PDA

Zobacz pełną wersję : wyczieczka do czernobyla



fotomuka
09-08-2005, 10:23
Trzebaby się kiedyś wybrać tak na pół dnia do Czernobyla na zdjęcia.
Już widzę te zdjecia B&W i w sepii...
Myslał już ktoś o tym??

(szukałem w wyszukiwarce i putin)

muflon
09-08-2005, 10:36
Czy rzeczywiście myślisz, że tam można sobie ot tak po prostu "pojechać"?
(nie mając wujka generała albo kilku k$ na oficjalny "guided tour")

http://www.kiddofspeed.com/chapter1.html
http://www.kiddofspeed.com/chernobyl-revisited/

thorin
09-08-2005, 11:09
ok po zalozeniu topicu o wlasnym pbase myslalem ze raz sobie zazartowac z wygladem kazdy moze, ale teraz to juz chyba przesadziles :) niom czernobyl to normalna rzecz puste osiedla itd, takie cos mozesz w kazdym wiekszym polskim pegeerze znalezc, po co od razu jechac na ukraine...

TommyTheCat
09-08-2005, 12:18
Czy rzeczywiście myślisz, że tam można sobie ot tak po prostu "pojechać"?
(nie mając wujka generała albo kilku k$ na oficjalny "guided tour")

az tak drogo ponoc nie jest :)
http://www.onet.pl/ff3

sal
09-08-2005, 12:23
Czy rzeczywiście myślisz, że tam można sobie ot tak po prostu "pojechać"? Mozna. Jest dzisiaj artykul na ten temat na Onecie.

TommyTheCat
09-08-2005, 12:30
a link do niego powyzej Twojego posta :)

muflon
09-08-2005, 12:40
O, to rzeczywiście niedrogo. Widać z tego że na Ukrainie bida aż piszczy :-/
Tym niemniej "wziąć się i pojechać" nie mozna - to zwykła wycieczka, po dokładnie wyznaczonych szlakach, z dokładnie tymi samymi efektami (fotki) jak tysiące innych turystów. Swego czasu czytałem wątek, w którym ktoś porównywał kilka zdjęć z których wynikało, że fotografujący przesuwali w opuszczonym przedszkolu jakieś krzesła czy coś, żeby mieć ładniejszą kompozycję :-/

C41photocrew
09-08-2005, 13:03
i fajnie by wrocic i swiecic w nocy:D

kartel
09-08-2005, 13:55
Śmiejecie się ale moim zdaniem zorganizowanie takiego wyjazdu jest całkiem fajnym pomysłem... Ja jestem ZA.

Robert P.
09-08-2005, 14:09
Ooo bedzie kolejna ankieta... jak fajnie.

kartel
09-08-2005, 14:24
:razz: Czemu nie... ;-) Kto jest za?? :razz:

Polaco
09-08-2005, 14:29
No tak, do Poznania to nie, ale na radioaktywna wycieczke juz tak. Poznaniacy nie zapomna...

thorin
09-08-2005, 15:07
heheh to ja zakladam grupe malkontentow opozycjonistow ktorzy zakladaja ze od razu nic z tego nie wyjdzie i to wszystko to czcze gadanie i sztuczne nabijanie postow :mrgreen:

gawryl
09-08-2005, 15:24
poszukajcie na pl.rec.foto tam bylo o czarnobylu (jakies 2,3 miechy temu) - gosci bez przeszkod pojechali, pozwiedzali, pofocili.... zdjecia przywiezli (napromieniowali sie ponoc minimalnie :) )- przy okazji wynikla ciekawa dyskusja o tym, co to jest reportaz :)

kartel
09-08-2005, 15:28
heheh to ja zakladam grupe malkontentow opozycjonistow ktorzy zakladaja ze od razu nic z tego nie wyjdzie i to wszystko to czcze gadanie i sztuczne nabijanie postow :mrgreen:

Mimo że naprawde chętnie zrobił bym taki wypad to musze sie z toba w pełni zgodzić... :( Jednakowoż warto spróbować... :razz: A nóż znajdzie się śmiałek który sprawnie zorganiuzje grupe i wyjazd...

