PDA

Zobacz pełną wersję : Powershot SX200 IS Wrazenia



zdz
25-04-2009, 17:29
Czesc,

Dzis Powershot SX200 IS

Mam go 3 tygodnie i naprawde jestem zadowolony. Wczoraj odebralem pierwszy komplet zdjec drukowanych.

Aparat bardzo dobry, zoom wrecz bajeczny. Bardzo maly jak na ultrazoomy i wogole kompakty. Ponadto ma: preselekcje czasu, przyslony, full manual stwierdzilem ostatnio (o dziwo) ze tych funkcji nie ma juz w kompaktach a co najwyzej tylko w top modelach. Wiem ze nie wszyscy uzywaja ale ja jako lustrzankowiec lubie to miec rowniez w kompakcie.

Kupilem go jako drugi lekki na plaze do parku itp. bo dzwiganie lustrzanki jest troche uciazliwe.

Caly wraz z pokrowcem miesci sie w kieszeni marynarki, znacznie mniejszy od poprzednika SX110.

Jedyna irytujaca rzecz to to ze lampa wlacza sie razem z obiektywem i jest zawsze podniesiona nawet jak ja wylaczysz i nie mozna jej schowac recznie, troche przeszkadza to w trzymaniu aparatu.

Ma wszystkie funkcje od super latwych: "latwa" automat z podpowiedziami tekstu, poprzez rozne tematyczne do tych calkiem manualnych ktore wyzej wymienilem.

Dodatkowo dodali jakies bajery typu rozpoznawanie twarzy, ostrosc ustawiana na twarz itp. Jak dla mnie zbyteczne wodotryski.


W displaju milo mnie zaskoczyl histogram dla kazdego zdjecia.

Matryca 12MPX ale ja robie zdjecia na 8MPX w mysl zasady ze nie nalezy pracowac sprzetem na 100% ale z mala rezerwa dla lepszej jakosci.

Zdjecia wychodza naprawde fajne.

Nie jest to oczywiscie lustrzanka - przesuniecie zoomu i przerwa miedzy zdjeciami i autofokusem chwile trwa ale w kategorii kompaktow wysoka polka.

Pozdrawiam,

siudym
25-04-2009, 19:55
Ja tez sie nim sporo bawilem. Zaleta wielka to wielkosc aparatu - jest maly, a ma szklo 12x. Do tego nagrywa filmy w 1280x720 w 30fps (MOV podobnie jak w SX1). Nie wiem dlaczego nie wymieniles wielkiej wady tego kompaktu: Nie mozna zmieniac ogniskowej czyli zoomowac podczas nagrywania video... Do tego nie dziala stabilizacja obrazu w trybie video, przynajmniej ja widze jak lata potwornie obraz, ktory np. w SX1 czy nawet moim starym S2 IS jest ladnie stabilizowany na filmach. Nie wiem dlaczego Canon zablokowal zoom'owanie video, totalna glupota. Oczywiscie mozna nagrac film np. w trybie 12x ale TYLKO gdy ustawimy max tele PRZED wcisnieciem record, bo podczas nagrywania nie mozna nic zmieniac:/

Sampelek video:
http://www.speedyshare.com/779349554.html

Taka mala wada to takze slaba ostrosc filmow video :/

zdz
25-04-2009, 21:51
W moim starym kompakcie A520 tez nie mozna bylo zoomowac w trybie filmowania. Takze traktowalem to jako standard.

Poza tym to aparat a nie kamera, filmowanie to taki ekstra bajer.

Ten model ma rozdzielczosc HD a stary mial max. 640x480 takze niebo a ziemia.

Ja ogolnie polecam. Nie jest to konkurent dla wypasionych kompaktow tych wiekszych ale ja takiego nie szukalem.

siudym
26-04-2009, 01:12
Za 1300zł POWINIEN miec zoom'owanie w trybie video.

siudym
26-04-2009, 04:43
Edit:

Kolejna zauwazona przeze mnie wada. AF w trybie video to koszmar :/
http://www.speedyshare.com/995695881.html
Tutaj przyklad Padalec Turkusowy, ktorego nakrecilem w ogrodku. Na samym poczatku AF wycelowany i wcisniete Record. Po czasie, gdy zwierzak sie oddalal ode mnie ostrosc zupelnie ginela, AF wogole nie korygowal niczego (najlepiej to widac pod koniec filmu). W S2 IS oraz innych aparatach (takze w nowycj SX10 i SX1) nie ma takiej opcji wogole, aparat zawsze ladnie korygowal AF.
Nie jest to jakis jeden przypadek, ale caly czas krecac filmiki mialem ten problem..

ps. Nie bylo nagrywane w macro, ale normalnie od ok 1.5metra od zwierzaka.

