PDA

Zobacz pełną wersję : kilka na start



umara
14-05-2009, 11:34
Jako, że dopiero w tym roku zacząłem zabawy z lustrzanką to zdjęcia jeszcze dobre nie są ;)

1. Zdjęcie z Jabłońca koło Limanowej
http://img21.imageshack.us/img21/4474/img2235d.jpg

2. Trawka na nowohuckich łąkach
http://img4.imageshack.us/img4/4015/img3000gip.jpg

3. Nowohuckiej łąki ciąg dalszy
http://img9.imageshack.us/img9/2475/img3012j.jpg

wszelkie uwagi typu co zepsułem, co poprawić mile widziane :)

toshimitsu
14-05-2009, 11:40
Chyba poprawne pod wzgledem technicznym ale nadal zastanawiam sie "co autor mial na mysli zachowujac te zdjecia?"

Kolaj
14-05-2009, 11:53
Pierwsze ładne, malownicze.

Dwójka kompletnie bez sensu. Przypadkowy pstryk jakiejś trawy. Nic nie przedstawia.

Trójka przypomina mi pewne schorzenie Yossariana, głównego bohatera Paragrafu 22. Kto zgadnie jakie? :)

pank
14-05-2009, 12:05
Chodzi Ci o to że widział wszystko w jednym kolorze?

Slider
14-05-2009, 12:16
Trójka przypomina mi pewne schorzenie Yossariana, głównego bohatera Paragrafu 22. Kto zgadnie jakie? :)

Podwójne widzenie, na które narzekał, będąc w szpitalu?:mrgreen:

Co do jedynki - może być, choć broni się jedynie przez obróbkę, i konwersję do B&W. Inaczej byłby to kolejny pstryk z niezbyt przemyślanym kadrem, bez głównego obiektu:wink:
Ogólnie to tak bałagan u Ciebie panuje, poza trójką.
Może lepiej wybierz jeden, konkretny obiekt, i jego spróbuj fotografować, rozmyj tło, zadbaj o ładne światło, bo tak to ani ładu, ani składu:wink:

Pozdrawiam

djcargo
14-05-2009, 13:55
Pierwsze zdjęcie jest po pierwsze nieostre... Horyzont przebiega centralnie. Ale ma w sobie jakieś początki czegoś fajnego.

Drugie - cóż... Nie umieszczaj tutaj takich zdjęć. Takie zdjęcie każdy kto ma jakikolwiek aparat i wie gdzie nacisnąć spust migawki może zrobić bez wysilania się za domem tudzież blokiem - a i tak, jeżeli zrobi to bez pomysłu - wyjdzie mu taki potworek.

Trzecie - znowu nieostre (może to przez zmniejszanie wymiarów?). Pomysł już lepszy, ale widać, że robiłeś je w okolicach godziny 12. Rano, albo wczesnym wieczorem to miejsce nabrałoby lepszego kontrastu - warto tam wrócić :)

Kolaj
14-05-2009, 14:07
Chodzi Ci o to że widział wszystko w jednym kolorze?Pierwsze słyszę!
Podwójne widzenie, na które narzekał, będąc w szpitalu?:mrgreen:Brawo!

- Ile palców widzicie?
- Dwa - powiedział Yossarian.
- A teraz ile palców widzicie? - spytał doktor wyciągając dwa palce.
- Dwa - odpowiedział Yossarian.
- A teraz? - spytał doktor nie pokazując ani jednego palca.
- Dwa - odpowiedział Yossarian. Twarz lekarza rozjaśnił uśmiech.
- Na Jowisza, on ma rację - oświadczył tryumfalnie - on rzeczywiście widzi wszystko podwójnie.

Nieostrość na jedynce, choć być może uzyskana dzięki przypadkowi, akurat bardzo dobrze gra na tym zdjęciu. Tworzy nastrój pewnej tajemniczości.

pank
14-05-2009, 14:08
Pierwsze słyszę!

Pamiętałem że coś z widzeniem i się mi pomyliło.

umara
14-05-2009, 14:26
1 i 3 przy normalnej rozdzielczości wyglądają ok. Zdjęcie numer 3 było robione około godziny 14 albo 15 ;)
Dzięki za wszystkie krytyczne uwagi i jak ktoś chce jeszcze bardziej zjechać, to proszę się nie krępować, ponieważ dzięki temu można się wiele nauczyć :) Widzę, że przede mną jeszcze wiele nauki.

Hamtaro
14-05-2009, 15:10
jak dla mnie niezbyt ciekawie.
1. nie wiadomo na czym skupic wzrok, wszytskiego jest za duzo, brak jakiegos konkretnego motywu zdjecia i jakos b/w do tekiego typu krajobrazu mi srednio pasuje.
2.jak wczesniej ot taki sobie shot.
3.najlepsza z calej 3. jest jakis temat, tylko mogles odejsc troche dalej i bardziej w prawo zeby drzewo nie wlazilo na kominy w tle.
ogolnie duzo jeszcze pracy cie czeka.