynika, ze to jest bardzo sprawdzony i zaufany sklep :)
pozdrawiam

Macios
04-10-2005, 14:33
Witam, poszukuje TIPa, czy tez TYPA ze szczecina;-) chcialbym tez miec mozliwosc obejrzenia sprzetu podczas zakupow, ale niewiele u mnie tu sie dzieje jesli chodzi o foto handel. Bede wdzieczny za namiary na "sasiadow".
Pozdrawiam
maciej

boski
04-10-2005, 15:54
http://www.aster-foto.com.pl/

na www nie najaktualniejsze informacje ale jak sie zadzwoni i przyjedzie do nich mozna dobrze ponegocjowac... polecam

Xysiu
20-10-2005, 16:47
Witam,

Szukam dobrego i taniego TIPa z Krakowa. Jestem zainteresowany kupnem nowego Canona EOS 20D (body) + najprawdopodobniej obiektyw Sigma 18-50 F2.8 DC EX. Zna ktos kogos takiego z Krakowa i wie, ze mozna sie z nim spotkac i obejrzec sprzet przed zakupem?

Pozdrawiam,

Krzysiek

Bachman
26-10-2005, 02:02
Witam, poszukuje TIPa, czy tez TYPA ze szczecina;-) chcialbym tez miec mozliwosc obejrzenia sprzetu podczas zakupow, ale niewiele u mnie tu sie dzieje jesli chodzi o foto handel. Bede wdzieczny za namiary na "sasiadow".
Pozdrawiam
maciej
A co chesz kupic?

Macio
02-11-2005, 23:12
Witam,

Szukam dobrego i taniego TIPa z Krakowa. Jestem zainteresowany kupnem nowego Canona EOS 20D (body) + najprawdopodobniej obiektyw Sigma 18-50 F2.8 DC EX. Zna ktos kogos takiego z Krakowa i wie, ze mozna sie z nim spotkac i obejrzec sprzet przed zakupem?

Pozdrawiam,

Krzysiek

Świetne ceny i to normalny sklep w Krakowie ( przecznica z daszyńskiego )

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3760679

mcdenko
03-11-2005, 11:17
A ja polecam kolege Cichego z naszego forum! Znakomity kontakt, testowany towar, nawet wysyla przykladowe fotki zrobione zamawianym szkielkiem przed zapakowaniem i wysylka. Poza tym daje rabaty dla forumowiczow. A ceny bardzo atrakcyjne! :) A tutaj Jego stragan na allegro: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=506193

enter
17-11-2005, 15:38
z zagranicznych:
ALIBABA (http://alibaba.com/)

Zielony
17-11-2005, 15:48
z zagranicznych:
ALIBABA (http://alibaba.com/)

kupowałeś coś od nich, czy tylko tak wrzuciłeś ???
jak się sprawy z nimi mają?

enter
18-11-2005, 10:38
o alibabie sie dowiedziałem od znajomego jkiś mies. temu, zalogowal się i teraz to próbuje wyczaić co i jak, ja za słaby w obcych językach.
Ale jak widać po ogloszeniach to dystr. lub producenci
przewaga ilości hurtowych.

jeszcze co do zakupów to nie wiem dokładnie.

EDIT
dam cynka jak cosik będę wiedział.

mirkoa
21-11-2005, 13:03
Witam wszystkich. Polecam do sprawdzania cen www.nextag.com
Duży wybór sklepów i ta historia ceny :)

fires
24-11-2005, 21:59
A ja polecam kolege Cichego z naszego forum! Znakomity kontakt,

Hm... szkoda tylko, ze nie odpowiada na PW wysłane ze dwa dni temu


A tutaj Jego stragan na allegro: http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=506193

Ale dzieki za ten link... to juz jakis substytut odpowiedzi, której na PW się nie doczekałem :D

chase
18-02-2006, 15:13
Ktoś może wie dlaczego w B&H (http://www.bhphotovideo.com) nie przyjmuje mi płatności kartą kredytową Visa Classic (wydaną przez mBank)?

Vitez
18-02-2006, 23:26
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=helpcenter.jsp&A=getpage&Q=HelpCenter/InternationalCust.jsp

Cichy
20-02-2006, 14:12
Hm... szkoda tylko, ze nie odpowiada na PW wysłane ze dwa dni temu

Ale dzieki za ten link... to juz jakis substytut odpowiedzi, której na PW się nie doczekałem :D

Prosiłem, żeby wszelkie zapytania wysyłać mailowo, bo na PW nie mogę hurtem odpowiadać.

chase
20-02-2006, 21:19
http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=helpcenter.jsp&A=getpage&Q=HelpCenter/InternationalCust.jsp
Jeżeli chodzi o ten fragment "upon completing your on-line order, you must fax or e-mail a copy of both sides of your credit card" to z tego co ja rozumiem to dopiero po wypelnieniu zamowienia mam im przeslac skan karty. A ja tymczasem dochodze do kroku 4 (Review & Submit your order) i jak biore "Place your order" to dostaje info tresci:

We're sorry, but we are unable to process your request. Please contact the company that issued this Credit Card or try using a different Credit Card for this purchase. All of your items are still in your shopping cart.

Vitez
21-02-2006, 02:01
Wydaje mi sie ze BH daje dobra podpowiedz i po prostu nie lubi twojej karty. Sprobuj na ta karte zalozyc konto w PayPal i za pomoca PayPal placic - moze z tej strony da sie ich podejsc.

SimOn!
21-02-2006, 02:17
chase
A czy to aby jest (wypukla) kredytowka czy tylko platnicza? Bo na bank :mrgreen: mBank wydaje specjalne kredytowki korymi mozna placic w necie (ladujesz okreslona kwota przed transakcja) i te smigaja.

chase
21-02-2006, 20:56
Vitez... "We don't accept PayPal payments for international customers, please select another payment method." :) Wiec nie tedy droga.

SimOn!... tak, to jest wypukla karta kredytowa. Wiem ze mBank wydaje eKarty, juz nawet myslalem o tym, ale
1. By trzeba bylo dobrze wytlumaczyc tym z B&H (wysylajac skany karty) co to za karta i czemu tak a nie ianczej wyglada.
2. Ma limit max 2000 zl. A to mi nie wystarczy.

No coz bede probowal jeszcze znalezc kogos z inna kredytowka i sprobuje.

dfilip
21-02-2006, 22:51
moze INTELIGO pomoze tam nie ma limitow....

Vitez
22-02-2006, 03:22
Vitez... "We don't accept PayPal payments for international customers, please select another payment method." :) Wiec nie tedy droga.
(...)
No coz bede probowal jeszcze znalezc kogos z inna kredytowka i sprobuje.

Mozesz jeszcze poszukac zaufanego, uczynnego forumowicza z USA :roll: .

uldum
08-03-2006, 23:18
Witam,
Zamierzam kupić obiektyw Sigma 100-300/f4 w rozsądnej cenie. Używane raczej na allegro nie trafiają się często (czytaj w relatywnie niskich cenach) dlatego moją uwagę przyciągnęły dwie oferty 3199 zł tommy_j oraz 3100 zł michalmag. Zaznaczam, że liczę się z każdą wydaną złotówką.
O tommy_j co nieco poczytałem na forum, jednak zaniepokoiła mnie trochę opisana wcześniej sprzedaż "nowego" canona 50 / 1,8.
W obu przypadkach komentarze są tylko pozytywne. Obydwaj mieszkają w Łodzi. Sam mieszkam w Gdyni gdzie tani zakup u TIPa i sprawdzenie sprzętu przed kupnem nie wchodzi w rachubę. W Trójmieście obejrzenie na miejscu obiektywu w różnych sklepach wymaga wpłaty zaliczki - co dla mnie oznacza, sprowadzimy go dla Pana ale i tak Pan go musi kupić. Coś strasznego. Już nieraz pisałem, że Trójmiasto pod tym względem to dziura zabita dechami. Nawet torby Lowepro musiałem zamawiać w Warszawie, opłacać 4 sztuki i ich przesyłkę, wybierać jedną i resztę odsyłać na własny koszt . W sklepach foto musiałbym wpłacać zaliczki za każdą sprowadzoną torbę. Nikt nie chciał sprowadzić ich w celu porówanania i wyboru, i potem zakupu jednej. Zgroza.

Czy ktoś miał do czynienia z michalmag ? Cena jest o 100 zł niższa, którą to kwotę mógłbym dołożyć do ceny filtra 82mm (nie należącego do tanich).

