PDA

Zobacz pełną wersję : Plecak "Cobra" co o tym myślicie ?



thorin
04-08-2005, 01:11
nabylem dzisiaj taki oto plecak, nie na allegro za 99 zeta ale za 80 PLN-ow uwaga w... fotojokerze :) no dokladnie to za 79,99. Nie widzialem na oczy Lowepro ale jesli tak wyglada plecak za 80 zlotych, to nie mam pojecia co moze byc w srodku plecakow lowepro :)

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=59579801

zdjecie pierwsze- ogolna facjata przyjemna poi prawej dwie gumy probably for statyw, z lewej ukryta kieszen na zamek dwie kieszenie po bokach pod klapa dwie glebokie kieszenie, gumka z dzyndzlem sam niewiem po co :) a podstawa plecaka to nie jakas sciema, on naprawde ma taka komore wypelniona mocna guma, pianka, ma to chyba za zadanie tlumic wstrzasy, i to naprawde ma taka grubosc

zdjecie drugie - tyl minus plecaka to troche cienkie szelki, ale w zupelnosci nie przeszkadzaja, dziwny patent z zamkiem posrodku szelek, ktore latwo moga z niego zrobic wygodna torbe na jedno ramie, maly plus mala wentylacja plecow

zdjecie trzecie - otwarta komora, klapa zabezpieczajaca sprzet, jakies uchwyty na wizytowki dlugopisy oraz rzep ja przytrzymujacy, z drugiej strony czego nie widac na zdjeciu siatka z zamkiem zip, czyli to co we wszystkich torbach foto

zdjecie czwarte - calkiem przyjemna i przede wszystkim pojemna komora miejsca na dwa body, jeden tele, 3-4 obiektywy i lampe, trzymaja sprzet grube gumki na rzepy, w zestawie az dwie, trudno troche manewrowac bo klapa otwira sie tylko do pewnego moemntu a nie tak jak w lowepro do konca, na minus mozna jeszcze zaliczy brak jakiegos pokrowca na niepogode,

ogolem mnostwo schowkow i pare przydatnych rzeczy, jak to stoi kolo lowepro? jaka jest wasza opinia na temat tego plecaka, pozdrawiam ...

muflon
04-08-2005, 08:19
nabylem dzisiaj taki oto plecak, nie na allegro za 99 zeta ale za 80 PLN-ow uwaga w... fotojokerze :) no dokladnie to za 79,99. Nie widzialem na oczy Lowepro ale jesli tak wyglada plecak za 80 zlotych, to nie mam pojecia co moze byc w srodku plecakow lowepro :)
No jak za osiem dych to w porządku. Ale uwierz mi, do Lowepro to jeszcze daleko ;-) (przynajmniej na ile można sądzić z fotek na Allegro)

thorin
04-08-2005, 08:24
po prostu zaskoczyla mnie pomyslowosc jego konstruktorow, za 60 zl byl plecak tamrona, wygladalo to jak obszyty szelkami worek na zakupy :)

Yablon
13-09-2005, 12:58
Mam taki plecak od paru miesięcy i testowałem go nieco. Dokładnie to mowimy o modelu Cobra LO-9 chyba firmy Vanguard (albo coś z nimi mają wspólnego). Pisałem o nim też nieco w wątku:
http://canon-board.info/showthread.php?p=34671&highlight=cobra#post34671

Moja opinia:

Wady:
- Nienajlepsze wykonanie. Po 3 miesiącach intensywnego używania, wewnętrzna przegródka zaczęła się strzępić. Fakt napychałem go na 100%. Wymiana była szybka i bezproblemowa. Nowy egzemplarz się nie strzępi

- Uwaga w czasie mocnego deszczu. Ja testowałem pod prysznicem więc był mocny! Materiał wody raczej nie przepuszcza, ale suwaki trochę tak. W praktyce (też testowałem) przy dłuższym spacerze w deszczu,lepiej szczelinę widoczną na górze, czymś przykryć. Parę kropel potrafi się przedostać. Raczej nie trafia do komory z aparatem, ale po co ryzykować.
http://img12.allegro.pl/photos/oryginal/59/5957/595798/59579801_2

- Główna klapka otwiera pod zbyt małym kątem, co utrudnia sięganie do głębiej położonych rzeczy
(zastanawiam się nad przecięciem, bądź zmodyfikowaniem nieco blokad które to powodują)

drobniejsze wady:
- siatka wewnątrz torby wykonana z nie zbyt miłego w dotyku materiału. Kiedy plecak był nowy i dobrze wypchany to wsuwając doń rękę, niemiło ociera się o siatkę. Czepiam się trochę. Po pewnym czasie było ok. Ale pamiętam to pierwsze niesympatyczne wrażenie.

