PDA

Zobacz pełną wersję : Problem:) - kropki przy ustawieniu f/20



andres123
13-05-2009, 22:22
Problem:)

Witam wszystkich Od jakiegos czasu mam canona 450D Poczatkowo bylem bardzo zachwycony z przesiadki na lustrzanke Jednak ostatnio pojawil sie problem Mam obiektyw 18-55 (kit) przy ustawieniu f.20 albo blisko tego pojawiaja sie dziwne kropki Wczesniej tego nie widzialem Reczne czyszczenie matrycy nie daje rezultatu Moze ktos spotkal sie z tkim problemem? Kropki te sa bardziej widoczne przy wiekszym kontrascie szczegolnie gdy robie zdjecie nieba Wyglada mi ze jakis brud jest w obiektywie ale moze inne aparaty tez tak maja??? Pozdrawiam wszystkich!

sirgerwazy
13-05-2009, 22:43
to na 100 % zanieczyszczenia matrycy. Prawdopodobnie niedoklanie wyczysciles matryce. Wiec jezeli robisz sporo foto na f20 to masz 3 wyjscia
1.oddac aparat do serwisu na czyszczenie matrycy...
2.zmapowac brudy na matrycy
3.poprostu sie nie przejmowac i robic zdjecia :))

qb4hkm
13-05-2009, 22:46
Tylko przymykanie do F20 to mija się z celem bo dyfrakcja już zaczyna miażdżyć rozdzielczość...

armageddon
14-05-2009, 08:38
przy f:20 to majac lustrzanke nie byłbym zachwycony ze zdjęc ;) nie widze sensu wychodzenia poza f:11 a nawet f:8

djcargo
14-05-2009, 08:46
Waciki do uszu i jazda z czyszczeniem :)

I tak jak koledzy napisali F-20 to już zbyteczność, chyba, że bardzo, bardzo potrzebujesz.

tpop
14-05-2009, 09:32
przy f:20 to majac lustrzanke nie byłbym zachwycony ze zdjęc ;) nie widze sensu wychodzenia poza f:11 a nawet f:8


I tak jak koledzy napisali F-20 to już zbyteczność, chyba, że bardzo, bardzo potrzebujesz.a zeby uscislic (bo koledzy sie nieco zagalopowali) to powiem ze tak duze przyslony jak najbardziej sa uzywalne jednak glownie przy zdjeciach makro. No ale to nie kitkiem.

djcargo
14-05-2009, 13:57
a zeby uscislic (bo koledzy sie nieco zagalopowali) to powiem ze tak duze przyslony jak najbardziej sa uzywalne jednak glownie przy zdjeciach makro. No ale to nie kitkiem.

Pisząc "chyba, że bardzo, bardzo potrzebujesz" chodziło mi min. właśnie o takie zastosowania (w każdym razie świadome używanie takich przesłon).

Selena
14-05-2009, 14:06
a zeby uscislic (bo koledzy sie nieco zagalopowali) to powiem ze tak duze przyslony jak najbardziej sa uzywalne jednak glownie przy zdjeciach makro. No ale to nie kitkiem.
Zdziwiłbyś się, co można 'wyczarować' KIT-em z podpiętym Heliosem :D:wink:
Oczywiście mam na myśli macro.

tpop
14-05-2009, 14:18
Zdziwiłbyś się, co można 'wyczarować' KIT-em z podpiętym Heliosem :D:wink:
Oczywiście mam na myśli macro.nie zdziwilbym bo nic nadzwyczajnego takie zestaw nie prezentuje. Przy czym watek nie dotyczyl takich protez.

Selena
14-05-2009, 14:40
nie zdziwilbym bo nic nadzwyczajnego takie zestaw nie prezentuje. Przy czym watek nie dotyczyl takich protez.
No jeśli to:
http://canon-board.info/showthread.php?t=24769
http://canon-board.info/showthread.php?t=35859
http://canon-board.info/showthread.php?t=46652
nie jest dla Ciebie nic nadzwyczajnego - to nie mam pytań :D
Dla mnie to dowód na to, że z każdego sprzętu można naprawdę sporo wyciągnąć...

A żeby nie był całkiem oftop - moim zdaniem z obiektywem jest wszystko ok., a brudna matryca to norma.
Jeśli robi się sporo zdjęć na takich przysłonach to, niestety, czyszczenie będzie nieuniknione.

tpop
14-05-2009, 15:35
a co w tych bardzo udanych zdjeciach makro jest nadzwyczajnego?? Takim rozumowaniem dochodzimy do patologii nazywania świetnych zdjęć czyms nadzwyczajnym, nie z tego świata. A tymczasem sa to po prostu swietne prace dobrego fachowca wyposazonego w domowej roboty uklad optyczny. Czy taka jak to nazwalem proteza potrafi cos czego nie jest w stanie wygenerowac inne szklo?



Dla mnie to dowód na to, że z każdego sprzętu można naprawdę sporo wyciągnąć...
ja nigdzie nie napisalem przeciez ze takim zestawem nie mozna wykonac swietnych zdjec.