Z góry dziękuję za wszelką pomoc,
Krzysztof

uldum
14-03-2006, 19:52
Witam wszystkich.
Mimo, że nie otrzymałem odpowiedzi na mój post dotyczący wyboru dostawcy obiektywu Sigma 100-300/f4 zdecydowałem się zakupić go u tommy_j.
Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu cena obiektywu na allegro zmalała o 100 zł. Po skontaktowaniu się ze wspomnianym allegrowiczem i dokonaniu wszelkich ustaleń sfinalizowaliśmy transakcję. Pan tommy_j chciał go wysyłać natychmiast za pobraniem, czym mnie mile zaskoczył. Poprosiłem o upust i .... go dostałem - przesyłka kurierem gratis.
Polecam zakupy u niego gdyż jest bardzo konkretną osobą. Nie dziwię się, że ma taką kolekcję pozytywnych komentarzy na allegro.

A tak przy okazji, nie sądziłem że sigma 100-300/f4 to taki kawał obiektywu ;)

Chyba będe miał darmowe ćwiczenia na biceps :lol:
Niedługo wybiorę się na testy. Aż nie mogę się doczekać.

Vitez
14-03-2006, 21:13
Nie dziwię się, że ma taką kolekcję poytywnych komentarzy na allegro.


I nie tylko na allegro.
Ponad polowa mojego sprzetu to wlasnie od Tomka a obecnie zbieram na body ktore rowniez od niego bedzie 8)

Diabeł
01-04-2006, 15:44
Czy ktoś może cos więcej powiedzieć na temat TIP-a z allegro rozumek_2005
Ma całkiem tanio 30d z kitem

kami74
06-04-2006, 09:09
To ja też zadam pytanie z serii KTOKOLWIEK WIDZIAL, KTOKOLWIEK WIE. Kupował ktoś u uzytkownika Gandini. Historia transakcji na allegro malinowa, żadnego negatywa przez 5 lat. Warunki sprzedaży tez mi odpowiadają bo dostaje gwarancje i dowód zakupu. No i cena na 350tke tez super. Tylko, ze ja ma taki wredny charakter że jak coś jest za rózowe to ja dłutem próbuje sprawidzć czy cos sie pod tym różem nie kryje. Więc tym postem jak dłutem próbuje ryć po landrynkowym kolorze. Czy dłuto się zeslizgnie po lakierze czy też wręcz przeciwnie zerwie politure i pozostawi nieciekawe wnętrze zalezy od waszych odpowiedzi na tego posta ;)pozdrawiam.

EDIt: Narazie wygląda, że wszystko jest OK i dłuto się ślizga po lakierze.

kami74
11-04-2006, 22:33
No więc mogę otatecznie goraco polecić użytkownika GANDINI z Allegro. Bardzo fajny gość, zrobił mi fotki testowe po tem drugi raz jak przekazałem mu swoje uwagi co do sposobu testowania. Bez marudzenia bez kwękania duży plus. Co do wysyłki to paczka była u mnie na drugi dzień po przelaniu kaski. Zapakowana solidnie i fachowo. Co jescze no kontaktowy człowiek powyjasnialismy sobie dużo via GG. No i teraz najwieksze plusy tego sprzedawcy: 1. Ceny (mój 350D+KIT kosztował mnie razem z przesyłką 2600) 2. Facet daje Ci oryginalny dowód zakupu i podbitą gwarancje europejską. Reasumując bardzo polecam.
A sprzęcik mailnka :D

SimOn!
11-04-2006, 23:56
Ja u tego goscia kupowalem Tamrona 28-75. Tez bardzo milo i przyjemnie, cena takze byla atrakcyjna. Dostalem wszystkie oryginalne paiery i niemiecki dowod zakupu.
Qrde zadko zagladam do tego watku, napisal bym Ci wczesniej ze to uczciwy i uczynny facet i polecam go wszystkim.

_invictus
20-05-2006, 09:21
Odświeże temat: i ja przyłączę się do poprzedników: polecam sprzedawce Gandini, miałem taką sytuację, która potwierdziła jego uczciwość: kupiłem u niego tamrona [nie na aukcji, po prostu mi wysłał] okazało się że między szkłami obiektywu był paproch, napisalem od razu o sytuacji - odpisał mi że nie sprawdza szkieł, bo nigdy takiej sytuacji nie było wczesniej. Napisał żebym mu go odesłał - więc odesłałem. No i sumie w tym momencie, gość miał i moją kasę i obiektyw....po ponad tydogniu przynosi listonosz czyściutki obiektyw.

emisiaczek
20-05-2006, 09:44
:) a jaka jest kwota na tym niemieckim dowodzie zakupu ... moze sie dowiem jak nas tna rodzimi importerzy ;P

Nemo
05-06-2006, 22:51
Sprzedawca z Allegro:
Chinaski_2005 (http://allegro.pl/show_user.php?uid=2877629)

Przestrzegam przed robieniem zakupów.

Zakupy u tego sprzedawcy to pomyłka.

Robson01
05-06-2006, 22:57
A można wiedzieć dlaczego, bo komentarze ma raczej ok.

Nemo
06-06-2006, 01:55
A można wiedzieć dlaczego, bo komentarze ma raczej ok.
to zależy jakie kto ma wymagania,

Sprzedawca zarzekał się że sprzęt będzie na 100% w ciągu 2 tygodni, po 2 tygodniach cudem udało mi się z nim skontaktować(nr tel. podany w opisie praktycznie nigdy nie funkcjonuje, jest włączona poczta głosowa która nie jest odsłuchiwana, na emaile nie odpisywał przez ponad 2 tyg.) po 2 tygodniach cudem udało mi się skontaktować ze sprzedawcą który poinformował mnie że właśnie nadaje sprzęt do wysyłki. Na ten moment mija 27 dzień od wpłaty gotówki, sprzętu dalej nie mam, od czasu rozmowy z potwierdzeniem wysyłki dopiero przedwczoraj udało mi się nawiązać kontakt ze sprzedawcą, niestety nie telefoniczny, ponieważ od 2 tyg nie można się dodzwonić do niego. A wiadomość jaką ostatnio dostałem od sprzedawcy po kolejnym z rzedu emailu z żądaniem wyjaśnień jest następującej treści:
"Dobrze, że przysłał Pan do mnie maila z adresem:). Aparat miał wyjechać do Pana jakiś czas temu, ale nie mogłem za cholerę znaleźć adresu.
W poniedziałek wysyłam, przepraszam za kłopot
pozdrawiam"
Zaznaczam że wysłałem wszystkie potrzebne dane nawet z nr GG :-] na email w dzień transakcji oprócz tego dokładne dane adresowe były zawarte w treści przelewu.

Tak więc, z 2 tyg. zrobił się miesiąc, sprzedawca okłamywał że przesłał sprzęt a tego nie zrobił, no i praktycznie 0 kontaktu, co przy 2 tyg opróżnienia jest bardzo stresujące szczególnie przy zakupach za prawie 2.500 zł. A sprzętu dalej nie ma...



Kolejna i jeszcze kolejna wysyłka sprzętu również okazała się kłamstwem sprzedającego, dalej czekam na sprzęt. cały czas brak kontaktu ze sprzedającym. Zażądałem zwrotu gotówki.

Po tygodniu od zażądania zwrotu gotówki sprzedawca odpisał:

„....tak naprawde nie wiem co mam mysleć...chce Pan aparat, nie che???...co tu jest właściwie grane i po jakiego grzyba zawraca Pan gitare....jesli uda mi się cofnąć kuriera ...to zwracam wpłacone pieniądze (proszę podać jeszcze sumę, którą jesgtem winien)...jesli nie uda mi się zawrócić kuriera dostanie Pan aparat..”

Po tej wiadomości znów sprzedawca zerwał kontakt na kilka dni, kasy na koncie nie było, kuriera również…

Po sporządzeniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, oraz wysłania kopii sprzedawcy z groźbą że w ciągu paru godzin złoże je do prokuratury następnego dnia otrzymałem zwrot gotówki wraz z obraźliwym komentarzem.

Gdybym po tym czasie dostał jednak aparat, to nic bym nie oszczędził, po tak długim czasie oczekiwania na przesyłke cena rynkowa spadła do wysokości jaką zapłaciłem ponad miesiąc prędzej,

Wniosek:
dajcie sobie z tym sprzedawcą spokój, nic nie zaoszczędzicie, oleje was, ciagle będzie kłamał o ile sie z nim skontaktujecie,a na koniec obrazi.

