PDA

Zobacz pełną wersję : PS CS4 Image processor - alert skryptu



tantal
13-05-2009, 12:23
Testuję sobie CS4, ściślej obróbkę masową. Zadaję folder raw-ów i opcje zapisu, akcje itp. i po kilkunastu minutach dostaję alert że nie mógł wykonać skryptu dla zadanych plików. Zerkam w w folder wynikowy i jednak ze 20 jpgów mi wypluł gotowych. Zadaję więc cząstkowo po 20 plików do obróbki i też mam ten alert, choć tyle plików obrobił i zapisał bez problemu.
Pytanie czy jest to gdzieś do poprzestawiania w opcjach (np. cache ) czy na moim kompie (athlon 3000, 1 GB RAM ) to po prostu zadyszka i tak już będzie ?

Janusz Body
13-05-2009, 12:32
1GB RAM to strasznie mało. Zobacz co masz w preferencjach (EDIT->Preferences->Performance). Przy 1Gb raczej nie przeznaczaj więcej niż 40-50% na PSa. System też coś potrzebuje.

Jak się wywala to najczęściej jest pamięć winna. Plik wymiany windozy to też pamięć :-) więc wszystko co związane z komunikacją systemu z plikiem wymiany też może mieć wpływ. Wyczyścić możliwie dużo z windozy. Jakies czyszczenie rejestrów, konfiguracja pliku wymiany itp. powinno trochę pomóc ale ogólnie CS4 to pamięciożerne jest.

Bombee
14-05-2009, 11:59
100% brak pamieci. 1gb to na sam system powinienes miec, a co dopiero na cs4. Co prawda na pudle jest napisane ze min. 1gb, ale jak obrabiasz na raz iles tam plikow raw, to po kazdym kroku zapelnia ci sie cache. Jest taka opcja w menu edit -> purge. Jak dlugo pracujesz na jednym pliku i zapchasz cache, to warto skorzystac, tylko pamietaj, ze jak klikniesz all, to nie bedziesz mial mozliwosci undo!
Dokup ramu, i tak jak napisal Janusz - zmien przydzial pamieci.

Janusz Body
14-05-2009, 13:35
100% brak pamieci. ....

Nie. To nie BRAK pamięci a jej (prawdopodobnie) wada fizyczna. Według Adobe - System Requirements dla Windows i Maca:
...
# 512MB of RAM (1GB recommended)
# 1GB of available hard-disk space for installation; additional free space required during installation (cannot install on flash-based storage devices)
...

więc to MUSI działać na 1Gb. Jeśli nie działa to przyczyny szukałbym w Windozie albo, może nawet przede wszystkim, w hardwarze. Błędy pamięci są akurat najczęstszą przyczyną.

Ciekawe jak gierki chodzą na tym systemie. U mnie najpierw "Empire Total War" zaczęło zwieszać system a po jakimś czasie okazało się, że pamięć zaczęła szwankować. Gierki są bardzo wymagające w stosunku do komputera i to na nich najczęściej pierwsze wyłażą błędy. Ciekawe też czy system, tak sam z siebie się przypadkiem nie wiesza, jakieś blue screeny może?

Bombee
14-05-2009, 16:28
# 512MB of RAM (1GB recommended)
# 1GB of available hard-disk space for installation; additional free space required during installation (cannot install on flash-based storage devices)

a ja na pudle od cs4 mam:
1GB of RAM or more recommended
:)
ale ja patrze na pakiet - moze tu tkwi roznica.
Tak czy inaczej podejzewam, ze 1GB to za malo :)

