PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie koszty za zdjęcia?



sitek
08-05-2009, 13:56
Mam do zrobienia kilka zdjęć dla firmy ich hal, namiotów reklamowych itd. Nie wiem ile mam policzyć za taki projekt. Może się ktoś orientuje, za godzinę, za zdjęcie? Jakiego rzędu mogą to być koszty, bo nie wiem czy nawet w to wchodzić.

twoje drugie ja
08-05-2009, 13:58
nie wiem czy nawet w to wchodzić.


mysle że to najlepszy pomysł, skoro sam nie wiesz ile siecenić

a jak sam cenisz się niso to bardzo szybko inni będą cie cenić podobnie :-|

Teo
08-05-2009, 14:15
Zobacz na cenniki agencyjne różnych agencji foto. Pewnie osobna cena jest za robociznę i pewnie osobna za określone pola eksploatacji zdjęć. Zobacz na cenniki ZPAFu, chociaż te wytyczne chyba mają już niewiele wspólnego z rzeczywistością. Jesteś firmą? Czy zwykła umowa o dzieło? Jesteś płatnikiem VAT czy nie? Nie ma sensu brać za mało, bo mogą stwierdzić, że może nie podchodzisz do swojej pracy poważnie;) Zorientuj się w cenach i przegadaj sprawę z klientem. Wyjaśnij dlaczego i za co płaci tyle i tyle. No i podpisz umowę - co papier to papier:) Wzory umów znajdziesz w sieci.

sitek
08-05-2009, 14:28
mysle że to najlepszy pomysł, skoro sam nie wiesz ile siecenić

a jak sam cenisz się niso to bardzo szybko inni będą cie cenić podobnie :-|

A ile Ty byś wycenił?
np: 3 hale o powierzchni 500m2 z każdej po 10 ujęć, plus 3 namioty reklamowe wystawione na zewnątrz, również po 10 ujęć każdego, około 1,5-2 godzin pracy???

Oceń siebie:-D

bakulik
08-05-2009, 14:44
A ile Ty byś wycenił?

300 zł/sesja + 25 zł/zdjęcie.

sitek
08-05-2009, 14:54
300 zł/sesja + 25 zł/zdjęcie.

I to jest konkretna odpowiedź. WIELKIE DZIĘKI.

twoje drugie ja
08-05-2009, 15:02
A ile Ty byś wycenił?
np: 3 hale o powierzchni 500m2 z każdej po 10 ujęć, plus 3 namioty reklamowe wystawione na zewnątrz, również po 10 ujęć każdego, około 1,5-2 godzin pracy???

Oceń siebie:-D

10 000 zł

ale czy nie uważasz ze twoje pytanie jest w stylu

"słuchajcie, ide do pracy, za ile mam pracować ?"

jak chcesz to rób nawet i za 1 zł albo za 10 000. to TY to robisz nie ja / my

dlaeki jestem od dyktowania komuś czegokolwiek

wolny kraj - wolny wybór

demokracja

robgr85
08-05-2009, 16:05
I to jest konkretna odpowiedź. WIELKIE DZIĘKI.

Ja staram się zawsze oszacować obrót zleceniodawcy (oczywiście jakieś widełki cenowe mam). Skoro mają 3 hale po 500m2 i kilka namiotow reklamowych, to pewnie budżet też jest odpowiedni.

Na twoim miejscu bym zerknął do cennika ZPAF - stać ich będzie na takie stawki, i podał z 20% wyższe ceny. Nawet jeśli powiedzą że za dużo chcesz, to masz jakiś punkt z którego mogą się delikatnie targować (np o te zawyżone 20% ZPAF'u). Jeśli byłaby to mała, ledwie dychająca firma której prawdopodobnie nie stać na ceny rynkowe, to zacząłbym myśleć o rabatach itp.

Vitez
09-05-2009, 12:50
Na twoim miejscu bym zerknął do cennika ZPAF

Ale... cennik ZPAF nie był aktualizowany ładne parę lat i ma się nijak do obecnej sytuacji rynkowej :roll: .