Okazło się że miałem wielkiego farta odzyskująć gotówkę, większości to się nie udało, wszystkich poszkodowanych zapraszam na:
http://www.chinaski.fora.pl/

liquidsound
07-06-2006, 17:59
Bral ktos od tego (http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3229675) usera?? Pozdrawiam

Coronado
08-06-2006, 00:41
Swego czasu uzywalem GG o numerze 4222578 do celow 'TIP-owych'. Wyglada, ze chyba mi wygaslo (dawno nie uzywalem) i inny uzytkownik je teraz dostal. Tak wiec pod tym numerem to juz nie Coronado i jezeli ktos cos potrzebuje ode mnie to prosze pisac prosto na mejla.

Pozdrawiam
Coronado

apart
09-08-2006, 21:02
zapraszam do zapoznania się z ofertą firm handlujących na allegro:

InterFoto - http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=28647

e-oko - http://allegro.pl/my_page.php?uid=4230730

może ktoś znajdzie coś dla siebie...

mkwiek
25-10-2006, 19:19
chciałem kupić sprzęt od tego Pana z Allegro. czy ktoś już u niego kupował?
widze, że na forum ma trzy dobre opinie w pewnym wątku o TIPach ale to tyle.

kami74
25-10-2006, 22:20
Kupowałem w kwietniu 350tke. Wszystko super łącznie z fotkami testowymi. Polecam

mawk
21-11-2006, 23:14
A ja wystawiam laurkę dla allegrowicza michalmag;

zero minusów, same plusy, wreszcie sprzęt w łapach...

Pozdrawiam

stratus
22-11-2006, 19:55
Czy ktoś miał do czynienia z BEA BŁYSK o niku Beata.Su z Łomianek?
Przykładowe linki do szkieł jakie mnie interesują:
70-200/2.8 (http://www.allegro.pl/item142548514_bea_blysk_canon_ef_70_200_f_2_8_l_us m_nowy.html)
24-70/2.8 (http://www.allegro.pl/item142735585_bea_blysk_canon_24_70_f_2_8_l_nowy_o d_reki.html)

ceny są atrakcyjne

wieslaw27
24-11-2006, 22:24
Bardzo przyzwoita firma wystawiają się na giełdzie foto, jestem zadowolony. Pozdrawiam Wiesław

fatman
27-11-2006, 19:39
Sprzedawca z Allegro:
Chinaski_2005 (http://allegro.pl/show_user.php?uid=2877629)

Przestrzegam przed robieniem zakupów.

Zakupy u tego sprzedawcy to pomyłka.


A można wiedzieć dlaczego, bo komentarze ma raczej ok.

ok?.....jej robson obudz się :)

McKane
27-11-2006, 21:05
ok?.....jej robson obudz się :)

Nie ma jak po ponad 5 miesiacach napisac odkrywczy komentarz ;)

pst
14-12-2006, 21:39
Canon Deutschland GmbH
Europark Fichtenhain A10
47807 Krefeld

Telefon: 02151-345-0
Telefax: 02151-345-102

Homepage: http://www.canon.de

mapa=> http://www.google.de/maps?hl=pl&lr=&q=canon&near=Krefeld&radius=0.0&cid=51331702,6559343,7427312323092808524&li=lmd&ie=UTF8&z=13&ll=51.302931,6.558838&spn=0.047544,0.1157&om=1

booya!
tak sie sklada ze w tym miescie jest siedziba firmy w ktorej pracuje - i przynajmniej kilka razy do roku tu bede (moze czesciej-zalezy od lotów)
wiec wietrze okazję

panowie mam nadzieje że mnie nie zjecie - czy ktos zna to centrum canona w niemczech? albo generalnie ktos kupowal w niemczech? na co zwracac uwage? porady?
planuje do nich zajrzec..

troche sie rozgladnąłem ...
Leistenschneider - sklep w Krefeld maja bardzo duzo towaru włącznie z 300 L f4 usm a 'jedynki' stoją na półkach

ceny? 17-40 z cash-back 2160pln :-)
24-105 + hoya UV SHMC (czarna) 950Euro :)

mozna do nich emailowac podadzą cene krefeld@foto-total.com
jak bede jechac/leciec to dam znac moze ktos bedzie coś chciał?

pzdr

Kubek
20-12-2006, 12:54
Dwa, które mogę z czystym sumieniem polecić:

Pstryk.pl
(www.pstryk.pl) - Łomianki pod Warszawą
Kupowałem na przestrzeni ostatnich kilku lat
aparaty analogowe i cyfrowe oraz szkła.
Wszystko nowe z możliwością negocjacji cen
(można zejść do cen z giełdy foto czy Allegro).
Możliwość obmacania i testowania towaru
oraz rzeczowej polemiki. :-)
W różnych sytuacjach życiowych
lub przy chwilowym braku towaru innego niż "wystawowy",
dowozili mi gratis sprzęt do domu (Warszawa).

Bea Błysk
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=376864
Łomianki pod Warszawą
Na przestrzeni roku 2006 kupowałem tam
aparaty cyfrowe i karty CF SanDisk Ultra II.
Wszystko nowe, z możliwością negocjacji cen
(dostałem taniej niż na Allegro czy giełdzie foto).
Możliwość obmacania i testowania sprzętu.
Możliwość zamówienia towaru - zaopatrują się
2 razy w miesiącu w hurtowniach niemieckich.
W Warszawie i okolicach Łomianek istnieje możliwość
umówienia się na gratisową dostawę do domu.

Z innymi punktami nie handlowało mi się aż tak przyjemnie,
więc nie wymieniam.

fotomaniak1
31-12-2006, 11:35
FOTO-MIL
http://www.foto-mil.pl
Ja mogę polecić powyższy sklep z Łodzi. Fakt, że kupiłem u nich jak na razie tylko torbę na sprzęt Naneu Pro i Canon EOS 5D + AF 24-105 IS, ale obsługa profesjonalna. Nawet udało mi sie wytargować mniej niż mają na stronie. Powołałem się, że w Stodole ma taniej i gość obniżył (bo tam też byłem). :) Sprzęt odbrałem osobiście bo też jestem z Łodzi, więc mogłem sprawdzić czy wszystko OK. Sprzedawca mówił, że jakby coś było nie tak ze sprzętem w przeciągu tygodnia to wymienią od ręki. Jak na razie działa mi już kilka miesięcy i wszystko jest OK.
Szkoda tylko, że tak rzadko ceny na stronie aktualizują i lepiej zadzwonić i sie spytać jaka jest obecnie aktualna. Heh.

arek354
09-01-2007, 15:40
A ja wystawiam laurkę dla allegrowicza michalmag;zero minusów, same plusy, wreszcie sprzęt w łapach...
Pozdrawiam

Dziś zamówiłem u niego szkiełko, mam nadzieję, że wszystko będzie OK i za dwa dni także dołączę do grona jego zadowolonych klientów. Kontakt mailowy bardzo szybki. Dam znać.

Edit: Przed chwilą towar dotarł cały i zdrowy. Z czystym sumieniem mogę człowieka polecić !! :D

donald7000
21-01-2007, 12:15
Dwa, które mogę z czystym sumieniem polecić:
...
Bea Błysk
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=376864
Łomianki pod Warszawą
...


A jak jest u nich z gwarancjami na body i sposobami realizacji ?

perqsista
23-01-2007, 11:29
Nie wiem czy to lepiej tu czy do wątku o sprawdzonych sklepach internetowych.

Z polecenia jednego forumowiczów z Dolnego Śląska (sic!) skontaktowałem się jesienią ze sprzedawcą z allegro spod Poznania (Lukko1)
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=449298&&listing_sel=2&listing_interval=7&buy=

Ostatecznie u niego kupiłem Obiektyw canon 17-40l. Jeżeli ktoś szuka sprzedawcy szkieł ze średniej wyższej półki to mogę polecić. Po pierwsze facet ma towar i to najczęściej po kilka sztuk, więc wreszcie jakiś wybór. Po drugie nie robi problemów z przetestowaniem sprzętu. Po trzecie jest komunikatywny i słowny. Po ostatnie - jest tanio;).

