PDA

Zobacz pełną wersję : Masowa zmiana nazwy/kolejności



CrazyEyesDogg
26-04-2009, 18:16
Słuchajcie mam w folderze pliki CR2+XMP i PSDki... W czym ustalę kolejność tych plików -> tak żeby program nazwa je np. 01.CR2+01.XMP, 02.psd, 03.psd, 04.CR2+04.XMP...

Jest możliwość wyboru kolejności w LR i późniejszym zapisaniu jej z własnymi nazwami (01, 02, 03 np.)??:rolleyes:

Vitez
26-04-2009, 19:24
Ja używam Total Commander a w nim Ctr+M .

CrazyEyesDogg
26-04-2009, 21:15
Tyle że on zrobi tak:

01.CR2
02.XMP
03.CR2
04.XMP
05.PSD
0.......

Nie ma nikt pomysłu?? :roll:

HenrykG
26-04-2009, 21:31
W eksploatorze Widok - Sortuj według nazwy...

Vitez
27-04-2009, 12:48
Tyle że on zrobi tak:

01.CR2
02.XMP
03.CR2
04.XMP
05.PSD
0.......


Nie... najpierw num + i zaznaczasz tylko pliki z rozszerzeniem .CR2 , rename, potem znowu num + i zaznaczasz pliki z rozszerzeniem .XMP i rename.
Chociaż... jak Ci wlezą psd w środek to już kupa. Taki mass rename zadziała jak masz taką samą ilość plików ale z różnymi rozszerzeniami. Wpakowanie innych rozszerzeń w środek kolejności wymaga już ręcznego grzebania. Chyba nie ma aż tak sprytnego automatu który by brał tylko środek nazwy.

Oczywiście można pomęczyć jakiegoś programistę by batcha odpowiedniego napisał :roll: .

strus_pedziwiatr
27-04-2009, 18:26
Można DOS-owo:
dir *.* /b/w >dir.txt (to polecenie wydaj w katalogu ze swoimi plikami),
potem odczytaj zawartość tego pliku (dir.txt) np. do Excela, tak aby nazwy znalazły się w 2 kolumnie
w 1-szej wpisz ren lub rename
a w 3-ciej docelową nazwę pliku,
a potem zaznacz 3 kolumny i skopiuj to wszystko do pliku zmiennazwy.bat - używając np. notatnika.
Powinno to wyglądać mniej więcej tak:
ren plik1.ext plik2.ext
Pamiętaj aby pomiędzy kolumnami 1, 2 i 3 była choć jedna spacja odstępu.
Przekopiuj wszystkie pliki do jakiegoś folderu(katalogu) i do tego miejsca skopiuj też plik zmiennazwy.bat. Kopiujemy pliki aby w razie jakiegoś błędu w oryginalnym katalogu pozostały z oryginalnymi nazwami do dalszych prób.
I teraz wystarczy uruchomić plik zmiennazwy.bat klikając go raz.
Trochę roboty ale uzyskasz dokładnie to czego chcesz bez pomocy programisty.
Zauważ że w Total Commanderze masz też możliwość wyszukiwania i zamiany części nazw na inne - też można z tym poeksperymentować, może będzie szybciej.

CrazyEyesDogg
29-04-2009, 16:17
Dzięki chłopaki za podpowiedź ;) Na pewno któryś sposób zadziała :-D

Nie miałem neta, więc zrobiłem to po mojemu:

1. Porozrzucane zdjecia (RAW+PSD)
2. LR -> EXPO do *.jpg -> ręczne ustalanie kolejności...

Trochę zabawy przy tym było ;)