PDA

Zobacz pełną wersję : Ostrość obiektywów



Premol
08-08-2005, 15:43
Ostatnio dużo piszecie (piszemy) o tym, że jeden obiektyw jest ostry a inny nie. Ciekawi mnie jednak jak ta jakość przekłada się na jakość odbitek. Wiem, że na ekranie monitora jest widoczna różnica pomiędzy dobrym i złym obiektywem - jednak na papierze jest już gorzej to zobaczyć. Zwłaszcze, że lab labowi nie równy i nie wszędzie mają szkła w naświetlarkach jakości L (w naszej nomenklaturze) tak aby przenieść jakość pliku na papier.
Ja osobiście większość zdjęć robie w formacie 20x30, najlepsze 30x45. Korzystam z kilku labów w Szczecinie (np. Agfa ProCenter) i nie mogę potwierdzić znacznej zmiany jakości odbitki zależnie od użytego obiektywu. Z kolegą robiliśmy testy i przy 20x30 nie mogliśmy wyłapać różnicy pomiędzy odbitką z KITu i Tamrona.
Ciekawi mnie jak to jest u Was - zwłaszcza posiadaczy "L".

Harnash
08-08-2005, 15:49
Ja osobiście większość zdjęć robie w formacie 20x30, najlepsze 30x45. Korzystam z kilku labów w Szczecinie (np. Agfa ProCenter) ...

Możesz podać namiary?

Pozdrawiam.

Premol
08-08-2005, 16:05
Możesz podać namiary?



Pazim Center plac Rodła - to jedyny lab w Szczecinie z certyfikatem Agfa ProCenter. I naprawdę jakość nie porównywalna do innych w Szczecinie.

Aszu
08-08-2005, 16:31
Często dokręca się do obiektywu diltr UV, tak tez było w moim przypadku.

Po dokręceniu go jakość zdięć - nie wszystkich- spadła.

a i ostrość zaczeła kuleć.

Tak więc szkło szkłem, ale dokręcenie badziewiastego HAMMSKIEGO filtru UV za 60 zł nie jest dobrym rozwiązaniem.

Harnash
08-08-2005, 16:56
Pazim Center plac Rodła - to jedyny lab w Szczecinie z certyfikatem Agfa ProCenter. I naprawdę jakość nie porównywalna do innych w Szczecinie.

Dzięki.