PDA

Zobacz pełną wersję : Sklep Foto w Anglii



Domini-Q
08-08-2005, 08:16
Hey, mam pytanie do forumowiczów czy znaja jakieś adresy internetowe sklepów foto na Wyspach i czy opłaca sietam kupić obiektyw. czy będzie taniej niz w Polsce??

sergi
08-08-2005, 10:08
nie będzie taniej
taniej jest jedynie jak kupujesz sprzet na brytyjskim ebay.co.uk. Duzo ludzi z hameryki, hong kong'u i chin tam handluje. Ceny 30-40% nizsze niz w sklepach.

Biaku
07-07-2006, 21:52
Odgrzebuje troche watek, gdzies na forum czytalem o jakims TIP'ie z wysp co handluje na ebay'u ale niestety nie moge odnalezc tego watku. Czy ktos z Was ma moze namiary na sprawdzonego sprzedawce u ktorego bezpiecznie mozna by zakupic?

pzdr
__
Biaku

mor_feusz
10-07-2006, 15:29
NIestety - ja tylko w sklepach kupuje - a i potragowac sie idzie

redrash
22-07-2006, 16:16
Orientuje sie ktos jak jest z clem przy zakupie z Hong Kongu? Przesylka do UK. Wiadomo Hong Kong jest poza unia europejska. Ale bodajze do 1997 byl czescia UK. Wiec moze... moze... jakos z przymruzeniem oka patrza na paczki wysylane z tamtad.
A moze ktos kupowal w Japoni, Chinach lub Hong Kong. Byl bym wdzieszny za przykladowe ceny.
Moze warto sie tam wybrac na zakupy.

shaqi
22-07-2006, 20:27
to juz bylo na forum

Zielony
22-07-2006, 20:40
Jak już, to szukaj może na EBAY'u Wyspiarskim*. Pewnie taniej niż w sklepach normalnie. W zasadzie pewnie panuje ta sama zasada co u nas z allegro ;)


*co.uk

mor_feusz
24-07-2006, 14:50
Tego pelno na www.ebay.co.uk Wysylaja. Nie kupowalem. 1 kolega 3 szla kupil. Wszystko OK

redrash
25-07-2006, 04:49
Z poczatku myslalem o tym by pojechac do Japonii, bo skoro tam sprzet jest produkowany to powinno byc taniej niz w USA, lub porownywalnie. Niestety do Stanow niezbyt moge pojechac. No i wtedy sprawdzilem ceny na ebayu i najtaniej sprzedaja ludzie z Hong Kongu.
Ok. Tylko ze:
1.Mam watpliwosci co do cla. Tak jak pisalem wyzej. Jesli mi to wysla do UK czy dowala mi clo i podatek na granicy? Przy wysylce do Polski pewne na 99%.
2.Taki Hong Kong to troche daleko jest (12 godz. samolotem), ale chetnie bym sie wybral. Przy zakupie np. 5D i kilku szkiel podroz i tak sie POWINNA zwrocic. (Tutaj biore pod uwage roznice w cenie pomiedzy zakupem u tipa na allegro a w Hong Kongu). Clo wtedy odpada bo bede sciemnial na granicy.
Wiec jesli ktos byl, lub wie jakie sa ceny na miejscu a nie na ebayu, to prosil bym o jakis przyklad.

A wlasnie. A moze ktos wie jak w Japonii wyceniaja Canona.

Probowalem szukac na Japonskich stronach ale niezbyt obiecujaco mi tam ceny wygladaly. No i te Japonskie czcionki. Ciezko sie polapac co gdzie i jak :)

lukep
25-07-2006, 08:28
W!

W Japonii zdecydowanie najdrozej na swiecie. To jeden z najdrozszych krajow tak z zasady ogolnie. Nawet 'Maca' maja w absurdalnych cenach. Mimo wszystko popyt jest tam ogromny, bo to bogate spoleczenstwo jest.


Zdrowko

Janusz Body
25-07-2006, 09:44
...Taki Hong Kong to troche daleko jest (12 godz. samolotem), ale chetnie bym sie wybral. Przy zakupie np. 5D i kilku szkiel podroz i tak sie POWINNA zwrocic. (Tutaj biore pod uwage roznice w cenie pomiedzy zakupem u tipa na allegro a w Hong Kongu).

Jeśli liczyć najtańszy bilet do Singapuru (to akurat mam sprawdzone) to ok 450 USD. To zakup 5D prawie zwraca koszta podróży w obie strony - jak służbowo to... :). Cena u nas 11k - tam ok. 8,8k PLN

Ale są minusy - brak gwarancji w Europie a tamtejsza jest 6 mieś.



Clo wtedy odpada bo bede sciemnial na granicy.


No szczęścia życzę. Ja raz o mało co nie zapłaciłem cła w Amsterdamie za aparat kupiony w Niemczech, który przyleciał ze mna z USA - bo "nie nosił śladów użytkowania" a kwitu na zakup nie miałem ze sobą. Na granicy World - EU cały bagaż, w tym podręczny idzie przez X-ray.



A wlasnie. A moze ktos wie jak w Japonii wyceniaja Canona.


Najwyższe na świecie! Drożej niż u nas :)

Janusz

miszaqq
27-07-2006, 11:40
Ceny w sklepach brytyjskich mozna porownywac na tej stronie:

http://www.camerapricebuster.co.uk/index.html

do tego dochodza czasami rabaty i kupony promocyjne, gdyby ktos cos chcial kupowac w UK to sluze rada, ja kupowalem tutaj swojego 350D i pozostale zabawki do niego wlacznie z L'ka