PDA

Zobacz pełną wersję : jaki ixus do max 850 pln



borys24so
10-05-2009, 19:18
Witam.
Jako, że jest to mój pierwszy post wszystkich serdecznie witam i pozdrawiam.
Zamierzam kupić cyfrowy kompakcik Canona. Zastanawiam się nad którymś z ixusów. Aparat ma służyć do utrwalenia chwil z imprez rodzinnych, jak i pamiątkowych z wycieczek. Powinien robić czyste, ładne zdjęcia w trybie auto, ale również posiadać możliwości manualne. Aparat jak w tytule do 850 zł, a może niekoniecznie ixus? Proszę o poradę.
Pozdrawiam.

armageddon
10-05-2009, 19:51
ixusy z zalozenia nie posiadaja zbyt wiele ustawien manualnych. wystarczy poczytac specyfikacje na stronie canona

borys24so
10-05-2009, 21:32
ixusy z zalozenia nie posiadaja zbyt wiele ustawien manualnych. wystarczy poczytac specyfikacje na stronie canona

Gdybym sie znał na aparatach to specyfikacje by mi pomogły. Ale tak nie jest, dlatego spytałem na forum gdzie są tacy co sie znaja.
Może ktoś jeszcze sie wypowie na ten temat?

borys24so
11-05-2009, 11:47
Który spośród ixusów jest najlepszy i robi najładniejsze zdjęcia: 860 IS, 90 IS, 85 IS, 95 IS? Czy warto dołożyć 200zł i kupić zamiast 85 IS 95 IS?? Co ma lepszego ten drugi, że jest droższy?

gwozdzt
11-05-2009, 11:56
nie potrzeba zakładać codziennie wątku na ten sam temat!

Jesli nie masz cierpliwosci poczekać na odpowiedzi forumowiczów, to w międzyczasie poczytaj sobie trochę o Ixusach:
http://www.fotopolis.pl/index.php?szukane=ixus&seatype=exact&seatit=1&seakey=1&seain%5B%5D=artyk&seagora=0


Gdybym sie znał na aparatach to specyfikacje by mi pomogły. Ale tak nie jest,
zatem spróbuj to zmienić :-)

>>tutaj<< (http://www.fotografuj.pl/Article/Jak_wybrac_aparat_dopasowany_do_potrzeb_uzytkownik a/id/11/page/5#content) oraz pod koniec >>tego artykułu<< (http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8177) (przewiń w dół) znajdziesz informacje, na co zwracać uwagę oraz które parametry aparatów są ważne, a które mniej lub wcale.

gietrzy
11-05-2009, 12:13
Aparat ma służyć do utrwalenia chwil z imprez rodzinnych, jak i pamiątkowych z wycieczek. Powinien robić czyste, ładne zdjęcia w trybie auto, ale również posiadać możliwości manualne.

Jak Ixus to ja polecam stare ogórki (Digic - 3.2 MPx, Digic II - 4-5 MPx) - te aparaciki wymiatają jeśli chodzi o czyste zdjęcia.
Z nowych (do imprez rodzin) to tylko cokolwiek z WA - 28mm a najlepiej 24mm, ale tu zdecydowanie inny budżet.

Jeszcze jedno: Ixusy nigdy nie miały full manual tylko full auto i takie P.

Madeno
11-05-2009, 12:32
polecam ixus'a 85, kupiłem go niedawno żonie...nie bardzo uśmiechało się jej chodzenie np. do przedszkola na impreskę z "ciężką" lustrzanką, i okazało się że aparacik robi naprawdę fajne zdjęcia, no i do tego rozmiary, spokojnie mieści się w każdej kieszeni.
Niedawno była promocja w EuroAGD za ok 590 zł, cena jak na ixus'a moim zdaniem ok.

Co do manuala... to raczej założenia projektowe ixus'a były inne "fast and stylish". ;)

wyrwiflak
11-05-2009, 12:58
Nowego IXUSa 860IS można kupić za niemal dokładnie 850zł. 860IS i 870IS to chyba jedyne z serii IXUS oferujace szeroki kąt 28mm z f2,8 na starcie. Bardzo fajne sprzęciki, szybkie, efektowne, ale ustawienia manualne to chyba jedynie po wgraniu CHDK... miałem 860IS i po początkowych przygodach polecam. Teraz go sprzedaje, wisi na allegro.

borys24so
12-05-2009, 22:18
Po zapoznaniu sie z ixusami mam dylemat między 3 modelami 85 95 i 860. Jeśli miałby ktoś czas to proszę niech spojrzy na te modele i podpowie czy 95 i 860 są warte tych ponad 200 zł, o które są droższe od 85-ki. pozdrawiam

wyrwiflak
22-05-2009, 16:14
Różnica użytkowa zasadnicza - 28mm vs 35mm. Seria dwucyfrowa to najmniejsze IXUSy, 860 jest zauważalnie większy. Poza tym 860 jest oparty na Digic III a 95 już na IV. Jesteś w 100% nastawiony na kompakty Canona? Lumixy, szczególnie seria FX i FS też są bardzo fajnymi trzepadełkami ;)

Madeno
22-05-2009, 17:30
też miałem taki dylemat, lecz postawiłem sobie głównie dwa cele wielkość, i jakość zdjęć, dodatki w nowszych modelach mnie nie przekonały, a zawsze 200 zł w kieszeni... no może nie do końca, bo kupiłem jeszcze futerał i kartę i prawie 100 więcej poszła ;)

wojtek_j
26-05-2009, 15:17
Ja do lustrzanki dokupiłem jakiś czas temu aparat Ixus 960is który też polecam.Robi bardzo ładne zdjęcia.może gdzieś znajdziesz za niższą cenę

borys24so
07-06-2009, 23:40
Różnica użytkowa zasadnicza - 28mm vs 35mm. Seria dwucyfrowa to najmniejsze IXUSy, 860 jest zauważalnie większy. Poza tym 860 jest oparty na Digic III a 95 już na IV. Jesteś w 100% nastawiony na kompakty Canona? Lumixy, szczególnie seria FX i FS też są bardzo fajnymi trzepadełkami ;)

No nie koniecznie tylko canon. do tej pory nie kupiłem aparatu. Patrzyłem tylko na canony, popatrzę teraz na panasonic

retter
04-07-2009, 10:11
odradzam luimixy fajne w parametrach w zdjęciach już dostają
jeśli już to canony ixusy xxx/xx albo fuji, sony jeszcze walczy ale reszta to odpada, choc nie wiem jak pentaxy

z automatu będziesz walił to canon
fuji ma kiepskie auto od ISO 400, wiec Av, Tv, M, ( i P jesli ma bo nie jestem pewny) i ręczne ustawianie ISO, fuji ma fizycznie większą matryce