PDA

Zobacz pełną wersję : 40d problem z formatowaniem karty



yesoos1999
19-04-2009, 12:20
Jest to mój pierwszy post tutaj ,więc witam wszystkich forumowiczów.
Mam następujący problem -podczas fotografowania w trybie seryjnym zapełniłem kartę CF 2GB na full .Przy włączaniu aparatu wyskakuje komunikat "karta CF nie sformatowana,sformatuj kartę w tym aparacie".Wybieram więc w menu ''formatuj" i tu się zaczynają schody.Po wciśnięciu "tak",pojawia się następujący komunikat "Nie można formatować,wymień kartę CF".Pomyślałem ,że może to wina karty,ale po wymianie na inną jest dokładnie to samo.Czy da się coś z tym zrobić domowym sposobem ,czy konieczna będzie wizyta w serwisie?

ArtMoon
19-04-2009, 12:40
Witam. Moze sprobuj karte sformatowac z w czytniku podlaczonym do kompa. Mialem podobny problem z CF Kingston 2GB ale jak sie okazalo byla walnieta. Sprawdz tez gniazdo CF w aparacie czy ktorys z pinow sie nie wygial. Gdzies rowniez czytalem ze nie powinno sie robiac w rawach zapelniac kart na full, moze dojsc do uszkodzenia danych na karcie.
Pzdr!

yesoos1999
19-04-2009, 15:13
Dzięki ArtMoon,sugestia by sprawdzić gniazdo CF była strzałem w dziesiątkę!.Po wyprostowaniu jednego z pinów wszystko wróciło do normy.Moja radosć z tego faktu jest przeogromna.:)

ArtMoon
19-04-2009, 21:56
Bardzo sie ciesze, ze moglem pomoc. Wielu udanych zdjec zycze!