Polaco
09-08-2005, 15:36
heheh to ja zakladam grupe malkontentow opozycjonistow ktorzy zakladaja ze od razu nic z tego nie wyjdzie i to wszystko to czcze gadanie i sztuczne nabijanie postow :mrgreen:
A czy to do mnie bylo czy tak ogolnie ? ;)

kartel
09-08-2005, 15:45
Raczej ogólnie... żeby zamiast być "malkontentem" bardziej optymistycznie patrzeć na życie i mieć nadzieje że pomysł spodoba sie większej grupie i taki wyjazd zostanie zorganizowany... :-P Pozdrawiam

Polaco
09-08-2005, 15:48
Raczej ogólnie... żeby zamiast być "malkontentem" bardziej optymistycznie patrzeć na życie i mieć nadzieje że pomysł spodoba sie większej grupie i taki wyjazd zostanie zorganizowany... :-P Pozdrawiam
Ale kartel, czy ja napisalem ze to zly pomysl ? Ja tylko napisalem ze Poznan bedzie pamietac takie znieslawienie, nie napisalem emotinkonka bo myslalem ze to jasne ze tam jest " ;) ".

kartel
09-08-2005, 15:52
:oops: Sorki.... Tak to jest jak się siedzi przed kompem 8 godzin... ;-) Już przed oczami mi się dwoi i troi... :razz: Więc skoro jesteś chętny to może coś zorganizujemy :-P

thorin
09-08-2005, 16:15
A czy to do mnie bylo czy tak ogolnie ? ;)


nie, Polaco to nie do Ciebie oczywiscie :) wam zazdroszcze moznosci wspolnego zlotowania i pozdrawiam ofkors

asq
09-08-2005, 17:12
poszukajcie na pl.rec.foto tam bylo o czarnobylu (jakies 2,3 miechy temu) - gosci bez przeszkod pojechali, pozwiedzali, pofocili.... zdjecia przywiezli (napromieniowali sie ponoc minimalnie :) )- przy okazji wynikla ciekawa dyskusja o tym, co to jest reportaz :)

http://www.waldek.sewera.pl/czarnob/czarnob1.htm
http://www.opuszczone.com/lista_woj.php?woj=woj_uk
http://groups.google.pl/group/pl.rec.foto.cyfrowa/browse_frm/thread/d1084d3029ebec3e/f231aa8e101d9f8d?tvc=1&q=czarnobyl#f231aa8e101d9f8d

a ja się tam wybiorę, skoro można. i nawet nie dla samego fotografowania, bo poza wyznaczonymi szlakami może być faktycznie niebezpiecznie, ale z takich samych pobudek z jakich zwiedza się oświęcim czy wilczy szaniec.

ATSD, wygląda na to, że ekipa opuszczone.com to też poznaniacy :)

thorin
09-08-2005, 18:31
ano, w trojce radiowej byl z nimi wywiad miesiac temu okolo...

fotomuka
09-08-2005, 21:56
ja proponuje na jesieni tam skoczyc:D jak zacznie byc zimno... mrozy itp
moze byc fajny klimacik... jeszcze bardziej "obcy" niz w lecie

thorin
09-08-2005, 22:13
mmm widze ze przygotowania ruszaja pelna para, jako zaprzysiegly malkontent z wypiekami oczekuje namacalnych wynikow :)

kartel
09-08-2005, 23:17
Fotomuka... Widze że musimy wziąć sprawe swoje ręce... :p Daj znać gdzie i kiedy... pzdr Może inni się podlączą :-)

fotomuka
09-08-2005, 23:25
oki:) ja mogę coś koło października się przejechać jakby wyszło:) Zacznę szukać jak się tam dostać w miarę szybko i tanio i tak samo wydostać:)
spróbuję pogadać z gościami którzy już tam byli:) Może dadzą info co-i-jak.

kartel
09-08-2005, 23:26
Jakby co to ślij info na PW... zawsze raźniej większą grupą...:P

fotomuka
09-08-2005, 23:50
http://www.opuszczone.com/galerie/uk_zlom/showpic.php?f=zlomowisko%2F067_lud.jpg

mój kolega ma skup złomu :D:D hehehe
zarobie sobie za ten złom na 1dsmk2 i całą baterię elek:)
Kto wchodzi w interes?:)

thorin
10-08-2005, 00:07
kolejny genialny pomysl ? zastanawialem sie czy czytales... ten zlom jst radioaktywny ludzie z licznikami geigera bali sie tam podejsc, choc rzeczywiscie zlom ten jest warty fortune gdyz zezlomowano w tym miejscu wszystkie auta biorace udzial w akcji gaszenia i ewakuacji czernobyla... zastanawiajacym jest fakt ze nie ma silnikow i niekiedy kol... coz pewno gdzie po rosji jezdza radioaktywne ziły krazy i tatry

fotomuka
10-08-2005, 00:30
dlaczego kolejny?