Od razu mówię, że nie musiałem u niego reklamować sprzętu więc moja opinia dotyczy wyłącznie doświadczeń w kupowaniu u niego towaru i obserwacji jego aukcji na allegro. Sam sprzęt jest nowy z gwarancją wystawianą przez sprzedawcę.

Nosferat
23-01-2007, 19:07
http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=627933
Znana osoba? ktos kupowal?
I czy w FotoBasia.pl maja eurogwarancje?

Zaibatsu
23-01-2007, 20:58
A ja wystawiam laurkę dla allegrowicza michalmag;

zero minusów, same plusy, wreszcie sprzęt w łapach...

Pozdrawiam

Zgadzam się również miałem przyjemność i nawet sigma od niego jest ostra :D

ronja
23-01-2007, 21:13
Hello,
Z ciekawości kiknąłem na link do tego sklepu (pisał o tym makafaka "...Znalazłem ostatnio fajny link do niemieckiego sklepu internetowego... net2com.de ..). Warto poczytać sobie na forum o przekrętach, zgłoszeniach na policję. Jest też mało zgodna z prawem propozycja pojechania do siedziby z "bejsbolem" w ręku :twisted:
Przeglądam Wasze propozycje i przypominam sobie miłą chwilę zakupu 350-i (ok. roku temu) w sklepie Canona w Starym Browarze w Poznaniu. Może mieli miesiąc litości dla zwierząt, ale utargowałem 30% (body, kit, karta 1 GB). Czasami warto ponegocjować w miejscach nie do końca kojarzących się z niskimi cenami.

Viracocha
23-01-2007, 21:34
To ja dorzucę sklep w Italii. Sprawdzony!
http://www.fotocolombo.biz/ecommerce/index.php

robsonikus
24-01-2007, 19:55
widze ze na allegro ma glownie zoomy. nie wiesz czy cos ze stalek by sie znalazlo np jakis 24/1.4, 35/2, 50/1.4 ewentualnie po dobrej cenie 24-70/2.8

perqsista
24-01-2007, 20:37
O ile wiem to sprowadza również stałki. Najlepiej zapytać jego samego. Ostatnio miał na allegro 24-70 w cenie poniżej 3900zł.

AdamAGP
26-01-2007, 01:32
Mam pytanko co do zakupu w USA, w jaki sposób pobierane jest to cło i vat? Przy odbiorze przesyłki, czy później trzeba płacić gdzieś? W sumie mam znajomego w USA, który mógłby mi kupić sprzęt (350d), ale do Polski się raczej nie wybiera, więc nie wiem, czy warto kombinować żeby ominąć opłaty, a z opłatami to już na jedno wychodzi prawie?
Co do tipów to niby dużo ludzi pisze, że spoko, ale zawsze się znajdzie ktoś oszukany, naciągnięty itp, więc bez odbioru osobistego się boję, a mieszkam na Śląsku.
A w krajach Unii ceny są podobne jak u nas?
Jak to jest w ogóle z gwarancją? Pewie nie ma żadnej?

Pitek
17-02-2007, 23:08
FOTO-MIL
http://www.foto-mil.pl
Ja mogę polecić powyższy sklep z Łodzi. Fakt, że kupiłem u nich jak na razie tylko torbę na sprzęt Naneu Pro i Canon EOS 5D + AF 24-105 IS, ale obsługa profesjonalna. Nawet udało mi sie wytargować mniej niż mają na stronie. Powołałem się, że w Stodole ma taniej i gość obniżył (bo tam też byłem). :) Sprzęt odbrałem osobiście bo też jestem z Łodzi, więc mogłem sprawdzić czy wszystko OK. Sprzedawca mówił, że jakby coś było nie tak ze sprzętem w przeciągu tygodnia to wymienią od ręki. Jak na razie działa mi już kilka miesięcy i wszystko jest OK.
Szkoda tylko, że tak rzadko ceny na stronie aktualizują i lepiej zadzwonić i sie spytać jaka jest obecnie aktualna. Heh.

ja u nich kupiłem Canona 400mm/5,6 najtaniej z wszystkich sklepów. POLECAM!!!
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
I czy w FotoBasia.pl maja eurogwarancje?[/QUOTE]

tak mają , kupowałem u nich Canona eosa 350D

Mac
18-02-2007, 00:59
Czy ktoś z Was zna jakieś sklepy netowe ze sprzętem foto w Dubaju?

KAZ
21-02-2007, 12:53
Wysłąłem pytanko o ten Dubaj do kolegi co tam mieszka na stałem pewnie niedługo odpowie.

micele
25-02-2007, 21:35
Odnośnie sklepów przesyłam link na którym widać jak wyglądają te super sklepy ze sprzętem foto. Pozdrawiam.
http://www.donwiss.com/pictures/BrooklynStores/#70
Nie zawsze jest to tak kolorowo jak piszą jest wiele oszustów i naciągaczy.
Szukam namiarów na sklep godny polecenia i sprawdzony !!! w USA.
Czy może ktoś z kolegów miał okazję robić zakupy w
http://www.ccicameracity.com/
http://www.royalcamera.com/

Pozdrawiam .

muflon
25-02-2007, 22:33
Czy może ktoś z kolegów miał okazję robić zakupy w
http://www.ccicameracity.com/
http://www.royalcamera.com/
Ktoś miał...

http://www.resellerratings.com/store/Royal_Camera
http://www.resellerratings.com/store/CCI_Camera_City

kurde, no ile razy można podawać te same linki :(

Mac
26-02-2007, 00:10
O sklepach w Dubaju cisza...może jednak ktoś coś więcej wie o możliwościach zakupu w tej części świata.

KAZ
26-02-2007, 23:44
O sklepach w Dubaju cisza...może jednak ktoś coś więcej wie o możliwościach zakupu w tej części świata.

NIestety narazie cisza czekam aż mi kolega odpowie a ponoc pojechał do Arabii Saudyjskiej cośtam szejkowi ponaprawiać. Jak tylko mi odpowie natychmiast napiszę na forumie :)

PZDR
M.

micele
01-03-2007, 22:53
muflon nie nerwowo ... Szukam pomocy i namiarów na sklep który jest w 100 % sprawdzony , sklep który istnieje i wysyła towar na wskazany adres w USA .Dziękuje z pomoc .

anrasz
10-03-2007, 23:19
Korzystałam z usług
http://www.ccicameracity.com/
http://www.royalcamera.com/
a właściwie próbowałem (zaślepiony niską ceną) skończyło się na tym że zamiast rebel xti mam 400d kupione w Polsce a na całym interesie straciłem jeszcze prawie 100$.
Więc sklepy odradzam

Vitez
11-03-2007, 22:43
Korzystałam z usług
http://www.ccicameracity.com/
http://www.royalcamera.com/
a właściwie próbowałem (zaślepiony niską ceną) skończyło się na tym że zamiast rebel xti mam 400d kupione w Polsce a na całym interesie straciłem jeszcze prawie 100$.
Więc sklepy odradzam

Porada na przyszlosc: NISKA cena rowna sie prawie na pewno szwindel. Najpierw SPRAWDZAC sklepy, szczegolnie te z USA np na www.resellerratings.com .

Kubek
13-03-2007, 11:40
[...]
Bea Błysk
Beata.Su
http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=376864
Łomianki pod Warszawą
[...]
A jak jest u nich z gwarancjami na body i sposobami realizacji ?
Dają 12 miesięcy gwarancji realizowanej przez swój sklep.
Nie musiałem korzystać ale w przypadku awarii sprzęt jedzie do Niemiec.

KAZ
13-03-2007, 12:12
Czy ktoś z Was zna jakieś sklepy netowe ze sprzętem foto w Dubaju?

Niestety sklepy netowe w Dubaju nie są Piotrkowi znane. O ceny Canonów i akcesoriów ma sie wywiedzieć jak wstąpi do jakiegoś normalnego sklepu.

chuckyy
13-03-2007, 12:24
Osobiście polecam www.digital24.pl
Ale tylko dla ludzi, którzy potrzebują FV - wtedy ma bardzo atrakcyjne ceny :) Kupowałem tam swojego 20d, 580 ex i tamrona :)

mamiski
16-03-2007, 21:39
Witam, mam problem: mieszkam we Wrocławiu i... jestem skazany na allegoro w sprawie zakupu szkieł do canona; wiem o sklepie firmowym C. i komisie na Odrzańskiej; pytam: gdzie jescze można szkła np. tamrona pooglądać i przymiezryć!?

