PDA

Zobacz pełną wersję : Podrobki akumulatorow do 350D - czy warto?



Pikczer
03-08-2005, 11:09
Mam 2 akumulatorki Canona, ktore siedza w gripie. Chcialbym kupic cos na podmianke, ale 2 oryginalne kosztowalyby mnie ok 500pln !!!!
Sa rozne zamienniki nawet za 30PLN. Oczywiscie pisza, ze caly srodek jest japonski i wogole sa wspaniale...
Ja z doswiadczenia z innych dziedzin (np. samochody) wiem, iz zeby uzywac zamiennikow, trzeba byc przekonanym, iz istotnie produkt rozni sie tylko od oryginalu brakiem loga. Jesli nie jestem pewien, wole kupic oryginalna czesc choc min. polowa ceny zaplace za logo :twisted:

Moje pytanie to: czy ktos z was uzywa akumulatorkow noname'ow i jest pewien (i na jakiej podstawie), iz noname ten ma "bebechy" takie jak w oryginalnych akumulatorach Canona?

Pozdrawiam serdecznie

akustyk
03-08-2005, 11:13
Moje pytanie to: czy ktos z was uzywa akumulatorkow noname'ow i jest pewien (i na jakiej podstawie), iz noname ten ma "bebechy" takie jak w oryginalnych akumulatorach Canona?

uzywam noname'ow w 10D od ponad pol roku i nie mam z nimi zadnych problemow. ciagna dluzej niz oryginalne BP-511.

co tam sie moze w stodku roznic? ze w jednym elektrolicie jest 50% elektrolitu, a w oryginalnych bateriach to wrecz 500% cukru w cukrze? :)

bez zartow. to tylko bateria

Robert P.
03-08-2005, 11:18
Sam tez uzywam podrobek z allegro i nie mam z nimi problemów. Mam dwie sztuki w gripie o pojemności 1000mAh.

Pikczer
03-08-2005, 11:18
Akustyk, dzieki takiej jednej "tylko baterii" mialem zafundowane czyszczenie sprzetu. Ciesze sie, ze TRAFILES !!!! na dobre akumulatorki i domyslam sie, ze zaczniesz sie interesowac co siedzi w srodku dopiero jak ci wyleja (czego Ci nie zycze). Ja wole byc bardziej pewny niz mniej.

akustyk
03-08-2005, 11:27
Akustyk, dzieki takiej jednej "tylko baterii" mialem zafundowane czyszczenie sprzetu. Ciesze sie, ze TRAFILES !!!! na dobre akumulatorki i domyslam sie, ze zaczniesz sie interesowac co siedzi w srodku dopiero jak ci wyleja (czego Ci nie zycze). Ja wole byc bardziej pewny niz mniej.
kurcze, no to miales jakiegos pecha. ja sam (i nikt z moich znajomych) nigdy nie mialem problemow z akumulatorami. przy wlasciwym ladowaniu, przechowywaniu i uzytkowaniu nie mialem nigdy najmniejszego problemu. dlatego nie mam zadnych obaw.

EDIT: inna kwestia, ze staram sie zupelnych noname'ow ze stragany nie kupowac. biore sprawdzone modele akku, od znanych sprzedawcow (glownie allegro), po zasiegnieciu opinii odnosnie bezawaryjnosci

Pikczer
03-08-2005, 11:29
Nie piszcie prosze, kto uzywa podrobek i, ze jest happy... !!!!!!!!!! :!:
Moi koledzy do Toyoty wlewali Naleczowianke do plynu do chlodnicy - ich sprawa.
Chcialbym poznac zdania ludzi, ktorzy wiedza, ze kupili dobrze wykonany noname i maja tego lepsze udokumentowanie niz same "jestem zadowolony".

akustyk
03-08-2005, 11:32
Chcialbym poznac zdania ludzi, ktorzy wiedza, ze kupili dobrze wykonany noname i maja tego lepsze udokumentowanie niz same "jestem zadowolony".
a teraz nie kumam... to co bys chcial uslyszec innego niz: "dziala, jest OK"?

ktos pokazywal kiedys rozebrane baterie noname (pamietam z dpreview, ale chyba i tu trafilo) i to byl faktycznie argument przeciw. ale dopoki sie nie rozbierze a akku nie daje powodow do zmartwienia, to skad niby masz wiedziec, ze cos jest nie tak?

dziala to dziala. jak sie zesr... to jest problem. na szczescie statystycznie uszkodzenia sa dosc rzadkie. pytanie: czy warto za nieco wieksza pewnosc placic Nx tyle co za noname'a?

