PDA

Zobacz pełną wersję : Nieinwazyjny "klej" do produktów



Jazzman
22-04-2009, 14:22
Może to będzie głupie pytanie ale mam kilka rzeczy do sfotografowania jednak są to na tyle dziwne pozy i zarazem kształty obiektów, których nie da się konwencjonalnie podwiesić na żyłce bo nie ma o co zaczepić, czy jest jakiś klej nieinwazyjny, którym można by taką linkę/żyłkę przykleić, a następnie bez większego problemu i negatywnego wpływu na tworzywo czy inne materiały z których zrobione są przedmioty usunąć klej?

bebesky
22-04-2009, 14:44
w sklepach papierniczych jest taki klajsterek wielokrotnego użytku
nazywa się chyba "blu tack" podobne do plasteliny jakiegoś dużego "udźwigu" to nie ma ale maleńkim kawałkiem wielkości łepka od szpiki da się skleić dwa ołówki i się nieźle trzymają
Do chwilowego sklejenia i rozklejenia bez pozostawienia śladów jest całkiem dobre.
Wadą tego co ja mam jest kolor - taki biały z lekkim odcieniem błękitu ale może mają takie coś przezroczyste - tego nie wiem.
Najlepsze byłoby coś takiego czym przyklejają gratisy do gazet - przezroczyste, da się oderwać i nieźle trzyma

Tezet-gdynia
22-04-2009, 14:44
Zalezy jaki ksztalt, jaki material itp do szkla inne, do plastiku inne, do gumy inne

Jazzman
22-04-2009, 16:13
Znalazłem w sieci coś takiego jak KLEJ W KROPKACH albo KROPKI KLEJOWE do przyklejania kart kredytowych, płyt czy próbek, ale nie wiem jaką to ma konsystencję i siłę, ponoć jest kilka rodzajów. Niby nie toksyczne/nieinwazyjne. Oczywiście kropki są za duże trzeba je przyciąć i teraz kwestia jaki ciężar i jaka powierzchnia kropki jest w stanie utrzymać. Ten klej używany do przyklejania próbek chyba tez jest w różnych wariantach, na gorąco, w postaci wspomnianych kropek o ile właśnie nie jest to ten sam klej.

bebesky
23-04-2009, 07:50
bo to zależy co chcesz kleić
jeżeli chcesz przykleić do sufitu gościa na krzesełku to może się to nie sprawdzić :)

jak nie spróbujesz to wiedzieć nie będziesz