PDA

Zobacz pełną wersję : Co, gdzie i za ile?



novaczek
19-06-2004, 23:03
Nie bardzo wiem gdzie umieścić ten temat ale to chyba będzie najlepsze miejsce.
Każdy z Was kupował gdzieś swój sprzęt i pewnie się naszukał w sieci żeby dostać najtaniej, najlepiej i najpewniej... i w związku z tym mam pomysł.
Piszmy gdzie coś kupiliśmy, znaleźliśmy jakiś fajny sklep, sprzedawcę itd.
Wiem że pojawia się to w różnych miejscach forum więc może skumulujemy i ułatwimy następnym. A i piszcie też oczywiście za ile i czy jest możliwość faktury (dla niektórych ma to znaczenie)

Ja od ponad 3 tygodni szukałem apaartu, obiektywu ,,, a ostatnio lampy i poszukiwania wypadły następująco:
Aparat 300D Body (wersja Digital Rebel) za 4270 (brutto) www.polusa.com
KIT za 4739. Była też możliwość bez faktury za Body za 3900. U nich można też kupić z fakturą 420 EX za 970PLN i ostatnio slyszałem o gripie do 300D za 490 z fakt i 420 bez.
Ogólnie bardzo dobry i kompetentny kontakt - POLECAM

Obiektywy - najniższe ceny znalazłem na www.interfoto.com.pl.
Ja chcę wziąć Sigmę 70-300 /4-5.6 APO Super Macro II za 1000 PLN (z fakturą - nowy)
Lampy - myślę nad Sigma EF-500 DG Super za 1050 PLN (z fakturą)
Tu nie mogę jeszcze wydać opini ale z kontaktu mailowego wydaje się że OK. A może ktoś z Was już u nich kupował?
Baterie oczywiście na Allegro (i nieorginalne) i chyba Batimex (blisko) 75PLN
No a pamięci kupię w hurtowni - Kingston CF II - 256 MB za ok 250 PLN

Vitez
20-06-2004, 06:48
Obiektywy - najniższe ceny znalazłem na www.interfoto.com.pl.

Tu nie mogę jeszcze wydać opini ale z kontaktu mailowego wydaje się że OK. A może ktoś z Was już u nich kupował?

Na grupach foto i foto.cyfrowa bylo juz troche o interfoto. Jest to ogolnie polecan sprzedawca-sprowadzacz (tzw TIP -Tani Importer Prywatny) ktory sprzedaje rowniez na warszawskiej gieldzie foto.
Jest polecany ale pod kilkoma warunkami:
- odbior osobisty bo potrafi wyslac sprzet uzywany upierajac sie ze to nowy
- nie kupywac sprzetu uzywanego u niego bo bywa mocno zaniedbany/uszkodzony (czyli nie dzialajacy).

Co do cen z interfoto... Tommy_J ma porownywalne ceny, ale ja nie obawiam sie u niego z wysylka kupic 8)

Teraz co do mojego sprzetu:
cen dokladnych niestety nie bede pamietal, zreszta niektore kupywalem juz pol roku temu wiec ceny sie zmieniaja... dlatego wszedzie pisze "ok"

10D, Tamron 28-75, Canon 50 1.8 , Sigma 18-50 : Tommy_J , 10D za ok 6500, Tamron za ok 1850, Sigma za ok 600, 50 1.8 za ok 400.
70-210 w styczniu kupowany na Allegro - 750zl+przesylka.
Speedlite 420 EX i 1GB MD - ok 1,5 roku temu kupywane na Allegro, 420EX za ok 750+ przesylka, 1GB za ok 800 + przesylka.
Softbox Lumiquest: www.raysfoto.pl, ceny nie pamietam, ok 140zl chyba.
128MB CF - jedna za 120zl na Allegro, druga za 149zl w MediaMarkt (musialem bom cipka zapomnial wziac karty z plecaka a sprzet mialem i fotki chcialem robic).
Torba foto - Tommy_J okazyjnie uzywana za ok 300zl
20GB databank - uzywany od kolego z forum p13ka :) ok 900zl

