PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy:)



Jendryn
20-05-2009, 22:03
Czy ktoś z Was spotkał się z problemem z połaczeniem 5D z kompem? Nie wiem dlaczego, ale po instalacji sterów z płyty komp wogóle nie wykrył aparatu. Jestem po zmianie systemu z nikona, i wcześniej takie problemy nie wystepowały ze starsza puszką. Komputer za każdą zmianą portu usb szuka czegoś w stylu "dcp connect". Nie wiem jak sobie z tym poradzić, może ktoś z Was pomoże.

p.s: probowałem już ustawien pc connect/ptp

Mellan
21-05-2009, 07:20
A odczuwasz przymus polaczenia kompa z aparatem? W jakim celu? Zdjecia zgrywaja sie szybciej i bezproblemowo przez czytnik usb, kosztuje grosze. Przy kilku GB przenoszenie trwa dlugo, wiec oszczedzisz aku.

Jendryn
21-05-2009, 07:44
A odczuwasz przymus polaczenia kompa z aparatem? W jakim celu? Zdjecia zgrywaja sie szybciej i bezproblemowo przez czytnik usb, kosztuje grosze. Przy kilku GB przenoszenie trwa dlugo, wiec oszczedzisz aku.

Problem leży wyłącznie w tym że mam do obrobienia kilka zdjęc które potrzebuje na dzisiaj wieczór, a w niemczech jest dzisiaj dzień wolny i nigdzie tego czytnika niestety nie kupię:)

Mellan
21-05-2009, 08:01
No coz... szkoda, ze nie pomyslales o tym wczoraj. Nie pomoge ci raczej, bo nigdy nawet do glowy mi nie przyszlo laczyc tych urzadzen. Na forum jest masa postow na ten temat. Ludzie miewaja problemy z widzeniem RAWow przez kabel. Spobuj przez ZoomBrowsera.

ukA
21-05-2009, 08:06
Przy podłączonym aparacie zobacz - panel sterowania/system/sprzęt/menedżer urządzeń , czy nie ma jakiegoś żółtego znaku zapytania/czrwony krzyżyk, wtedy pod prawym myszy - aktualizuj sterownik (płyta w napędzie), może to ?

Jendryn
21-05-2009, 08:09
sprawdzałem menedżer, jest wykrzyknik przy pamiec pci flash i dcp connect... w dodatku google nic nie mówi ciekawego na ten temat

ukA
21-05-2009, 08:22
Albo odinstalować wszystko, reset. Podłączć aparat, płyta w napędzie, pozwolić aby system sam wyszukał sterowniki.

fahrenheit
21-05-2009, 08:24
znajdz w panelu sterowania system->manadzer urzadzen-> teraz porty usb i usun z nich wszystko co tam jest poinstalowane. Może gdzieś pisze Canon. Wtedy powinien po włożeniu USB na nowo się zarejestrować i może ruszy.
Jeżeli to windows czasem wystarczy restart :P

janmar
21-05-2009, 08:52
W menu aparatu trzeba mieć ustawienie "connect PC" lub coś wtym sensie.[nie mam obecnie piątki ,wiec z pamięci kiepskiej :smile: piszę].Sprawdż to.

ukA
21-05-2009, 08:58
PC conection - w tym trybie musi być aparat aby przesyłac pliki

Jendryn
22-05-2009, 16:33
Dzieki za podpowiedzi, wywaliłem, stary system i zainstalowąlem wszystko na nowo, i hula jak ta lala:)