PDA

Zobacz pełną wersję : Bridge PS3 a wyswietlanie, funkcje



szwayko
11-05-2009, 10:54
Czy jest mozliwosc w Bridge otworzyc katalog ze zdjeciami ale bez miniaturek zeby Bridge nie tracil czasu na otworzenie miniatur. Np po to aby zmieniac nazwy plikow. Chyba nie?
Przez ten klopot zaczalem uzywac Total commandera do zmiany nazw.

Druga nurtujaca mnie rzecz. Wpisywanie danych IPTC np. autor, nazwa - w przypadku gdy mamy zdjecia poukladane w podkatalogach. Wyswietlam katalog glowny w ktorym mam kilka podkatalogow, ale funkcje 'append metadata' sa wtedy niedostepne. Musze kazdy katalog wyswietlac w Bridgu oddzielnie robic CTRL+A i dopiero wtedy Append Metadata. Nadmienie ze otwarcie kazdego katalogu troche trwa bo sa generowane miniatury. Czy Bridge koniecznie musi miec podglad miniatur do zmian nazwy plikow czy wpisow Metadata?
Macie na to inne sposoby?

Trzeci problem czy mozna polaczyc Batcha - np. Contact Sheet z jakas Action. Robi mi index i od razu go zapisuje do katalogu.

Alde
11-05-2009, 12:56
Jest :"wyswietl zawartosc jako liste" i miniaturki na minimum ... u mnie sa wtedy malutkie i laduje sie blyskawicznie nawet przez siec ....

Szank
11-05-2009, 20:37
Co do IPTC, wybierz z menu view > show item from subfolders, dziala jak kombinacja ctrl + B z total commandera

szwayko
12-05-2009, 12:35
Co do IPTC, wybierz z menu view > show item from subfolders, dziala jak kombinacja ctrl + B z total commandera

Dzieki wszystkim.
W moim Bridgu od PS3 nie mam tej funkcji ;-(

Szank
12-05-2009, 14:30
Dziiiwne, uzywam CS4 , ale jestem _prawie_ pewien ze natknalem sie na taka opcje w CS3