PDA

Zobacz pełną wersję : canon EOS Digital Rebel czy powershot pro1 ?



Repti
20-06-2004, 06:38
chce kupic nowy aparat i niemoge sie zdecydowac ktory z tych dwoch wybrac.
Wiem ze to dwa inne typy ale chodzi mi glownie o jakosc zdjec oraz o dosc duze makro.
I czy wystarcza do makro oryginalne obiektywy ,czy bede musial jeszcze cos dokupic (wolalbym nie)
Ceny to za eos digital rebel 1300$ Canadyjskich a za pro 1 1500$ canadyjskich

Czacha
20-06-2004, 08:09
jezeli chcesz miec aparat hybrydowy, to zapomnij o PRO1.. uwazam ze to jeden z gorszych wypustow Canona... zwlaszcza jesli porowna sie go z konkurencja.

Kup albo Minolte A1/A2, albo Olympusa 8080.. z tym ze nie bedzie on mial takiego tele jak Minolta.


Wiadomo jednak, iz najszybszy oraz najlepszy jakosciowo bedzie 300D. Obiektyw macro kosztuje dodatkowo ok. 500-600zl.. Soligor 100mm/3.5 Macro ... jednak uzyskasz nim takie powiekszenie jakiego hybryda ci nie da.. + zarypista glebia ostrosci..

Cichy
20-06-2004, 10:23
jezeli chcesz miec aparat hybrydowy, to zapomnij o PRO1.. uwazam ze to jeden z gorszych wypustow Canona... zwlaszcza jesli porowna sie go z konkurencja.

Kup albo Minolte A1/A2, albo Olympusa 8080.. z tym ze nie bedzie on mial takiego tele jak Minolta.


Tutaj bym się nie zgodził. Uważam , ze anjlepsze 8-megapikselówki to Oly 8080 i Canon Pro1 (używałem, więc wiem). Minolta A1/2 ma tragiczną ostrość i kolory. Jeśli chodzi o wady Pro 1 to brak AF assist lamp i spore szumy od ISO 200. Ja po Olku 8080 używam 300D i uważam, ze zalety, jakie on posiada rekompensują mi brakujące funkcje hybrydy :)

Repti
20-06-2004, 10:30
Cichy a jak sie przedstawia maksymmalne makro w canonie pro 1 bez dodatkow ,tylko z standartowym osprzetem.
Fajnie jak bys mial jakies zdjecie takiego makro na maxa (dobrej jakosci)dla porownania .

Czacha
20-06-2004, 18:07
Cichy, od kilku miesiecy mam te zabawki u siebie w sklepie na polce.. i mam deczko inne zdanie na temat Pro1 ktory jest zenujacym sprzetem.. wolal bym G5 :]

Vitez
20-06-2004, 19:49
Ja sie bawilem A1 i A2 oraz Pro1 (sprzeciki znajomych lub znajomych znajomych) i tez mam odmienne zdanie niz Cichy - jakosc z A1/A2 bije na glowe Pro1, dodatkowo mniejsze szumy.

Jednak...
Do makro w tej cenie zdecydowanie lepszy 300D+kit (cos tam oprocz macro trzeba zrobic) + Soligor .

Ogolna jakosc, szybkosc, mozliwosci bedziesz mial o niebo lepsze, podobnie fotografowanie w trudniejszych warunkach (niskie szumy, lepszy wizjer i wygodniejsze ustawiania recznej ostrosci) niz w jakimkolwiek kompakcie, nawet (za drogich jak na mozliwosci) w 8megapikselowcach.

Repti
21-06-2004, 00:30
Czy ma z was ktos zdjecie maksymalnego makro robione eosem 300d ze standartowym obiektywem, jestem ciekaw czy standart wystarczy do tego co potrzebuje.

Czacha
21-06-2004, 00:35
standard nie ma macro.. bo z tego co udaje mi sie wygrzebac w moim zapitym umysle, macro to wszystko to co ma odwzorowanie wieksze niz 1:2...

