PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 450D + 18-55IS czy PowerShot G10



filipc890
04-05-2009, 12:29
Proszę o pomoc !

Jestem wielkim fanem fotografii, dużo czytam, jestem obecnie na kupnie aparatu gdyż poprzedni umarł śmiercią naturalną, mój znajomy ma do sprzedania 2 modele: Lustrzankę EOS 450D + 18-55IS oraz PowerShot G10, nie zależy mi na wielkim aparacie ale na jego możliwościach i jakości, nie zamierzam dokupywać obiektywów gdyż dobre szkła kosztują tyle co nie jeden korpus, więc pozostaje problem, oba aparaty maja duże możliwości manualne a na tym mi głownie zależy, wykonanie i jakość obudowy lepsza w G10 ale nadal nie mogę się zdecydować, proszę was o pomoc, z góry pięknie dziękuję!!!

addi
04-05-2009, 12:46
Nie chcesz kupować obiektywów? Kup G10, najważniejszą zaletą 450D w stosunku do G10 jest właśnie możliwość zmiany optyki. Prawda jest taka, że kupując 450D + kit masz średnią lustrzankę ze słabą optyką, a kupując G10 masz dobry kompakt z dobrą optyką.

najeli
04-05-2009, 12:49
Jeżeli nie zamierzasz kupować szkieł to po co w ogóle zastanawiasz się nad lustrzanką?

Bierz kompakt, będzie leżej, bardziej uniwersalnie i wygodnie.
Posłuży Ci pewnie parę lat, a jak potem zmienisz zdanie, to zawsze będziesz mógł kupić lustro.

Slider
04-05-2009, 13:28
nie zależy mi na wielkim aparacie..

Pytanie raczej, czy nie bedzie Ci przeszkadzał, bo to jest często brane pod uwage kryterium? Zależeć to może po to, żeby się z nim pokazać;-)


..ale na jego możliwościach i jakości,

jakości aparatu (w sensie wykonanie) czy zdjęć, które produkuje? Jesli jakości zdjęć, to z kolei nie rozumiem ograniczenia zakupu obiektywów:roll:


wykonanie i jakość obudowy lepsza w G10

co najwyżej jakośc wykończenia obudowy. Ergonomia 450-tki (zresztą jak i każdego innego lustra) jest lepsza od G10, co bezpośrednio wpływa na wygodę pracy. Jesli nie przeszkadza Ci sposób trzymania G10-tki i "symboliczny" grip, to można się zastanowić.


Prawda jest taka, że kupując 450D + kit masz średnią lustrzankę ze słabą optyką, a kupując G10 masz dobry kompakt z dobrą optyką.

No toś pojechał..:roll: Przeczytałeś dwa rózne testy aparatów, zawierające subiektywne opinie i je porównałeś, no brawo. 450-tka z kitem, to zestaw dla poczatkujacych amatorów, Niedawno nieprzekraczający ceny 2tys. złotych, ale to nieważne. Chodzi o to, że jak na segment lustrzanek to bardzo tani zestaw ze stosunkowo kiepską optyką (porównujac np z korpusami Canona xxD ze szkłami np L), Natomiast G10, to "zaawansowany kompakt" (btw ciekawe określenie:lol:), który na tle wszystkich małpek wyróżnia się mnogością funkcji i pierdylionem pikseli. Z tego wyciągamy prosty wniosek, że jak na lustro 450D jest słabe, natomiast G10 to 8 cud świata, ale nie wolno ich w ten sposób porównywac ze sobą! Przyjdą pierwsze lepsze, gorsze warunki, gdzie trzeba użyć wyższych czulości i G10 się co nawyżej zes.. niepodoła temu zadaniu:lol: Btw optyka w takich przypadkach Ci nie pomoże, bo całą jakośc zeżrą filtry odszumiające..

Jeśli przeczytałeś jakiś test porównujący te dwa aparaty, w których autorzy wyciągnęli w/w przez Ciebie wnioski, to chętnie sam sie przyjrzę i może nawet przyznam Ci rację.

Pozdrawaim

noeee
04-05-2009, 21:11
kupuj 450'kę i zacznij zabawę z fotografią ....