Planowane:
Sigma 70-200 2.8 i TC 2x Sigmy oraz grip i wezyk do 10D - Tommy_J odpowiednio ok 3200zl, ok 800zl, ok 900zl i ok 300zl
Statyw Manfrotto i glowica - Piotr Kubat z Fotoputto na Chelmskiej, Warszawa , ceny ok 550zl statyw ok 220zl glowica.
Plecak Orion AW - www.fotomax.waw.pl cena ok 550zl

teo5ooD
05-12-2013, 09:33
Witam. Poszukuję jakiegoś paska biodrowego z futerałami na obiektywy, coś na styl kabury. Jak robię zdjęcia po weselach to zazwyczaj idę do stolika i zmieniam obiektyw a chciał bym mieć pod ręką je. Istnieje coś takiego? Gdzie kupie?

maciek12ss
05-12-2013, 09:56
Witam. Mam pytanie. Za tydzień chcę zamówić owe body 6d i szkło 16-35 IIL z cyfrowo.pl . Zakup będzie oczywiście przez internet. No i teraz sedno sprawy czy wie ktoś czy można kogoś tam poprosić o sprawdzenie szkła odnośnie ff/bf i w ogóle o to że by wybrał jakiś lepszy egzemplarz? Czy po prostu wysyłają pierwszy lepszy z półki ? Jak ktoś ma jakieś informacje to był bym wdzięczny za odpowiedź w tym wątku..

teo5ooD
05-12-2013, 10:06
Witam. Mam pytanie. Za tydzień chcę zamówić owe body 6d i szkło 16-35 IIL z cyfrowo.pl . Zakup będzie oczywiście przez internet. No i teraz sedno sprawy czy wie ktoś czy można kogoś tam poprosić o sprawdzenie szkła odnośnie ff/bf i w ogóle o to że by wybrał jakiś lepszy egzemplarz? Czy po prostu wysyłają pierwszy lepszy z półki ? Jak ktoś ma jakieś informacje to był bym wdzięczny za odpowiedź w tym wątku..

Kiedyś kupiłem z cyfrowo.pl Canona 500D. Potem kupiłem C85mm i C70-200mm. Nikt mi nie sprawdzał ani ja nie pytałem czy prosiłem. Działały bardzo dobrze na 500D jak i teraz działają na 6D rewelacyjnie. Ja bym brał i się nie bawił w takie działania.

maciek12ss
05-12-2013, 10:15
Kiedyś kupiłem z cyfrowo.pl Canona 500D. Potem kupiłem C85mm i C70-200mm. Nikt mi nie sprawdzał ani ja nie pytałem czy prosiłem. Działały bardzo dobrze na 500D jak i teraz działają na 6D rewelacyjnie. Ja bym brał i się nie bawił w takie działania.

Super w takim razie . Tu na forum w ogóle sklep cyfrowo.pl ma dobre opinie. Ale wiesz jak jest to mój pierwszy tak gruby zakup. Dla mnie to jest bardzo dużo kasy dlatego trochę panikuję :):)

teo5ooD
05-12-2013, 10:35
Super w takim razie . Tu na forum w ogóle sklep cyfrowo.pl ma dobre opinie. Ale wiesz jak jest to mój pierwszy tak gruby zakup. Dla mnie to jest bardzo dużo kasy dlatego trochę panikuję :):)

Też przez to przechodziłem. Ale jak być coś nie tak było z cyfrowo.pl nie ma problemu, odsyłasz, wymieniają i działa :) 6D dobry wybór, sam go posiadam od 4 miesięcy :)

scooter
05-12-2013, 13:04
Witam. Mam pytanie. Za tydzień chcę zamówić owe body 6d i szkło 16-35 IIL z cyfrowo.pl ...