Niestety ale aparat wart tyle (jak na mozliwosci) co inny prosty Canon za 600-700zl (np. SX100/SX110 IS, z 10x zoom / 9mpix) , a reszta kasy doplacona do trybu 720p, ktory ma wiele wad :-|

zdz
26-04-2009, 10:50
OK nie bawilem sie kreceniem filmow (dla mnie to wodotrysk w aparacie) ale dzis w parku przetestuje.

Co do roznicy z poprzednikami to ma fajniejszy design i jest mniejszy.

Poza tym SX1 czy SX10 to wedlug mnie inna kategoria. To sa duze kompakty, ktore kupuje sie zamiast lustrzanki.

Dla SX200 to raczej konkurencja to Panasonic Lumix TZ7 lub 5 (Ja wybralem Canona bo Canon to Canon), Leicki (fajne ale dla mnie maja zakrotkie zoomy),
Sony DCS (nie pamietam numerkow) ale z tych mniejszych.

Ja zdecydowanie polecam tego Canona szczegolnie za:

Zoom - 28-336 szeroki kat i fajny zoom
Procesor - Digic IV to samo co w lustrzankach
12 MPX - w sam raz dla malego kompakta
Design - trzy kolory do wyboru czarny, czerwony, niebieski
Zdjecia Jakosc - Bardzo Dobra
Funkcje - az zanadto dla kazdego amatorskiego uzytkownika

Uwazam ze jest to porzadny aparat jako uzupelnienie lustrzanki badz fajny kompakciki dla zwyklego amatora : zdjecia rodzinne, wakacje, do parku i na impreze.

zdz
26-04-2009, 14:29
Bylem sprawdzilem.

Rzeczywiscie w Trybie Video zooming zablokowany ale dziala zoom cyfrowy.

Mysle ze jest to zwiazane z budowa obiektywu. W aparacie przy takim zoomie obiektyw musi troche nakrecic sie szkielkami co w Trybie Video moze byc problem.

Co do AF w Video bylo ok. Standardowo najpierw musisz ustawic AF a potem dopiero zaczac krecic. Dla mnie jakosc filmow 1200x800 jest ok. W koncu to aparat a nie kamera do krecenia filmow z wesela.

PL@STI
27-04-2009, 12:42
Czyli w skrocie nie bardzo warto brac sx200 jak sie chcialo sx1 czy sx10?

Skoro zalezy mnie na 2 w 1 czyli mozliwie dobry aparat z mozliwoscia filmow HD???

gresiek
04-05-2009, 02:10
Bylem sprawdzilem.

Rzeczywiscie w Trybie Video zooming zablokowany ale dziala zoom cyfrowy.

Mysle ze jest to zwiazane z budowa obiektywu. W aparacie przy takim zoomie obiektyw musi troche nakrecic sie szkielkami co w Trybie Video moze byc problem.



chyba zle myslisz :-) to spece z dzialu marketingu blokuja takie "bajery" a nie konstrukcja obiektywu.
Oto dowod nie wprost - w moim starym G7 tez zoom i AF jest zablokowany w trybie filmu, wystarczy bylo jednak zaladowac nakladke CHDK i zoom sie uaktywnil i dziala doskonale... Niestety AF przy probie uzycia w trybie CHDK "zawiesza" aparat.
Tak ze nalezy cierpliwie czekac na CHDK pod ten model i wszystko bedzie dzialalo jak nalezy... :-) z RAW-em wlacznie.
pozdrawiam!

siudym
05-05-2009, 14:29
Konkurencyjny (podobny pod kazdym wzgledem) i sporo tanszy Samsung WB500 ma zoom w trybie video 720p :) Do tego format MP4, a nie MOV. Szkoda, ze zdjecia robi gorsze, bo wtedy zdecydowanie SX200 nie mial by z nim szans.
(kilka fajnych dodatkow jak video w 60fps czy 24mm wide)