Vitez
21-06-2004, 01:29
jestem ciekaw czy standart wystarczy do tego co potrzebuje.

Nie wystarcza. Kitowy obiektyw nie jest "do makro" . Soligor jest bardzo przyjemny do makro a kosztuje ok 500-600zl uzywany.

Carlos
21-06-2004, 01:52
Miałem pół roku Minoltę 7Hi (praktycznie to samo co A1) i byłem z niej zadowolony, ale do tego stopnia irytował mnie wyzjer LCD, że sprzedałem i kupilem... używanego Canona D30 i mogę Ci go polecić z czystm sumieniem !! kosztuje ponad 1000zł mniej niż 300D (na allegro) więc za różnicę można kupić bardzo dobry obiektyw makro :D

wiem, że zaraz ktoś będzie marudził że ma Tylko 3.2 Mpx, ale nie da się go porównać z żadną hybrydą bo nie dorasta mu do brudu na piętach :mrgreen: i nigdy nie będę żałował że zamieniłem hybrydę na lustro bo wreszcie WIDZĘ co fotografuję

oczywiście jak masz wiecej kasy (tyle co na 300D) to kup Canona D60.

Repti
21-06-2004, 07:08
Wbiliscie mi niezlego klina,myslalem ze wybor bedzie prostszy a tu dochodza inne aparaty.
Na szczescie mam mozliwosc kupienia jednego z nich i wrazie niezadowolenia oddac i wymienic na inny w ciagu 30 dni ,ale mam obawy ze te 30 dni to zamalo by sprawdzic mozliwosci takiego sprzetu.

Aszu
21-06-2004, 13:33
Jak poczekasz to może RABEl będzie dostępny jako BLACK BODY.
Wygląda na mniej plastikowy, obiektywy mozna zmieniać.
I wygląda jak aparat a nie kostka masła z dzirą na okulary!

300D!!!!!!!!!!!!!!!!!! a najlepiej 10D - trochę więcej zapłacisz ale masz cudy niewidy na kiju.

Carlos
21-06-2004, 17:45
300D!!!!!!!!!!!!!!!!!! a najlepiej 10D - trochę więcej zapłacisz ale masz cudy niewidy na kiju.

dla niektórych bariera cenowa pomiędzy nimi jest nie do obejścia (dla mnie też...) bo trzeba pamiętać o obiektywach itp. i nagle z 5000zł robi się 8000zł

Aszu
21-06-2004, 18:34
dla niektórych bariera cenowa pomiędzy nimi jest nie do obejścia (dla mnie też...) bo trzeba pamiętać o obiektywach itp. i nagle z 5000zł robi się 8000zł
To fakt.
Z samochodami jest samo, jeszcze alu, poduszki, i cena idzie w górę o 10kPLN.
Mój kolega jest minoltowcem. jest zapowiedź jakiejś nowej cyfrówy z obiektywem na stałe coś koło 30-200. szczegółów nie znam. Jak Cie to interesuje to zajrzyj na http://www.minolta.pl/products/consumer/slr_cyfra/dynax/d_7digital/index.html

Vitez
21-06-2004, 20:06
jest zapowiedź jakiejś nowej cyfrówy z obiektywem na stałe coś koło 30-200. szczegółów nie znam. Jak Cie to interesuje to zajrzyj na http://www.minolta.pl/products/consumer/slr_cyfra/dynax/d_7digital/index.html

Jestes pewien co do fragmentu swojej wypowiedzi odnosnie obiektywu _na stałe_ ?

Cytat z linku ktory podales:
"Firma Konica Minolta Camera, Inc. ma przyjemność zapowiedzieć rozpoczęcie prac nad lustrzanką cyfrową z wymiennymi obiektywami"
zdaje sie zaprzeczac stwierdzeniu "obiektyw na stale" .

