PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odtwarzaniem filmow nagranych Canonem IXUS 110 IS



Ruprecht61
27-04-2009, 19:14
Witam,
kupilem sobie Canona IXUS 110 IS, nagralem nim troche filmow w najwyzszej rozdzielczosci, i mam problemy z ich odtworzeniem:( Na aparacie chodza bez problemu, a po zrzuceniu na compa juz nie bardzo: jakby chcialy a nie mogly. Pierwsza klatka sie pojawia, a potem stoi, albo cos tam mignie itp. Probowalem na innym compie - to samo. Potrzebuje jakis konkretny player do odtwarzania tych filmow?
Moze ktos potrafi pomoc?
Dzieki,
Ruprecht

mig25
27-04-2009, 19:48
Instalowałeś orginalnego QuickTime'a ? W nim powinno być normalnie : http://www.apple.com/quicktime/download/

Polanin
27-04-2009, 21:02
Do filmów HD trzeba mieć niezły komputer. Przeciętny się nie wyrabia i dlatego gubi klatki i wygląda o bardziej jak pokaz zdjęć niż film.

mig25
28-04-2009, 08:03
Do 1080p to się zgodze ( rekomendowany przez Canona to dwurdzeniowy 2,8GHz) ,ale 720p to już spokojnie 1,8Ghz jednordzeniowy starcza. Wg mnie to problem kodeków (oczywiście nie wiem jaki kolega ma komputer ,ale zakładam ,że spełnia wymagania ;) )

Polanin
28-04-2009, 08:37
Do 1080p to się zgodze ( rekomendowany przez Canona to dwurdzeniowy 2,8GHz) ,ale 720p to już spokojnie 1,8Ghz jednordzeniowy starcza. Wg mnie to problem kodeków (oczywiście nie wiem jaki kolega ma komputer ,ale zakładam ,że spełnia wymagania ;) )Możesz rzeczywiście mieć rację. Pisałem mając na myśli pełne HD i własne doświadczenia na tym polu.

Ruprecht61
28-04-2009, 10:19
Instalowałeś orginalnego QuickTime'a ? W nim powinno być normalnie : http://www.apple.com/quicktime/download/

Dzieki,
zainstalowalem nowego QuickTime'a, ale problem pozostal: po dwoch sekundach obraz sie zatrzymuje, tylko dzwiek leci dalej. Chyba rzeczywiscie mam za slaby komputer:(
Mam kupionego 4 lata temu Pentium 4 - 2,6 GHz, 512 MB DDR 333 MHz. Za slaby, co ?

Vitez
28-04-2009, 16:00
Do filmów HD trzeba mieć niezły komputer. Przeciętny się nie wyrabia i dlatego gubi klatki i wygląda o bardziej jak pokaz zdjęć niż film.

Możesz sprecyzować co rozumiesz pod słowami "niezły" i "przeciętny" odnośnie komputerów i HD?


Dzieki,
zainstalowalem nowego QuickTime'a, ale problem pozostal: po dwoch sekundach obraz sie zatrzymuje, tylko dzwiek leci dalej. Chyba rzeczywiscie mam za slaby komputer:(
Mam kupionego 4 lata temu Pentium 4 - 2,6 GHz, 512 MB DDR 333 MHz. Za slaby, co ?

Wg mnie za słaby... ale najważniejsza tu jest karta graficzna. Upgrade do jakiejś mocnej, pasującej do twojej płyty głównej zapewne dużo by dał. No i dobrze by było gdyby monitor obsługiwał rozdzielczości HD :roll: (720p = 1280x720 ; 1080p = 1920x1080).

lesiutek
28-04-2009, 16:24
Ja bym popytał znajomych o jakieś zgodne ale za to niepotrzebne im kości RAM-u. Może rozbudowa pamięci da jakąś poprawę małym kosztem.
Na dłuższą metę zbierałbym na mocniejszy komputer.

mig25
28-04-2009, 16:47
No i dobrze by było gdyby monitor obsługiwał rozdzielczości HD :roll: (720p = 1280x720 ; 1080p = 1920x1080).

Ten warunek akurat do płynnego odtwarzania konieczny nie jest. Ale tak jak piszą poprzednicy RAM ( zwlaszcza ,ze to DDR333 a nie chociaz 400 i karta grafiki).... Ale trzeba tez pamietac ,ze to 720p , gdzie wymagania sa troche jakby mniejsze... Wg mnie to trudno powiedziec , czy da rade czy nie :)

Ruprecht61
28-04-2009, 19:45
Te filmy przegladalem z dysku zewnetrznego (to pewnie tez troche spowolnilo), a po zrzuceniu na dysk komputera, odtwarzanie jakby sie ciut poprawilo - czyli film nie staje po dwoch sekundach ale leci dalej pokazujac co ktoras klatke, he, he...
Czyli jednak trzeba mi nowego kompa.

