PDA

Zobacz pełną wersję : Canon Speedlite 380ex piszczy podczas ładowania



fasolka1988
28-05-2009, 20:28
Witam wszystkich bardzo serdecznie:-D
od niedawna jestem posiadaczem wyżej wymienionej lampy, którą dostałem na szczęście za darmo:-D jednak dziwi mnie jej dosyć głośne jakby "piszczenie" zaraz po włączeniu oraz wyzwoleniu błysku gdy ładuje się do kolejnego. Później jej już nie słychać. Przeszukałem nasze forum z którym zaprzyjaźniłem się już bardzo dawno, jednak dopiero od niedawna jako zarejestrowany...używałem wujka google i niestety nic. Nie wiem czy to normalne, dlatego pytam o to użytkowników, którzy maja/mieli z nią do czynienia od nowości.

pozdrawiam

mate00sh
28-05-2009, 20:51
To normalne, wszystkie lampy piszczą gdy kondensatory się ładują.

fasolka1988
28-05-2009, 21:12
dziękuję za odpowiedz, nie dziwie się już czemu nie znalazłem nic na ten temat skoro to standard...podejrzewałem, że to kondensatory (ma się technika elektronika i niedługo może inż. a takim głupim się jest)
temat do zamknięcia ale mam nadzieje, że pomoże komus podobnemu do mnie;)

mrek
28-05-2009, 22:26
dziękuję za odpowiedz, nie dziwie się już czemu nie znalazłem nic na ten temat skoro to standard...podejrzewałem, że to kondensatory (ma się technika elektronika i niedługo może inż. a takim głupim się jest)
temat do zamknięcia ale mam nadzieje, że pomoże komus podobnemu do mnie;)
E tam zaraz do zamknięcia.
Ja się dopnę z pytaniem OT czy ktoś ma moze dzwonek na telefon z dzwiekiem ladujacej sie lampy. Raz w duzym sklepie foto na slasku, ktorys z klientow mial wlasnie taki dzwonek. Glosny i wyrazny dzwiek ładującej sie lampy. Taki glosny jak za czasow lamp made in USSR, z ktorymi nie mozna bylo sie pokazac na slubie bo ksiadz wypraszal z kosciola (-:
Nie pomyslalem zeby go zapytac skad ma ten dzwonek wiec teraz szukam po sieci i nie moge znalezc.

dr11
28-05-2009, 22:28
To normalne, wszystkie lampy piszczą gdy kondensatory się ładują.
No nie wszystkie. 580EXII ładuje się bezgłośnie. Ale 430EX dobrze słychać.

Vitez
29-05-2009, 00:58
No nie wszystkie. 580EXII ładuje się bezgłośnie. Ale 430EX dobrze słychać.

1. Zależy w jakich warunkach słuchasz

2. Ludzie mają różnie wyczulony słuch. Pisk kondensatorów jest o dośc wysokiej częstotliwości i niektórzy mogą tak wysoko już nie słyszeć.

dr11
29-05-2009, 01:09
1. Zależy w jakich warunkach słuchasz
W ciszy. W Szwecji nauczyłem już nawet rozróżniać jej parę rodzajów :D. 580EXII jest bezgłośna (nie licząc zoomu).

mate00sh
29-05-2009, 08:28
Ja tam słyszę jak mi się 580tka ładuje. I 430EZ też i Delta i studyjne Elinchromy i stare ruskie i enerdowskie lampy. To jest po prostu taka przypadłość kondensatora, że piszczy przy ładowaniu:)

leloo
29-05-2009, 12:21
Panowie, to raczej trafko przetwornicy piszczy lub ktoras z cewek podczas ladowania kondziolkow, a nie one same.

Jacek001
05-06-2009, 10:12
Witam. W lampie piszczy przetwornica jak trafnie zauważył kolega leloo. Przetwornica ma za zadanie zrobić z 6V ok 400V, takim napięciem są ładowane kondensatory lampy. Lepszej jakości lampy mają zaimpregnowane i wytłumione trafo wcz, dlatego są cichsze.

axk
05-06-2009, 21:41
To jest po prostu taka przypadłość kondensatora, że piszczy przy ładowaniu...

Co za bzdura. Pisk który słychać pochodzi z układu zasilania baterii kondensatorów, a konkretnie z przetwornicy częstotliwości. Od razu widać kolego iż temat kondensatorów jest Ci zupełnie obcy.