Tomasz1972
16-03-2007, 21:43
Witam, mam problem: mieszkam we Wrocławiu i... jestem skazany na allegoro w sprawie zakupu szkieł do canona; wiem o sklepie firmowym C. i komisie na Odrzańskiej; pytam: gdzie jescze można szkła np. tamrona pooglądać i przymiezryć!?

Jak jestes skazany to skazany :) http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=233578

Polecam :)

focus
20-03-2007, 14:09
ktoś ma doświadczenie z fotoaparaciki.pl (http://allegro.pl/my_page.php?uid=3789214) z Pabianic?

suchyHc
21-03-2007, 00:36
Dowiedziałem się, że jedna duża firma importuje refurbishe i sprzedaje je jako nowe. Nie moge napisac nazwy, ale moge powiedziec na spotkaniach, plenerkach. Pakują to w pudełka z własnym logo i dopiero jak odbierasz przesyłkę, to się o tym dowiadujesz :|

pst
01-04-2007, 21:25
Dowiedziałem się, że jedna duża firma importuje refurbishe i sprzedaje je jako nowe. Nie moge napisac nazwy, ale moge powiedziec na spotkaniach, plenerkach. Pakują to w pudełka z własnym logo i dopiero jak odbierasz przesyłkę, to się o tym dowiadujesz :|

nie rozumiem? dlaczego nie mozesz powiedziec? ? chyba lepiej ostrzec forumowiczów... :roll:

renes
04-04-2007, 08:35
Ja dobrze nie wspominam pobytu w sklepie FOTOIT, owszem świetna obsługa i pełna szafa sprzętu. Chciałem jednak kupić trzy szkła: 17-40 L, 50 f/1.4 i 85 f/1.8. Poprosiłem po dwie sztuki z każdego i po kolei podpinałem pod 30D robiąc po kilkanaście zdjęć (także z lampą). Rezultaty jakie zobaczyłem na monitorze lekko mnie podłamały bo myślałem, że mam felerną puszkę - wszystkie zdjęcia były nieostre, klasyczne mleko. Zapytałem skąd sprowadzają obiektywy, czy może z Wiednia gdzie jest największa dystrybucja Canona... usłyszałem że "w Europie", ale gdzie konkretnie? "w Europie, to tajemnica handlowa". Nawet 16-35 f2.8 także wypadł fatalnie. Tego samego dnia podjechałem do sklepu Eurocamera. Sprzedawca nie ukrywał skąd sprowadzją sprzęt - ze Stanów. Podpiąłem trzy obiektywy z takimi samymi ustawieniami: 2x 17-40L i 50 1.4 - wszystkie pięknie ostre, a 50 1.4 "żyleta". Wyszedłem z dwoma obiektywami w torbie i zamówiłem 85 1.8. Tydzień wcześniej testowałem jeszcze 50 1.4 w sklepie PSTRYK, usłyszałem na wstępie, że "ostatnia sztuka, radzę się śpieszyć bo na pewno dziś go sprzedamy". Podpiąłem, porobiłem zdjęcia, a rezultat fatalny - meleko nawet przy f/8.

Nie wiem skąd sklepy sprowadzają sprzęt, pytanie jednak samo ciśnie się na usta, czy czasem nie sa to po prostu jakieś "odrzuty"...

gwozdzt
04-04-2007, 08:57
"w Europie" nieostre, klasyczne mleko.... ,
...ze Stanów - wszystkie pięknie ostre,
No pieknie :?
nie dość, że w Stanach mają ze 30% taniej, to jeszcze QC lepiej działa.


podjechałem do sklepu Eurocamera.
Sprzedawca nie ukrywał skąd sprowadzją sprzęt - ze Stanów.
Też sobie nazwę wybrali :lol:

renes
04-04-2007, 18:04
Faktycznie sklep okazał się mieć najlepsze ceny na te obiektywy i nie dotyczy to jedynie Warszawy. Zdaje sie, że działają już 12 lat, tu ich strona swww.eurocamera.pl

Dominooo
27-05-2007, 21:54
ktoś ma doświadczenie z fotoaparaciki.pl (http://allegro.pl/my_page.php?uid=3789214) z Pabianic?

Ja również pytam o to samo co kolega wyżej.
Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

karolaina53
29-08-2007, 11:10
Hej,

Nie wiem czy już był tutaj ten sklep wymieniany, ale ja polecam Foto-Mil (http://www.foto-mil.pl). Zakupiłam u nich ostatnio torbę Correspondent 400. Bardzo miła obsługa. Jeśli chodzi o ceny to są średnie, ale w przypadku torby taniej nie znalazłam...

Karolina

tpop
29-08-2007, 11:50
ale ja polecam Foto-Milno ja polecam dokladnie sie dogadywac podczas zakupow w tym sklepie. Kupowalem u nich Canona 28 1.8 i jak rozmawialismy telefonicznie to wszystko bylo pieknie. Jak przyszlo do odbioru na gieldzie to sie okazalo ze gwarancja jest sklepowa. Oczywiscie podczas rozmow telefonicznych pytalem czy jest gwarancja realizowana w serwisie Canona PL - "tak, oczywiscie jest". No ale poniewaz byly duze problemy zeby dostac szklo to jakos ugadalismy lepszą cene i teoretycznie gosciu zapewnil mnie ze jak w ciagu tygodnia zwroce szklo z jakiegos powodu to odda kase. Na szczescie wszystko gra.

agamemnona
03-09-2007, 10:11
No ja też znam ten sklep i nie miałam problemów z gwarancją. Może to tylko przypadek... Kupiłam już w Foto-Milu Nikona D40 i torbę na niego, a że należę do forum NIKONA, to jeszcze dostałam rabacik :). Dla mnie sklep OK.

Pozdrawiam,
Aga

Jazzman
24-10-2007, 16:06
Tego samego dnia podjechałem do sklepu Eurocamera. Sprzedawca nie ukrywał skąd sprowadzją sprzęt - ze Stanów. Podpiąłem trzy obiektywy z takimi samymi ustawieniami: 2x 17-40L i 50 1.4 - wszystkie pięknie ostre, a 50 1.4 "żyleta". Wyszedłem z dwoma obiektywami w torbie i zamówiłem 85 1.8.


Aktualnie w czasie najbliższych 2-3 tygodni będę chciał zakupić 40d z jakimś szkłem i kartą (zmiana systemu), i tak przeglądam ceny na stronie Eurocamera i trochę mnie przeraziła cena za standard Canon 17-85/4.0-5.6 EF-s USM IS
2000zł! To są ich aktualne ceny na witrynie?
40d kosztuje u nich 4400zł.
Trochę są drodzy. 2000zł za szkło które można kupić za 1400zł w sklepie.

Ktoś mógł by mi polecić jakiś pewny sklep/sklepy w Warszawie? Zakup na fakturę.
Jestem z poza Warszawy więc chcę uniknąć marnowania czasu i energii na jazdę po całej Warszawie w poszukiwaniu sklepu.

Naos
22-01-2008, 21:10
Ze swojej strony chciałbym pochwalić użytkownika (i allegrowicza) Nowart. Zakupiłem dzisiaj u Nowart'a zestaw 40D + EF-S 17-55 2.8 IS. Wczoraj złożyłem zamówienie i dzisiaj sprzęt był u mnie! Cały, kompletny, pachnący nowością, ze wszystkimi instrukcjami, oryginalnym softem, euro gwarancją, działający, po prostu cudo :)

Poza tym, kontakt najlepszy z możliwych, telefonicznie i mailowo. Po prostu bezpiecznie, szybko i tanio.

Swoją drogą chciałem kupić ten zestaw u Towersa ale pomimo trzech telefonów zostałem zignorowany. Tzn Pan Towers powiedział, że tak, wszystko ładnie, zestaw ma, że przyjął zamówienie, a potem się już nie odezwał. Nie wiem czemu, jego sprawa, przynajmniej dał zarobić komuś innemu, może tak miało być ;)

pozdrawiam,
Naos

Eryk
22-01-2008, 21:16
Również polecam Nowarta.
Świetny kontakt, szybka przesyłka.
No i sprzęt po super cenie :)

Pozdrawiam.

towersivy
22-01-2008, 22:03
Naos - nie będe wnikał w szczegóły...ale zignorowany na pewno nie zostałeś( jeśli tak się poczułeś to Przepraszam ), po prosty przy natłoku zajęć czasami coś umknie :) nie siedze przy necie lub przy telefonie 24h:) to nie jedyne moję zajęcie :) Prowadzę poważna firmę fotograficzną a od początku tego roku wszedłem mocno w reklamę, ale pomimo tego staram się aby każdy był zadowolony widocznie miałem dać zarobić konkurencji....:) którą serdecznie Pozdrawiam :)

Naos
23-01-2008, 01:16
Towersivy - Nie czuję urazy :) Fajnie, że można tutaj kulturalnie pogawędzić, będę tu częściej zaglądał.

pozdrawiam

paczka
25-01-2008, 18:25
fotoaparaciki - ja zawsze biore i do tej pory wszystko ok.