Orka
10-05-2009, 17:26
pierwszy post na tej grupie,

...i od razu wtopa...:oops: oczywiście miałam na myśli forum

krzylo
14-05-2009, 01:48
Akurat do filmów ja wolę MOV. Jak coś się szybko rusza nie ma tej pikselozy co w MP4. W MOV można wyjąć każdą klatkę i jest niezły JPG. W MP4 niestety kompresja zjada szybką akcję i pojawiają się duże kwadraty. Coś za coś - mała wielkość pliku MP4, to i słabiutka jakość.

ewg
14-05-2009, 12:08
Marketing marketingiem a zoom nie działa przy filmowaniu w tych kompaktach Canona, w których napęd obiektywu jest zbyt głośny. Jak na obiektywie jest napis USM to i zoom działa w filmach. Inna rzecz, że w przypadku przywołanego tu już firmware'u CHDK aparat bez USM w czasie zoomowania może wyłączyć nagrywanie dźwięku - jak go nie wyciszyć, to rejestrujemy głośny ryk silnika zoomu.

Orka
14-05-2009, 12:28
A powiedzcie, z czego jest zrobiony ten aparacik? Bo na stronie canona piszą, że aluminiowy, wczoraj oglądałam w fotojokerze i odniosłam wrażenie, że to zwykły plastik? Co potwierdził również sprzedawca, ale on nie wie, co to jest shutter lag :(

tomaszolodz
16-06-2009, 11:05
Witam

Mam aparat od 13.06.2009
Obudowa jest aluminiowa,fajnie jest wykonany.

Robiłem nim zdjęcia w kościele młodej parze i jakoś mnie nie powaliła jakość zdjęć.
Musze pobawić sie ustawieniami i może wtedy jakość będzie lepsza.

Wcześniej mialem 300D ale zostawiłem go na parkingu przy Okęciu :-(
SX200 muszę bardziej poznać

Pozdrawiam

wado
12-08-2009, 10:26
Właśnie szukam czegoś takiego do kieszeni marynarki... zależy mi szerokim kącie (dużo architektury i wnętrz robię), kuszący jest też zoom, ale rozważam też nowego IXUSa 110IS - cena mniejsza, a chyba jakość wykonania aparatu chyba lepsza, tylko przeraża mnie brak możliwości regulacji czegokolwiek bez ekranu...

rojbert
20-08-2009, 23:40
hej koledzy

kupilem niedawno ten aparacik żonce aby pstrykała trochę zdjęc naszemu bąblowi. Wczesniej miałem olympusa mu1010 (szkoda pieniedzy na ten sprzet)
generalnie aparacik jest super, maly lekki duzy zoom, ale jak sie troche nim pobawiłem i pomęczyłem to zauważylem że ma problemy z robieniem zdjec na w słabo oswietlonych pomieszczeniach, nie wiem moze jakies parametry zle dobralem ale generalnie na auto powinno smigac a jest ten sam problem
a i w pojedynku z moim prawie 5 letnim pro1 wypada tak srednio na jeże i chyba pro1 robi lepsze zdjecia

Juras
21-08-2009, 20:49
Witam wszystkich!
Właśnie przed kilkoma godzinami zostałem obdarowany prezentem (amerykancki prezent) w postaci Powershot'a SX200IS. Niestety, instrukcje są dwie, angielska i hiszpancka - podobaja mi się oba języki, ale nie za wiele z nich rozumiem. Bateria juz naładowana - dobre, że ma możliwość polskiego języka.
Jeśli ma ktoś instrukcję pdf'a po polsku do tego aparatu i chciałby podesłać/jakiś link - będę bardzo wdzięczny!

Juras
22-08-2009, 23:22
kolega rojbert pomógł - dzięki!

vertino
27-08-2009, 20:01
Cześć Wam,
Wczoraj kupiłem omawiany wyżej aparat i też mam problem ze znalezieniem w necie instrukcji po polsku. Bardzo bym prosił o pomoc. Z góry dziękuje. Mam pytanie jak u Was z żywotnością baterii? bo u mnie coś słabo. Chyba kupie druga na zapas.

Juras
01-09-2009, 02:36
jak u Was z żywotnością baterii?

Na razie poznaję aparat i zauważyłem, że bateria ma krótką zywotność. Porównując do analoga - pięć filmów 36-io klatkowych można na niej wypstrykać, a to nie mało.
Posłałem Ci wiadomość na PM.


Pozdrawiam