PDA

Zobacz pełną wersję : Niektóre programy nie czytają jpg-ów ?



ralv
27-05-2009, 03:03
Mam taki problem.
Na nowym komputerze z Vistą zrobiłem z partycji C: jeszcze jedną B:
kiedy zapisuję zdjęcia na nowej partycji B: to nie mogę ich otworzyć za pomocą Irfanview(can't read the file header) ani Neat Imagem(informuje że zdjęcie nie istnieje na twardym dysku). Z kolei Acdsee nie ma z nimi problemu. Otwieram je również za pomocą PS i Windows photo gallery.
Następna dziwna rzecz - po skopiowaniu danego zdjęcia z nowej partycji B do C zdjęcie otwiera się w Irfanview i Neat Image.

Czy ktos z forumowiczów wie co jest grane??

ewg
27-05-2009, 09:43
Używaj liter partycji dysków twardych od C wzwyż (wg alfabetu). A i B są tradycyjnie zarezerwowane dla stacji dyskietek. - To tak dla porządku.

ralv
27-05-2009, 16:29
Można to jeszcze zmienić?

ewg
27-05-2009, 16:58
1. Uruchom: diskmgmt.msc
2. Kliknij prawym klawiszem myszy na dysk B: i z menu kontekstowego wybierz "Zmień literę dysku i ścieżki..."
3. Teraz lewym jeszcze raz B: i przycisk "Zmień..."
4. W oknie "Zmienianie litery lub ścieżki dysku" wybierz pierwszą wolną literę z listy (oprócz A i B!)
5. OK ;-)

ralv
28-05-2009, 17:49
Dobra literka zmieniona, ale problem jest dalej. Z tym, że znalazłem następne dziwne zachowanie IrfanView:
- scieżka do zdjęć na dysku (teraz już M:) wygląda tak M:\Fotografie\Zdjęcia i w ostatnim folderze "zdjęcia" ma podfoldery np. Zoo, wypad do dublina itp. IrfanView nie otwiera fotek z tych podfolderów, ale jesli skopiuję jakiekolwiek zdjęcie dwa foldery wczesniej to irfanview je otwiera.
Czyli: np.
M:\Fotografie\Zdjęcia\na Zakupach\img08080 - nie otwiera się
M:\Fotografie\Zdjęcia\img08080 - otwiera się

??

ewg
28-05-2009, 19:54
Masz może skojarzone w systemie JPGi z jednym z tych programów, który ich czasem nie otwiera? Czy zamiana ...\na Zakupy\... na ...\naZakupy\... pomaga?

Jesli tak spróbuj przywrócić domyślne skojarzenia JPGów w Viście albo (jeśli dotyczy): http://www.irfanview.com/faq.htm#Q41

Za nic nie mogę spowodować u siebie takich objawów jak opisujesz więc pewnie nie pomogę w drugą stronę - przykro mi. :(

Vitez
29-05-2009, 00:49
Proponuję nie używać ani spacji ani polskich liter w nazwach katalogów.