Triszer
28-07-2004, 11:20
Wbiliscie mi niezlego klina,myslalem ze wybor bedzie prostszy a tu dochodza inne aparaty.
Na szczescie mam mozliwosc kupienia jednego z nich i wrazie niezadowolenia oddac i wymienic na inny w ciagu 30 dni ,ale mam obawy ze te 30 dni to zamalo by sprawdzic mozliwosci takiego sprzetu.

Wystarczy kilka godzin i z pewnością pobiegniesz oddać PRO1.
Może wygląda lepiej niż G5, ale foty robi podobne (nie rzucają na kolana) a za te 8mpix trzeba słono zapłacić.

Aszu
28-07-2004, 16:36
Chłopie kup sobie rabela!
Przynajmniej lustrzanka.

W tematach znajdziesz jak go shackować - jakis ruski magik pisze hacki.
A ludzie mówią że 1 jest do kitu

Triszer
28-07-2004, 17:26
Repti - kiedyś widziałem w necie zdjęcia z PRO1 - jedna wielka treagedia (tylko makro było niezłe). Jak chcesz może odnajdę linki.
Rebel przy tej pomyłce Canona to po prostu rewelacja - nie bedziesz żałował.

Repti
28-07-2004, 19:36
Dzieki wszystkim za pomoc ,chociaz nadal sie wacham.
Triszer byl bym ci bardzo wdzieczny za tego linka ze zdjeciami.

Narazie stwierdzilem ze sie jeszcze chwile wstrzymam z zakupem i wyborem bo nie chce wtopic ,wiec chwilowo kupuje lustrzanke 35mm Canon EOS ELAN 7N do zdjec portretowych czarno bialych oraz caly osprzet do wywolywania ich w warunkach domowych.

Nadal niestety mam problem co do wyboru digitala ,bo pro 1 ma w miare uniwersalny obiektyw i pasowal by mi do tego co potrzebuje czyli (makro ,portretowe i przyrodnicze) a do rebela musial bym to wszystko dokupywac co wcale nie jest tanie i przewyrzszy cene aparatu.
Chociaz z drugiej strony jak na to popatrze to obiektywy zawsze moge zostawic i w przyszlosci kupic cos leprzego canona niz Rebel

ehh ten problem mi nie daje spac po nocach

Triszer
28-07-2004, 21:53
Pewnie, że trzeba uważać żeby nie wtopić, ale kupując PRO 1 to już wtopiłeś.
Coś co ma być uniwersalne z założenia nie może być dobre.
Przyrody i architektury to Pro1 raczej nie zrobisz. Na gałązkach drzew i krawędziach budynków będziesz miał aberację jak cholera. Zdjęcia z Pro są bardzo podobne do zdjęć z tfffu Soniaka 828.
Wiem że wszystko wiąże się ze sporą kaską, ale sam napisałeś, że szkła Ci zostaną. A z Pro1 - koniec, kupisz za 4000 i za rok będziesz miał problem żeby się go pozbyć za 2000. Zobacz o ile już spadła jego cena a przecierz był niedawno wprowadzony na rynek, nawe G5 lepiej "trzyma cenę" i chyba robi takie same foty.
Zabieram się za szukanie tych stron z fotami z pro1 (kiedyś też o nim myślałem ale dzięki Bogu ominęło mnie to szczęście)

santiblue
28-07-2004, 23:44
Foty z Pro1

FOTKI PRO1 (http://www.pbase.com/cameras/canon/powershot_pro_1)

Repti
29-07-2004, 00:41
Dzieki
faktycznie jakas rewelacja to to nie jest,spodziewalem sie czegos wiecej chociaz po glebi ostrosci.
A macie moze zdjecia Rebela tak dla porownania ,bylbym bardzo wdzieczny.

Vitez
29-07-2004, 01:51
A macie moze zdjecia Rebela tak dla porownania ,bylbym bardzo wdzieczny.

