PDA

Zobacz pełną wersję : Lustrzanka dla amatora



gandalf23
09-05-2009, 19:26
Witam!

Przymierzam się do zakupu lustrzanki cyfrowej. Nie zamierzam się bawić jakimś konkretnym typem fotografii - w sensie artystycznym. Chcę poprostu kupić aparacik, który będzie robił dobre zdjęcia w stosunkowo ciemnych pomieszczeniach typu kościoły, bazyliki, muzea, jakieś podziemia (takie wycieczkowe klimaty), ale także imprezy rodzinne w domu, restauracji (i oświetlenie np. świecami). Chcę, żeby aparat był szybki i radził sobie z tymi warunkami bez zaszumienia i konieczności używania statywu. Jak narazie mam Canona A710IS i byłby to niezły aparacik, gdyby nie baaardzo długi czas ładowania lampy błyskowej i szumy. Stąd też pomysł na lustrzankę. Aha dobrze byłoby, gdyby nie była ciężka. Budżet to ok. 3000zł.

Trochę się interesowałem i moim faworytem jest 450D. Zastanawiam się tylko jakie szkło/a do niego.

Mam w głowie dwie opcje.
1. obiektyw kitowy + 50mmf/1.5
2. zamiennik kita, np. Sigma 17-70mm f/2.8-4.5 DC Macro (Canon)

Może polecacie jakiś inny obiekty do tego body? Moje wymagania do obiektywu to po pierwsze jakość zdjęć, a dopiero po drugie szybkość i cichość działania. Interesuje mnie czy sigma dobrze ostrzy na AF.


Pozdrawiam!

zaitsev
09-05-2009, 19:52
Czytać, czytać, czytać... To wszystko już było...
Tamron 17-50/2.8 + Canon 50/1.8.

preinwher
09-05-2009, 19:57
Było, było i to wiele razy.
Poczytaj jeszcze tutaj http://canon-board.info/showthread.php?t=34923

rubio
10-05-2009, 12:01
....proponuje co bys dokonal samospalenia koles bo o tym bylo tu setki doslownie razy; a gdy juz sie podpalisz i przeczytasz zalegle posty to poczytaj jeszcze wiecej o fotografii wogole nim zaczniesz myslec o lustrzance...

Jago
10-05-2009, 12:28
...........Chcę poprostu kupić aparacik, który będzie robił dobre zdjęcia w stosunkowo ciemnych pomieszczeniach typu kościoły, bazyliki, muzea, jakieś podziemia (takie wycieczkowe klimaty), ale także imprezy rodzinne w domu, restauracji (i oświetlenie np. świecami)..........
1. obiektyw kitowy + 50mmf/1.5
...................


Zestaw nr 1 - tylko zamiast stałki z uwagi na preferowane ciemne pomieszczenia proponuję (na początek) lampę błyskową :!: