PDA

Zobacz pełną wersję : Nissin Di 466 czy sunpak pf30x



mateuszkaratysz
13-05-2009, 21:55
Jak w temacie proszę o odpowiedź , którą z nich wybrać. Proszę nie porównywać ich z innymi lampami CHODZI O TE KONKRETNE DWA MODELE.

W który z nich lepiej zainwestować : mam już swojego faworyta ale chcę się upewnić a może ktoś kto korzysta z jednej z tych lamp podzieli się swoimi wrażeniami.


Na Pytanie po co będzie mi ta lampa odpowiadam : "do błyskania"

Rozważcie suche fakty producentów i porównajcie.

Ja wyciągnę wnioski i kupie.

PZDR

snil
14-05-2009, 13:04
Jedyne sensowne różnice w tej klasie to:
- liczba baterii 2 / 4: wiąże się to z czasem pracy na jednym komplecie, szybkością ładowania do następnego błysku.
- rozmiar: mniejsze / większe - rzecz gustu - bardziej podpada pod punkt 1.
- nissin na +: dyfuzorek pod 16mm.
- nissin na + minimalnie większa liczba przewodnia.
- nissin może działać jako slave z tego co widzę.

Wybór: NISSIN niezaprzeczalnie - nie sugerować się mniejszą lampą.

Obie lampy będą miały pewnie średniej klasy powtarzalność, czasami pewnie zawiedzie komunikacja, czasami pewnie zeświruje pomiar. O serwisie gwarancyjnym i zawodności boję się myśleć. Co canon to canon - kiedyś też stałem przed tym wyborem i skończyło się na kupnie 430ex :) - musiałem tyci dozbierać, ale nie żałuję - im człowiek coś poznaje lepiej tym szybciej dociera do niego że zamienniki wcale nie są the best.... chyba że ma nam to tylko dawać większą moc i możliwość pochyłu w pionie i TYLKO w pionie. Dla mnie priorytetem było pochył w pionie i poziomie, oraz niezawodna powtarzalność.

czarny1978
14-05-2009, 18:44
Witam ,też stoję przed wyborem nie drogiej lampy lecz w moim przypadku wybór jest troszkę inny a mianowicie Canon 380EX lub jak wyżej Nissin Di 466 .???
I co teraz wybrać z tego co wiem C380EX to tylko sam automat zero ingerencji w dopalanie a Nissin 466 ma możliwość dopalania jeżeli za słabo sobie błyśnie .

mateuszkaratysz
14-05-2009, 19:11
Skłaniam się ku Nissinowi i jego kupię

bundyr88
15-05-2009, 00:37
przy C380EX można w body regulować siłę błysku względem tego co policzy E-TTL w zakresie od -2 do +2

kanon
15-05-2009, 01:02
bodaj w marcowym digital foto video bylo zestawienie sporej ilosci lamp miedzy innymi nissin i sunpak.

trolluch
15-05-2009, 05:43
ale w tym zestawieniu był tylko Nissin Di622, a z Canonów 430EX II i 580EX II

snil
15-05-2009, 08:05
przy C380EX można w body regulować siłę błysku względem tego co policzy E-TTL w zakresie od -2 do +2

a czemu myślisz że w nissinie/sunpacku nie będzie można ? ;)
chmmm... może źle zinterpretowałem twoją wypowiedź. wydaje mi się że obie można z body regulować ;) mało tego obie można też z lampki regulować - mają taką funkcjonalność.

FlatEric
15-05-2009, 10:41
- nissin na + minimalnie większa liczba przewodnia.
Ano nie. Nissin jest słabszy od sunpaka - bo nissin ma tą swoją LP=33 dla ogniskowej 105 mm, a sunpak ma LP=30 dla ogniskowej 28 mm. Szacunkowo dla 28 mm nissin będzie miał LP w okolicy 22-24.

Pzdr

Grzesiu

PS Na stronie Sunpaka http://www.sunpak.pl/wsparcie.php są do dostępne w pdf polskie instrukcje do lamp - można dokładnie obejrzeć jak i co się je. :)

snil
15-05-2009, 11:28
Ano nie. Nissin jest słabszy od sunpaka - bo nissin ma tą swoją LP=33 dla ogniskowej 105 mm, a sunpak ma LP=30 dla ogniskowej 28 mm. Szacunkowo dla 28 mm nissin będzie miał LP w okolicy 22-24.