Nie za szeroki zakres sobie wybrałeś na podstawowe szkło?

jinks
05-12-2013, 13:08
Super w takim razie . Tu na forum w ogóle sklep cyfrowo.pl ma dobre opinie. Ale wiesz jak jest to mój pierwszy tak gruby zakup. Dla mnie to jest bardzo dużo kasy dlatego trochę panikuję :):)

Jeśli robisz zakupy za tyle kasy może warto podjechać mimo sporej odległości, będziesz spokojniejszy.
Druga sprawa - jeśli ktoś kupuje coś i wszystko jest ok to nie pisze o tym na forum. Jeśli natomiast coś nie gra od razu mamy stosowny wątek np. na canon-board ;) stąd można odnieść wrażenie, że spory odsetek sprzętu jest od razu obarczony wadami fabrycznymi itp. W 90% pierwszy lepszy egzemplarz z półki będzie zadowalający.

Bangi
05-12-2013, 13:37
A nie myślałeś o seciówce na f..., body mają tansze o jakieś 100 zł, jakbyś płacił na miejscu kartą z jakimś bonusem (są takie karty), to mogłoby wyjść jeszcze troszeczkę taniej, do tego przyjdziesz na miejsce pooglądasz, włączysz, tyle że nie mają oni jak widzę 16-35 :(
Ja kupowałem u nich swoej 6d i byłem bardzo zadowolony zarówno z ceny jak i obsługi, przyznam, że miło mnie zaskoczyli, bo w ostaniej chwili praktycznie ich sprawdziłem.

maciek12ss
05-12-2013, 13:46
Nie za szeroki zakres sobie wybrałeś na podstawowe szkło?
:) nie nie mój wybór jest przemyślany w 100 %. Przeglądnąłem sobie wszystkie zdjęcia które do tej pory robiłem na "imprezach" i na cropie wyglądało to tak że prawie połowa zdjęć była na 18mm czyli na ff będzie to coś jak 28,8. Wiem też że brakowało mi bardzo w ciasnych pomieszczeniach szerokości więc na pewno wykorzystam szerszy zakres tego szkła. Mogłem wybrać za miast niego 35l lub 24l no ale uniwersalność zwyciężyła. W niedalekich planach jest też zakup 85mm. Ale tu jeszcze mam czas na decyzję bo waham się między sigmą 1,4 a znanym najbardziej pewnym i sprawdzonym canonen 1,8. Do zabawy zostaje mi moja 50 1,8 której nie warto sprzedawać tylko zajechać do końca :). No i sigma 70-300 do zabawy bo kryje ff. W przyszłości ale to już plany za rok 135L a za dwa lata moje marzenie na spacery 70-200 2,8 is IIL plus 2xCanon Extender 2x:) Więc wszystko już sobie poukładałem w łepetynie. Póki co wszystko idzie zgodnie z planem i kiedyś na pewno pochwalę się zestawem moich marzeń :D



Jeśli robisz zakupy za tyle kasy może warto podjechać mimo sporej odległości, będziesz spokojniejszy.
Druga sprawa - jeśli ktoś kupuje coś i wszystko jest ok to nie pisze o tym na forum. Jeśli natomiast coś nie gra od razu mamy stosowny wątek np. na canon-board stąd można odnieść wrażenie, że spory odsetek sprzętu jest od razu obarczony wadami fabrycznymi itp. W 90% pierwszy lepszy egzemplarz z półki będzie zadowalający.
Odnośnie pierwszej sprawy to dobrze by było pojechać.. , ale jest jedno małe ale.... Jeśli coś mi się nie spodoba w tym sprzęcie ( mimo to że już miałem go w rękach i kupuję z pełną świadomością ) to mam 10 dni na zwrot przy zakupie przez internet. Kupując stacjonarnie omija mnie taka możliwość... A nie zawsze wszystko wyjdzie na miejscu przy zakupie. Odnośnie drugiej sprawy to masz rację w 100% . Ja jak będzie sprzęt ok pochwalę się na forum :) chyba że wciągnie mnie robienie zdjęć tak że o Was zapomnę hehe :D:D:D