W stosunku do G10 .... tylko w ciemnych pomieszczeniach zyskasz jakąś przewagę (wyraźnie mniejsze szumy - można focić bez lampy - oczywiście bez przesady - jak będzie ciemno to i tak nic bez lampy nie zrobisz.... )....
zdjęcia z dobrym światłem (np. na dworze) będą zbliżone jakościowo ...

z obiektywem kitowym nie pobawisz się za bardzo z małą GO (głębią ostrości) chyba, że będziesz robił zdjęcia obiektom odległym maksymalnie około 50 cm ....
ten obiektyw kitowy z IS (standardowy sprzedawany z 450'ka) nie jest taki tragiczny ... zdjęcia na przesłonach 7.1, 8 .... są naprawdę ostre ...

ale ... taki G10 ma niezaprzeczalną zaletę ... wymiary/waga .... weźmiesz go w kieszeń i już .... - z lustrem to już cała eskapada ;|

poza tym jak połkniesz bakcyla za grosze dokupisz 50'kę 1.8 (chyba 300-400zł) i już będziesz miał piękne ostre/z ładnie rozmytym tłem fotki lustrzanki ;)

michaela7
05-05-2009, 09:28
ten obiektyw kitowy z IS (standardowy sprzedawany z 450'ka) nie jest taki tragiczny ... zdjęcia na przesłonach 7.1, 8 .... są naprawdę ostre ...



Od kilku miesięcy robię zdjęcia zestawem Canon 450D i 24-85 f3.5 - 4.5. I coś nie potrafię zrobić ostrych zdjęć. Ostre może wychodzą 2 na 10, a może i jedno. Tak samo z lampą EX 430 II przy P i 1/60 sek. Nie chcę tu nikomu mieszać, sama też szukam odpowiedzi na pytania jak robić ostre zdjęcia. Przeczytałam na ten temat tyle rzeczy i wprowadzam to w życie, ale ze zdjęć wciąż nie jestem zadowolona.... Ale mam nadzieję, że w końcu znajdę odpowiedzi na swoje pytania i praca z aparatem też zrobi swoje...
Chciałabym też dokupić G10 (nie zawsze mogę czy też chcę zabierać lustrzankę), tylko zastanawiam się czy nie spotkam się z tym samym problemem "ostrych zdjęć czy też nieostrych zdjęć". Dla mnie wciąż jeszcze problemem, bo kiedy widzę zdjęcia użytkowników tego forum, to naprawdę jestem w szoku, zdjęcia jak żyleta... a moje???:cry:
Czy ktoś porównywał te aparaty pod takim kątem?
Czy może się tym podzielić?
Robię zdjęcia najczęściej na zewnątrz: ludzie, dzieci w ruchu, festyny, spotkania itp. Najczęściej nie ma szans, żeby ktoś się po prostu nie ruszał i fajnie (dla mnie) byłoby "zamrozić" po prostu ten ruch. Czy G10 się tu sprawdzi? I czy 450D też sobie powinien w tym radzić? oprócz tego, że wszystko zależy od fotografującego???

najeli
05-05-2009, 11:03
Wiesz... jakoś ciężko mi jest uwierzyć w te nieostre zdjęcia. Masz sprawny AF w aparacie? Ustawiasz punkt AF na obiekcie który chcesz mieć ostry? Używasz odpowiednio krótkich czasów do zmarożenia ruchu?

I może głupie pytanie: naciskasz spust do połowy, a potem dopiero do końca? (spotkałam się ostatnio z tym, że można tego nie wiedzieć, pomimo że wydaje się to oczywiste)

W każdym razie jeżeli jest jak mówisz, to masz jakiś problem z robieniem zdjęć w ogóle i nie wiem czy zmiana sprzętu rozwiąże go dogłębnie.

Lustrzanka na trybie auto powinna mniej więcej zachowywać się jak kompakt. Doczytaj może instrukcję, może coś pominęłaś, nie wiem... W każdym razie mam wrażenie, że problem jest "mniejszy" niż myślisz.

gwozdzt
05-05-2009, 11:12
Od kilku miesięcy robię zdjęcia zestawem Canon 450D i 24-85 f3.5 - 4.5. I coś nie potrafię zrobić ostrych zdjęć. Ostre może wychodzą 2 na 10, a może i jedno.
najprędzej będzie można coś powiedzieć, gdy pokażesz jakieś przykłady.