Robert P.
03-08-2005, 11:35
Nie piszcie prosze, kto uzywa podrobek i, ze jest happy... !!!!!!!!!! :!:
Moi koledzy do Toyoty wlewali Naleczowianke do plynu do chlodnicy - ich sprawa.
Chcialbym poznac zdania ludzi, ktorzy wiedza, ze kupili dobrze wykonany noname i maja tego lepsze udokumentowanie niz same "jestem zadowolony".

A jak byś chciał miec udokumentowane że ktoś jest zadowolony?? Baterie mają działać i jak działają to znaczy ze jest OK. Nie bede przecież kupował bateri i jej rozrywał żeby sprawdzic co ma w środku... Ma działac..

Twoje pytanie jest "Czy warto?" Tak warto. A tutaj http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58476314 masz linka na Allegro gdzie kupowałem swoje.

Pikczer
03-08-2005, 11:40
Co chcialbym uslyszec??? To:
Volkswagen ma wycieraczki firmy VW, i z jego logo, ale dla niego produkuje wycieraczki firma Bosch. Stad jak wezmiemy nawet do reki takie wycieraczki, widzimy i czujemy, iz roznica tyczy sie samego loga.
Aluminiowe bagazniki na dach firmy VW i z jego logo produkuje firma Thule. I to tez wie kazdy i widzi i poznac moze.
Chcialbym uslyszec, ze firma XXX produkujaca akumulatorki to nic innego jak firma Sony czy Canon, gdyz odkupuje ona jeszcze nieoznakowane baterie i nakleja logo XXX. Stad sa one 10 razy tansze.

muflon
03-08-2005, 12:16
Pikczer, nie kombinuj. Podejrzewam, że na tym forum jeśli ktoś kupił jako dodatkowe oryginalne BP511 zamiast podróbki, to chyba przez pomyłkę :) I jest o tym dużo w archiwum, słowa kluczowe "zamiennik", (uwaga reklama :-) ) "Aptel". Nie ma powodów, żeby uważać, że te same akumulatorki w innym opakowaniu (bo i tak wszystko trzepie ta sama firma w Chinach) będą sprawiały problemy.

Pikczer
03-08-2005, 12:34
A znasz muflon takie powidzenie: "nie stac mnie na rzeczy tanie" ????
Domyslam sie, ze powiesz, iz wymyslil to pewnie jakis palant lub snob... masz takie prawo. Nie wzielo sie ono jednak z nikad. Sa ludzie ktorzy zawsze beda kupowac Levi's-y na stadionie. Ja - nigdy. I nie dlatego, ze mam kupe szmalu, tylko dlatego, ze widze ewidentne roznice dla ktorych nie warto oszczedzac.
Nie cytuj tylko prosze reklamy "jesli nie widac roznicy, to po co przeplacac", bo wlasnie o tym jest moje zagajenie tematu. Chcialbym sie przekonac i byc pewnym. Nie mam ochoty wymienia, czyscic, lub wyrzucac swojego body, bo wole za ta kase kupic dodatkowe szko - i tyle. I wlasnie po to poprosilem was o rade, zeby byc wiecej niz pewnym :)

muflon
03-08-2005, 12:46
A znasz muflon takie powidzenie: "nie stac mnie na rzeczy tanie" ????Znam i od zawsze się do niego stosuję (trzeba mieć jakiś pretekst do kupowania fajnych zabawek ;-) ).


Sa ludzie ktorzy zawsze beda kupowac Levi's-y na stadionie. Ja - nigdy.W takim razie podróbki baterii również nie są dla Ciebie. Zresztą Canon wyraźnie pisze w swoich instrukcjach, że "use only original Canon parts" ;-)

Jeszcze raz napiszę: baterie do wszystkich aparatów produkuje i tak kilka firm w Chinach - o ile nie jedna (ostatnio odkryłem np. że wszystkie popularne ładowarki AA robi jedna firma!). Potem pakują je w różnego rodzaju plastikowe pudełka i sprzedają pod różnymi nazwami - ale w środku siędzą te same ogniwa. W połączeniu z moim poprzednim postem - "Aptel" i wyszukiwarka forum - oznacza to, że problem został sprowadzony do już znanego (matematyk ze mnie wychodzi :-) ).

Vitez
03-08-2005, 12:46
Chcialbym sie przekonac i byc pewnym.

Ale nadal nie wiemy co innego niz zdanie "mam zamiennik, dziala OK" od kilkudziesieciu (kilkuset?) uzytkownikow moze cie przekonac? Podpowiedz nam :roll: .

Btw zamienniki z foto-tip sa niedopasowane do gripa w 10D !!! Wchodza ale nie blokuja zapadki od sprezynki i trzeba wyciagac prawie na sile.
W gripie od 20D wchodza i wychodza bez problemu.