Podaj proszę źródło, bo nie mogę znaleźć nigdzie informacji o tym że te 30 to liczba przewodnia dla 28mm? wszędzie pisze tylko że liczba przewodnia sunpaka to 30 - a nie pisze dla jakiej ogniskowej? Może to stary - znany chwyt marketingowy ;)
osobiście bym raczej założył że skoro nie podają dla jakiej ogniskowej - to stara dobra prawda mówi że pewnie dla maksymalnej czyli 105.

FlatEric
15-05-2009, 11:54
To Sunpak PF30X ma zoom? ;)
Bo na stronie Sunpaka i w instrukcji nic o tym nie piszą.
Co prawda w instrukcji znajduje się dość enigmatyczna informacja o zasięgu błysku 15 m przy f/2 dla ogniskowej 35 mm - ale to i tak więcej niż dla nissina.

Pzdr

Grzesiu

snil
15-05-2009, 12:06
To Sunpak PF30X ma zoom? ;)
Bo na stronie Sunpaka i w instrukcji nic o tym nie piszą.


Dobre pytanie.
Wychodzi na to że ani ręcznego zoom'a nie ma ani tym bardziej automatycznego, czyli co, byłaby to stała - a zarazem MAX. liczba przewodnia?
Jeśli jest to max liczba przewodnia, bez zoom'owania, to i tak porównując nissina i sunpaka wychodzi na to samo - sunpak MAX liczba 30, nissin Max 33 liczba. Dobrze kombinuję?
podsumowując , jeśli mam rację to ta lampa sunpaka coraz mniej mi się podoba :(

snil
15-05-2009, 13:11
ok. teraz widzę skoro gdzieś tam wynalazłeś info o zasięgu 15m dla ogniskowej 35mm to pewnie stała ogniskowa dla tej lampy to 35, to analogicznie nissin faktycznie wychodzi tyci słabiej. - jednak dalej mam wrażenie że nissin wydaje się poważniejszą propozycją ze względu na swoje możliwości. Chyba że to ma być tylko pstrykawka :)

FlatEric
15-05-2009, 13:13
Nie do końca to samo. Sunpak ma stałą liczbę 30 dla ogniskowej 28 mm, a nissin ma zmienną, osiągając 33 dla ogniskowej 105 mm.
Czyli można powiedzieć, że przy fotografowaniu obiektywem 105 mm obie lampy będą prawie równe mocą, ale przy 28 mm sunpak będzie znacznie mocniejszy - bo będzie miał nadal LP=30, a nissinowi LP spadnie pewnie o 1/3, gdzieś w okolice 22 pewnie, a może i mniej. Dla mnie to zdecydowana przewaga mocy sunpaka, jeśli chce się fotografować szerokim kątem.
Ale nissin ma kąt świecenia do 24 mm, plus dyfuzor, do tego ten jakiś manual (redukcję siły błysku?) i chyba własną automatykę? Jakoś trudno mi to rozgryźć z dostępnych opisów...

Pzdr

Grzesiu

PS Ale kąt oświetlania dla sunpaka podają wprost dla 28 mm - nie wiem właśnie, dkąd się to 35 mm nagle wzięło w tym samym zestawieniu danych. Tym niemniej wychodzi, że sunpak jednak oświetla 28 mm.

mateuszkaratysz
15-05-2009, 15:38
Na allegro pojawił się wreszcie TUMAX 386 do canona niestety nie kosztuje już 409 pln tylko 469 pln MIMO CENY JEST TO LAMPA KTÓRA BIJE NA ŁEB SUNPAKA CZY NISSINA więc chyba warto dać te 60 pln więcej a mieć co konkretnego pod względem MOCY, OBRACANIA PION POZIOM, wbudowanego dyfuzora, i sporej ilości elektroniki na pokładzie

pal
02-09-2009, 00:21
Wszyscy piszą nie kupuj podróbki. Ja kupiłem sunpaka pf30X, bo potrzebowałem na już.
Nie żałuję. Zrobiłem nią około 1000 zdjęć, więc mogę już coś powiedzieć.

Współpracuje z systemem TTL - prawie bez zarzutu. na lampie jest możliwość zwiększenie lub zmniejszenia mocy błysku. Przydaje się - warto zwiększyć gdy sufit jest wysoko.
Zdjęcia o niebo lepsze niż przy lampie wbudowanej. Polecam amatorom.

Zalety produktu:
Cena.
Możliwość odchylenia na sufit 90,75,60 i 45 stopni.
Ładuje się dość szybko gdy korzysta tylko z części mocy błysku

Wady produktu:
Nie można obrócić prawo, lewo, ani za siebie.
Na dwa paluszki - lampa długo się ładuje, a akumulatorki mają dość po jakiś 150 błyskach.
Rachityczna klapka od baterii - trzeba bardzo uważać
Brak zoomu.