PDA

Zobacz pełną wersję : Wakacje w Białowieży i nad Biebrzą



Kubaman
02-08-2005, 22:14
Wybieram się za dwa tygodnie na wakacje do Białowieży i nad Biebrzę. Cel pierwszy - wypocząć z daleka od hałasu :cool: Cel drugi - zrobić jak najwięcej zdjęć :mrgreen: Planuję całodniowe wycieczki tylko po to, aby pofocić widoki, ale przede wszystkim - ptaszyny. Czy macie może jakieś doświadczenia z tamtych rejonów i moglibyście polecić jakiś obszar godzien szczególnego zainteresowania? Gdzie warto się wybrać, zaszyć, czatować. Może jakieś pozytywne doświadczenia z konkretnych lokacji?

Wiem, że sporo forumowiczów pochodzi z tamtych okolic, może macie jakieś dobre rady dla fotograficznego maniaka :D

Czacha
02-08-2005, 22:22
Troche niefortunny okres na ptaki - raczej wiosna. Teraz to tak nie przypial, ni przylatal... ani legow nie maja, ani sie do odlotu nie szykuja... ;)

Do ptakow z niezlym dojazdem - Wizna i okolice.. Grądy Woniecko np. z przyleglymi łąkami.. Ogolnie tam gdzie jest czlowiek - sa i ptaki... ;)


Jesli chodzi o krajobraz - jest plasko wiec zapomnij. Nie ma w rejonach Biebrzy ciekawych widokow do fotografowania.. pola i trzciny... i nic wiecej.. ;)

kavoo
02-08-2005, 22:37
Z okolic Bialowiezy bedziesz mial niedaleko do Siemianowki.

Tomasz Golinski
03-08-2005, 00:43
Wpadaj a piwo! :twisted:

Kubaman
03-08-2005, 09:59
Wpadaj a piwo! :twisted:
Piwo to podstawa :)
chociaż raczej będę je obalał zaszyty w krzakach..

Czy macie jakieś doświadczenia z fotografowaniem z kajaka/łódki? Biberza w zasadzie nie daje wyboru, ale boje się o puszkę :-?

bogunow
03-08-2005, 20:39
Wczoraj byłem nad Biebrzą w okolicach Brzostowa. Zrobiłem trochę zdjęć. O świcie jest tam pięknie. Z tego co wiem to najbardziej dzikie tereny są jeszcze bardziej w górę rzeki, ale tam nie dojedziesz samochodem. Jeśli chodzi o ptaki to tak jak pisał Czacha - wiosna jest okresem przelotów. Mimo to wczoraj obserwowałem zbierające się stada dzikich gęsi. Może szykują się już do odlotu ? Poza tym dużo czapli , kaczek i kilka drapieżników krążących wysoko. Wczorajsze zdjęcia są na mojej stronie :
http://bogunow.com/thumbnails.php?album=2