Riccardo
03-08-2005, 12:51
W takim razie podróbki baterii również nie są dla Ciebie. Zresztą Canon wyraźnie pisze w swoich instrukcjach, że "use only original Canon parts" ;-)


Cholera, a ja mam pokrowiec Lowepro - moze sie cos stac? ;))))

Pikczer
03-08-2005, 12:55
Dobrze, macie racje. Zadam wiec inne pytanie:
czy ktos wie, ktory z zamiennikow na rynku jest Canonem tylko z innym logo?

muflon
03-08-2005, 12:57
czy ktos wie, ktory z zamiennikow na rynku jest Canonem tylko z innym logo?Ostrożnie zaryzykowałbym stwierdzenie, że wszystkie (w sensie, że są robione w tym samym miejscu).

Pikczer
03-08-2005, 13:00
Jako niedowiarek poprosze:
przeslij mi wiec prosze artykul traktujacy o tym, ze tak wlasnie jest :) muflon

Tomasz Golinski
03-08-2005, 13:01
Dobrze, macie racje. Zadam wiec inne pytanie:
czy ktos wie, ktory z zamiennikow na rynku jest Canonem tylko z innym logo?
A ja zaryzykowalbym, ze zaden, chocby dlatego, ze roznia sie pojemnoscia. Ale i tak to ma marginalne znaczenie. Nawet gdyby to byly takie same baterie, to nie znaczyloby, ze przeszly dokladnie taka sama kontrole jakosci.

Ponadto nie jest powiedziane, ze baterie canona sa dobre. byc moze roznica polega tylko na tym, ze przy oryginalach szkody pokryje canon.

muflon
03-08-2005, 13:03
Jako niedowiarek poprosze:
przeslij mi wiec prosze artykul traktujacy o tym, ze tak wlasnie jest :) muflonEee, nie bądź takim minimalistą :) Co tam artykuł... żądaj oficjalnego oświadczenia Canona :mrgreen:


Ponadto nie jest powiedziane, ze baterie canona sa dobre. byc moze roznica polega tylko na tym, ze przy oryginalach szkody pokryje canon.O, dokladnie. Chyba coś takiego było "in case of problems caused by non-original (..) we are not responsible (..)".

Pikczer
03-08-2005, 13:04
Przyznam sie, ze z tym zdaniem tez musze sie zgodzic. Ale akumulatorki (paluszki) do lampy blyskowej przetestowalem roznych firm i stwierdzam, iz 2 lata temu najlepsze byly Ansmanny a teraz nie kupie innych jak Sony :)

muflon
03-08-2005, 13:05
O, Sony :) Tomek zaraz warknie :mrgreen:

Dobra, miło się gada, ale ta dyskusja naprawdę nie ma sensu. Z mojej strony EOT.

Tomasz Golinski
03-08-2005, 13:06
Precz z SOny

Pikczer
03-08-2005, 13:20
Muflon, mialem i mam nadzieje, ze go przeczytales. Jedyne za co przepraszam to... wiesz co :)
Chcialby czlowiek jakies konkrety i nawet tu (canonboard) jest samo ble ble ble...

ps
czy teraz lepiej :) ?

Tomasz Golinski
03-08-2005, 13:39
Przepraszam, ale nie wyobrazam sobie zadnych konkretow, ktore moznaby tu podac. Kup baterie, wyslij jakims elektronikom, zeby rozebrali i przetestowali, to bedziesz wiedzial.

Ponadto przemysl to co napisalem, ze nawet lepszy towar bez etykiety canona moze byc bardziej ryzykowny.

Pikczer
03-08-2005, 13:40
Dzieki brodaty :)

ps
co to znaczy EOT? :confused:

Vitez
03-08-2005, 13:42
Zycie nie jest czarnobiale czy zerojedynkowe. Zadasz konkretow podczas gdy nikt ci ich nie jest w stanie pokazac na zasadzie innej niz wlasnie "ja mam zamiennik, dziala OK" . Jesli to (czyli glosy zadowolonych uzytkownikow zamiennikow) ci nie wystarcza to uwierz - nic wiecej sie nie dowiesz.
Nie dostaniesz od Canona potwierdzenia na pismie ze podrobki sa bazowane na jego podzespolach.
Nie dostaniesz od producentow czy sprzedawcow potwierdzenia na pismie ze ich produkty sa na bazie podzespolow Canona i 100% safe itp.
Jesli jestes naprawde taki niedowiarek ze dotychczasowe argumenty cie nie przekonuja - to kup oryginaly.
To twoje pieniadze! Nikt cie tu na sile nie bedzie przekonywal.
Swoje argumenty ludzie podali, dla ciebie sa one niewystarczajace - i trudno sie mowi, nie ma co sie unosic i zawoalowanymi bluzgami rzucac, tylko trzeba podjac wlasna decyzje o tym na co wydasz swoje pieniadze.
Nie czujesz sie przekonany - to nie domagaj sie przekonywania w taki sposob, tylko sam zdecyduj na podstawie zaprezenntowanych argumentow na ktory produkt, jakiej jakosci - przeznaczysz swoje pieniadze.