- Nie wiem po co ten suwak łączący szelki - używanie zsuniętych ich jest niewygodne. Dodatek nieużyteczny, ale nie przeszkadzający wielce. Ząbki tego suwaka mogą (ale mi się nie udało) uszkadzać jakieś bardziej "włochate" ubiory.


Zalety:
- cena - wprost celująca.
- Utwardzone dno, aż do wysokości kilku cm.
- usztywnione "plecki" - zaskakująco dobrze mi leżą. Myślałem, że będzie to badziew pierwszej wody (tak wyglądał), ale okazał się miłym zaskoczeniem. Mimo sztywności zaskakująco dobrze leży.

W komorze przeznaczonej dla aparatu mieści się bez problemu 300D z podpiętą Sigmą 70-300 nawet z założoną osłoną przeciwsłoneczną (podobnie 20D + Canon 70-200 2.8 ). Po bokach jest miejsca na jeszcze 2 takie obiektywy, kilka filtrów i drobiazgi.

Jednak do drugiej komory (nie przeznaczonej na aparat) są problemy z włożeniem grubszych rzeczy. Np. butelka coli czy piwa stanowi spory problem. Sztywność konstrukcji mocno to utrudnia. Natomiast jest wiele kieszonek na drobiazgi:
- Wewnątrz tej komory (nieaparatowej) jest duża kieszeń siatkowa (zajmująca całą klapę), 2 kieszonki na drobiazgi, 2 na karty i 2 na długopisy.
- W komorze dla aparatu są 2 duże kieszenie na zdjęcia stanowiące większą część przegrody i sporo przegródek do samodzielnego układania.
- Zewnętrzne kieszenie: 2 małe boczne zasuwane, z tyłu jedna na suwak i podwójna na rzepa. Do tej na rzepa jest szybki dostęp, nie tylko dla właściciela plecaka.

Reasumując: Plecak stanowi zwartą konstrukcje. Projekt dobry (jakby wzorowany na czymś znacznie droższym), wykonanie nieco słabsze, ale za tę cenę chyba nie znajdziesz niczego lepszego.
Mnie dało doskonały pogląd na to czego ja potrzebuję. Mieści się w nim wiekszość potrzebnego sprzetu foto ale... niestety niewiele poza tym.

thorin
13-09-2005, 14:22
heh dziekuje bardzo Yablon za wyczerpujaca opinie, googlowalem szukalem przez forum ale nic o tych cobrach nie znalazlem... wreszcie ktos kto sie wypowiedzial jako znawca, ano uzywam juz tego plecaka kilka dobrych tygodni, i uzywam go raczej do szkoly kiedy mamy laby i atelier, wiec wyrzucilem polki i nosze w nim 600 z zapietym tamronem plus jakis zeszyt i paczki papieru foto, troszke to nie chce wchodzic razem ale jakos musi przezyc jeszcze poltorej roku :) u gory rzeczywiscie mogliby tak go nie scinac, dla mnie nie jest wazny wyglad ale jego funkcjonalnos, to ze plecak sie zweza u gory nie pozwala mi tam trzymac trabanta z gripem, a przeciez tamto miejsce bylo zapojektowane do noszenia aparatu z obiektywem by byl zawsze pod reka... reszta sposztrzezen jak u Yablona, cudny gumowany material ktory zatrzymuje wode , ale nie ufalbym podobnie jak on zamkom ktore nie sa dobrze zabezpieczone... pozdro Yablon

Follman
13-09-2005, 14:55
Jatez mam taki plecak i stwierdzam ze za 80 zł to nie znajdziesz lepszego PLECAKA. Łaziłem z nim wszędzie od lasu po łąki a na bagnach i przeprawach przez rzeke kończąc.
Jest od spodu utwardzony.Polecam.300D lezy w nim ja marzenie.Zobaczymy jak przybędzie mi pare szkieł puki co z kitem jest super.

A i jeśli chodzi o piwo to wkładałem je w komory po bokach.

Jeśli chodzi o kąt otwarcia klapy to odciąłem te szmaty po bokach i jest super.


to ze plecak sie zweza u gory nie pozwala mi tam trzymac trabanta z gripem, a przeciez tamto miejsce bylo zapojektowane do noszenia aparatu z obiektywem by byl zawsze pod reka...

