PDA

Zobacz pełną wersję : nakładka WIKIA



krr543
29-05-2009, 09:49
Próbowałem zainstalować na moim Canonie SX100 IS nakładkę CHDK WIKIA,która rozszerza możliwości aparatu.Niestety "zatrzymałem się" już na etapie ustalania jaką wersję oprogramowania ma mój aparat.Wg poleceń ze strony WIKIA mam włożyć do aparatu kartę SD z pustym plikiem o nazwie ver.req,który powinien być zapisany - jak napisano - on card root.
Ja po prostu zapisałem na karcie SD pusty plik Word nazywając go vel.req. No i niestety nie działa!( nie pokazuje mi wersji oprogramowania).
Czy ktoś z Państwa może mi pomóc?

betuel
29-05-2009, 11:15
Proszę spróbować zrobić plik txt z notepada, pusty plik z Worda może zawierać już jakieś dane odnośnie formatowania tekstu. Albo zapisać plik z Worda jako zwykły txt bez formatowania. Może to coś pomoże.

stiopa15
31-05-2009, 23:21
Ściągnij ten program i zrób format karcie oczywiście w czytniku w kompie automatycznie utworzy Ci się plik do sprawdzenia wersji FW :
http://savedonthe.net/download/78/CardTricks-144-SFX.mht

Pozdrawiam.
Napisz czy dziala bo u mnie tak :)
kliknij na gg to Ci wyślę jeszcze coś innego 2525798.

krr543
03-06-2009, 11:33
Ściągnij ten program i zrób format karcie oczywiście w czytniku w kompie automatycznie utworzy Ci się plik do sprawdzenia wersji FW :
http://savedonthe.net/download/78/CardTricks-144-SFX.mht

Pozdrawiam.
Napisz czy dziala bo u mnie tak :)
kliknij na gg to Ci wyślę jeszcze coś innego 2525798.

Witam
Ściągnąłem programik który sugerowałeś na sformatowaną kartę SD. No i co dalej?

Polanin
04-06-2009, 00:02
W windowsie musisz wyłączyć ukrywanie rozszerzeń znanych plików. W oknie eksploratora (XP) narzędzia=> opcje folderów => widok => odznacz "ukryj rozszerzenia znanych plików". W innych systemach poszukaj w sieci. Zapisując pusty plik worda dostajesz plik ver.req.doc, a nie ver.req. To samo będzie jeśli użyjesz notatnika (ver.req.txt). Powinno działać bez formatowania kart i kombinowania.

krr543
05-06-2009, 23:01
Dzięki! Działa. W ten sposób ustaliłem jaka wersja firmware jest w moim aparacie.Jednak dalsze kroki w kierunku instalacji nakładki firmy CHDK Wiki to porażka.Postępowałem wg instrukcji i nic - nie działa.
Pozdrawiam
P.S. No cóż przynajmniej poznałem wersję programu.

Alferek
06-06-2009, 16:47
Weź sobie instrukcję dla DUMMIES (http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK_for_Dummies)

Ja z początku tak instalowałem krok po kroku i naprawdę dałem sobie bez problemu radę. CHDK jest naprawdę potężnym narzędziem robiącym z Twojego aparatu sprzęt lepszej klasy.

Ale jeżeli jesteś takim komputerowcem, że pliki tworzysz w Wordzie zamiast w notatniku to potem się nie dziw, że nie radzisz sobie z wgraniem firmware do aparatu. Jednego się nie bój - nie zepsujesz tym aparatu.

krr543
08-06-2009, 13:54
Takich podtawowych błędów nie robię. Postępowałem zgodnie z instrukcją.Zainstalowałem aktualizację w aparacie i pokazał się na LCD napis CHDK Wiki.Niestety opisane zmiany w moim aparacie nie zaszły.Miał się pokazać poziom naładowania baterii - nic takiego! Zapomnij! Porażka

Wytol
09-06-2009, 11:11
Takich podtawowych błędów nie robię. Postępowałem zgodnie z instrukcją.Zainstalowałem aktualizację w aparacie i pokazał się na LCD napis CHDK Wiki.Niestety opisane zmiany w moim aparacie nie zaszły.Miał się pokazać poziom naładowania baterii - nic takiego! Zapomnij! Porażka

A wybrałeś w menu CHDK opcję wyswietlania informacji o poziomie naładowania baterii?

krr543
15-06-2009, 22:58
Ale jak wejść do menu CHDK Wiki jeśli po rzekomym zainstalowaniu tego programiku nie ma żadnych oznak,że aparat ma taki programik.jak do niego dotrzeć?

Wytol
16-06-2009, 08:29
W trybie przeglądania zdjęć wcisnij "print" (wyświetli się na wyświetlaczu napis ALT) a potem "menu".