PDA

Zobacz pełną wersję : Foto bank Apacer Share Steno CD211



mirhon
11-08-2005, 09:32
Kupić można np. tutaj: http://www.komputery.com.pl/product_info.php?products_id=2033&osCsid=1ecdd4a0b92adb5a49f59dc8b7c79d44

Kupiłem bez dysku bo dysk miałem z starego laptopa.
Obsługa prosta - podpinasz kartę (trzeba mieć osobny czytnik) i po naciśnięciu 1 przycisku tworzony jest folder i wrzucana jest cała zawartość karty (po skończeniu jest potwierdzenie na wyświetlaczu) - działa bez problemu.
Dość czytelny wyświetlacz - można przeglądać zawartość dysku (usuwać, przenosić foldery/pliki oraz tworzyć nowe foldery), można sprawdzić objętość dysku, folderu lub pliku.
Polecam bo cena zbliżona do gołej obudowy OTG (bez lcd) a funkcjonalność większa.
Polecam ja jestem b.zadowolony.

Routlaw
11-08-2005, 09:55
Ja też polecam to cacuszko. Wczoraj przyszło pocztą. Kupiłem na allegro z dyskiem 40Gb za 495zł. tyle że przy Canonach potrzebny jest czytnik CF. Urządzenie jest super. Poza zdjeciami służy mi np do przenoszenia filmów :)

gr86
11-08-2005, 10:57
ja mam takie cacuszko http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56736051 jest wmontowany czytnik CF kompaktowe wymiary, jestem bardzo zadowolony:)

Ted
11-08-2005, 11:08
Ja tez polecam apacera i wyszukiwarke - gdzie mozna znalezc moj malutki tescik: http://www.canon-board.info/showpost.php?p=25794&postcount=29

Alzail
11-08-2005, 11:12
gr86 :) moglbys napisac czy ten twoj digimate II rowniez posiada funckje przegladania katalogow, info. na wyswietlaczu o stanie pamieci itp?

Pozdrawiam
Alzail

Kubaman
11-08-2005, 12:50
Ja też polecam to cacuszko. Wczoraj przyszło pocztą. Kupiłem na allegro z dyskiem 40Gb za 495zł. tyle że przy Canonach potrzebny jest czytnik CF. Urządzenie jest super. Poza zdjeciami służy mi np do przenoszenia filmów :)
czy dobrze zrozumiałem, że mając Canona 20D nie mogę skorzystać z kabla usb podpiętego bezpośrednio do aparatu? Jeśli tak to straszna kicha...

Routlaw
11-08-2005, 13:16
czy dobrze zrozumiałem, że mając Canona 20D nie mogę skorzystać z kabla usb podpiętego bezpośrednio do aparatu? Jeśli tak to straszna kicha... nie wiem jak jest w 20D, ale podejżewam że Canon tak ma.. mój aparat podłączony do kompa jest widoczny jako Canon EOS/KISS/REBEL, a nie jako wymienny dysk. Nie da się skopiować do aparatu np plików Worda. W Olympusie np można.. Dlatego podejżewam że bez czytnika się nie obejdzie. Chyba że kupisz taki jak kupił gr86, jego ma wbudowany czytnik.

Ted
11-08-2005, 14:05
czy dobrze zrozumiałem, że mając Canona 20D nie mogę skorzystać z kabla usb podpiętego bezpośrednio do aparatu? Jeśli tak to straszna kicha...

Mozesz, mozesz, chyba pisalem o tym przy moim opisie Apacera. Wystarczy aparat przesatwic w tryb PTP i dziala z cd211.

Kubaman
11-08-2005, 14:20
Ted, a o co ci chodziło z twoim opisie z tym kablem? Czy kabel od 20D można podpiąć do Apacera?

KMV10
11-08-2005, 14:52
Ted, a o co ci chodziło z twoim opisie z tym kablem? Czy kabel od 20D można podpiąć do Apacera?
To by było ciekawe, ale chyba w praktyce (API Canona, itd.) niestety niemożliwe...

