PDA

Zobacz pełną wersję : Kliknij i powiedz co to za technika



Heterandria
20-04-2009, 17:29
Witam, przepraszam za zaśmiecanie Waszego forum, ale pewien fotograf sprzecza się ze mną że to zdjęcie http://heterandria.deviantart.com/art/--115240905 jest robione szerokim kątem. Napisał żebym się zapytała na CanonBoard więc tak właśnie zrobiłam, ewentualne skargi proszę kierować do niego :P

Może jestem kompletnym noobem i sama nie jestem w stanie przekonać tego profesjonalisty, ale wiem że zdjęcie jest robione standardowym obiektywem.

Jeszcze raz najmocniej przepraszam za wywlekanie tego tu na forum ale chłopak się uwziął, czepia się fotografów na moim profilu i mam wrażenie że nigdy nie da mi spokoju :P Miło by było gdyby się ktoś za mną wstawił i powiedział że mam po prostu dużą głowę lub w lepszym wypadku że mam po prostu wąską talię :-D

Pozdrawiam,
Heterka

blum
20-04-2009, 17:45
wiem że zdjęcie jest robione standardowym obiektywem.
fotograf, ktory robil to zdjecie szerokiego kata nie posiada.. jeszcze ;)
to zdjecie bylo robione 50ka pod cropem.

Miło by było gdyby się ktoś za mną wstawił i powiedział że mam po prostu dużą głowę lub w lepszym wypadku że mam po prostu wąską talię
masz po prostu waska talie :-D

Vitez
20-04-2009, 18:51
to zdjecie bylo robione 50ka pod cropem.


Skąd wiesz? Exifa nie ma.
50 1.8 nawet na cropie nadal ma zniekształcenia typu poduszka-beczka, szczególnie na krawędziach. Tym szkłem zdecydowanie należy unikać robienia portretów z przekrzywioną perspektywą i z bliska, bo wtedy właśnie takie zniekształcenia wychodzą.

blum
20-04-2009, 18:56
Skąd wiesz? Exifa nie ma.
Mam ta fotke na dysku w rozdzialce 1288x1936 z exif'em i znam osobiscie fotografa, ktory ja wykonal :)

pewien fotograf sprzecza się ze mną że to zdjęcie http://heterandria.deviantart.com/art/--115240905 jest robione szerokim kątem.

50 1.8 nawet na cropie nadal ma zniekształcenia typu poduszka-beczka, szczególnie na krawędziach.
ale to jednak nie jest szeroki kat ;)

Vitez
21-04-2009, 15:07
Mam ta fotke na dysku w rozdzialce 1288x1936 z exif'em i znam osobiscie fotografa, ktory ja wykonal :)

To może Ty mu coś powiedz a nie modelka reklamuje fotkę pod względem technicznym ;) .

blum
21-04-2009, 15:20
Napisał żebym się zapytała na CanonBoard więc tak właśnie zrobiłam, ewentualne skargi proszę kierować do niego :P

To może Ty mu coś powiedz a nie modelka reklamuje fotkę pod względem technicznym ;)
Widac, zna Canon-Board.. moze wejdzie i przeczyta ;-)
Nie znam tego, ktory zarzuca Klaudii (http://maxmodels.pl/heterandria.html) szeroki kat :)

bio3y
21-04-2009, 22:33
ej dobra ale o co chodzi teraz :D bo i ja się pogubiłem.
z tymi zniekształceniami w 50 1.8 to lekka przesada i pod onanizm to podchodzi :P nie widać tego na aps-c, z resztą akurat to ujęcie było robione na 50/1.4, na f11. nie wiem skąd pomysł szerokiego szkiełka się w głowie tego pewnego fotografa urodził ale ok...

blum
21-04-2009, 23:03
z tymi zniekształceniami w 50 1.8 to lekka przesada i pod onanizm to podchodzi :P
nie mow, ze nie wiedziales na jakim forum sie rejestrujesz ;-)

nie wiem skąd pomysł szerokiego szkiełka się w głowie tego pewnego fotografa urodził ale ok...
zazdrosci wielkiej glowy albo waskiej talii modelce :mrgreen: