PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka drukarka pod gruby papier?



xmartyx
27-05-2009, 20:50
Witam wszystkich,

Od jakiegoś czasu używam drukarki Epson R2400 i niestety wydruki na papierze o duzej gramaturze (285 gsm) sa totalnie niszczone przez drukarkę. W ostatecznym etapie wydruku, gdy papier ma juz wyjść z drukarki na rogach (ramka ma 5 cm przy A4) drukarka zostawia mi ślady atramentu, przez co caly wydruk jest zniszczony. Użycie opcji "thick paper", wyłączenie szybkiego wydruku, i wydłużenie czasu schnięcia dyszy nie pomaga. Sprawdziłem dokładnie na stronie producenta, i papier ma 0,40mm, czy to za dużo dla R2400?

Jak sobie z tym radzić? a może sa jakieś inne drukarki, które poradzą sobie z wydrukiem na grubych papierach?

Używam tylko i wyłącznie oryginalnych tuszy epsona.

ps
Wlasnie przeglądam specyfikacje R2880 i widze, ze ma możliwość wydruku materiałów o grubości do 1,5mm, a takze na plytach DVD (wiec to juz calkiem gruby materiał), czy ta drukarka az tak rozni sie od R2400 - ze obejdzie sie bez tych komplikacji?

ElSor
27-05-2009, 21:20
A nie masz czasem wygietego papieru ? U mnie tez sie tak dzialo - wystarczylo "wygiac" papier w rekach w 2ga strone i jest dobrze ;)

xmartyx
27-05-2009, 21:24
hmmm, tego jeszcze nie probowalem, dzieki za wskazowke.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

A nie masz czasem wygietego papieru ? U mnie tez sie tak dzialo - wystarczylo "wygiac" papier w rekach w 2ga strone i jest dobrze ;)

jest lekka poprawa, ale nadal atrament jest po bokach, rowniez z przodu wydruku... ;(

czornyj
27-05-2009, 22:20
niestety wydruki na papierze o duzej gramaturze (285 gsm) sa totalnie niszczone przez drukarkę.
Załaduj papier od przodu

xmartyx
27-05-2009, 23:29
Dziala!
Niestety jeden z tuszy mam na wykonczeniu i zamiast czarno-bialego wydruku mam zielony ;) i jakosc strasznie spadla i mydlo sie zrobilo (i dadkowo rozmazalo na bialej ramce od dolu) przy takiej formie wydruku od przodu, ale nie ma juz tego atramentu na rogach, mam nadzieje, ze jak wymienie tusze na nowe, to juz wszystko bedzie grac.

Zdecydowanie za duzo za zachodu z tymi wydrukami.

Dzieki.

To jeszcze moze tak przy okazji,
co polecacie bardziej do A3 i wydrukow na papierach 285-325gsm:
Canon 9500mk2
czy
Epsona R2880
?

czornyj
28-05-2009, 08:54
ZTCW zarówno w R2880 jak i w Pro9500 jest ten sam patent ładowania grubych nośników od frontu. Wydaje mi się, że jak wymieniać R2400 to dopiero na 3800