Ted
11-08-2005, 15:05
Ted, a o co ci chodziło z twoim opisie z tym kablem? Czy kabel od 20D można podpiąć do Apacera?
Mozna ale z apacerem dostajesz maly kabelek z jednej stroni miniUSB a z drugiej wejsce USB (normalne), w przypadku zagubienia takiego kabelka podlaczenie czegokolwiek do apacera staje sie bardzo trudne. To po pierwsze. Natomiast o ile dobrze pamietam :) to chodzilo mi o to ze ten maly kabelek ma dziwna koncowke (ta miniUSB) - podobna do canonowskiej ale inna. Natomiast sama kieszen mozna bez problemow podpiac do PC za pomoca kabla miniUSB canona. Mam nadzieje, ze za duzo nie namieszalem. :D

Kubaman
11-08-2005, 15:12
OK, ale czy to oznacza, że w Apacerze gniazdo USB jest typu mini? W takim razie potrzebujemy przejściówkę gniazdo-gniazdo typu A, oraz dwóch kabli - Apacera i Canona, żeby podpiąć 20D do Apacera. Dobrze czy coś pomieszałem ?

Routlaw
11-08-2005, 15:22
Wystarczy aparat przesatwic w tryb PTP i dziala z cd211. Wybacz laikowi... co to jest PTP? i czy 300D to ma?

Ted
11-08-2005, 15:25
W apacerze jest gniazdo miniUSB - wchodzi tam kabelek typu Canon. Zeby podpiac 20D i inne aparaty potrzeba nam taki sam kabelek typu USB A (M)/miniUSB Canon (mini do 20d a duzy USB do kabelka z apacera) oraz wspomniany kabelek z kompletu apacera typu USB A (F)/minUSB (nie canon). Ten maly krotki kabelek (ok 3 cm) jest specjalnie zamocowany w etui dostarczonym z apacerem. Mam nadzieje ze teraz bedzie juz wszystko jasne :)

Semtex
11-08-2005, 15:39
Wybacz laikowi... co to jest PTP? i czy 300D to ma?

Pewnie ma jest to tryb w jaki sposób widzi twój aparat komputer - może widzieć na dwa sposoby jako dysk wymienny i jako aparat photo

Routlaw
11-08-2005, 15:40
USB A (M)/miniUSB Canon (mini do 20d a duzy USB do kabelka z apacera) ... USB A (F)/minUSB (nie canon)... Albo jestem już zmęczony, albo za małymi literkami do mnie piszesz... Bo nic nie skumałem.. dużo USB które dla mnie nie mają różnic przedstawiłeś jako kilka rodzajów..

W zestawie Apacera miałem:
USB -> miniUSB (3cm)
USB -> miniUSB (~100cm)
przedłużacz do USB (męski/żeński)

które jak trzeba podłączyć??

może jeszcze jutro to przeczytam to zrozumiem.. ;)

Routlaw
11-08-2005, 15:41
Pewnie ma jest to tryb w jaki sposób widzi twój aparat komputer - może widzieć na dwa sposoby jako dysk wymienny i jako aparat photo i to się gdzieś przełącza?? w kompie czy w aparacie??

Semtex
11-08-2005, 15:44
i to się gdzieś przełącza?? w kompie czy w aparacie??

w aparacie oczywiście

Ted
11-08-2005, 15:53
W zestawie Apacera miałem:
USB -> miniUSB (3cm)

ale USB - masz meski (M) czy zenski (F) ?? bo ja mam zenski - miniusb meski
https://canon-board.info/imgimported/2005/08/icon_biggrin-2.gif
źródło (http://www.canon-board.info/images/smilies/icon_biggrin.gif)


USB -> miniUSB (~100cm)

czyli taki jak dostales z aparatem?
https://canon-board.info/imgimported/2005/08/icon_smile-2.gif
źródło (http://www.canon-board.info/images/smilies/icon_smile.gif)



przedłużacz do USB (męski/żeński)

tego nie mialem o ile dobrze pamietam.


które jak trzeba podłączyć??

podlaczasz tak jak do komputera: czyli 100 cm kabelek mini do aparatu, a duza wtyczke meska do duzej zenskiej w kabelku 3cm,a druga koncowke krotkiego kabla do apacera, ale koniecznie po wlaczeniu go. Apacer wykrywa urzadzenia podlaczone dopiero w momencie wsadzenia wtyczki do gniazda.
300D zdaje sie ze ma tryp PTP ale musisz poszukac w instrukcji lub menu. Jesli ma, to powiniens zrobic backup z aparatu bez problemu.