--- Kolejny post ---


A nie myślałeś o seciówce na f..., body mają tansze o jakieś 100 zł, jakbyś płacił na miejscu kartą z jakimś bonusem (są takie karty), to mogłoby wyjść jeszcze troszeczkę taniej, do tego przyjdziesz na miejsce pooglądasz, włączysz, tyle że nie mają oni jak widzę 16-35
Ja kupowałem u nich swoej 6d i byłem bardzo zadowolony zarówno z ceny jak i obsługi, przyznam, że miło mnie zaskoczyli, bo w ostatniej chwili praktycznie ich sprawdziłem.
O to właśnie chodzi o tą 16-35 że nie mają, więc zakup u nich i tak mnie nie urządza stracę na paliwo 100 bo tyle muszę wydać do najbliższego ich sklepu. Kupię samo body a szkło i tak przyjdzie kurierem. Myślę że to nie najlepszy pomysł. Ogólnie znam ich troszkę.. Sigmę kupiłem w Ostrołęce ale tam już nie ma tego sklepu. A body oglądałem w Białym... mogłem sobie nawet popstrykać trochę .. Zapasów większych raczej nie mają więc pewnie był by to wystawowy aparat chyba że wcześniej zamówił bym zapakowany oryginalnie. Za dużo zachodu z nimi :)

teo5ooD
06-12-2013, 11:54
Dobrze piszesz maciek12ss i zgodzę się w 100% z tym co napisałeś wyżej. ;)

Raideur
06-12-2013, 16:18
maciek12ss Jesli cchesz by jednak sprzedawca ci przetestowal przed wyslaniem, to wiedz ze jest taki sklep?

tkosiada
08-12-2013, 16:27
mam bardzo dobre doświadczenia przy zakupie nowego jak i używanego sprzętu
fotoaparaciki.pl

becekpl
08-01-2014, 18:45
emm jest botem wiec z nim nie pogadasz

hudy85
20-01-2014, 12:55
Ze tak wtrace: prawo zwrotu przysluguje tylko wtedy, kiedy kupujecie od firmy na odleglosc ;)
Osoba prywatna nie ma takiego obiwiazku

Bart
24-01-2014, 10:36
Szukam sprzętu Sirui: statywu T-2004X lub N-2004 oraz głowicy K-20X lub K-30X.
W Polsce praktycznie niedostępne. Kilka miesięcy temu można je było kupić w cenach: T-2004X - 360 zł, N-2004 - 475 zł, K-20X - 333 zł, K-30X - 360 zł, i wiele więcej nie chciałbym zapłacić.
Gdyby ktoś przypadkiem trafił gdzieś na ww. produkty, może podczas buszowania w sieci, na eBayu itp., bardzo proszę o informację.

maciek12ss
28-03-2014, 12:29
Pomocy :)! Może ktoś zna dobrze wyposażony sklep w warszawie ze sprzętem studyjnym ? Ma być tanio i być wszystko :) Chce jechać w następnym tygodniu i skompletować wszystko do mini studia.

maciek12ss
28-03-2014, 17:33
nikt nic nie podpowie ?

mariokil
28-03-2014, 17:45
Sprawdź w MultiFoto.pl - akcesoria fotograficzne (http://www.multifoto.pl/) . Robiłem u nich zakupy i było (jak dla mnie ) ok. Jeżeli czegoś nie było akurat pod reką, to ściągali w ciągu 1-2 dni (bez pobierania zaliczki)
Uprzedzając potencjalne pytania/aluzje - nie jestem pracownikiem, właścicielem etc. tego sklepu

Pozdrawiam