PDA

Zobacz pełną wersję : Jak uzyskac takie kolory



bibinek
29-04-2009, 23:01
Drodzy forumowicze.
Nie bede sie zbytnio rozpisywal:)
Mam pytanie, jak uzyskac, takie zdjecia, nie mysle tu o zawartosci, ale o barwie, kontrascie itp. Wiem ze gosc ktory robil te zdjecia uzywa canona 5D oraz kilku stalek. Probowalem rozne triki w photoshopie ale nie mam pojecia jak taki efekt uzyskac.
http://www.raulbelinchon.com/

pozdrawiam

bakek
29-04-2009, 23:10
Ja nie widzę tutaj nic nadzwyczajnego- klikając w link spodziewałem się ujrzenia oszałamiająco nasyconych kolorów wyglądających niezwykle naturalnie
Po prostu trzeba odpowiednio "wywołać" rawa
suwaki: vibrance, saturation i clarity na pewno się przydadzą

bibinek
29-04-2009, 23:26
Niby tak, ale wedlug mnie jezeli wglebisz sie w galerie, kolory sa na naprawde bardzo zblizone do rzeczywistosc... nacycenie itp to nie wszystko, wedlug mnie jest tutaj cos wiecej, no wlasne co?:)

yerzu
29-04-2009, 23:42
To miejsce tak ma

bibinek
29-04-2009, 23:45
Ok, zapomnijcie o galerii tytualowej,
ogladnijcie np ta...
http://www.raulbelinchon.com/#/projects/dark-highway/

David
29-04-2009, 23:48
Ja nie widzę tutaj nic nadzwyczajnego-

Ta, co byś nie pokazał, to ktoś powie: nic nadzwyczajnego. Kilka suwaczków podczas wywoływania RAWa :evil:

patric89
30-04-2009, 07:10
miejsca wykonywanych są ciekawe a jeżeli chodzi o kolory to...

Kilka suwaczków podczas wywoływania RAWa

Malin
30-04-2009, 08:01
Widziałem już to miejsce na fotkach i wg. mnie to zabawa z Rawami - strzelam: podciągniety kontrast i nasycenie, wzmocnienie lub nawet nałożenie fioletu i złożenie go w PS, wzmocnione czernie + w niektórych duża winieta.

Pomarańczowy kolor jest tu naturalny, trzeba dodać nutkę fioletu ot co.

atz1983
30-04-2009, 08:12
Wydaje mi się, że jest tam wykożystany filtr "multiply" z zastosowaną maską na warstwę górną w postaci samego zdjęcia :)

bebesky
30-04-2009, 08:55
a czy nie bierzecie pod uwagę zastanych warunków oświetlenia ??
wydaje mi się że obróbki za wiele tam nie ma

BelYaal
30-04-2009, 09:37
a czy nie bierzecie pod uwagę zastanych warunków oświetlenia ??
wydaje mi się że obróbki za wiele tam nie ma

Dokladnie tez tak mysle, w niektorych dodal winiete jedynie, co mi akurat przeszkadza w tego typu fotkach, ale reszta wydaje mi sie naturalna, przeciez przy tego typu oswietleniu nie trzeba zbytnio nawet kombinowac, bo masz naturanie ciemne chmury a slonce rozswietla reszte, jestem za tym, ze to normalne fotki, bez zadnego filtrowania, przepustowania itd.

El_Mo
30-04-2009, 11:28
Popieram przedmówców, na moje amatorskie oko zastane światło jest kluczem do takich kolorów. Odpowiednio dobrana pora dnia+dokładne studiowanie obiektu i oświetlenia.

djaras
30-04-2009, 11:47
Ja tu widze efekty mieszania warstw (Overlay lub softlight) plus "ziarniste" wyostrzenia no i troche zabawa maskami/winietą w celu dorobienia cieni... wg mnie zbyt ciemne niektore... a pozatym krzywe (curves) i channel mixer:)

yerzu
30-04-2009, 12:51
Ja widzę bardzo ciekawe warunki atmosferyczne - wystarzy cyknąć fotkę ustawić odbpowiedni WB + troche pobawić się kontrastem na krzywych i gotowe. Nie widzę żadnych nadzwyczajnych efektów obróbkowych - ciekawe światło i tyle

bakek
01-05-2009, 22:52
Ta, co byś nie pokazał, to ktoś powie: nic nadzwyczajnego. Kilka suwaczków podczas wywoływania RAWa
przecież nie mówię, że zdjęcia kiepskie tylko po prostu nie ma w nie dużej ingerencji
na tej galerii ze zdjęciami na jakiejś drodze to tylko jeszcze winieta dodana
ogólnie zdjęcia są dobre, ale nie widzę w nich mistrzostwa

Piasek1989
01-05-2009, 23:06
a mi się wydaje ze są to posklejane kilki krotnie wywołane rawy