Moze to nie calkiem na temat, ale moze moglby mi ktos napisac w dwoch slowach co powinien miec moj nowy komp? Jaki procesor, RAM, karte graficzna itd... Nie gram w gry wogole, ale lubie sie pobawic programami 3d, grafika komputerowa i montowac filmy.

A tak z innej beczki, czy moge te filmy teraz gdzies zaladowac by zrobic z nich chociaz pare zrzutow? Czy np. QuickTime ma taka funkcje ?

mig25
28-04-2009, 20:06
Co do komputera to ciężko będzie kupić coś nowego ,co nie da rady z tymi filmami :)

Ja mam Athlona 3000+ ,1GB Ramu ,grafike GeForce 6600 (czyli konfiguracja sprzed 4 lat) i odtwarzam pliki FullHD z SX1....

lesiutek
28-04-2009, 22:42
Te filmy przegladalem z dysku zewnetrznego (to pewnie tez troche spowolnilo), a po zrzuceniu na dysk komputera, odtwarzanie jakby sie ciut poprawilo - czyli film nie staje po dwoch sekundach ale leci dalej pokazujac co ktoras klatke, he, he...
Czyli jednak trzeba mi nowego kompa.

Moze to nie calkiem na temat, ale moze moglby mi ktos napisac w dwoch slowach co powinien miec moj nowy komp? Jaki procesor, RAM, karte graficzna itd... Nie gram w gry wogole, ale lubie sie pobawic programami 3d, grafika komputerowa i montowac filmy.

A tak z innej beczki, czy moge te filmy teraz gdzies zaladowac by zrobic z nich chociaz pare zrzutow? Czy np. QuickTime ma taka funkcje ?

Świat się nie kończy na odtwarzaczu QuickTime, wypróbuj inne playerki i zrób porządek w kodekach. To też może trochę pomóc

Trudno ci doradzać jakąś konkretną konfigurację. Musisz sobie zadać jedno podstawowe pytanie : ile mam $ na komputer. Następnie poczytaj fora np.
http://forum.purepc.pl/kupic-f59/Zestawy-Komputerowe-Na-Kwiecien-2009r-t247005.html

Vitez
29-04-2009, 13:24
Czyli jednak trzeba mi nowego kompa.

Moze to nie calkiem na temat, ale moze moglby mi ktos napisac w dwoch slowach co powinien miec moj nowy komp? Jaki procesor, RAM, karte graficzna itd... Nie gram w gry wogole, ale lubie sie pobawic programami 3d, grafika komputerowa i montowac filmy.

:arrow: http://canon-board.info/showthread.php?t=20885

siudym
29-04-2009, 15:14
Ja zawsze przerabiam wszystkie filmy z SX1 czy innych z MOV na inne kodeki. Wtedy nie ma problemow z 1920x1080 nawet na jednordzeniowym pc ze starsza grafika. Bitrate daje wysoki, a roznica w obrazie jest niezauwazalna (w por. do MOV) Do tego mam wygodne odtwarzanie na TV LCD - ogladam sobie na XBOX'ie 360, ktory normalnie MOV'a nie ruszy :)

mir06
01-05-2009, 20:57
ja mam tego tupy problem ze swoim sx1 ze filmu full hd po zrzuceniu ladnie wszystko idzie jednak dzwiek wyprzedza obraz o jakies 2 sekundy tez mnie zastanawia wina komputera kodekow? czy jak? szczerze nie wiem czy mam dobre kodeki jakies tam instalowalem ale czy one sie nadaja musze odinstalowac je moze ktos zna najlepsze?

krzylo
14-05-2009, 01:40
Nie musisz kupować nowego kompa, to co masz wystarczy. Moja rada - odinstaluj wszystkie kodeki jakie masz, łącznie z Quick Time i zainstaluj K Lite Mega Pack najnowsze jakie jest. Wszystko pójdzie bez problemów. Sam mam Pentium 4 2,4 MHZ z kartą GF 4mx i filmy HD 720p chodzą bdb. przy obciążeniu procesora 70-80%. Do zrzutów świetny jest Crystal Player, ustalasz najpierw w opcjach katalog na screeny i na pauzie klawiszem "c" zrzucasz, klawiszem "n" przechodzisz do następnej klatki. Odtwarzacz jest prosty i genialny. Klatki zapisywane są jako jpg i mają swietną jakość w przeciwieństwie do zrzutów z menu ffdshow, które są mdłe i z innymi kolorami niż oryginał.