mxdanish
03-08-2005, 13:45
ps
co to znaczy EOT? :confused:
Poczytaj:
http://hazan.emiasto.com.pl/showthread.php?t=2314

Pikczer
03-08-2005, 13:55
Nie domagam sie przekonania tylko prosze o konkrety a to roznica Vitez.
Skoro pytanie jest "kto wie..." to rozni sie ono od "kto jak sie domysla albo czuje". Podobno nie ma glupich pytan tylko sa .... bezpieczniej bedzie nie konczyc :)
Rozumiem, ze moze 99% uzytkownikow to nie interesuje co kupuja, ale nie do nich kieruje pytanie, nie prawda?

Vitez
03-08-2005, 14:24
Skoro pytanie jest "kto wie..." to rozni sie ono od "kto jak sie domysla albo czuje".

Ludzie ktorzy maja i z powodzeniem uzywaja zamiennikow WIEDZA (a nie czuja czy domyslaja sie, wiedza bo MAJA te zamienniki i ich uzywaja) ze ich zamienniki dzialaja OK.
Ty im nie wierzysz - twoj wybor, twoje pieniadze.

Moze dla ciebie WIEDZA oznacza "rozebrac i sprawdzic" albo "testowac 10 lat by miec pewnosc ze nie zepsuja sprzetu" - w takim razie jestes po prostu wyjatkowo upierdliwy i ostrozny ;) . Dla innych WIEDZA oznacza ze uzywaja i nie maja z tym problemow, np przez pol roku czy rok.
Innym to (tego typu wiedza bazujaca na doswiadczeniu uzywania danego przedmiotu) wystarcza, tobie nie - to nadal nie jest powod do wypisywania zawoalowanych bluzgow czy sarkazmu :roll: .

A co do "podobno nie ma glupich pytan" :
"Czy jak stane nogami na szynach i drutami zachacze o siec trakcyjna to pojade tak jak tramwaj?" - daj mi na to pytanie madra odpowiedz albo powiedz ze nie jest glupie ;)

hmx
03-08-2005, 14:26
Dobrze, macie racje. Zadam wiec inne pytanie:
czy ktos wie, ktory z zamiennikow na rynku jest Canonem tylko z innym logo?

Dla Canona baterie produkuje GP Batteries, na stronie ich znajdziesz dokladne zamienniki. I na zakonczenie watku, polecam artykul o bateriach: http://www.fotogenia.info/index.php?text=artykul&id=0028

Pozdrawiam
hx

Pikczer
03-08-2005, 15:13
WRESZCIE !!!!!!!!!!!!
Dzieki hmx :)

dentharg
03-08-2005, 16:13
A co do "podobno nie ma glupich pytan" :
"Czy jak stane nogami na szynach i drutami zachacze o siec trakcyjna to pojade tak jak tramwaj?" - daj mi na to pytanie madra odpowiedz albo powiedz ze nie jest glupie ;)

Odpowiedź brzmi "nie" :)
A pytanie jest tendencyjne ;)

dom3k
03-08-2005, 16:35
Dla Canona baterie produkuje GP Batteries, na stronie ich znajdziesz dokladne zamienniki. I na zakonczenie watku, polecam artykul o bateriach: http://www.fotogenia.info/index.php?text=artykul&id=0028


Energizer rowniez robi baterie do 350D. Informacje na stronie producenta.

D.

b'Art
15-08-2005, 20:22
Nie piszcie prosze, kto uzywa podrobek i, ze jest happy... !!!!!!!!!! :!:
Moi koledzy do Toyoty wlewali Naleczowianke do plynu do chlodnicy - ich sprawa.
Chcialbym poznac zdania ludzi, ktorzy wiedza, ze kupili dobrze wykonany noname i maja tego lepsze udokumentowanie niz same "jestem zadowolony".

Te podróby są ok pracuje na nich uparcie w gripie i ładuję często.
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=54110546
AKUMULATOR DO CANON BP-511 1600 mAh JAPAN W-wa

W razie co podam gdzie je kupic by zbytnio tu nie reklamować, link pewnie za mc będzie martwy. Pozdro

b'Art
15-08-2005, 20:24
Dzieki brodaty :)

ps
co to znaczy EOT? :confused:

End of topic

Flanel
25-08-2005, 10:47
To ja tylko dopiszę - kupiłem zamiennik na Allegro za ok 35 zeta - 4 miesiace chodzi jak ta lala.

I tyle ;]