PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie matrycy w kompaktach canona



Komm
30-04-2009, 07:51
Czy jest gdzieś instrukcja jak wyczyścić matrycę ?
Mam stary kompakcik Canon A80 (głównie dla dzieci na wycieczki) i chciałbym to zrobić sam.
No chyba,że macie jakieś inne propozycje,do serwisu nie wysyłam bo mi się nie opłaca(50zł sama przesyłka w dwie strony + usługa)
Pozdrawiam

Patryk_mirek
30-04-2009, 08:21
A po co chcesz czyścić? w kompaktach matrycy się nie czyści bo są raczej szczelne(co najwyżej można przetrzeć przednią soczewkę obiektywu czymś delikatnym) -co innego lustrzanka gdzie się wymienia 'co chwilę' obiektywy i może wlecieć pełno kurzu -ale nie kompakt. Matrycy sam nie wyczyścisz bo to wymaga rozebrania chyba całego aparatu (w domowych warunkach naleci ci jeszcze dodatkowo pełno kurzu)

gwozdzt
30-04-2009, 08:32
Czy jest gdzieś instrukcja jak wyczyścić matrycę ?
Mam stary kompakcik Canon A80...
dlaczego chcesz czyścić? czy pojawiły się jakieś paprochy na zdjeciach?

Komm
30-04-2009, 08:39
Tak dokładnie.
Niedawno serwis na żytniej wymieniał mi uszkodzoną matrytcę w tym 5 letnim kompakcie (jakieś 2 miesiące temu).Później syn pojechał na wycieczkę i oglądając jego zdjęcia zauważyłem wyraźne plamy (kilka takich dużych tłustych plam).
Nietety zdjecia mam w domu a pisze z pracy -może wieczorem coś wrzucę.
Ewidentne okrągłe tłuste plamy z matrycy wręcz ksiązkowe.http://fotopolis.pl/obrazki/GreenCleanPrzed.jpg
Soczewkę czyściłem z zewnątrz.

siudym
30-04-2009, 08:42
Widocznie serwis wymienia takie rzeczy w kompaktach myslac, ze nikt nie bedzie zwracal uwagi na zasyfiona matryce :/ Ja bym do nich zadzwonil i ich opierdzielil i to ostro...

Patryk_mirek
30-04-2009, 10:29
W takim przypadku polecam odesłać/przejść się do serwisu i zrobić im awanturę, że mają niechlujnych techników i w ogóle ponieważ tylko oni rozbierali aparat i jest to ewidentnie ich wina. Obecnie w cywilizowanych krajach na jakąkolwiek naprawę dawana jest minimum 3 miesięczna gwarancja -niestety(a może raczej na szczęście) nie wiem jak jest w przypadku napraw we wspomnianym serwisie Canona - sądzę jednak, że też powinni dawać takową.
Takie czyszczenie na własną rękę, może spowodować jeszcze większe zabrudzenie i przy okazji utratę gwarancji...

gresiek
05-05-2009, 21:39
dziwny jest ten serwis na zytniej... mi osobiscie czyscili matryce w G7 i wymieniali obiektyw i jestem bardzo zadowolony z efektow ich pracy, wyglada, ze obok profesjonalistow zatrudniaja tam tez sciemniaczy czy jak to inaczej nazwac.

barto78
18-05-2009, 21:59
sam tego nie zrobisz raczej, odeslij jako reklamacje uslugi do serwisu, na pewno w czasie wymiany matycy cos tam imm wpadlo.