PDA

Zobacz pełną wersję : Makro (dla ubogich) co proponujecie?



Tytus
19-06-2004, 14:41
muszę coś w końcu zrobić w kwestii zdjęć makro, coś, to znaczy w miarę niedrogo zapewnić sobie możliwość robienia takich zdjęć, na super przesadnej jakości mi raczej nie zależy, to ma cieszyć mnie a nie szerokie grono oglądających, więc wywalenie pieniędzy na porządny obiektyw makro raczej nie wchodzi w grę,
myślałem o pierścieniach, lub ewentualnie zmianie mojego 75-300 USM na coś z funkcją makro, zakładając, że uda mi się sprawnie sprzedać dotychczasowy obiektyw,
pierścienie są o tyle dla mnie wygodne, że wydaję cirka 450-500 zł. i mam sprawę względnie z głowy, wymiana tele to już większy problem, no i nie wiem, na jakie powiększenie przy obiektywach do ok. 900 - 1000 zł. mógłbym liczyć???
co radzicie?
P.S.
odpadają wszelkie mieszki i przejścia m42 itp., muszę mieć przeniesienie AF, choćby miało nie działać, bo wiem, że często są z tym problemy

Czacha
19-06-2004, 17:02
kup soligora 100/3.5 macro ... nakladasz soczewke ktora jest w zestawie i masz 1:1

Tytus
19-06-2004, 20:32
kup soligora 100/3.5 macro ... nakladasz soczewke ktora jest w zestawie i masz 1:1
ile i dlaczego tak drogo? :lol:
soczewki źle mi się kojarzą, na krawędziach pewnie jest kaszana

Vitez
19-06-2004, 21:04
kup soligora 100/3.5 macro ... nakladasz soczewke ktora jest w zestawie i masz 1:1
ile i dlaczego tak drogo? :lol:
soczewki źle mi się kojarzą, na krawędziach pewnie jest kaszana

Podpisuje sie pod tym Soligorem. Moze i ma kaszane na krawedziach ale... przy pelnej klatce. Z 300D bedzie sie slicznie sprawowal, rowniez z ta soczewka.
Co do ceny to ok 500zl uzywany.

Tytus
19-06-2004, 23:30
kup soligora 100/3.5 macro ... nakladasz soczewke ktora jest w zestawie i masz 1:1
ile i dlaczego tak drogo? :lol:
soczewki źle mi się kojarzą, na krawędziach pewnie jest kaszana

Podpisuje sie pod tym Soligorem. Moze i ma kaszane na krawedziach ale... przy pelnej klatce. Z 300D bedzie sie slicznie sprawowal, rowniez z ta soczewka.
Co do ceny to ok 500zl uzywany.

muszę wybrać się na giełdę, tylko jak???

niedługo znaków w stopce ci zabraknie na te wyliczankę :lol:

Vitez
20-06-2004, 06:50
niedługo znaków w stopce ci zabraknie na te wyliczankę :lol:

Zblizam sie do kompletu akcesoriow... pozniej tylko szkla ewentualnie bede wymienial wiec niewiele dojdzie :P