Współdziałają z panem Medfoto z allegro (rodzina), który jest TIp-em, więc jak nie zalezy na hmmm f-rze, można się dogadać

blum
26-01-2008, 02:02
fotoaparaciki - ja zawsze biore i do tej pory wszystko ok
ja wzialem raz i to byl ostatni raz, nie polecam.
realizacja zamowienia ratalnego - ponad miesiac.
cash back - pominiety (ze wzgledu na termin realizacji) mimo, ze moglem sie zalapac.

Goomis
12-02-2008, 19:56
http://stores.ebay.co.uk/Canon-Outlet

znalazlem coś takiego na ebay-u UK szczególnie zwróciłem uwagę na tą oszałamiającą ofertę:
http://cgi.ebay.co.uk/Canon-Outlet-Digital-EOS-5D-Body-Only-Refurbished_W0QQitemZ280200021060QQihZ018QQcategor yZ31388QQcmdZViewItem
W przeliczeniu jedyne 3,5 tys. zł więc w cenie 40D(oczywiście to aukcja pewnie będzie drożej jeszcze) Myślę, że nie lada gratka dla tych co mają rodzinę w UK która mogłaby im to dalej przesłac!! A sprzęt ma normalną Gwarancję 12miechów! Ja na pewno będę tam zaglądał w poszukiwaniu sprzętu.

Chris
13-02-2008, 07:10
ale to refurb :(

Gringo997
17-02-2008, 19:52
ale to refurb :(

ja mam refurb 400d i jestem bardzo zadowolony wiec nie wiem o co wam biega...

Mnml
17-02-2008, 20:17
No tez nie wiem o co chodzi z refubami - nie moge sie doczekac kiedy np bedzie mozna kupic refuby komputerow Apple w Polsce. Przeciez to swietny deal, sprzet gruntownie przetestowany, w usunietymi usterkami, na gwarancji, tanio - zyc nie umierac :)

gabrielmar
23-02-2008, 01:49
Fotoaparaciki_pl
Kupowałem tam 400d+kit, a później z kolegą jego d70s i jeszcze z koleżanką sony 100.
Wszystko załatwiałem na miejscu. Mają dużo roboty, czasem trzeba poczekać, ale można się dogadać (potargować) sprawdzić sprzęt, etc.
Osobiście polecam!

MARANTZ
23-02-2008, 02:55
Fotoaparaciki_pl
Kupowałem tam 400d+kit, a później z kolegą jego d70s i jeszcze z koleżanką sony 100.
Wszystko załatwiałem na miejscu. Mają dużo roboty, czasem trzeba poczekać, ale można się dogadać (potargować) sprawdzić sprzęt, etc.
Osobiście polecam!

Spokojnie mogę ten sklep polecić.
Warto tam kupować, każdemu z forumowiczów jestem w stanie załatwić rabacik w tym sklepie. Chłopaki praktycznie mogą sprowadzić każdy sprzęt. Polecam.

Marcin Kułak
23-02-2008, 10:18
A ja za to mogę polecić fotocam.pl - kupowałem tam 40d.

Sklep fizycznie mieści się na Bemowie, zawsze można podjechać, pooglądać na żywo, czasem jakiś mały rabacik jeszcze uzyskać. Przed zakupem polecam kontakt mejlowy ok. 2 dni wcześniej, aby dać człowiekowi szansę ściągnięcia sprzętu z hurtowni.

Nie ma najmniejszych problemów z fakturą.

Pozdrawiam

Riccardo
28-02-2008, 14:49
Tez znam i tez polecam - ale tylko body/ob - ceny jak z allegro natomiast akcesoria, np baterie czy karty juz maja drogo. Dobre ceny na Lowepro.

monii
05-03-2008, 16:20
ja równiez polecam ten sklep

http://www.fotocam.com.pl/go/_category/?idc=id_38&producer_id=2

kupowałam tam swoje g5 , 350D , 17-40L plecak fotograficzny i rózne inne :)

Obsługa bardzo miła..zresztą nie jest to sklep "widmo" można pojechać i pogadać ze sprzedawcą...

Mają dobre ceny na 5D body.

Polecam

Mnml
05-03-2008, 16:49
Mają dobre ceny na 5D body.


6200 pln za body 5D to na pewno nie jest dobra cena.

monii
05-03-2008, 17:40
kupisz za 6000 :) na f-rke i z polskiej dystrybucji.

Goleo
10-03-2008, 23:20
Ja polecam TiPa o loginie z allegro: Gandini . Miły kontakt, fachowa pomoc i szybka wysyłka, kupiłem u Niego 400d, 70-300 IS i 18-55 ;)

krzysiek29
13-03-2008, 16:37
czy ktoś korzystał?: http://canon-board.info/showthread.php?t=31607

JarekMarekJan
18-03-2008, 23:44
czy ktoś korzystał?: http://canon-board.info/showthread.php?t=31607

No właśnie... ?

rob76
19-03-2008, 20:03
A ja za to mogę polecić fotocam.pl - kupowałem tam 40d.

Sklep fizycznie mieści się na Bemowie, zawsze można podjechać, pooglądać na żywo, czasem jakiś mały rabacik jeszcze uzyskać. Przed zakupem polecam kontakt mejlowy ok. 2 dni wcześniej, aby dać człowiekowi szansę ściągnięcia sprzętu z hurtowni.

Nie ma najmniejszych problemów z fakturą.

Pozdrawiam

inny adres tego sklepu http://www.fotored.sote.pl/
Na 'aledrogo' jako user fotored.

Zdecydowanie polecam i podpisuję się pod wypowiedzią Marcina.

Tomek K
02-04-2008, 10:18
Witam,
czy ktoś w ostatnim czasie zaopatrywał się u Allegrowicza Beata Su, alternatywnie w sklepie Bea Błysk? Wszystkie opinie jakie znalazłem na tym forum nie są pierwszej świeżości :), dlatego proszę o jakieś informacje.
Dzięki

Sober
09-04-2008, 11:21
Witam!

Mam pytanie - czy któryś z TIPów jest w stanie wystawić fakturę VAT?

Interesuje mnie 40D + 17-55 2,8
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Ktoś może kupował w tym sklepie?

http://allegro.pl/item340037908_canon_eos_40d_17_55_zwrot_f_vat_raty _bielsko.html

kemek12001
19-04-2008, 14:54
ja z kolei dodam
http://www.bizrate.com/
http://www.shopcartusa.com/
tu sobie można wyszukać najatrakcyjniejszą ofertę internetową w USA....
najsensowniejsze oczywiście jeśli mamy kogoś tam na miejscu..... przesyłka o zdeklarowanej wartości poniżej 1000 Euro do Polski później nie jest obciążona żadnymi podatkami.....

Witam,

niestety ale nie polecam zakupów poprzez ww.shopcart.com - proszę wyszukać opinię o resellerach a wszystkobędzie wiadomo

www.bizrate.com również nie za bardzo, gdyż ma podpisane umowy z niewiarygodnymi sklepami jak ten powyżej

Natomiast polecam :

www.us1photo.com

sprawdzony przeze mnie. Zaletą jest duży wybór, naprawdę niskie ceny oraz co ważne bardzo często w cenie jest dostawa towaru na terenie USA pocztą zwykłą.