Routlaw
11-08-2005, 16:06
ale USB - masz meski (M) czy zenski (F) ?? bo ja mam zenski - miniusb meski mam od 24h Apacera nie mam pewnosci jakiej płci jest ten krótki ale napewno mamy takie same.. ten przedłużacz może być od czytnika CF bo przyszedł w jednej paczce


podlaczasz tak jak do komputera: czyli 100 cm kabelek mini do aparatu, a duza wtyczke meska do duzej zenskiej w kabelku 3cm,a druga koncowke krotkiego kabla do apacera, ale koniecznie po wlaczeniu go. Apacer wykrywa urzadzenia podlaczone dopiero w momencie wsadzenia wtyczki do gniazda.próbowałem podłaczyć aparat bezpośrednio do Apacera, ale nie wiem czy przy włączonym. Obawiam się że na wyłączonym, informatyczne przyzwyczajenie ;)


300D zdaje sie ze ma tryp PTP ale musisz poszukac w instrukcji lub menu. Jesli ma, to powiniens zrobic backup z aparatu bez problemu.W której części menu tego szukać??

Spróbuje dzisiaj w domu się pobawić i jutro z rana napisze o wynikach.

Ted
11-08-2005, 16:11
mam od 24h Apacera nie mam pewnosci jakiej płci jest ten krótki ale napewno mamy takie same.. ten przedłużacz może być od czytnika CF bo przyszedł w jednej paczce
to na 100% do czytnika



próbowałem podłaczyć aparat bezpośrednio do Apacera, ale nie wiem czy przy włączonym. Obawiam się że na wyłączonym, informatyczne przyzwyczajenie
https://canon-board.info/imgimported/2005/08/icon_wink-2.gif
źródło (http://www.canon-board.info/images/smilies/icon_wink.gif)

w jaki sposob bezposrednio??? przeciez nie ma kabelka do tego
https://canon-board.info/imgimported/2005/08/icon_razz-2.gif
źródło (http://www.canon-board.info/images/smilies/icon_razz.gif)



W której części menu tego szukać??

Spróbuje dzisiaj w domu się pobawić i jutro z rana napisze o wynikach.
niestety nie mam aparatu pod reka, ale moze ktos inny pomoze. W kazdym razie na forum tez bylo zdaje sie.

Kubaman
11-08-2005, 18:08
w dowolnym trybie twórczym wejdź do trzeciej zakładki menu (na żółto) i w opcji Communication zmień z Normal na PTP

Routlaw
12-08-2005, 08:48
w jaki sposob bezposrednio??? przeciez nie ma kabelka do tego
Moje bezpośrednio należy interpretować w następujący sposób. 3cm kabelek łączysz z tym 100cm. Tak jak pisałeś. No i podłączyłem aparat to włączonego Apacera. Komunikat był taki:
1 Connecting..
2 No Media connected.. Pres any key

Routlaw
12-08-2005, 08:50
w dowolnym trybie twórczym wejdź do trzeciej zakładki menu (na żółto) i w opcji Communication zmień z Normal na PTP O dzięki znalazłem to w menu, co prawda w 4 zakładce no ale jest, teraz musze sprawdzić czy Apacer zobaczy mojego REBELianta ;)

Routlaw
12-08-2005, 13:56
No i faktycznie, po przełączeniu na PTP działa bez potrzeby używania Czytnika kart CF :)
Dzięki za podpowiedź

Ted
12-08-2005, 14:32
No to git :), niech teraz tylko ktos wpadnie na pomysl skad wziasc zapasowa baterie do apacera :D

Routlaw
12-08-2005, 14:46
No to git :), niech teraz tylko ktos wpadnie na pomysl skad wziasc zapasowa baterie do apacera :Da co ta oryginalna Ci się zepsuła? Czy poprostu za szybko musi być ponownie ładowana? W sumie to nie sprawdzałem ile czasu może chodzić bez ładowania... Moze wiesz?

Ted
12-08-2005, 16:23
O ile dobrze pamietam co pisalo w instrukcji to okolo 1,5 h pracy dysku. A to wcale nie jest bardzo duzo i zapasowy aku by sie sprzydal, bo czasem nie ma gdzie ladowac.

jadeit
18-08-2005, 21:33
mam pytanko jak oceniacie jakość guziczków w apacerze ?
w tym co macałem szczególnie joy w lewo sie czesto buntuje a pozostałe sie zawieszają lub mają drgania i lecą multi kliki ;)
macie podobnie ?