tantal
14-05-2009, 16:39
Dzięki za wskazówki, czy powiększanie pliku wymiany XP da mi jakieś wymierne korzyści ?
Zapomniałem dodać- Xp Pro.
Nie testowałem Memtestem, więc głowy nie dam, ale może być coś na rzeczy bo dziwne gubienie plików podczas ładowania systemu się zaczęło od niedawna. Nie było tego wcześniej, musiałem grzebać się w konsoli odzyskiwania i odtwarzać rejestr żeby odpalić system.
A sam problem przejawiał się tym że mam przed sobą bootlogo windy, pasek postępu biega i nagle ekran ciemnieje, ale do stopnia tylko takiego, że widzę np. ciemniejszy pasek w miejscu paska zadań windy. Ekran jest jakby leciutko podświetlony a nie taki kompletnie czarny. Gdzieś doczytałem że to pamiątki mogą szwankować, ale także styki więc póki co przeczyściłem.
Co do gier to fakt że np. "Enemy Engaged 2" powyżej 800x600 wprowadza system w stan śmierci klinicznej ;)... Ale myślałem, że to karta grafiki, bo moja sobie pożycza pamięć z RAM (Turbo Cache - LOL)- może to jest przyczyną kłopotów ?
Na marginesie : jaki jest wpływ karty graficznej na wydajność obróbki zdjęć ?
A wracając do alertu skryptu to pojawia się on nawet wtedy gdy odrobi zadnie bezbłędnie tj. gdy zadam mu małą ilość plików i wszystkie obrobi i zapisze. I tak ględzi że nie mógł ;)....

jagular
14-05-2009, 18:38
Ciekawe jak gierki chodzą na tym systemie. U mnie najpierw "Empire Total War" zaczęło zwieszać system a po jakimś czasie okazało się, że pamięć zaczęła szwankować. Gierki są bardzo wymagające w stosunku do komputera i to na nich najczęściej pierwsze wyłażą błędy. Ciekawe też czy system, tak sam z siebie się przypadkiem nie wiesza, jakieś blue screeny może?

Przepraszam że tak offtopowo, ale akurat nowe Total War nie jest wzorcem stabilności :)
Giera została oficjalnie wypuszczona na rynek, mimo że zachowywała się jak jakaś beta. Jeden z patchy to w ogóle blokował możliwość grania :)

Wiele innych gier również nie jest po prostu stabilnych...

Do testowania pamięci najlepiej użyć jakichś specjalistycznych programików stworzonych właśnie w tym celu.

Janusz Body
14-05-2009, 19:20
Nie testowałem Memtestem, więc głowy nie dam, ale może być coś na rzeczy bo dziwne gubienie plików podczas ładowania systemu się zaczęło od niedawna. Nie było tego wcześniej, musiałem grzebać się w konsoli odzyskiwania i odtwarzać rejestr żeby odpalić system.

Właściwie masz odpowiedź. http://www.memtest.org/ i download Memtest86+ v2.11 - wypalić CD i uruchomić kompa z tegoż CD - wszystkie testy trwają ponad godzine. Program jest darmowy i b. dobry - sprawdzałem niedawno swoje pamięci.


..Gdzieś doczytałem że to pamiątki mogą szwankować, ale także styki więc póki co przeczyściłem.

To zawsze warto ale... przy obecnych cenach pamięci to se trza sprawić 4 GB :)



...
Na marginesie : jaki jest wpływ karty graficznej na wydajność obróbki zdjęć ?

Żadna. Karta graficzna jest wykorzystywana w CS4 do bajerów w stylu płynny przesuw, obracanie itp. Bez tego też się da. Karta musi obsługiwać OpenGL żeby była wykorzystywana



A wracając do alertu skryptu to pojawia się on nawet wtedy gdy odrobi zadnie bezbłędnie tj. gdy zadam mu małą ilość plików i wszystkie obrobi i zapisze. I tak ględzi że nie mógł ;)....

Bez sprawdzenie pamięci to gdybanie. Moze byc nawet tak, że się wykonuje ale z powodu błędów jakieś tagi się zapisuję.

tantal
14-05-2009, 21:38
To zawsze warto ale... przy obecnych cenach pamięci to se trza sprawić 4 GB :).
Ano- tyle że pewnie już na nowej płycie...czyli z nowym prockiem też ;) bo topić pieniądze w DDR dwukrotnie droższe od DDR2 to chyba już żaden biznes a jestem średnio szczęśliwym posiadaczem płyty pod DDR.
Pardon za OT.
Powiększyłem dwukrotnie wielkość pliku wymiany i nawet dobry efekt: z 20 plików wynikowych posunął się do 40 a może to jeszcze nie wszystko na co go stać . Na razie dobre i to.
Dziękuję za pomoc :)