Ponadto korzystałem z

http://sigma4less.com

i też jest OK

pozdrawiam

creart
27-06-2008, 09:55
witam,
jestem tu nowy, nie znalazłem wątku w którym mógłbym się przywitać więc czynię to tutaj,

wracając do tematu, chciałbym zakupić sprzęt na stronce do której poniżej podaję linka z przykładowym zestawem ( chyba one wychodzą najkorzystniej )

chcę to załatwić przez firmę Polamer, czy ktoś z Was robił już zakupy w podanym sklepie, jeśli tak to proszę o opinie

http://www.fotoconnection.com/p72509-canon-eos-40d-pro-lens-package-24-70mm.html

Rafał Prucnal
07-08-2008, 23:04
pojawił się nowy sklep dealerski Canon-a w CH Panorama na ul.Witosa 31
fotoforma.pl polecam:grin:

fahrenheit
14-08-2008, 23:28
co do FC http://www.epinions.com/Foto_Connection_Online_Stores_Services

RAdoCanon
21-08-2008, 20:47
Jesli chodzi o USA to mam jedna ciekawa stronke
www.newegg.com
dosyc atrakcyjne ceny. Co do transpotru do polski to nie wiem jak jest. Ja obecnie jestem w stanach takze biore zakupiony sprzed ze soba.

Coronado
25-08-2008, 01:04
witam
miał ktoś do czynienia z takim sklepem albo coś o nim słyszał?
http://www.soniccameras.com/

jakieś opinie czy coś?
w amerykańskich porównywarkach cenowych ma swoje 5 gwiazdek ..

http://www.resellerratings.com/store/Sonic_Cameras ... i wszystko jasne!

Jezeli kupujecie w USA to tutaj:
us1photo.com
buydig.com
adorama.com
bhphotovideo.com

Jezeli znajdziecie gdzies nizsza cene niz w tych sklepach to pewnie cos jest kombinowane.

RAdoCanon
25-08-2008, 01:25
widze ze newegg.com ma dobre noty ;)

towersivy
16-11-2008, 13:01
Jesli planujecie zakup maca lub monitor z wysokiej półki, polecam sklep cortland, bardzo fachowa obsługa, uzyskałem odpowiedz na kazde pytanie, dobre warunki Leasing, towar dostarczony w wyznaczonym terminie. Cenowo na stronie moze nie jest za różowo ale można podyskutowac i sie dogadac :) np nad cs4 po bardzo ulgowej cenie :D :)

Pzdr.

Fotos
30-01-2009, 16:37
>>pojawił się nowy sklep dealerski Canon-a w CH Panorama >>na ul.Witosa 31 fotoforma.pl polecam

To chyba ma byc "lepsze" fotoit. Niestety obsluga podobna.
A na miejscu sprzetu maja, ze ho, ho, tyle co CP w magazynie. Przed zakupem radze dokladnie pytac.

Krzychu
30-01-2009, 19:16
>>pojawił się nowy sklep dealerski Canon-a w CH Panorama >>na ul.Witosa 31 fotoforma.pl polecam

To chyba ma byc "lepsze" fotoit. Niestety obsluga podobna.
A na miejscu sprzetu maja, ze ho, ho, tyle co CP w magazynie. Przed zakupem radze dokladnie pytac.

Kupowałem wczoraj - obsługa jak dla mnie bardzo dobra, info że interesujący mnie sprzęt się pojawił (była dostawa z Canona Polska) dostałem e-mailem. Polecam.

Arjast
11-03-2009, 00:09
http://www.fotojulia.pl/

Kupowałem u nich dzisiaj 50D. Obsługa bardzo miła, kontakt szybki i bezproblemowy.
Mile zaskoczyło mnie to iż pomimo, że sklep czynny do godz 19.00, a mnie obowiązki przytrzymały w pracy i musiałem przedzierać się z jednego końca Warszawy na drugi, nie było problemu -poczekali ponad 20 minut i obsłużyli z cierpliwością.
W niedzielę dostępni są również na giełdzie na Batorego.
Polecam :)

lajf_entusiast
07-06-2009, 00:07
foto-tip, slyszalam o tym sklepie, tzn. ostatnio znajomy mi go polecal. zachwycal sie dobra obsluga i sporym wyborem sprzetu i akcesoriow, ale nie sadzilam, ze znajde kiedys o nim wzmianke na jakims forum. znaczy, ze dobra firma ;) jak bede potrzebowala cos zakupic to pewnie ich przetestuje ;)

pszczółka_maja
30-06-2009, 14:57
Jeśli chodzi o mnie, to bardzo często zdarza się, że kupuję coś w Foto - Tip. Mają dobrą obsługę, która moim zdaniem zna się na rzeczy. Doradzą tak, żeby nam bardziej pasowało, aniżeli, żeby sprzedać najdroższy produkt. W sumie najczęściej kupuję u nich jak mają jakiś sprzęt/akcesoria na promocjach, które są całkiem spore. Także ja polecam.

iktorn92
12-10-2009, 15:15
Jezeli ktoś szuka naprawdę porządnych, ładnych i świetnie wykonanych albumów na zdjęcia szczerze polecam tę stronę

www.fotoalbums.pl

Cena w tym wypadku jest odzwierciedleniem jakości !

RUTRA007
20-10-2009, 11:59
Wczoraj rozmawiałem z sympatyczną Panią z Foto 7 z Gliwic, a przed chwilą z zadowoleniem odebrałem już nowiuśki statyw Manfrotto www.foto7.com.pl.
Sprawna dostawa, otwartość na rabacik i pewność co do papierów i gwarancji.

Kabu
21-10-2009, 22:49
No to i ja się podepnę pod wątek, co prawda sklep nie sprawdzony, nawet podejrzewam że to jakiś fake, dostałem tego linka od znajomego Irlandczyka, który jak sam twierdzi dostał go od jakiegoś gościa (też Irlandczyka) który niby był w Chinach czy też dostał to od kogoś, ale sami oceńcie http://www.hkeles.com/category.php?id=60

bajkojadek
04-01-2010, 20:31
Witam

Na amerykanskim ebayu znalazlem aukcje od uzytkownika DigitalRev(http://stores.ebay.com/DigitalRev-US-Photography-Shop), ma on calkiem dobre ceny. Sęk w tym ze przedmioty znajduja sie w hong-kongu.
Jezeli ktos kupowal od niego prosze o informacje czy jest godny polecenia.

Pozdrawiam

photo_addict
07-07-2010, 15:50
Witam A ja dodam sklep: http://www.mega-pixel.pl
Niedawno kupiłem u nich Pixel TR-332 oraz akumulator LP-E6 który działa jak oryginał.
Paczka była już następnego dnia u mnie.

retter
12-08-2010, 13:57
nie wiem czy było ale ceny maja przystepne
www.sklepfoto.com

marekh
26-01-2011, 20:31
Pojawił się sklep z filtrami prostokątnymi i holderami Hitech-a z cenami prawie jak w GB, nareszcie alternatywa dla RaysFoto.
http://www.fotostore.pl/
Kupiłem filtry Grad ND i ND, zestawy + holder, wszystko OK - więc mogę powiedzieć że sprawdziłem osobiście. Dostawa darmowa. Mają też inne rzeczy z Hitecha ale jeszcze nie wstawione na stronie, trzeba pytać.

ricardo19
28-06-2011, 14:04
http://www.onlinebargainsuk.com/ czy ktoś słyszał o tym sklepie?


1,200.00 $ za 5d mark II napisałem do nich gość odpisał że 50 $ wysyłka do polski fedexem po wpłacie 50% sumy
albo maja taka promocje albo coś tu smierdzi

Na dole strony jest napisane :
Copyright © Online Bargains 2011. Online Bargains is a trading name of Online Bargains UK Ltd. All rights reserved. E&OE Registered in Scotland Number 114143. Registered Office: 26 islip manor road,northolt,middlesex,UB5 5DYM. VAT number: 494 1756 11. All prices mentioned (usd dollars) exclude postage and packaging. All orders to online bargains terms and conditions. **Price after manufacturer mail-in cashback. Cashback amount illustrated includes VAT. Restrictions apply. Click INFO for details. †This product is factory recertified. *Currently shows available in our supplier stock. Without a change in circumstance, this product is usually delivered in 1-2 working days.

lukaszr
28-06-2011, 14:22
Czy nie można wziąć tego na logikę (chyba, że moja jest błędna) ? Sprzęt, który kosztuje normalnie około 10.000 zł (czyli około 3500$) nagle jest 3x razy tańszy. Dodatkowo po kliknięciu BUY NOW przenosi od razu do PayPal żeby zrobić płatność dla kogoś o dziwnym mailu: cloud_jc_07@yahoo.com Nie ma żadnego opisu czy jest nowy, czy po upadku, czy rozwalony itp. itd.

