PDA

Zobacz pełną wersję : Filtry Praktica



uciu
21-06-2004, 00:17
Witam

co sądzicie o filtrach Praktica??? Chcę kupić UV + polar tej firmy ale
wpierw chcę się dowiedieć czy opłąca siędać 190zł za taki zestawik. Teraz mam
Kinga i........ mam nadzieje ze Praktica bedzie lepsza. Powinna być gdyż te
filtry są produkowane przez Schneider-Kreuznach (filtry B+W).

czy mam rację?

Zielony
09-10-2005, 14:33
Tego samego chciałem się dowiedzieć ale tylko i wyłącznie z czystej ciekawości bo powszechnie nic mi nie wiadomo na temat filtrów tej firmy.
Dzisiaj zaszczyciłem swoją obecnością giełdę w Stodole :roll: Tam też wybrałem się z czystej ciekawości. Uwagę moją zwróciły filtry znanej i cenionej firmy B+W. Rozglądam się bowiem za filtrem polaryzacyjnym.
Mianowicie na zapytanie o cene filtra marki B+W otrzymałem odrazu propozycję zakupu filtra firmy Praktica. Jak się później okazało; B+W nie mieli 67mm.
Dowiedziałem się, że filtry Praktica są z tej samej półki i zbliżone jakościowo do B+W. Pokazał mi nawet etykiety że są od tego samego producenta i nie ma się coś zastanawiać. Ble, ble, ble.. Jak się okazało lepsze nawet od HOYA. Pewnie też nie mieli aktualnie tego rozmiaru.
I tak sobie słucham tego starszego "pana" i dochodzę do wniosku, że nie traktuje mnie poważnie. Cała sytuacja strasznie mnie rozśmieszyła.
Ciekawe jak z tymi filtrami faktycznie jest. Mnie się jednak wydaję, że koleś uslinie próbował zbyć towar za pomocą solidnie przygotowanej ściemy, na co nie ukrywam, że pewnie zawsze kilka osób da się przekonać.

Ogólne relacje, jak będzie mi się chciało, to wrzucę w temacie giełdy.

Aha, śmieszny był też koleś co co prawda miał ze sobą Canona 5D, ale na pytanie o gripa do 20D, odpowiedział: skąd mam wiedzieć czy nowy? No, taki jak widać, bez pudełka.
Czyste jaja :-D