W tym linku co powyzej wchodzisz sobie oczko wyzej, wyszukujesz rebela i masz :roll:
http://www.pbase.com/cameras/canon/eos_300d

santiblue
29-07-2004, 01:51
300D fotki (http://www.pbase.com/cameras/canon/eos_300d)

[ Dodano: 29-07-2004 ]
Hehe musielismy w tym samym czasie odpowiedz napisac :)

Vitez
29-07-2004, 02:14
spodziewalem sie czegos wiecej chociaz po glebi ostrosci.

Jakiej glebi ostrosci mozesz sie spodziewac gdy matryca jest nadal wielkosci kompaktowej?
Ilosc megapikseli nie swiadczy o fizycznej wielkosci matrycy, a glebia ostrosci BARDZO zalezy wlasnie od fizycznej wielkosci elementu swiatloczulego, dodatkowo rowniez od optyki (prawdziwe obiektywy w 300D vs pomniejszana, ekwiwalentowa pseudo Lka w Pro1).
Dla dokladniejszego porownania:
wymiary matrycy w Pro1 (8 megapikseli) : 8.80 x 6.60 mm
wymiary matrycy w 300D (6 megapikseli) : 22.7 mm x 15.1 mm

Widac chyba ze 8 megapikseli upakowane ciasniutko na takiej malej powierzchni nie moze dac rownie dobrej jakosci co swobodnie dzialajace 6 megapikseli na 5ciokrotnie wiekszej powierzchni (5krotnie wzielo sie od pola powierzchni a nie od roznic w dlugosci bokow) - szumy, kontrasty itp leza i kwicza w wiekszosci 8megapikselowcow z Sonym 828 i Canonem Pro1 na czele :? .
No i GO na 5ciokrotnie wiekszej matrycy rowneiz jest 'nieco' ladniejsza :)

I tak ogolnie patrzac na porownanie:
http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=canon_p ro1%2Ccanon_eos300d&show=all

szczegolnie cene vs mozliwosci vs zdjecia vs jakosc (nawet kitowca, GO, szumy, szybkosc)... nie wiem jak ktokolwiek moze chciec wywalic tyle forsy w bloto tzn w Pro1 :roll:

Repti
29-07-2004, 02:37
Po dokladnym porownaniu tych dwoch aparatow oraz jakosci ich zdjec musze stwierdzic ze faktycznie 300D wypada o niebo lepiej .
Stwierdzilem ze kupie 300D i jeszcze mi zostanie troche kasy .

dzieki wszystkim za pomoc.

Vitez
29-07-2004, 02:40
Taki subiektywny offtopiczny, wrecz offorumowy hint: z 8megapikselowych kompaktow znosnie wypada tylko Minolta A2... ale tez nie warta swojej kasy - A1 w niczym nie ustepuje jej jakoscia, odrobinke tylko funkcjonalnoscia.
A jesli ktos naprawde potrzebuje 8 megapikseli... -> Canon 1D MkII :mrgreen: .

[ Dodano: Czw Lip 29, 2004 2:41 am ]

kupie 300D i jeszcze mi zostanie troche kasy .


To nie zapomnij dokupic do niego znosnego obiektywu za te "troche kasy" co ci zostanie :)

meteor
29-07-2004, 09:20
To nie zapomnij dokupic do niego znosnego obiektywu za te "troche kasy" co ci zostanie :)
Tym bardziej, ze polskie 500-600 zl to akurat cos okolo 200 CAD (czyli roznica miedzy pro1 a 300D). Moze sprobuj zajrzec na ebay'a? :)

Triszer
29-07-2004, 09:50
Repti, widzę, że decyzja zapadła i do tego słuszna.
http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_pro1-review/IMG_0026.JPG
a oto link do zdjątka na którym chyba każda napotkana przez obiektyw krawędź ma piękną fioletową poświatę (tak lubianą przez wszystkich aberację)
i link do całego opisu PRO 1, zwróć uwagę na szumy przy iso 400 - tragedia!!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_pro1-review/index.shtml