dodatkowo ciekawi mnei czas pracy tego drugiego - Digi Mate
Apacer ma coś około 1h ciągłej pracy przy zgrywaniu podają 6-7 min na 1 GB więc wychodzi powiedzmy zgranie 10 kart 1 gigowych a jak to wygląda dla Digi Mate'a ;)

pozdrawiam

rysiaczek
18-08-2005, 22:26
W moim apacerze guziczki pracują wzorcowo - żadnych dwu(lub więcej)-klików czy innych buntów. Jeden z lepszych zakupów:)

adwent
01-09-2005, 23:47
jadeit :
mam pytanko jak oceniacie jakość guziczków w apacerze ?

u mnie też są ciutkę luźne ale działają dobrze.



jadeit:
Apacer ma coś około 1h ciągłej pracy przy zgrywaniu podają 6-7 min na 1 GB

u mnie zgrywanie z karty SanDisk Extreme III 1 Gb w EOSie 350d zajmuje 5 min 20 sek , z tej samej karty w czytniku SanDisk ImageMate 2 min 20 sek.

adwent
01-09-2005, 23:51
czasu ciągłej pracy Apacera nie sprawdzałem ale sam jestem ciekaw :idea: - pożyczę więcej kart od kumpla i stestuję wydolność Apacerka, dam znać

jadeit
11-09-2005, 17:14
mój po zgraniu 4x karty 1GB +pracy podczas kombinowaniu przy małym problemie
zaczął krzyczeć 'battery to low'

ale możliwe ze walczyłem długo nad tym małym problemem i o nim teraz:

zrobiłem w raw'ach 127 fotek a apacer uparcie zgrywał 107 pierwszych
idąc za ciosem usunałem pare fotek początkowych z karty które już na dysku sie znalazły, apacer dalej swoje, teraz zgrywał mniej ale zawsze kończył na konkretnym pliku

wyświeltacz na aparacie wyświetlał busy przez jakiś czas jeszcze, lampka od karty nie dawała znaku a po jakiejs minucie apacer pokazywał 'unknown error'

po przyjechaniu do domu karta wygląda tak ze te 107 plików jest poukładanych w dwóch pierwszych folderach na karcie
a pozostałe w trzecim folderze,
nie wiem tylko czy to zbieg okoliczności czy jakas przypadłość stała,

dodam ze fotki zgrane bez problemu już w domu w kompie

apacer przeszedł test bojowy bo bez instrukcji i 6h po zakupie już musiał sie wykazać w tatrach ;) miałem 2 karty więc uciążliwość braku możliwości skopiowania 20 fot jakoś zdzierżyłem

pozdrawiam

rysiaczek
12-09-2005, 01:04
jadeit nie traktuj tego zachowania apacera normalnie, pomęcz go w domu trochę, 'na sucho'! Mój miał podobną karierę (kupiłem i wyjechałem na miesiąc z Polski), ale działał bezproblemowo:)

adwent
12-09-2005, 20:22
Apacerek niestety ma tak :-( , że nie pokazuje poprawnie ilości wolnego miejsca na dysku przy dyskach powyżej 40 GB. Więc musiałem swój 80GB podzielić na partycje i problem zniknął - pokazuje na każdej partycji prawidłowo.



rysiaczek napisał:
jadeit nie traktuj tego zachowania apacera normalnie, pomęcz go w domu trochę, 'na sucho'! Mój miał podobną karierę (kupiłem i wyjechałem na miesiąc z Polski), ale działał bezproblemowo

Mój także działał i działa nadal bezproblemowo ( jeśli nie liczyć tego nie pokazywania miejsca na dysku) :grin:

manfred1
02-11-2007, 10:33
Kupić można np. tutaj: http://www.komputery.com.pl/product_info.php?products_id=2033&osCsid=1ecdd4a0b92adb5a49f59dc8b7c79d44

Kupiłem bez dysku bo dysk miałem z starego laptopa.
Obsługa prosta - podpinasz kartę (trzeba mieć osobny czytnik) i po naciśnięciu 1 przycisku tworzony jest folder i wrzucana jest cała zawartość karty (po skończeniu jest potwierdzenie na wyświetlaczu) - działa bez problemu.
Dość czytelny wyświetlacz - można przeglądać zawartość dysku (usuwać, przenosić foldery/pliki oraz tworzyć nowe foldery), można sprawdzić objętość dysku, folderu lub pliku.
Polecam bo cena zbliżona do gołej obudowy OTG (bez lcd) a funkcjonalność większa.
Polecam ja jestem b.zadowolony.



A czy jest jakaś możliwość podłaczenia zew. źródła zasilania do tego ustrojstwa choćby w postaci zapasowych aku paluszków?