Na pierwszy rzut oka to wygląda na jakiś kit.

ricardo19
28-06-2011, 15:22
Czy nie można wziąć tego na logikę (chyba, że moja jest błędna) ? Sprzęt, który kosztuje normalnie około 10.000 zł (czyli około 3500$) nagle jest 3x razy tańszy. Dodatkowo po kliknięciu BUY NOW przenosi od razu do PayPal żeby zrobić płatność dla kogoś o dziwnym mailu: cloud_jc_07@yahoo.com Nie ma żadnego opisu czy jest nowy, czy po upadku, czy rozwalony itp. itd.

Na pierwszy rzut oka to wygląda na jakiś kit.

też tak myślałem ale od czego jest forum :)

gadget_zary
27-07-2011, 19:18
Robił ktoś jakieś większe zakupy w FotoRimex ? Jak z obsługą i realizacją zamówień ?

ate
22-01-2012, 01:51
Robił ktoś jakieś większe zakupy w FotoRimex ? Jak z obsługą i realizacją zamówień ?

kupiłem tam albo 5d2 albo 50L. wszystko spoko.

atyp1
27-01-2012, 04:51
fotorimex - taa, z obsluga zamowien i terminami nie ma problemu, ale ceny LEKKO przesadzone . Poprostu drozyzna!

marcinradom
04-03-2012, 23:19
Jako, że jestem na etapie kupna obiektywu i szukam we wszystkich możliwych miejscach, trafiłem na stronę sklepu lider24.media.pl, która na na allegro istnieje pod nickiem bluesklep_208. Na allegro oferują obiektyw Canon 70-200/4 w dwóch cenach, różniących się miedzy sobą o 101pln. Ze wszystkich znalezionych ofert te były najatrakcyjniejsze więc wysłałem maila z zapytaniem o dostępność i przekalkulowanie rat. W odpowiedzi dostałem maila, że niestety maja problem z systemem i nie mogą zrobić tego teraz, jednak jak tylko będą mogli to prześlą mi symulację rat. Czekałem trzy doby i nic. Zadzwoniłem więc do tej firmy i poprosiłem o taką kalkulację. Bardzo miła Pani poprosiła bym podał swego maila, na którego wyśle symulację rat. Do dziś nie dostałem żadnej odpowiedzi. Oczywiście nie świadczy to o nieuczciwości tegoż sklepu, jednak z takim podejściem do klienta chyba nie ma czego szukać w dzisiejszych czasach.

p.s.
obiektyw zamówiłem w euroadg, cena minimalnie wyższa, ale raty 40x0%, jak więc było nie skorzystać?

ToleDo
04-03-2012, 23:39
Jako, że jestem na etapie kupna obiektywu i szukam we wszystkich możliwych miejscach, trafiłem na stronę sklepu lider24.media.pl, która na na allegro istnieje pod nickiem bluesklep_208. Na allegro oferują obiektyw Canon 70-200/4 w dwóch cenach, różniących się miedzy sobą o 101pln. Ze wszystkich znalezionych ofert te były najatrakcyjniejsze więc wysłałem maila z zapytaniem o dostępność i przekalkulowanie rat. W odpowiedzi dostałem maila, że niestety maja problem z systemem i nie mogą zrobić tego teraz, jednak jak tylko będą mogli to prześlą mi symulację rat. Czekałem trzy doby i nic. Zadzwoniłem więc do tej firmy i poprosiłem o taką kalkulację. Bardzo miła Pani poprosiła bym podał swego maila, na którego wyśle symulację rat. Do dziś nie dostałem żadnej odpowiedzi. Oczywiście nie świadczy to o nieuczciwości tegoż sklepu, jednak z takim podejściem do klienta chyba nie ma czego szukać w dzisiejszych czasach.

p.s.
obiektyw zamówiłem w euroadg, cena minimalnie wyższa, ale raty 40x0%, jak więc było nie skorzystać?

A to czytałeś ? (http://www.canon-board.info/showthread.php?t=56126)

marcinradom
05-03-2012, 08:41
Owszem czytałem to, jednak po tym jak znalazłem ofertę na allegro.
Informacyjnie podsyłam również link do innego forum:
http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?p=176906
Pozdrawiam

pomocnik12
16-03-2012, 20:16
Dzięki za informacje. Linki z pewnością mi się przydadzą przy kolejnych zakupach.

epicure
03-04-2012, 19:44
Gdyby ktoś szukał akumulatora LP-E6, to polecam tego sprzedawcę:

http://allegro.pl/oryginalny-akumulator-canon-lp-e6-eos-60d-7d-mkii-i2245702622.html

O 100 zł taniej, niż w innych sklepach. Kupiłem z obawą, że być może jest to podróbka, ale akumulator dotarł, sprawdziłem go dokładnie, przetestowałem i na 100% jest to oryginał.

horak
03-04-2012, 20:26
W dzisiejszym świecie podróbek na 100% to jest pewne, że kiedyś będziemy wąchać kwiatki od spodu :)

Mecc
30-05-2012, 18:38
wszystko fajnie, też kiedyś dałem sobie wcisnąć podobny model, bo sprzedający "dostał w prezencie w rozliczeniu i nie potrzebuje". Teraz zastanawiam się, dlaczego jedna moja bateria LP-E6 ma wybity numer na srebrnym fragmencie, a druga nie? dlaczego jedna jest made in japan, a druga china? HM?

natash
27-07-2012, 15:13
Czy można znaleźć gdzieś kupony rabatowe np do sklepu agito.pl?

Bolek02
28-07-2012, 12:39
Epicure, ciekawi mnie skąd masz taką pewność że to oryginał ? Jeśli 100zł taniej, to raczej wątpię.

Hubi78
14-08-2012, 13:33
A co w tym dziwnego? Ja sprzedałem kilka oryginałów o 100zł taniej. Nowy kosztował 250zł wiec nad czym się było zastanawiać?
Owszem trzeba uważać na podróbki których jest pełno i o wiele tańsze. Akumulatory podrobione wyglądają bardzo podobnie do oryginału ale nie mają wybitego numeru. O ile dobrze pamiętam na oryginale nie ma napisu JAPAN

horak
15-08-2012, 08:51
Dzisiaj to i w sklepach sprzedawane są podróbki więc pewności nie ma żadnej a podrabiający nie śpią tylko robią wszystko żeby ich produkt był nie do odróżnienia od oryginału więc to co kiedyś wydawało ci się że możesz odróżnić i brałeś za podróbkę dzisiaj już mógłbyś uznać za oryginał.

BatMan
05-09-2012, 14:07
Może ktoś poszukiwał 650d i wie kto ma najtańszą ofertę?

adi760303
17-03-2013, 22:19
Czy ktoś ma sprawdzony (tani) sklep/hurtowanie w Niemczech (np. Berlin) gdzie można kupić taniej sprzęt foto taniej? interesuje mnie Canon 5D Mark III - bo to co znalazłem to w PL było dużo taniej - chodź wiem ze nasi sprzedawcy ściągają sprzęt z Niemiec.

YaneC
27-03-2013, 23:25
Gdyby ktoś szukał akumulatora LP-E6, to polecam tego sprzedawcę:

Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. (http://allegro.pl/oryginalny-akumulator-canon-lp-e6-eos-60d-7d-mkii-i2245702622.html)

O 100 zł taniej, niż w innych sklepach. Kupiłem z obawą, że być może jest to podróbka, ale akumulator dotarł, sprawdziłem go dokładnie, przetestowałem i na 100% jest to oryginał.

Jako, że żywo interesuję się aktualnie zamiennikami aku czytam kogo to polecasz i okazuje się, że polecasz konkretny akumulator (a nie sprzedawcę), którego aukcja już się zakończyła i nawet nie można podejrzeć "osochoziii".
Możesz przypomnieć albo wskazać wśród AKTUALNYCH aukcji wskazywany przez Ciebie akumulator lub sprzedawcę, który posiada w swojej ofercie polecany aku ?

Camilo
09-01-2019, 21:44
Jeśli ktoś mieszka w UK lub kupuje na angielskim ebayu to wstawiam linka do sklepu bo ostatnio zakupiłem od tego sprzedawcy gimbala do teleobiektywu/video za mniej niż polowe ceny z dostawa od amazona.Patrzac na ceny lamp studyjnych komuś może się to przyda i znajdzie cos dla siebie

https://www.ebay.co.uk/sch/buy4u-gogogo/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=


Zaplacilem za gimbala 21 funtów https://zapodaj.net/92cc479174355.jpg.html