Ja przełorzyłem aparat na duł.Bo na dole jest durzo sztywniejszy.

thorin
13-09-2005, 15:35
to jest jeden post ? :) no coz ja tez wlozylem aparat na dol, smutna koniecznosc bo tak lekko sie otwarlo i juz aparat byl w lapie a teraz trzeba sie slamazarzyc :/ ale fakt za 80 zl to jakosc wykonania mnie zadowala :)

Cichy
13-09-2005, 15:42
Ja noszę w takim samem parę kilo swojego sprzętu już pół roku i jest super :) Za te pieniądze... :)

Vitez
13-09-2005, 17:57
OT: Follman - nie nabijaj postow tylko naucz sie korzystac z przycisku 'edytuj' :evil:

Yablon
14-09-2005, 10:06
Ja noszę w takim samem parę kilo swojego sprzętu już pół roku i jest super :) Za te pieniądze... :)Jak moj ostatnio ważyłem miał ponad 7kg. Ważyłem z ciekawości, bo miałem go spakowanego do większego (100L) plecaka który ważył ok 40kg i tak zastanawiałem się co on taki ciężki :)

MateuszZ.
11-11-2005, 20:41
.....
to ze plecak sie zweza u gory nie pozwala mi tam trzymac trabanta z gripem, a przeciez tamto miejsce bylo zapojektowane do noszenia aparatu z obiektywem by byl zawsze pod reka...
....



Czyli 300D z gripem nie wchodzi na górę ?? Szkoda:cry:
Kurcze, a już miałem łykać tą cobrę. do mojej torby lowepro2aw nie wchodzi zgripowany szarak, i szukam czegoś większego.

thorin
11-11-2005, 21:50
jedynym wyjsciem, i ja sobie wlasnie w ten sposob radze, to wyrzucenie jednej poleczki, wtedy 300d + grip na styk wchodzi na sam dol ale jest to pozycja troszke nie odpowiednia (po dluzszym takim wyciaganiu i wkladaniu sprzetu albo cos poprzecierasz sankami na lampe, albo sobie odseparujesz plastik muszli ocznej od gumy :mrgreen: ) miejsca wtedy na dwa szkla, ale Twoj zestaw jak widze by tam wszedl, o ile nie chcialbys tego zwierciadlanego potwora do tego plecaczka pakowac :mrgreen:

EDIT:

milo pomyslec ze ktos jeszcze korzysta z funkcji szukaj :mrgreen:

jharv
12-11-2005, 22:48
Plecak jak na swoją cenę jest po prostu super !!! Ma jedną wadę (niestety) Aparat wielkości eos 300D z gripem, po prostu nie mieści się. Gdyby był troszeczkę głębszy to za tą cenę byłby idealny. Plecak można polecić każdemu kto korzysta z aparatu bez gripa. :razz: :razz: :razz:

DonBolano
11-06-2008, 16:56
A na EOS 400 D sie nada?

MrDeadhead
11-06-2008, 18:04
Mi sie tam 400D miesci, tylko wlasnie ze bez gripa ;) Plecak ciekawy, za taka cene mysle ze moze byc. Chociaz jakbym mial gdzies na dluzsze wyprawy sie z nim wloczyc to bym chyba zrezygnowal. Na jakies krotkie spacerki moze byc.

DonBolano
11-06-2008, 21:39
No mnie ta cena kusi, do kupienia jest na allegro za 75 zlotych.. No ale mam gripa.. I teraz nie wiem.. Bo ~200-250 zł za inne plecaki to kurcze duzo jest..:/

A na dole z gripem wchodzi, tak?

endrju
12-06-2008, 13:20
Przyłączam się do pytania, dorzucając "40D", ewentualnie 40D z gripem.
Jak to przy nim wygląda?

ryszard_ochódzki
12-06-2008, 13:54
Bez przesady. Jak się dobrze przegródki ustawi to wejdzie i xxD z zapiętym obiektywem (no może nie 70-200 2,8) ale większość zoomów tak. Trochę problem się robi jak chcesz wymieniać szkła to wymaga to trochę gimnastyki ale plecak jest okej wg mnie tym bardziej jeśli rozpatrujemy go w kategorii jakość/cena.

thorin
16-06-2008, 11:58
co do jakości to sie doczepie, po półtorej roku użytkowania urway mi się ramiona w pecaku, niby można przyszyć... tylko po co? Oddałem kumplowi za przysłowiowego browara i zanabyłem Lowepro Orion trekkera, a teraz tamrac Adventure 9. Fakt za 75 złotych nic innego się nie kupi, ale jesli mówimy o jakości to jej za te 75 złotych nie kupimy ;)

Cichy
16-06-2008, 12:16
Mnie też się w końcu urwały ramiona przy mocowaniu.

DonBolano
21-07-2008, 22:18
Zmiescil ktos do tego plecaka moze canona 70-200 2,8 w koncu?? Bo sprzeczne informacje tutay mnie dochodzą :)

DonBolano
21-05-2009, 12:35
Po 10 miesiacach uzytkowania zaczely sie nadrywac paski przy mocowaniu, no i zaczelo mi sie konczyc miejsce. Plecak na allegro jeszcze sie pojawia. I w sumie na poczatek to swietna torba. Nie rzuca sie w oczy. Wyglada jak jakis zwykly plecak.

No i 70-200/2.8 zmiescilo mi sie w koncu, razem z 50/1.8, body z zapietym kitem, grip osobno i sporo akcesoriow.