PDA

Zobacz pełną wersję : Err CF w 400d



adamires
19-04-2009, 12:35
Witam wszystkich

Wczoraj skopiowałem przez czytnik fotki na kompa i po ponownym wsadzeniu karty do aparatu wyskakuje błąd karty CF.
Sformatowałem kartę z poziomy aparatu i z karty 1024mb aparat widzi 816kb.Około 1000x mniej.
Wziąłem druga kartę 2048mb i wyskoczyło to samo, sformatowałem kartę w aparacie ale widzi 1096GbOkoło 500x więcej.
Karta 256mb nie działa.
Karta 128mb niby działa poprawnie,ale po wyłączeniu i powtórnym włączeniu zdjęcia znikają.
Próbowałem ze wszystkimi kartami różnych kombinacji. Formatowanie z pozycji komputera następnie do aparatu i inne możliwości.
Dodam, że na zwykłym PowerShot S45 karty działają normalnie.
Nie mogę zmienić softu, ponieważ jak wkładam kartę z aparatu do czytnika wyskakuje że karta nie jest sformatowana. Jak kartę sformatuję w kompie to znowu aparat jej nie widzi :(.

Czy ktoś ma jakieś podejrzenia. Moim zdaniem wina jest po stronie czytnika, ale czemu z innymi kartami jest to samo skoro nie były w czytniku?
Czyżby soft padł? Jest możliwość zmiany softu bez karty?

pozdrawiam

svierq
19-04-2009, 14:42
Jak formatujesz karte w kompie to na FAT32 i odznacz "szybkie formatowanie" . Sprawdz styki w czytniku kart i w aparacie czy czasem nie brakuje jakiegos pinu. Ale skoro twierdzisz ze tak samo jest z kartami ktore nie byly w czytniku to pewnie wina lezy po stronie aparatu.

Co do firmwere aparatu to mozna to zrobic przez kabel za pomoca EOS Utility
http://web.canon.jp/imaging/eosdigital3/e4kr3_firmware-e.html

adamires
19-04-2009, 20:27
svierq za pomoca EOS Utility to omijam czytnik kart, a nie karte. Program ten chce najpierw firmware wrzucić na karte.

svierq
20-04-2009, 00:59
sprobój wyjać baterie na godzine. Przywroc ustawienia fabryczne a aparacie i sprawdz czy Ci prawidlowo sformatuje karte. Ja bym jeszcze sprobowal na innym czytniku format karty zrobic, wgrac na nia firmwere i zobaczyc czy aparat zobaczy aktualizacje. Jesli to nie pomoze to chyba padl modol I/O w aparacie i niestety samemu sobie nie poradzimy ...:-?

adamires
22-04-2009, 20:43
Problem kosztował mnie 7pln. Kupiłem długie i wąskie szczypce którymi wyciągnąłem 1pin. Był przesunięty przez wadliwą kartę o jakie 1,5mm. Pozdrawiam wszystkich