A jak Ty możesz brać na poważnie tekst o sprzedawaniu złomu z Czernobyla!:):) za ten tekst brawa dla Ciebie. A podejrzewam że jakbym to na plecach przeniósł w plecaku przez te pare dni do Polski to później na tych samych plecach wyrósłby mi Canon 600mm L :) a plecak zacząłby chodzić:) a złom sam by uciekł spowrotem;)

thorin
10-08-2005, 00:45
dlaczego kolejny?

A jak Ty możesz brać na poważnie tekst o sprzedawaniu złomu z Czernobyla!:):) za ten tekst brawa dla Ciebie. A podejrzewam że jakbym to na plecach przeniósł w plecaku przez te pare dni do Polski to później na tych samych plecach wyrósłby mi Canon 600mm L :) a plecak zacząłby chodzić:) a złom sam by uciekł spowrotem;)


:roll:

lukasz_mar
10-08-2005, 23:27
dlaczego kolejny?

A jak Ty możesz brać na poważnie tekst o sprzedawaniu złomu z Czernobyla!:):) za ten tekst brawa dla Ciebie. A podejrzewam że jakbym to na plecach przeniósł w plecaku przez te pare dni do Polski to później na tych samych plecach wyrósłby mi Canon 600mm L :) a plecak zacząłby chodzić:) a złom sam by uciekł spowrotem;)
Apropos byli tacy co się tym zajmowali. Dni ich policzone.

fotomuka
11-08-2005, 08:46
yhy putin zarzucił część młodzieżówki żeby "zgarnęła" złomiarzy:D w tvn28 mówili :D:D;)

TommyTheCat
11-08-2005, 12:32
http://www.wprost.pl/ar/?O=10072
calkiem inne spojrzenie na to miejsce, czy prawda jak zwykle lezy posrodku ?

asq
11-08-2005, 12:39
http://www.wprost.pl/ar/?O=8939
http://www.icpnet.pl/~eksel/opowiadania/4miszmasz/czarnobyl1.php

TommyTheCat
11-08-2005, 15:30
wprost przedstawia skrajnie odwrotna teorie, ale jakos mi sie nie chce w nia wierzyc, wg mnie ma kilka slabych punktow, np:
- przeciez zachodnie panstwa nie daly kasy "na ladne oczy", napewno bylo to poprzedzone wizyta zagranicznych fachowcow na miejsce katastrofy, przeciez na 100% mierzyli stopien radiacji
- naoczni swiadkowe, jak ci ktorzy mieli okazje byc przy elektrowni a ich sprawozdanie czytamy na stronach z linkow podanych w tym topicu zmierzyli ze promieniowanie jest w duzo wyzsze niz podaje to wprost, czy ci ludzie tez sa w zmowie z rzadem ukrainy ?
- a juz zdanie: "Badania przeprowadzone wśród pracujących przy usuwaniu skutków awarii wskazują, że są oni nawet zdrowsi niż osoby, które nie były narażone na promieniowanie(...)" wydaje mi sie tak nieprawdopodobne ze bardzo mi trudno mi jest w to uwierzyc, jak i dac wiare temu raportowi

asq
11-08-2005, 15:52
zauważ, że to była "globalna paranoja" (patrz: teksty o apokalipsie i woodworm star...), której podtrzymanie na zachodzie mogło być celowe. np. przez lobbing zielonych. albo może to był sposób na to, żeby "niewiarygodni technologicznie" czerwoni nie stawiali nowych elektrowni u siebie przez dziesięciolecia. lepiej im płacić te miliony, niż ryzykować, że przez zaniedbania takie katastrofy ekologiczne zaczną się pojawiać systematycznie. albo ktoś wykombinował, że wyłączenie tychże może mieć negatywny wpływ na ich gospodarkę. cholera wie, jeśli chodzi o politykę.

a jeśli chodzi o poszkodowanych w awarii to prawda pewnie leży gdzieś pośrodku. ja też nie wierzę ani w 30 ofiar ani w 150 tysięcy. natomiast już bardziej w to, że pracujący tam ludzie nie mieli dostępu do informacji o połowie "ściśle tajnych" szczegółów budowy i funkcjonowania elektrowni, ergo nie byli kompetentni do jej obsługi. i że niebezpieczeństwo w głównej mierze opierało się na paranoi socjalistycznego systemu.

fotomuka
11-08-2005, 17:08
sorka ale moglibyśmy założyć osobony wątek?
niechcę nikogo urazić ale to jest wątek o wycieczce do czarnobyla:)
i nie mówcie że trzeba poznać aspekty gospodarczo-społeczno-demograficzno-polityczne Rosji żeby tam pojechać;);) :)