Stanislaw
05-05-2009, 11:24
Szczególnie że z 24-85 cudów spodziewać się nie można.

x-mac
05-05-2009, 11:31
ten obiektyw kitowy z IS (standardowy sprzedawany z 450'ka) nie jest taki tragiczny ... zdjęcia na przesłonach 7.1, 8 .... są naprawdę ostre ...
Nie miałem tych szkieł - jedynie mogę polegać na testach i fotach zamieszczonych w sieci. Tutaj są opisy 18-55IS (http://www.optyczne.pl/index.php?test=obiektywu&test_ob=125) i 24-85 (http://www.optyczne.pl/index.php?test=obiektywu&test_ob=16) wg Optycznych.
Osobiście nie lubię sugerować się tabelkami, ale widać tu duże różnice w rozdzielczości szkła na korzyść kita. Ostrość jest związana z rozdzielczością, jednak to nie to samo - to bardziej subiektywne wrażenie. Dochodzi jeszcze kontrast, oddanie kolorów, no i obróbka, więcej powiedzą Ci eksperci w temacie:)

Od kilku miesięcy robię zdjęcia zestawem Canon 450D i 24-85 f3.5 - 4.5. I coś nie potrafię zrobić ostrych zdjęć. Ostre może wychodzą 2 na 10, a może i jedno.
Czy mówimy o zdjęciach:
1. poruszonych (wiadomo...),
2. w ruchu (za słaby czas do zamrożenia ruchu - 1/60s to żadna rewelacja dla ruchliwych dzieci)
3. mydlanych (ze względu na szkło)
4. nietrafionych - FF/BF autofocusa?
5. nieostrych z przyczyn najprostszych, o czym już wspomniała najeli ;)

Czy G10 się tu sprawdzi? I czy 450D też sobie powinien w tym radzić?
G10 powinien mieć mniej "przestrzelonych" fotek ze względu na większą GO - oczywiście kosztem rozmycia tła, ale oba powinny dać radę przy tak rozumianej reporterce.

No i to co wspomniał gwozdzt - pokaż jakieś powtarzające się sample, jeśli sama nie możesz wydedukować, gdzie leży problem.

rediconn
05-05-2009, 11:43
Jestem wielkim fanem fotografii ... mój znajomy ma do sprzedania 2 modele: Lustrzankę EOS 450D + 18-55IS oraz PowerShot G10

Jeśli naprawdę nie zamierzasz w jakikolwiek rozbudowywać zestawu - to G10 będzie dobrym wyborem. Ja jednak wybrałbym (i wybrałem) 450D ... bo po prostu fotografia wciąga jak bagno :) Zanim się obejrzysz - już będziesz szukał lepszego obiektywu, na początek czegoś szerokiego, później tele .. no bo niby dlaczego ONI WSZYSCY MOGĄ ROBIĆ TAKIE FOTKI A JA NIE !!?? :) To się tak tylko mówi, że nie zamierzam kupować szkieł, starczy mi kompakcik :) Także polecam zakup lustrzanki 450D.

mamut9
05-05-2009, 11:44
Jeśli Canona to : 450D - z tym obiektywem 18-55 na początek fotografowania - jest ok - jak widzisz w stopce sam się takim posługuję - a przeszedłem odrogę od Smieny 8 ( NIE MYLIĆ Z 8M:!:) - poprzez Zenita S (C) - Zenita E -Zenit TTL Prackticę TTL- i pierwszą moja cyfrówką było kupione w 2004 ....SonyW5 - mam do dziś - córka się nią posługuje :)

Jeśli kompakt do fotek rodzinnych - to np. 8)Sony z serii W np W 170 lub W 300 8)- znacznie lepsza obrobka programowa fotek, ktore są przyjemne dla oka - kompakty Canona - stawiają uzytkownikowi wyższe wymagania - a efekt może być taki sobie - wiem z moich doswiadczeń z Canonem A 690 - foty wymagają obróbki w komputerze.

Merauder
05-05-2009, 14:44
kompakty Canona - stawiają uzytkownikowi wyższe wymagania - a efekt może być taki sobie - wiem z moich doswiadczeń z Canonem A 690 - foty wymagają obróbki w komputerze.
Totalna bzdura, przed Panasoniciem FZ50 mialem A80-tke i fotkami bylem zachwycony jak na taki aparacik. Nawet do tej pory na niektore z nich patrze z podziwem.

Poprostu jak ktos chce sie edukowac to powinien wziasc jaki kolwiek aparat czy to malpka czy to lustro byle mial tryby: manuala, priorytet przyslony i migawki. Tylko moim zdaniem jesli foto go ciagnie to i tak w koncu bedzie chcial lustro i nie trzeba byc nie wiadomo jakim profi zeby wykorzystac dobrze lustro. A co do podstawowych szkiel to moze i optycznie w jakims stopniu sa zblizone do dobrych kompaktopw jednak zalet plynacych z lustrzanych matryc i ergonomii nie nadrobicie nijak.